NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jazda z Pl do Holandii własnym autem proszę o info
Autor Wiadomość
Kochanek
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:34 pm   jazda z Pl do Holandii własnym autem proszę o info

Chciałbym pojechać do Holandii własnym autem, mam instalke LPG, proszę o info jakie dokumenty muszę mieć ( chodzi szczególnie o zieloną karte ), może ktos napisze mi ceny E 95 i Lpg ?
 
 
inspektorbrzoza 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 61
Skąd: Katowice/ Lelystad
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:43 pm   

Słuchaj, jeśli masz ubezpieczenie OC, a zakładam, że masz na pewno, to żadna zielona karta nie jest Ci potrzebna. To jest przeżytek, od którego należy się odzwyczaić tak samo, jak od paszportu.
Nie wiem, jak dokładnie wyglądają ceny paliw w Holandii, ale w Niemczech są minimalnie droższe niż w Polsce. Przypuszczam, że w Holandii jest tak samo.
Pozdrawiam
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING
 
 
hanys
Poczatkujacy


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: rotterdam
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:43 pm   

Zielonej karty nie potrzebujesz. Lpg w niemczech kosztuje ok. 75 centów a w holandi ok. 55 centów. E95 niestety nie pamiętam :D
Nie zapomnij tylko o przejściówce lpg bo inaczej nie zatankujesz gazu :P
_________________
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
 
 
matthewue 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 57
Skąd: UE
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 2:42 pm   y

zgadza sie, tu w holandii gaz ostatnimi czasy podrożał z 53 centow (stacja shell w aalsmeer) do 55,30 centów. koncowke kupisz na allegro najlepiej kup dwie niemieckom i holenderskom wiesz na trasie nie bedziesz mial klopotu pozdrawiam. ps. wystarczy dowod rejestracyjny, ubezpieczenie, prawo jazdy
 
 
sakahet
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 15
Skąd: Lelystad, Dronten
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 4:27 pm   

E95 jest niestety dosc droga, o ile pamietam 1.4 euro, cos kolo tego. Ale lpg jest tansze niz w Polsce. I jest na wiekszosc stacji. Ale przejsciowka konieczna, latwo kupic na allegro. Tez przyjechalam do Holandii wlasnym samochodem, mam standardowe polskie papiery na niego i tyle. Co do lpg jeszcze, tu sie tankuje samemu. Ale skoro ja blondynka sobie poradzilam, poradzi sobie kazdy.
_________________
Pozdrawiam

Asia
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 5:39 pm   

LPG - 47centow do 55 centow, euro95 1.40euro do 1.45euro, wiadomo ze przy głownych drogach jest zawsze drozej, dlatego czasem warto zjechac kawalek i zatankowac duzo daniej.
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 10:13 pm   

potwierdzam to co zabaco, i pamietaj o przejsciówkach, bo nie wszedzie maja na stacjach. Ja kupiłem na allegro po ok.27zł/szt 1 tzw. niemiecka i 2 tzw. holenderska. Niestety i Niemcy i Holendrzy mają inny system...
 
 
 
Lorina 
Poczatkujacy


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 12:53 pm   

Hej - a co to ta "przejściówka"? :shock:
 
 
hanys
Poczatkujacy


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: rotterdam
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 1:36 pm   

Lorina napisał/a:
Hej - a co to ta "przejściówka"? :shock:


http://moto.allegro.pl/it...iwer_eu_ss.html
_________________
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
 
 
Abedin 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 29
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:13 pm   

Właściwie temat prawie wyczerpany bo ceny podane i o przejściówkach też było choć kiedyś były na każdej stacji dopuki nasi ich nie pokradli :( Na polskich blachach jeździ sie dużo gożej , tak nas kochają , no i kontroli należy sie spodziewać częściej zwłaszcza jak parkujesz.
Przekonałem sie na własnej skurze. Kiedyś korzystałem z netu na różnych parkingach i na żółtych blachach nikt mna sie nie interesował choć bym stał kilka godzin a na polskich po kilkunastu minutach podjeżdzali bo ktoś dzwonił. Wcale nie jest tak różowo.
 
 
 
kawaler 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 11
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 8:24 pm   A o ładnych Polkach...

A o ładnych Polkach...aby przywieść z Polski to nikt nie pomyślał !
_________________
Email: [email protected]
 
 
hanys
Poczatkujacy


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: rotterdam
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 9:23 pm   Re: A o ładnych Polkach...

kawaler napisał/a:
A o ładnych Polkach...aby przywieść z Polski to nikt nie pomyślał !


Erotoman czy co? :119:
_________________
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group