NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o poradę w sprawie pracy
Autor Wiadomość
rajka13 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Kwi 2009
Posty: 1
  Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 4:57 pm   Proszę o poradę w sprawie pracy

Hej!
Mam do was wszystkich wielką prośbę.
Tak czytam forum i widzę że się w tym dobrze orientujecie. Wraz z koleżanką mam zamiar wyjechać do Holandii około 20 maja. Znalazłam to wiele atrakcyjnych ogłoszeń, tyle że pod nimi wypowiadacie się że lecą w kilki, albo na innym dziale czytam że ta firma nie wypłaca całości :091: . Sami wiecie, strach jest jechać gdzieś na ślepo. I tu nasuwa się moje pytanie, czy znacie może jakąś sprawdzoną prace?
Z góry dzięki ;]
Ostatnio zmieniony przez rajka13 Wto Kwi 28, 2009 7:16 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bajambus 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 30
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 9:43 am   ......

Wiesz co znasz takie powiedzenie......Jak masz na kogos liczyc to lepiej liczyc na siebie??

To jest bardzo dobre powiedzenie jesli chodzi o prace nie tylko w Holandii ale wszedzie....Jesli nie pojedziesz i nie zobaczysz i nie doswiadczysz sama.....to nie bedziesz wiedziec....Ludzie pisza rozne rzeczy wypowiadaja sie na temat agencji w ktorych nigdy nie pracowali i co to jest za opinia zadna a Ty uwierzysz nie pojedziesz i pieniedzy nie zarobisz....KLAAR:)


Wiadomo mozesz sie w malym stopniu sugerowac opiniami forumowiczow......Ale na 100% przekonasz sie sama jaka firma jest czy jest wyplacalna itp.....


W kazdym razie zycze Ci powidzenia i wszystkiego dobrego.....:)


Pozdrawiam Maciek
 
 
 
engracado 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 19
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 12:47 pm   

rajka13 niestety ale powyzszy forumowicz napisal prawde, poki nie przekonasz sie na wlasnej skorze to niestety ale na nic nie mozesz liczyc od innych. Sa ludzie i ludziska, niektorzy pisza falszywa opinie wlasnie tylko po to by odstraszyc innych ludzi, potencjalnie ich rywali o prace, ktorzy moga okazac sie lepsi. Osobiscie jadac pierwszy raz do NL nie znalam tu kompletnie nikogo, zalatwilam prace bedac w Polsce, ale nie wiedzialam nawet o istnieniu portalu niedziela.nl, nie mialam kompletnie zadnego oparcia. Ty jedziesz z kims, wiec juz o tyle latwiej... ale jak sie chce to mozna! :) przede wszystkim jadac za granice musisz pamietac, ze to nie sa wakacje, niestety ale trzeba tu pracowac, czasem bardzo ciezko... a niektorzy ludzie wyllatuja z pracy wlasnie dlatego, ze sa niestety ale leniwi... powodzenia!! :)
 
 
zadowolony 
Poczatkujacy
zadowolony

Dołączyła: 29 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 1:40 pm   

Tez się zgadzam z ta opinia. Kazda firma ma swoje plusy i minusy, no i kazdy pracownik - szczegolnie narzekajacy - przekoloryzuje fakty. Pamietaj ze jak wyjezdzasz do pracy to podpisujesz umowe, masz tez na miejscu ambasade i wszelkie inspekcje pracy jak w Polsce. Umowa mowi jasno jak powinna wygladac Wasza wspolpraca, jesli pracodawca nie stosuje sie do niej i probuje Cie oszukac czy naciagnac - pamietaj, ze masz swoje prawa i powinnas o nie walczyc. Pracodawcy za granica czesto pozwalaja sobie na zbyt wiele, ale tylko dlatego, ze nauczylismy ich ze mogą tak z nami postepowac... Ja osobiscie polecam Eurpoean Work First z Poznania - ja byłam bardzo zadowolona i w tym roku tez na pewno z nimi pojade. Powodzenia.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 3:25 pm   

Moze lepiej nie testuj na sobie byle jakiego biura, zanim podejmiesz decyzje poczytac w internecie (chyba nawet tu jest jakis temat) jak rozpoznac dobra, solidna, uczciwa firme/ pracodawce. Powinno CI to dodac wiele pewnosci.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group