NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Duuvelke
Pią Maj 08, 2009 12:18 pm
Zasiłek Dla Bezrobotnych...Komu ? Gdzie i jak załatwić ?
Autor Wiadomość
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:00 pm   Zasiłek Dla Bezrobotnych...Komu ? Gdzie i jak załatwić ?

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi kto ma prawo do zasiłku w Holandii i gdzie i na jakich zasadach mógłby tą pomoc finansową sobie zapewnić, zorganizować.
Aktualnie jestem bez pracy i każda pomoc finansowa mi się przyda, jeżeli ktoś aktualnie korzysta z zasiłku w NL bardzo proszę o te bezcenne informacje ;)
Pozdrawiam i życzę pewnej i ciekawej pracy dla każdego polaka w NL ;)
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:19 pm   

Moze starac sie ten kto ma przepracowany rok w holandii musie sie zarejstrowac w UWV jest tam taka zasada ze przez pierwsze 3 miesiace musisz szukac pracy natomiast puzniej idziesz do nich pokazujesz kwitki ze byles i szukales pracy
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:38 pm   

krysiajarek8480 napisał/a:
Moze starac sie ten kto ma przepracowany rok w holandii musie sie zarejstrowac w UWV jest tam taka zasada ze przez pierwsze 3 miesiace musisz szukac pracy natomiast puzniej idziesz do nich pokazujesz kwitki ze byles i szukales pracy


więc mam przepracowany rok, od 6 miesięcy nie pracuje i w tym szykalem pracy, byłem także w Polsce, czyli mam rozumieć że już teraz należy mi sie zasiłek po złożeniu odpowiednich dokumentów ?
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:39 pm   

musisz mieć przepracowane 26 tygodni ,najpóżniej dzień przed pójściem na bezrobocie lub pierwszego dnia w którym jestes bez pracy mUsisz się zgłosić do UWV ,aby sie zapisać,tam dostaniesz formularz do wypełnienia ww uitkering.pierwsze 2 miesiace płacą 75% pensji,następne70% długość zależy ile tutaj przepracowałes.nie jest to jednak takie proste,musisz przynajmniej 6 razy w tygodniu sam szukać pracy i mieć to udokumentowane,oni tez ci szukaja pracy,i jeżeli znajda musisz ja przyjać,na każdym spotkaniu sprawdzaja czy sie wywiazujesz ze swoich obowiazków szukania pracy
_________________
ania
 
 
ELVIczek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Utrecht
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:44 pm   

ania37 napisał/a:
musisz mieć przepracowane 26 tygodni ,najpóżniej dzień przed pójściem na bezrobocie lub pierwszego dnia w którym jestes bez pracy mUsisz się zgłosić do UWV ,aby sie zapisać,tam dostaniesz formularz do wypełnienia ww uitkering.pierwsze 2 miesiace płacą 75% pensji,następne70% długość zależy ile tutaj przepracowałes.nie jest to jednak takie proste,musisz przynajmniej 6 razy w tygodniu sam szukać pracy i mieć to udokumentowane,oni tez ci szukaja pracy,i jeżeli znajda musisz ja przyjać,na każdym spotkaniu sprawdzaja czy sie wywiazujesz ze swoich obowiazków szukania pracy

Muszę coś dodać do tego Mi właśnie się skończył zasiłek Kiedy go załatwiałam nie musiałam udokumentować że szukałam pracy Po sześciu tygodniach od zgłoszenia się w UWV dostałam decyzję o przyznaniu zasiłku na 3 miesiące. powodzenia
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:51 pm   

mi przyznano na półtora roku być moze dlatego muszę szukać i udokumentować
_________________
ania
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 3:20 pm   

ania37 napisał/a:
mi przyznano na półtora roku być moze dlatego muszę szukać i udokumentować


a co było powodem przyznania Ci zasiłku aż na 1.5tora roku ? Standardowo jest chyba 3 miesiące w ciągu roku tak ?
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 3:27 pm   

nie wiem aniu kto ci dal na 1,5 roku ja tez jestem zarejstrowana to przwda ze trzeba udokumentowac wszystko ale mi powiedziano ze 2 razy w tydodniu minimum a nie 6 i dostane moze na 3 miechy i zadnych terz pieniedzy mi nie placa

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 3:28 pm ]
pierwsze dostane za 3 miesiace

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 3:29 pm ]
nastepny termin mam za 3 miechy u nich i wtedy wylicza mi ile i na ile dostane

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 3:29 pm ]
watpir zeby inne rejony mialy inaczej

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 3:32 pm ]
http://www.niedziela.nl/f.../smiles/119.gif

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 3:34 pm ]
juz sama nie wiem jak to jest ale ja bylam tam w poniedzialek
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 3:36 pm   

trochę dziwne to co piszesz,no ale może co region to obyczaj,w ciagu 4 tygodni od zarejestrowania dostałam decyzję tak jak wyżej napisałam,że o ile moja sytuacja sie nie zmieni zasiłek bede dostawała przez najblizsze półtora roku po przepracowanych tutaj 8 latach.nie rozumiem dlaczego pierwsze pieniadze masz dostać za 3 miesiace,a z czego niby przez ten czas masz zyć? pierwsza kasę od zarejestrowania dostałam po 4 tygodniach
_________________
ania
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 3:38 pm   

musze chyba tam jechac bo sama nie wiem z czego mam zyc tez dla mnie jest to dziwne ale tak mi powiedziala ja jestem z okolic venlo a ty

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 3:39 pm ]
jest to dla mnie wazne to co piszesz bo nie mam pracy za bardzo nie znam jezyja i ciezko mi z robota
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 3:56 pm   

myślę że coś tam żle zrozumiałaś,za 3 miesiace pewnie sie z toba umówili aby zobaczyć co robisz w sprawie pracy?a pieniążki na pewno dostaniesz po miesiacu,ale przed tym decyzję,jeżeli im nie dostarczyłas to bedą jeszcze chcieli miesięczne wyciagi kontrakt i zwolnienie,ale o to sie upomną tak że czekaj.
jestem z Tilburga
_________________
ania
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 4:04 pm   

ja juz im dostarczylam zwolnienie wszystkie papierki jakie chcieli nastepny termin mam na 19 sierpnia ale poczeka troche tak jak mowisz dzielki wielkie to juz jakas nadzieja
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 5:29 pm   

ania37, mogls dostac przyznany zasilek na 18 m-cy jesli masz ciaglosc pracy 5-cio letni lub dluzszy .
Ktos kto przepracowal tylko 25 tyg dostanie zasilek na 3 m-cy.
 
 
krysiajarek8480 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 8:26 pm   

aniu czy ty jestes na nimiecki paszporcie bo ja nie tak ja tylko mam 1rok przepracowany

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 8:32 pm ]
jestem zameldowana w niemczech a staram sie o zasilek w holandii bo w niemczech mi nie przysluguje moze tyle ztego tyle problemow
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 9:44 pm   

krysiajarek8480 nie ma znaczenia czy na niemieckim paszporcie czy nie. Nawet jak przyjechala 10 lat temu na pozwoleniu o prace, byla zameldowana itp. itd. to mogla dostac zasilek na tak dlugi czas skoro przepracowala 8 lat.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group