NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sofi number a podatki w Polsce
Autor Wiadomość
Ann2nna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 2:52 pm   sofi number a podatki w Polsce

Zarejestrowalam sie w Holandii i mam przydzielony numer sofi. Nie pracuje jednak w Holandii i nie pracowalam nigdy w Holandii. Czy musze powiadomic urzad skarbowy o tym numerze. Jest taka rubryka w NIP-3, ktory wlasnie wypelniam, ale ten numer nie sluzyl w moim przypadku identyfikacji podatkowej w Holandii, wiec jest to troche mylace.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 2:53 pm   

SOFI/BSN to jest odpowiednik naszego NIP. Jak sladalem pit'a w PL to odrazu zrobilem NIP3 podajac tam BSN
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 8:41 pm   

Ann2nna napisał/a:
Czy musze powiadomic urzad skarbowy o tym numerze

Kiedy ja rozliczałam męża w US w Polsce z dochodów z Holandii ,to pytałam czy złożyć NIP-3 z aktualizacją danych-konkretnie pytałam właśnie o SOFI-czy trzeba podać.Dostałam odpowiedź,że jeżeli w zeznaniu podatkowym jest podany polski adres zameldowania (bo z Polski się nie wymeldował-pomimo meldunku holenderskiego- i nie ma certyfikatu rezydencji podatkowej w Holandii)to US w Polsce nie interesuje numer SOFI holenderski i nie musi składać żadnych aktualizacji danych,bo tu ,w Polsce jako podatnik używa polskiego NIP. Nie interesuje ich także holenderski adres zameldowania-trochę mnie to zdziwiło ,ale tak mi powiedzieli.Ja też mam SOFI, i też nie składałam NIP-3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group