NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2 numery BSN ( sofi )
Autor Wiadomość
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 8:11 pm   2 numery BSN ( sofi )

Witam
Nie wiem czy taki temat juz zaistnial . . . od kilku lat mam numer sofi i z takowym poszlam sie zameldowac do belastingu ( sofi mam juz kilka lat , meldowac bylam sie niedawno)
Podczas "meldowania" obslugujaca mnie kobieta wspomniala ze dobrze ze mam ze soba swoj BSN (sofi nr) bo inaczej przydziela mi inny ... ok po kilku dniach dostalam paiery wszystko elegancko , nie zagladalam do nich bo po co ;) przy wypelnianiu DigID okazalo sie ze jednak mam przydzielony nowy BSN ! ! !
I teraz tak - ubezpieczalnia ma moj nowy BSN , pracodawca i moj kontrakt istnieje pod starym , plus rozliczenie podatkowe jest rowniez wypelnione pod starym numerem BSN !
Co teraz , czy mam isc sie wyklucac ( tylko o co ?) o zmine nowego BSN na stary czy na nowo pisac kontrakt z pracodawca?
Czy ktos z Was mial taka sytuacje ? Jak rozwiazac ten "problrm" ?
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 8:30 pm   

Musisz iśc do Belastingu - i Pani powie ci który jest poprawny.Też miałem taka sytuację że najpierw BSN potem meldunek i miałem 2.Wyszło przy DigiD.Podjechałem do Urzędu, miła pani zmieniła i tylko podałem do pracodawcy.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
astynka 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 61
Skąd: Best
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 9:36 pm   

Hm... mi się to samo przydażyło... Zameldowałam się w marcu br. i do tej pory nie mogę sobie założyć DigiD, ponieważ pisze mi, że mam błąd w danych... Grrr.. I teraz po przeczytaniu tego postu wziełam się za papiery z gemente i .... i mam inny BSN omg :119:
Więc widzę, że czeka mnie wizyta w Belastingu... Eh...
_________________
Niebo ogarnia tych, co odeszli...
Ostatnio zmieniony przez astynka Czw Maj 14, 2009 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Italania 
Gaduła

Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Nieuw Vennep
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 11:24 am   

Tez mialam dwa BSN w zeszlym roku.Na szczescie w moim przypadku urzedy same doszly do ladu.Mialam problemy z ubezpieczeniem, ktore twierdzilo, ze nie ma mnie w systemie.Dzien potem dostalam list z gemeente z wyjasnieniem sytuacji i prawidlowym BSN.Nic nie musialam robic w tej sprawie. :038:
Mysle, ze wizyta w gemeente tez rozwiaze problem.
:039:
 
 
niunia24 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: hengelo ov
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 8:42 pm   

No witam ja mialem podobny problem w zeszlym roku w marcu zmieniono mi sofi a ja dwa tygodnie wczesniej rozliczylem sie z podatku po otrzymaniu nowych zadzwonilem do urzedu i pani powiedziala ze jest wszystko ok a potem sie zaczelo w lipcu powiedziano mi ze rozliczenie nie zostalo przyjete bo moj sofi jest nie aktywny no i ja rozlczylem sie u Pana Borsuka poraz drugi no potem dostalem m-bilet w wrzesniu no i wyslalem do biura pana borsuka no i czekam i nic w listopadzie zadzwonilem ponownie do nich no a pani w urzedzie mowi mi ze musze wypelnic m- bilet no to znaczy ze pan borsuk olal temat i juz wtedy za rado znajomych holendrow poszedlem do normalnego holenderskiego biura rachunkowego gdzie panstwo zalatwili cala sprawe za mnie ja otrzymalem kopie rozliczen poczta i facture i jezeli oni dokonali bledu to za to odpowiadaja moze to kosztuje troche wiencej ale naprawde polecam holenderskie biura jest w 100% pewniejsze
 
 
 
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 6:27 pm   

Też z mężem mieliśmy taką sytucję. Najlepiej zadzwonić na Belatingdienst Buitenland. Zadzwoniłam, opisałam swoją sytuację i następnego dnia dostałam list, że nowy SOFI/BSN został anulowany a stary jest nadal ważny.
Wyjaśniano mi że to wina ich systemu bo w formularzu meldunkowym nie ma pytania o SOFI/BSN więc jeśli ktoś melduje się poraz pierwszy w NL to system automatycznie nadaje mu numer podatkowy.
 
 
astynka 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 61
Skąd: Best
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 6:47 pm   

A ja od marca mam dwa BSN-y i nikt się nie kapnoł... Wszystko mam na mój stary numer tylko teraz jak załatwiłam se ubezpieczenie to mam je na nowy numer... I w poniedziałek musze śmigać do Gemente wyjaśniać. Mam nadzieję, że nie będę miała wielkich problemów... Eh okaże się nie bawem :119:
A co do meldowania po raz pierwszy to dawałam mój BSN do kopii mój chłopak tak samo i on ma dobrze tylko ja i coż.. Mam takie szczęscie najwidoczniej :088:
_________________
Niebo ogarnia tych, co odeszli...
 
 
 
misiek99 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 9:38 pm   

tez miałam takie szczescie jak tu sie meldowałam miec dwas sofi nr.ale naszczescie wyjasniło sie to szypko i bez zadnych oporów......
 
 
tysia 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 10
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 9:58 am   

Widzę, że jest nas więcej :)
Mnie też otarł ten problem i mam dwa sofi.. Byłam w Gemeente i powiedzieli mi, ze mój stary sofi jest nie aktualny i szanowna pani której pokazałam świstek z Belastingu o nadaniu mi mojego pierwszego sofi zobaczyła na rok i spytała sie jak długo pierwszy raz pracowałam.. To powiedziałam ze około 3 miesięcy to ona z tekstem, że jak wróciłam do Pl to oni mi go zamkneli i dlatego jak w tym roku się meldowałam to założyli mi nowy.. A tamtem dostałam w 2005 i wciąż na nim pracuje i się rozliczałam z podatku i się z nim meldowałam. Dawałam nawet jej żeby sobie kopie zrobiła :072: Próbowałam wytłumaczyć, że taki numer się dostaje raz na całe życie ale nie ona twardo, ze mi go zamkneli i mam się nowym posługiwać. A zaś w Belastingu babka zobaczyła i zaczeła gadać, że to nie normalne i ble ble ble na Gemeente i że mam używac mój stary numer bo on jest wciąż aktywny a ten pierwszy Gemeente muszą mi zamknąc. Miałam taki wypad po urzędach 2 tygodnie temu i żadnego listu nie dostałam który sofi jest aktualny i już mi ręce opadają... Bo Ci gadają tak a tam ci siak :119:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 10:37 am   

tysia,
Cytat:
Próbowałam wytłumaczyć, że taki numer się dostaje raz na całe życie ale nie ona twardo, ze mi go zamkneli i mam się nowym posługiwać


no to chyba nie zrozumialas do konca pani z gemeente ,bo pewnie ta
chciala Ci wytlumaczyc ze nie masz juz sofi numeru tylko BSN numer ktory jak juz stwierdzials otrzymuje sie jeden raz...nikt nie moze Ci ''zamknac ''numeru nie ma takiej opcji

(z chwila zameldowania sofi numer zmienia nazwe ale pozostaje identyczny ....)


:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tysia 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 10
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 11:03 am   

No i tu masz Gochna H, rację bo jak rozmawiałam o tym to ja nazywałam to BSN a Pani w okienku sofi.. Zresztą jak to załatwiałam to każdy używał określenia sofi.. Ale wolałabym się już kłócić o nazwę niż o numer.. eh.. :074:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group