NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
5,14 euro na godzine!!!
Autor Wiadomość
Alexpoland 
Nieśmiały użytkownik
ALEX

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Pią Maj 15, 2009 5:18 pm   5,14 euro na godzine!!!

Witam moja sprawa wyglada tak , pracowalem w pewnej firmie ponad 2 lata.Nie otrzymywalem pieniedzy wakacyjnych i urlopowych.Zaplacilem adwokatowi zeby odzyskal moje pieniadze.Dzisiaj dostalem pismo od adwokata ze firma wliczala moje wakacyjne i urlopowe do co miesiecznych wyplat.Po obliczeniu wszystkiego wychodzi mi ze mialem na godzine 5.14 euro na reke.Czy moge cos z tym robic.Jak odzyskac moje pieniadze.Pozdrawiam i dziekuje za odpowiec.
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 5:24 pm   

Alexpoland, .
Cytat:
Zaplacilem adwokatowi zeby odzyskal moje pieniadze


skoro on ich nie odzyskal, to jak myslisz jest ktos kto jeszcze moze to zrobic??




ps.tu jeszcze cieplutkie ogloszenie z forum
http://www.niedziela.nl/f...a77e26974a28897
biuro ktore oglasza sie ze pomaga
moze oni napisza jakies odwolanie...

:061:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Maj 15, 2009 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 5:34 pm   

nasowaja mi sie slowa pewnej polki z która miałem przyjemność pracować "W to wiecej zarabiacie jak mieszkacie na swoim bo ja sobie podzielilam ile dostaje przez ilosc godzin i mi wychodzi 5 euro na reke" juz nie chcialem ic mowic, ze im firma oplaca mieszkanie i ubezpieczenie.. bo by to ją może zszokowało, myśle, że w tym wypadku mogło by być inaczej
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 7:25 pm   

No a nie za pozno sie obudziles chlopie :119: ? Nie wiem ile to wysilku kosztuje, zeby sie dowiedziec na temat stawek minimalnych, systemu wyplacania wakacyjnego, dni urlopowych itd. WSZYSTKO jest napisane w CAO w jezyku POLSKIM w INTERNECIE... szkoda tylko, ze wiekszosc woli poswiecic ten czas na przyjemnosci weekendowe niz na edukowanie sie i zabezpieczenie... :/
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pią Maj 15, 2009 7:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 7:32 pm   

Cytat:
juz nie chcialem ic mowic, ze im firma oplaca mieszkanie i ubezpieczenie.


Ja sie nawet spotkalem ze Polacy obliczaja swoja stawke natto w ten sposob :082: :
-maja zaplacone za mieszkanie
-za transport do pracy
-za ubezpieczenie
-sami jeszcze odejmuja koszty zakupow i papierosow i to co im na koniec zostanie na koncie dziela przez liczbe przepracowanych godzin i stwierdzaja

ze poprostu za malo im zostaje na miesiac :033:

sorry ale spotkalem sie z takim czyms

Ogolnie pensje podaje sie w brutto , na godzine lub na miesiac.
Wszystkie inne koszty jakie ma pracownik , tzn. podatek , ubezpieczenie itd. itp. nie obchodza zbytnio twojego szefa :)
Ostatnio zmieniony przez Reusel Pią Maj 15, 2009 7:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kesja 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 7:32 pm   

suska napisał/a:
No a nie za pozno sie obudziles chlopie :119: ? Nie wiem ile to wysilku kosztuje, zeby sie dowiedziec na temat stawek minimalnych, systemu wyplacania wakacyjnego, dni urlopowych itd. WSZYSTKO jest napisane w CAO w jezyku POLSKIM w INTERNECIE... szkoda tylko, ze wiekszosc woli poswiecic ten czas na przyjemnosci weekendowe niz na edukowanie sie i zabezpieczenie... :/
A skąd Ty możesz wiedziec na co on poświęca swój wolny czas???? :119: fantastycznie poprostu że ty taka wyedukowana jesteś :038: z natury jesteś taką złośliwą osobą??? Bo każdy Twoj post jest taki sam, byle dogryzc, tak najłatwiej nie?
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 7:53 pm   

w sumie jakby go dobrze spożytkował to by wiedział gdzie znaleźć CAO po PL.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Alexpoland 
Nieśmiały użytkownik
ALEX

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Pią Maj 15, 2009 7:58 pm   5.14 na godzine

Oj dziekuje za szybka odpowiec , ale chyba pare osob zle mnie zrozumialo.Mielismy 6,2 na godzine nie mowiono ze wakacyjne jest wliczane do wyplaty.Ponadto firma dla ktorej pracowalem oszukiwala ludzi nakladala kary , mieszkanie po 5 osob w pokoju za 50 euro tygodniowo , tym co zjechali do polski nie wyplacali wszystkich naleznosci. Byla to moja pierwsza firma w holandi , nie znalem jezyka itd.
Pod tym linkiem pisze wiecej http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=28183
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 8:54 pm   

Kesja napisał/a:
suska napisał/a:
No a nie za pozno sie obudziles chlopie :119: ? Nie wiem ile to wysilku kosztuje, zeby sie dowiedziec na temat stawek minimalnych, systemu wyplacania wakacyjnego, dni urlopowych itd. WSZYSTKO jest napisane w CAO w jezyku POLSKIM w INTERNECIE... szkoda tylko, ze wiekszosc woli poswiecic ten czas na przyjemnosci weekendowe niz na edukowanie sie i zabezpieczenie... :/
A skąd Ty możesz wiedziec na co on poświęca swój wolny czas???? :119: fantastycznie poprostu że ty taka wyedukowana jesteś :038: z natury jesteś taką złośliwą osobą??? Bo każdy Twoj post jest taki sam, byle dogryzc, tak najłatwiej nie?


To Ty chyba nie czytasz moich postow :P

Widac, ze czasu nie spozytkowal nalezycie, bo to nie jest tylko moje zdanie. wszyscy wokol o tym krzycza, ze PODSTAWOWA rzecza, ktora powinienes zrobic przyjezdzajac do pracy w Holandii (albo gdziekolwiek za granica a nawet w Polsce) jest zapoznanie sie z Twoimi prawami, obowiazkami i regulami, ktore w danym kraju obowiazuja. Zaoszczedzi Ci to wielu problemow. Gdyby sie chlopak wczesniej zorientowal ze cos nie gra (jak mozna nie dostawac wakacyjnego przez 2 lata :119: ?) to moze daloby sie cos zrobic... A kogo teraz interesuje, ze firma oszukiwala pracownikow? Firmy wykorzystuja tych, ktorzy daja sie wykorzystywac.

[ Dodano: Pią Maj 15, 2009 8:58 pm ]
Alexpoland napisał/a:
Mielismy 6,2 na godzine nie mowiono ze wakacyjne jest wliczane do wyplaty.


Gratuluje. 6.12 brutto z wakacyjnym:
Wettelijk BRUTO Minimumloon bij 21 jaar en een gemiddelde werkweek in het bedrijf van 40.0 uur per week
Termijn Basisloon Vakantietoeslag Totaal
Uur: € 5.78 € 0.46 € 6.24
Dag: € 46.22 € 3.7 € 49.92
Week: € 231.1 € 18.49 € 249.59
Maand: € 1001.35 € 80.11 € 1081.46
Jaar: € 11802.6 € 944.21 € 12746.81

wniosek z tego taki: firma wyplaca stwaki nizsze niz minimalne= firma nie jest godna mojego zainteresowania.

Sprawdzone w 2 minuty :083:
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pią Maj 15, 2009 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 8:58 pm   

SuskaJak Ci kiedyś lekarz zoatawi coś pod skórą po operacji to też Ci napisze ze podstaowym Twoim prawem czy tez obowiązkiem bylo zapoznac się z prawami pacjenta...[/b]
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Pią Maj 15, 2009 9:06 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Alexpoland 
Nieśmiały użytkownik
ALEX

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Pią Maj 15, 2009 9:29 pm   5,14 na godzine

Dla wiadomosci forumowiczki Suska nie wszyscy sa tak obeznani jak ty.Ja nie mialem wyjscia musialem wyjechac w celach zarobkowych do holandi.Nie myslalem wtedy o tym zeby zapoznawac sie z prawami, obowiazkami i regulami.Tylko myslalem o mojej rodzinie chcialem zapewnic jej przyszlosc.Chyba normalne ze chce odzyskac pieniadze ktore mi sie naleza.

[Gratuluje. 6.12 brutto z wakacyjnym:
Wettelijk BRUTO Minimumloon bij 21 jaar en een gemiddelde werkweek in het bedrijf van 40.0 uur per week
Termijn Basisloon Vakantietoeslag Totaal
Uur: € 5.78 € 0.46 € 6.24
Dag: € 46.22 € 3.7 € 49.92
Week: € 231.1 € 18.49 € 249.59
Maand: € 1001.35 € 80.11 € 1081.46
Jaar: € 11802.6 € 944.21 € 12746.81]



A tak scisle to nie 6,12 euro tylko 6,20 euro :021:
Ostatnio zmieniony przez Alexpoland Pią Maj 15, 2009 9:34 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 9:38 pm   

Alexpoland napisał/a:
Nie myslalem wtedy o tym zeby zapoznawac sie z prawami, obowiazkami i regulami.


To teraz walcz. Ja bym to nazwala odpowiedzialnoscia bez rozumu...

Kiepo napisał/a:
SuskaJak Ci kiedyś lekarz zoatawi coś pod skórą po operacji to też Ci napisze ze podstaowym Twoim prawem czy tez obowiązkiem bylo zapoznac się z prawami pacjenta...[/b]


Niezupelnie, jezeli zostawi mi cos pod skora- to albo tak ma byc, albo popelnil blad lekarski, o to sie otwiera sprawy w sadzie :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
ejani 
Poczatkujacy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 5:14 pm   wakacyjne i urlopowe

Hej,nie jest mozliwe żebys dostawał tyle za godzine pracy,jest to poniżej minimalnej,jedyna droga,jeżeli jeszcze tego nie odzyskałeś,zgłoś się z dokumnetacją do Arbeidsinspectie lub nawet SNCU, mówią tam po polsku, wszystkie informacje o namiarach znajdziesz w internecie.

jani
_________________
Opony zimowe i letnie Rotterdam
 
 
Alexpoland 
Nieśmiały użytkownik
ALEX

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Śro Maj 27, 2009 6:03 pm   5,14 euro na godzine!!!

Bardzo dziekuje za pomoc odwiedzilem te stronki i wypelnilem odpowiednie formularze.Zobaczymy co dalej.Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group