NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Byłem dzisiaj w Polskiej Ambasadzie w NL i ...
Autor Wiadomość
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 5:26 pm   Byłem dzisiaj w Polskiej Ambasadzie w NL i ...

... i nie daja mi spokoju słowa jakie tam usłyszałem: "... to wina agencji pracy... ,nieuczciwe agencje... ". Brakowało aby ta na prawdę miła pani w Ambasadzie powiedziała,że takie zachowanie agencji jest normalne w NL i chyba nie wytrzymałbym- pomimo tego,że owa Pani jest tylko urzędnikiem i widac, że naprawdę chciałaby pomóc :)
To nie jest wina agencji! Wina leży po stronie polityków;wystarczyłoby jedno odpowiednio sformułowane zdanie w ustawie zatwierdzonej przez rząd i taka sytacja nie miałaby miejsca! W podobnej sytuacji jest ogromna rzesza Polakow. Dzisiaj pierwszy raz zdecydowałem się na krok za bramę Ambasady PL z nadzieją,że może oni są wstanie coś zrobic-bo juz zbyt wielu moich rodakow znam co zostali tak potraktowani przez pośredników pracy-dzisiaj pracuje jutro nie i to nie zaleznie od tego jak długo dla nich zarabiał i na jaki okres miał jeszcze umowę.
Brak takiej ustawy w NL chyba najlepiej ilustruje jak nasze służby dyplomacyjne funkcjonują, bądź jeszcze gorsza opcja: o tym jak nasza dyplomacja jest traktowana,jak liczą się politycy NL ze zdaniem,prośbami polskiej strony!
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Pią Maj 15, 2009 5:35 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 5:38 pm   

przemekm26,
przepraszam ale
mozesz jasniej bo nie bardzo rozumiem o czym jest ten temat ..??
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 9:58 pm   

Haha :D :D :D do ambasady poszedl z powodu problemu z praca, hehehehehe, no nie moge! Niby w czym oni mieli by Ci pomoc? Czy Ty wogole cokolwiek wiesz o strykturze ambasady, o ich zadaniach i obowiazkach? Oni sa od fotek z weteranami, potrzasania dlonmi i rozwijania dywanu gdyby kaczor wyladowal. A nie od problemow z biurami, pracodawcami, sasiadami itp. Masz problem, idziesz do konkretnej instytucji, a nie do urzedasow od spraw dyplomacji. A jesli masz pretensje do prawa, to zawsze mozesz zglosic spoleczny projekyt ustawy, uzbieraj tylko ilestam tysiecy podpisow i zanies do jakiegos posla! Powodzenia!
_________________
pozdrawiam :)
 
 
selma 
Poczatkujacy
seli

Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 10:19 pm   

niezle,niezle jerzeli wierzyles ze ambasada w czyms pomaga pamietaj posrednik pracy moze bardzo duzo...podziekowac za prace i kazac opuscic mieszkanie firmowe w ciagu godziny a ty sie martw co dalej. pozdrawiam :075:
 
 
BogiTobi 
Poczatkujacy
Tobiasz


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Rotterdam / Poznań
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 10:20 pm   

Ja mam nadzieję, że oni to czytają.

Dzwoniłem tam w marcu i o wyborach do Europarlamentu nic mi nie umieli powiedzieć. A w kwietniu było już za późno. Nie wiem kto zawiódł - MSWiA, MSZ czy ambasada. Ale jestem zawiedziony.

O innych polskich ambasadach, poza UE nie wspomnę. :088:
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 11:37 pm   do pani MODERATOR

....o funkcjonowaniu ambasad,dyplomacji itd. Do tej pory myślalem,że sa to instytucje "silne" , ktore moga wiecej niz tylko mowic,prosic,podawac jakies informacje,doradzac .

[ Dodano: Pią Maj 15, 2009 11:51 pm ]
Baska napisał/a:
Haha :D :D :D do ambasady poszedl z powodu problemu z praca, hehehehehe, no nie moge! Niby w czym oni mieli by Ci pomoc? Czy Ty wogole cokolwiek wiesz o strykturze ambasady, o ich zadaniach i obowiazkach? Oni sa od fotek z weteranami, potrzasania dlonmi i rozwijania dywanu gdyby kaczor wyladowal. A nie od problemow z biurami, pracodawcami, sasiadami itp. Masz problem, idziesz do konkretnej instytucji, a nie do urzedasow od spraw dyplomacji. A jesli masz pretensje do prawa, to zawsze mozesz zglosic spoleczny projekyt ustawy, uzbieraj tylko ilestam tysiecy podpisow i zanies do jakiegos posla! Powodzenia!


Dziekuje za uswiadomienie,na pewno drugi raz nie udam sie do ambasady-pomysł z posłem jeszcze pozostał,bo tzw."konkretne instytucje" tez sa bezradne wobec prawa i ustaw w nim zawartych. Do tej pory myslalem ze dyplomacja jest po to aby zabiegac o wszystkie interesy swych obywateli na terenie obcego panstwa.
 
 
BogiTobi 
Poczatkujacy
Tobiasz


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Rotterdam / Poznań
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 12:00 am   

Bym zapomniał.

Byłem zażenowany, gdy usłyszałem, że polski konsul w Holandii przemawiał na polskim dniu w języku angielskim. Potem znajomi mi powiedzieli, że tutaj ani ambasadorzy ani inni pracownicy konsularni nie uczą się holenderskiego.
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 12:14 am   

BogiTobi napisał/a:
Bym zapomniał.

Byłem zażenowany, gdy usłyszałem, że polski konsul w Holandii przemawiał na polskim dniu w języku angielskim. Potem znajomi mi powiedzieli, że tutaj ani ambasadorzy ani inni pracownicy konsularni nie uczą się holenderskiego.


Ciesz sie ze chociaz ten angielski znaja :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Sob Maj 16, 2009 12:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szczurek242 
Poczatkujacy
szczurek242


Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: BENELUX
  Wysłany: Sob Maj 16, 2009 1:35 am   ja mu sie nie dziwie

szukal pomocy w ambasadzie ja mu sie nie dziwie .a moze na ty forum co .dlaczego ny polacy nie mozemy sie zgrac ,tylko jak judasze sprzedajemy sie nawzajem za pare zlotnikow ,wiele tu jest przykladow .
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 9:55 am   

szczurek242!! Twoje zdanie jest podsumowaniem powyższych wypowiedzi !! :038:
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 11:02 am   

A no dlatego, ze ludzie niestety nie szanuja sami siebie i daja sie ponizac przez pracodawcow! i to Polakow!

Pracujac dla aagencji pracy ktora dziala niezgodnie z prawem?? Troche szacunku! naprawde, dla samego siebie!

Poza tym niestety nie wierze ze Polacy potrafia sie zgrac i zrobic z bezprawiem porzadek, najlepszy tego dowod jest u nas w kraju!
:039:
 
 
BogiTobi 
Poczatkujacy
Tobiasz


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Rotterdam / Poznań
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 11:16 am   

A kto u nas w kraju robi porządek z bezprawiem?

Oczywiście, że trzeba walczyć z nieuczciwymi pracodawcami. Z tym każdy się zgodzi. Najlepiej u nich nie pracować. Jednakże tutaj chodzi o traktowanie polaków we własnej ambasadzie. Każdy ma prawo tam pójść ze swoją własną małą lub wielką sprawą. Urzędnicy tam po to właśnie są.

Niestety co kraj to obyczaj, a w krajach byłego bloku kom. człowieka się nie szanowało i nikt nie miał świadomości, że urzędy są dla ludzi a nie odwrotnie. Najlepszy przykład to długie kolejki przed ambasadami rosyjskimi. Czy w Holandii, czy w Polsce, tam zawsze są kolejki przed wejściem, bo rosyjscy urzędnicy nie pozwolą czekać w środku. Na szczęście w naszej ambasadzie wygląda to lepiej, ale jeszcze nie tak, jak byśmy sobie życzyli.
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 1:19 pm   Ewo ale mi wlasnie chodzi o to,ze te agencje ....

... działaja zgodnie z prawem NL lub na jego pograniczu! Tu trzeba zmienic,dodac jakis art. w ustawie. Mysłałem,że dyplomacja jest od takich spraw.
Ale jak kilka postow powyzej pewna kolezanka wymieniła jakie sa funkcje ambasad i dyplomacji. Z jej wypowiedzi wynika ze głownie do witania prezydenta,gdy ze chce odwiedzic dany kraj.
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 1:26 pm   

BogiTobi napisał/a:
A kto u nas w kraju robi porządek z bezprawiem?



Chyba mnie zrozumiales zle, mialam na mysli ze u nas w kraju nikt sie tym nie zajmuje zeby byl porzadek ...
Ludzie sa wykorzystywani przez polskich pracodawcow w Polsce i tez kazdy sie boi cos z tym zrobic, a do tego jeszcze wyjezdzaja i ciagna to za soba. Najlepiej siedziec cicho i pracowac za 5 euro na godzine... :011:

[ Dodano: Sob Maj 16, 2009 1:29 pm ]
przemekm26 napisał/a:
... działaja zgodnie z prawem NL lub na jego pograniczu! Tu trzeba zmienic,dodac jakis art. w ustawie. Mysłałem,że dyplomacja jest od takich spraw.


Niestety dyplomacja to nie legislacja. Nie stanowi prawa.
A nas jako obywatelow UE obowiazuje Traktat o Unii Europejskiej i inne unijne dokumenty, wedlug ktorych mamy takie same prawa jak inne kraje/ z pewnymi wyjatkami objetymi okresami przejsciowymi poki co, ze wzgledu na to jak dlugo jestesmy w UE.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 2:20 pm   Nie stanowi ale moze zabiegac...

...my jako zwykli obywatele co my mozemy? Mialem nadzieje,ze dyplomaci;bo przeciez to rowniez politycy moga wiecej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group