NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Byłem dzisiaj w Polskiej Ambasadzie w NL i ...
Autor Wiadomość
Karola 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 39
Skąd: Haga / Szczecin
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 3:07 pm   

Ja jak mialam kiedys problem bo moj byly pracodawca nie chcial mi wyplacic zaleglych pieniedzy wakacyjnych to pani w ambasadzie bardzo mi pomogla Sama do niego wydzwaniala, napisala wniosek do imspekcji pracy, postraszyla go troche i koles sie sam odezwal :D
pozdrawiam
 
 
BogiTobi 
Poczatkujacy
Tobiasz


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Rotterdam / Poznań
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 7:17 pm   

Super! Myślę, że tak właśnie powinno wyglądać zachowaniu ludzi w ambasadzie.
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 8:40 pm   

Na pewno tak to powinno wyglądać lub powinni konkretnych informacji udzielać , gdzie się udac z danym problemem.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 1:02 am   

Ambasada nie zajumuje sie kwestia zatrudnienia/wynagrodzenia pojedynczych osob! To po pierwsze! Po drugie, ambasada nie jest zwiazkiem zawodowym uciskanych sezonowych pracownikow ogrodowych, tudziez budowlanych.
Zupelnie nie rozumiem, dlaczego to niby attache kulturowy, milalby sie przejmowac kiepskimi warunkami mieszkaniowymi, sezonowych zbieraczy szaparag..
_________________
pozdrawiam :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 9:59 am   

aymar napisał/a:
Na pewno tak to powinno wyglądać lub powinni konkretnych informacji udzielać , gdzie się udac z danym problemem.


Suska w innym temacie napisala
suska napisał/a:
WSZYSTKO jest napisane w CAO w jezyku POLSKIM w INTERNECIE...

suska napisał/a:
wszyscy wokol o tym krzycza, ze PODSTAWOWA rzecza, ktora powinienes zrobic przyjezdzajac do pracy w Holandii (albo gdziekolwiek za granica a nawet w Polsce) jest zapoznanie sie z Twoimi prawami, obowiazkami i regulami, ktore w danym kraju obowiazuja. Zaoszczedzi Ci to wielu problemow.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 11:33 am   Baska specjalnie dla ciebie w necie wyszukałem...

Baska napisał/a:
Ambasada nie zajumuje sie kwestia zatrudnienia/wynagrodzenia pojedynczych osob! To po pierwsze! Po drugie, ambasada nie jest zwiazkiem zawodowym uciskanych sezonowych pracownikow ogrodowych, tudziez budowlanych.
Zupelnie nie rozumiem, dlaczego to niby attache kulturowy, milalby sie przejmowac kiepskimi warunkami mieszkaniowymi, sezonowych zbieraczy szaparag..

Misja dyplomatyczna – przedstawicielstwo dyplomatyczne określonego państwa w innym państwie lub przy organizacji międzynarodowej.

Funkcje misji dyplomatycznej obejmują:

* reprezentowanie państwa wysyłającego w państwie przyjmującym;
* ochronę w państwie przyjmującym interesów państwa wysyłającego i jego obywateli, w granicach ustalonych przez prawo międzynarodowe;
* prowadzenie rokowań z rządem państwa przyjmującego;
* zaznajamianie się wszelkimi legalnymi sposobami z warunkami panującymi w państwie przyjmującym i z rozwojem zachodzących w nim wydarzeń oraz zdawanie z tego sprawy rządowi państwa wysyłającego;
* popieranie przyjaznych stosunków pomiędzy państwem wysyłającym a państwem przyjmującym oraz rozwijanie pomiędzy nimi stosunków gospodarczych, kulturalnych i naukowych.

Misja dyplomatyczna może być

* stała (np. ambasada)
* lub czasowa (powołana do jakiegoś konkretnego celu, np. misja specjalna).
 
 
Maciejos 
Poczatkujacy

Wiek: 54
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 3:23 pm   

Czy ktoś z Was odróżnia AMBASADĘ od KONSULATU???
_________________
Maciej
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 6:42 pm   na pytanie w powyzszym poscie ...

Podstawowe zadania Konsulatu to:
*udzielanie pomocy obywatelom własnego kraju w szerokim znaczeniu tego słowa ;
* pełnienie funkcji notariusza i udzielanie opieki prawnej;
*wystawianie paszportów i udzielanie wiz;
*sprawy obywatelskie;
*sprawy polonijne (dot. obywateli polskich i osób o polskich korzeniach na stałe zamieszkałych w kraju urzędowania Konsulatu);
*promowanie spraw polskich w środowiskach kraju urzędowania Konsulatu;

I jakie roznice zauwazyłeś? Albo gdzie przyjmuje interesantów konsul? :021:
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Nie Maj 17, 2009 6:50 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 9:05 pm   Re: Nie stanowi ale moze zabiegac...

przemekm26 napisał/a:
...my jako zwykli obywatele co my mozemy? Mialem nadzieje,ze dyplomaci;bo przeciez to rowniez politycy moga wiecej.


:119:

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 9:10 pm ]
przemekm26 napisał/a:
Baska napisał/a:
Ambasada nie zajumuje sie kwestia zatrudnienia/wynagrodzenia pojedynczych osob! To po pierwsze! Po drugie, ambasada nie jest zwiazkiem zawodowym uciskanych sezonowych pracownikow ogrodowych, tudziez budowlanych.
Zupelnie nie rozumiem, dlaczego to niby attache kulturowy, milalby sie przejmowac kiepskimi warunkami mieszkaniowymi, sezonowych zbieraczy szaparag..

Misja dyplomatyczna – przedstawicielstwo dyplomatyczne określonego państwa w innym państwie lub przy organizacji międzynarodowej.

Funkcje misji dyplomatycznej obejmują:

* reprezentowanie państwa wysyłającego w państwie przyjmującym;
* ochronę w państwie przyjmującym interesów państwa wysyłającego i jego obywateli, w granicach ustalonych przez prawo międzynarodowe;
* prowadzenie rokowań z rządem państwa przyjmującego;
* zaznajamianie się wszelkimi legalnymi sposobami z warunkami panującymi w państwie przyjmującym i z rozwojem zachodzących w nim wydarzeń oraz zdawanie z tego sprawy rządowi państwa wysyłającego;
* popieranie przyjaznych stosunków pomiędzy państwem wysyłającym a państwem przyjmującym oraz rozwijanie pomiędzy nimi stosunków gospodarczych, kulturalnych i naukowych.

Misja dyplomatyczna może być

* stała (np. ambasada)
* lub czasowa (powołana do jakiegoś konkretnego celu, np. misja specjalna).


Widzisz tu gdzies wzmianke o indywidualnych problemach, albo jakichkolwiek bzdetach zwiazanych z wakacyjnym, urlopem czy tez iloscia osob na domku :119: ?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Nie Maj 17, 2009 9:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 11:03 pm   Ja osobiscie na takie "indywidualne problemy" ...

... mam inne rozwiazania-wystarczy sie zapisac do zwiazku zawodowego i odprowadzac nie wielka składkę a pomoc chocby prawna masz zapewniona(rowniez w jezyku polskim). To jedna mozliwosc.
Ale nie o tym ten post ma byc! Nurtuje mnie dlaczego "przedstawiciele RP" reprezentujacy i majacy dbac o interesy swoich obywateli na terenie innego panstwa rozkładaja ręcę,sa bezsilni przynajmniej w dwoch przypadkach jakimi się juz spotkałem?
Czekam na tym poscie na inne przypadki bezradnosci "naszych przedstawicieli" w NL
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 3:37 pm   

Bo oni nie reprezentuja jednostek lecz caly narod (panstwo)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
tomaszxxx 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 57
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 4:02 pm   

reprezentuja zaklamanie danych rzadow , z narodem nie maja nic wspolnego , wspomne cos 1996 roku , polki dostaly zezwolenie na prace jezeli zarejestruja sie jako prostytutki , cala holandia w radiu sie nasmiewala z tego ( ze narod wybrany ) , polska ambasada nawet nie skomentowala ... kto dlugo mieszka w holandi powinien to pamietac , huczalo o tym w mediach ... moze troche nie na temat , ale kobiety polskie to chyba narod
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 4:49 pm   

Czy Wy znacie w ogole pojecie slowa dyplomacja czy nie?:P

To nie jest indywidualna ochrona prawna, to jest negocjowanie ogolnie obowiazujacych zasad na ktorych dwa panstwa ze soba wspolpracuje. Nie odizolowanych przypadkow :/
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 6:49 pm   to niech sie dalej z Polakow nasmiewaja...

Wiecie jak wyglada w duzym biurze agencji pracy(obwarowanej adwokatami) gdy zadzwoni telefon z Polskiej Ambasady .... wybucha smiech.

Moze teraz troche odejde od tematu ale pozwoli mi to lepiej z ilustrowac sytuacje:
Napisze kilka zdan jakie w rozmowach Polakow,Słowaków,Czechow uslyszalem:
"Dlaczego ja-wykonujac te samą prace,placac te same podatki i inne skladki mam mniejsze prawa niz ten pracujacy na bezposrednim kontrakcie"
"Jak to jest możliwe-obiecuje się pracownikowi prace na dlugi okres,daje sie mu umowe z długim terminem a potem w jeden dzien wyrzuca po 2 latach pracy dla tej firmy-gdzie jest prawo"
I historia pewnego Polaka-ojca 7 dzieci,która utkwila mi w pamieci:
Agencja dała mu umowe na ktora bez problemu otrzymał kredyt na budowe domu,pracował dla tej agencji od otwarcia rynku pracy NL(był szcześliwy) i tylko jeden telefon: od jutra Pan nie pracuje. Zadnego wypowiedzenia. Probowal dociec swych praw ale jak okazalo sie:wszystko zgodnie z podpisana umowa i prawem!Nawet bankowi nie moze przedlozyc,udowodnic ze to jego zwolnili a nie,ze on sam sie zwolnił!

Nie wierze,że sa to sytauacje jednostkowe- a wiec jest to problem obywateli a nie obywatela.A ludzie pracujacy w ambasadzie doskonale znaja ten problem i ... przynajmniej od 2 lat nic nie zdzialali w kwestii wynegocjonowania zmiany przepisów na korzysc swych obywateli.Chocby tylko cos typu:wypowiedzenie na pismie z jakimkolwiek okresem poprzedzajacym
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 6:53 pm   

Wiesz co do tej historii Polaka - widziały gały co brały.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group