NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stawka za km dojazdu do pracy własnym samochodem
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:37 pm   

Reusel napisał/a:
Cytat:
ja mam xenony i plyn do spryskiwaczy to tragedia - jak padal non stop deszcz to tygodniowo jakies 15-20l schodzilo


a to ma powiazanie ? To ze masz lampy xeonowe wplywa na to ze musisz czesciej przednia szybe spryskiwac i wycierac wycieraczkami ? :083: pierwsze slysze
a czemu tak jest i co jedno z drugim ma wspolnego?


Niestety to z plynem na powaznie. Kazde spryskanie szyby przedniej przy wlaczonych swiatach = dwukrotne spryskanie swiatel pod wysokim cisneinem.
Ktos robil testy i spryskiwacze reflektorow oprozniaja zbiornik 7l plynu w 19sekund :119: ostanio jak jechalem do PL to na stacji jak wzialem 4 baniaki plynu to sie patrzeli jak na idiote i do tego zaplacilem jakies €25 za ta "przyjemonsc"
 
 
Reusel 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 40
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:50 pm   

Ah to ty masz takie auto w ktorym tez reflektory sa czyszczone ?? ale bajer :119:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:56 pm   

Kazde auto wyposazone w xenony musi miec spryskiwacze reflektorow, oraz samopoziowanie reflektora... Takie przepisy...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
badur 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Noordwijk
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 8:54 pm   

Ja od 14 miesięcy pracuje na kontrakcie który podpisałem bezpośrednio z pracodawcą holenderskim. Zaciekawiło mnie ten temat bo na początku nie dostawałem nic na paliwo, powiedział mi że nie każdy może dostawać, to indywidualna sprawa między mną a firmą że możemy o tym porozmawiać przy kolejnym kontrakcie. Dostałem go po pół roku. W kontrakcie nic o tym nie ma, ale szef zgodził się na jedno tankowanie "do pełna " w miesiącu (ok. 60 l ), dziennie robię 20 km w obie strony. niestety od nowego roku wycofał się z ustnej umowy i co gorsza zabrał mi z wypłaty równowartość 2 tankowań (styczeń, luty) !!! Jeśli dobrze zrozumiałem to pracodawca może uzyskać zwrot takiego kosztu z belastingu w wysokości 0,19 e/km jeśli określi to w mojej umowie i będę to miał na wyciągu z wypłaty ? Czy tak ? Bo w takim razie czeka mnie poważna rozmowa z nim.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:28 pm   

Nie wydaje mi sie, zeby pracodawca mogl dostac zwrot kasy za paliwo od Belastingu, bo wtedy praktycznie kazdy pracodawca zwracalby kilometowke (bo go to nic nie kosztuje). Oczywiscie moge sie mylic :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:31 pm   

masz racje Marcin. Od pewnego czasu pracodawcy nie maja obowiazku placenia kilometrow za dojazd do pracy czy nawet jakiego kolwiek dodatku za dojazdy. Oczywiscie o ile nic nie stoji to w kontrakcie . Jesli masz jakas wzmianke na temat zwrot za zrobione km czy za paliwo to pracodawca ma obowizek takowy wyplacac.
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Kwi 27, 2009 9:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
badur 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Noordwijk
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:35 pm   

no to skucha :088:
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:23 pm   

m4rcin napisał/a:
Nie wydaje mi sie, zeby pracodawca mogl dostac zwrot kasy za paliwo od Belastingu, bo wtedy praktycznie kazdy pracodawca zwracalby kilometowke (bo go to nic nie kosztuje). Oczywiscie moge sie mylic :039:



Pracodawca nie musi placic tzw. kilometrowki(mileage reimbursement), jesli nie placi to wtedy mozna odliczyc sobie pewna kwote, zalezna od odleglosci do pracy, od podatku.

Pracodawca wpisuje w koszty wyplate "kilometrowki" tak wiec placi mniejsze podatki.

Ja w pierwszej pracy mialem kilometorwke i wychodzilo za 72km(36kmx2) jakies 230euro do reki. Teraz pracuje w innej firmie i nie mam kilometrowki ale zwrot podatku przy 45km do pracy wychodzi mi ok 100Euro miesiecznie.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 8:39 am   

Wyplata kilometrowki jest takim samym koszyem jak wyplata - jedyny "zysk" pracownika polega na tym, ze kilometrowka jest zwolniona z podatku dochodowego :039:

Wiesz moze jak sie nazywa ten zwrot podatku? Bo u mnie za >20 km placa tylko €150
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:18 am   

m4rcin napisał/a:
Wyplata kilometrowki jest takim samym koszyem jak wyplata - jedyny "zysk" pracownika polega na tym, ze kilometrowka jest zwolniona z podatku dochodowego :039:

Wiesz moze jak sie nazywa ten zwrot podatku? Bo u mnie za >20 km placa tylko €150


Jesli chodzi o zwrot podatku to mialem na mysli to:

http://www.belastingdiens...ruwwerk-03.html
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:31 am   

Wydaje mi sie, ze to dofinansowanie dostajesz i tak nnawet jak pracodawca zwraca "kilometrowke".
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 11:14 am   

m4rcin napisał/a:
Wydaje mi sie, ze to dofinansowanie dostajesz i tak nnawet jak pracodawca zwraca "kilometrowke".


Nie, przy wypelnianiu rozliczenia w pewnym momencie jest pytanie: Czy pracodawca placi za przejazdy do pracy? Jesli dasz TAK to ta czesc jest pomijana i program do rozliczen zwyczajnie przechodzi dalej, jesli dasz NIE to wyskakuje okienko gdzie mozesz wpisac kwote do odliczenia (korzystajac z owej tabelki).
 
 
 
badur 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Noordwijk
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 8:00 pm   

Dzięki za pomoc, niedawno sie rozliczyłem ze skarbówką ale nie wiem czy osoba która mnie rozliczała wzięła to pod uwagę. Zapytam. Ale z szefem i tak pogadam. Spróbować nie zaszkodzi.
 
 
iwusia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: den haag
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 9:18 pm   

witam serdecznie wszyscy powinni wiedziec ze jest 0,19 centow za kilometr tak bylo ale teraz ciekawostka od tego roku albo od nowego czyli 2010 ma byc zmiana na 0,21 centow. jesli ktos ma na umowie zwrot kosztow dojazdu a nie ma dokladnie podanej ceny to wystawia sie oddzielna facture na 0,19 centow za km. a jesli jest np:0,12 to pracodawca kroi na was. ale jeszcze jedna ciekawostka jesli macie to wliczone do pensji to mozna rozliczac sie jeszcze raz z kilometrow
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 8:37 pm   

Odświeżę trochę temat.Wyczytałem na stronie belastingu,że pracownik nie ma prawa do odliczenia kosztów dojazdu do pracy własnym samochodem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group