NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasi przyjaciele?
Autor Wiadomość
Ea
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Sob Sty 13, 2007 7:26 pm   Wasi przyjaciele?

Kim sa wasi najlepsi przyjaciele tutaj, w Holandii?


Polakami, czy Holendrami, czy innymi imigrantami?


Ja jeszcze jestem za krotko tutaj aby miec przyjaciol, ale ciekawi mnie :wink:
Ostatnio zmieniony przez Ea Sob Sty 13, 2007 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Sty 13, 2007 7:51 pm   

moi sa glownie holendrami... chociaz mam polskiech przyjaciol... ale oni nie mieszkaja w holandi...
 
 
yokasta
Poczatkujacy


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Leiden
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:38 am   

glownie to garstka polakow i dwoch dobrych znajomych holendrow,reszta to mieszanka narodowa- antylijczycy,anglicy,amerykanie,hiszpanie... :D
nie przekreslam holenderskich znajomosci,ale ich mentalnosc nie odpowiada mojej,pewnie dlatego nie obracam sie w duzej grupie holendrow.... 8)
 
 
Heny
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław, Hoorn, Amsterdam
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 2:23 pm   

Ja przyjeżdżam od roku do Holandii raz w miesiącu na tydzień nieraz dwa.
Jakoś do tej pory nie udało mi się poznać kogoś ciekawego, godnego zaufania (nie licząc moich pracowników). Może kiedyś :?:
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 9:20 pm   

ja poznalam tutaj jedna dziewczyne..jest Polka..znam ja pol roku i nie wiem czy mozna mowic tu o ogromnej przyjazni ale mysle ze zalazek jej jest..reszta zostala w Pl i niestety stracilam praktycznie z nimi kontakt niestety..
 
 
Przemion 
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:33 pm   

U mnie różnie, mam znajomych i przyjaciół polaków, imigrantów i nawet holendrów. Z holendrami ciężko czasem przejść na stope przyjacielstwa, ale generalnie jak sie tego dokona, macie przyjaciela na długi czas i każdą okazje.

To zapewne zależy w jakim środowisku kto się obraca, im więcej holedrow wokół tym prościej z nimi nawiązać nić przyjaźni. Jednak musze powiedzieć, że najszybciej łapie kontakt z imigrantami z rozmaitych krajów, może doświadczenia imigracji zbliżają, nie wiem, ale chyba coś w tym jest.
_________________
"There Are No Secrets, Only Information You Don't Yet Have"
Adam Curry
Hochlander - tego słucha mój kot...
 
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 2:16 am   to tez prawda

Ja mieszkam 5 lat i musze wam powiedziec ze duzo sie nagimnastykowalam zebym mogla wejsc w srodowisko holenderskie ale nie zaluje oplacilo sie, mam wspanialych dobrych sasiadow co prawda jedna ale dobra oddana moge napisac przyjaciolke z ktora moge rozmawiac o wszystkim pomimo ze moj holenderski jest jeszcze nie taki wiem ze trudno jest sie zaprzyjaznic z holendrami trzeba wielkich staran zeby byc zaakceptowanym w srodowiski moze mi bylo latwiej bo mieszkam na wiosce co prawda nie malej ale jednak. Kochani polacy zycze wam cierpliwosci i wytrwalosci zapewniam ze warto jesli sie chce tu zamieszkac na stale tak jak ja.
 
 
Ea
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 8:52 pm   

Bajka,
zgadzam sie z toba.
Ja tez poznalam na razie kilka bardzo fajnych Holendrow/Holenderek i mam poczucie ze tak dlugo, jak nie zdobede miedzy nimi przyjaciol, nie da mi sie zintegrowac.
Mam nadzieje ze to nie jest "mission impossible" bo mam kilka przyjaciol obcokrajowcow (co prawda mieszkaja tutaj od ponad 15 lat) ktorzy maja b. fajnych Hol. przyjaciol :061: :023:
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 10:53 pm   

Ja mam wielu bardzo dobrych znajomych holendrow i holenderki, ale musze przyznac ze sa to zazwyczaj osoby sstrsze od mnie, majace rodziny. Ja mam 25 lat, a wiekszosc z nich ponad 10 lat wiecej. Nawet mam jedna swoja ulubiona moza powiedziec przyjaciolke, ktora ma okolo 60 lat. Z nia moge porozmawiac o wszystkim bardzo szczerze. No wiadomo do pewnych miejsc z nia nie wyjde, ale uwazam ja za moja przyjaciolke.

Natomiast z holnderkami w moim wieku tez mam kontakt, ale nie moge sie z nimi dogadac, sa nieslowne, krzykliwe jakies takie i maja mniej wiecej podobne do siebie gusta, ale calkiem inne od moich. Wiec nawet jak wychodzimy gdzioes razem to nie bawie sie tak dobrze jak bawie sie z moimi polskimi kolezankami.

Ja od prawie 7 lat co roku mam jakies nowe kolezanki, a to z internetu, to ze szkoly z ulicy, ze wszad..i niestesty co roku coraz ich mniej. Porozjezdzaly mi sie do Anglii, Irlandii, Niemiec, do Polski, wszedzie mam ich teraz pelno tylko ze daleko, ale wpomnienia wspolnych szalenstw zostaly naszczescie :)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 12:11 pm   Re: Wasi przyjaciele?

Ea napisał/a:
Kim sa wasi najlepsi przyjaciele tutaj, w Holandii?


Polakami, czy Holendrami, czy innymi imigrantami?




Tutaj w Holandii? Najlepszym przyjacielem jest moj maz :)

Moje najlepsze psiapsiolki zostaly w Londynie - 2 polki...

Tu spotykam duzo ciekawych ludzi ale nie zakwalifikowalabyn ich do kategorii najlepszych przyjaciol... Mysle ze po jakims czasie, gdy sie ma kilku zaufanych ludzi po prostu przestaje sie szukac nowych przyjaciol...

tak wiec ja mam w sumie 3 przyjaciol :)
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 12:27 pm   

Renata widze lubisz odgrzebywac stare tematy :P
A sie sam dolacze moi znajomi wiekszość sie porozjezdzala po Europie UK IRlandia Szwajcaria , przez jakis czas mieszkalem w US to tamci znajomi zostali tam, w NL ( a teraz w BE ) nie mam zadnych znajomych Polakow ( o nie mam jedna ! w Rotterdamie :P mojej bratowej siostra :P ) jedynie jakos zadaje sie z Holenderami ale to nie sa przyjaciele napewno :) Prawdziwch przyjaciol mam jednak w POlsce.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 12:39 pm   

Mario, dziecko na ramieniu spi a druga reka wolna wiec... ;)

ooops, juz sie obudzila...
 
 
India
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 30
Skąd: Holandia:)
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 2:01 pm   

Wsrod moich przyjaciol sa glownie obcokrajowcy i polacy. :)
Jednak mam kila holenderskich znajomych - nie sa to moji przyjaciele ale zaliczam ich do grupy dobrych znajomych .
Wiem ze nie potrafie zaprzyjaznic sie z holenderka-inna mentalnosc,kultura i punkt widzenia :? dlatego nawet nie szukam holenderskiej przyjaciolki od serca bo i tak bym jej nie ufala. :x
Jeszcze nie spotkalam holenderskiej osoby godnej mojego zaufania i mojej przyjazni, ale byc moze kiedys to sie zmieni :?
 
 
Monika NB
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: Asten
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 2:19 pm   Witam !!

Mieszkam tu juz ( albo tylko) 4 lata ,
Mam duzo znajomych Holendrow i wiem , ze moge na nich liczyc a oni na mnie , jednak przyjaciolke mam jedna , Polke, dluga historia , poznalysmy sie w szkole jezykowej a potem wyszlo , ze moj maz i jej to siodma woda po kisielu kuzyni :D , nawet pochodzimy z tego samego wojewodztwa i mamy tak samo na imie :D
Nie narzekam na znajomosci :D
 
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 4:32 pm   

ja niestety nie mam tu żadnych przyjaciól. :cry: Wszyscy w Polsce. :cry: smutno jest czasami... :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group