NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Cze 06, 2009 5:59 pm
dodatek urlopowy
Autor Wiadomość
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 2:01 pm   dodatek urlopowy

witam, w jaki sposób faktycznie nalicza się vakantiegeld? nie mamy stałego wynagrodzenia miesięcznego, wszystko to uzależnione jest od ilości przepracowanych w miesiącu godzin, czasami tygodniowo przepracujemy 50 h, w innym ze względu na mniejszą ilość zamóień np. 30, nasz pracodawca twierdzi, że z 40 godzin! tygodniowo, pozostałe godziny to NADGODZINY i nie są uwzględniane przy wyliczeniu podtocznie nazywając "wakacyjnego"..
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 2:12 pm   

z tego co sie orietuje to vakantiegeld jest to 8% wynagrodznia, nie wazne ile masz godzin.....Wiec czy masz 30 czy 60 godz tygodniowo jest nie wazne bo przy 30 godzinach zarobisz nl.400 eur wiec vakantiegeld wyniesie 32 eur, jesli masz 60 godz i zarobisz 800 eur , twoje vakantiegeld wyniesie 64 eur...oczywiscie brutto, od tego podatek 42%.. :072: :072: :072:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 2:13 pm   

Ale podatek rozliczasz rocznie i jak bedziesz mial nadplate to odyskasz roznice miedzy podatkiem ktory placisz od "normalnych" dochodow a tymi 42%
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 5:34 pm   Re: dodatek urlopowy

kasiakiko napisał/a:
witam, w jaki sposób faktycznie nalicza się vakantiegeld? nie mamy stałego wynagrodzenia miesięcznego, wszystko to uzależnione jest od ilości przepracowanych w miesiącu godzin, czasami tygodniowo przepracujemy 50 h, w innym ze względu na mniejszą ilość zamóień np. 30, nasz pracodawca twierdzi, że z 40 godzin! tygodniowo, pozostałe godziny to NADGODZINY i nie są uwzględniane przy wyliczeniu podtocznie nazywając "wakacyjnego"..
Tak pracodawca ma rację.Wakacyjne oblicza się z godzin zawartych w kontrakcie (zazwyczaj jest to 40 godz/tyg.Nadgodziny nie wchodzą w wakacyjne.
 
 
sokol1939 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 10:39 pm   

Witam. Czy po ukończeniu 60- ciu lat należą się dodatkowe godziny urlopu, powyżej tych, które są wymienione w kontrakcie. Słyszałem ,że co rok jest ich więcej. Może ktoś wie ile tego jest ? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:53 am   

Dodatek urlopowy tzw. vakantiegeld są naliczane w zaleznosci od pracodawcy. Ustawowa stawka to jest 8% od przychodów. Pracodawca moze również doliczać ten dodatek w stawce godzinowej. Taka informacja na pewno jest zawarta w umowie. Dotyczy to jednak umow zlecen czy umow o dzielo. Umowa o prace ma naliczane stawki osobno i z reguly jest wyplacana raz w roku. Poniewaz wg przepisow urzedu skarbowego sa to dodatkowe dochody, podatek od vakantie geld wynosi srednio 53%. A wracajac do sedna sprawy pieniadze wakacyjne sa naliczane zarowno przez caly okres aktywnosci zawodowej czyli do 65 roku zycia jak i w wieku emerytalnym. Poniewaz emerytura jest rowniez traktowana jako staly dochod wiec ustawowo rowniez od emerytury jest naliczane 8% dodatku urlopowego.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group