NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 10, 2009 7:47 pm
Bezpodstawne zwolnienie po 4 latach, bardzo proszę o pomoc!
Autor Wiadomość
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 3:24 pm   Bezpodstawne zwolnienie po 4 latach, bardzo proszę o pomoc!

Piszę w imieniu mojego kolegi, który pracował prawie 4 lata przez biuro pracy dla pewnej firmy i dzisiaj bez żadnych powiadomień wcześniejszych, wypowiedzenia, zadzwoniniono do niego z biura pracy i powiedziano że jest to jego ostatni dzień.. !!

Przecież to jest nie zgodne z prawem, co powinien zrobić i gdzie się w takiej sytuacji udać ? co z mieszkaniem itp...

Bardzo proszę o szybką i konkretną pomoc!
z góry dziękuje!
Ostatnio zmieniony przez asus Śro Cze 10, 2009 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 6:02 pm   

Skontaktuj sie z Het Juridisch Loket tel. 0900-80-20 tam przedstaw sprawe umowia kolege na spotkanie i wszystkiego sie dowie .
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 10:20 pm   Re: Bezpodstawne zwolnienie po 4 latach, bardzo proszę o po

asus napisał/a:


Przecież to jest nie zgodne z prawem, co powinien zrobić i gdzie się w takiej sytuacji udać ? co z mieszkaniem itp...

Bardzo proszę o szybką i konkretną pomoc!
z góry dziękuje!


Jesli pracowal w tzw. "fazie A" to wszystko jest zgodne z prawem...niestety !
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 10:01 am   Re: Bezpodstawne zwolnienie po 4 latach, bardzo proszę o po

kindzal napisał/a:
asus napisał/a:


Przecież to jest nie zgodne z prawem, co powinien zrobić i gdzie się w takiej sytuacji udać ? co z mieszkaniem itp...

Bardzo proszę o szybką i konkretną pomoc!
z góry dziękuje!


Jesli pracowal w tzw. "fazie A" to wszystko jest zgodne z prawem...niestety !


Z tego co wiem, zgodnie z COA (o ile biuro bylo zrzeszone oczywiscie) to faza A nie moze trwac 4 lata. Po 1,5-2,5 roku (nie pamietam dokladnie, ale cos kolo tego) biuro albo musi dac Ci faze B albo nie moze Ci dac kolejnego kontraktu fazy A.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 10:08 am   

Mozna najwyzej 3 lata pracowac w jednym zakladzie przez biuro pracy , po tych 3 latach powinno is dostac umowe o prace

monika
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 2:44 pm   

to już była faza C, na 100% chyba powinno być jakieś wypowiedzenie prawda ? co robić?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 2:45 pm   

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=43721 ?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 5:35 pm   

na domiar tego kolega dostał wiadomość że do jutra ma się wyprowadzić z domu ! prosze o porade co robic w takiej sytuacji!!!!!!!???????
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 5:46 pm   

asus, kliknij w wyzej podany link!


i moze napisz gdzie mieszkasz bo chyba nie w Holandii??

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 6:36 pm   

a skąd taka sugestia pani moderator ?

wysłałem ten nr. dla kolegi ale powiedzieli że oni zajmują sie tylko problemami z praca...

on jest w sytuacji krytycznej chodzi o prace i mieszkanie i potrzebuje natychmiastowej pomocy

jakies porady ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 6:53 pm   

asus, A co Ty bys mu poradzil w takim wypadku, pytasz tylko nas o porady ale skoro tu mieszkasz (mam powody by sadzic inaczej ale to zachowam dla siebie ) czy nie jestes w stanie mu pomoc jakos namacalnie?
np. biorac kolege do siebie( o ile masz warunki) by przetrwal najgorsze...
i pytanie ktore mnie nurtuje :033: dlaczego kolega sam tu nie napisze ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 7:11 pm   

asus napisał/a:
a skąd taka sugestia pani moderator ?


z IP...

asus napisał/a:
na domiar tego kolega dostał wiadomość że do jutra ma się wyprowadzić z domu ! prosze o porade co robic w takiej sytuacji!!!!!!!???????


no jak mieszkanie jest pracodawcy... to chyba logiczne, ze musi sie wyprowaidzc?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Cze 11, 2009 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 11:33 pm   

hmm, kolega nie może bo nie może.. dlaczego Moderatorzy są tacy ciekawi ? Jesteście z CBA czy z PO ?
forum jest po to aby pytać, więc pytam a podobno nie ma głupich pytań są tylko nie jasne odpowiedzi i zazwyczaj w waszym wykonaniu odrobinę irytujące..

to że jest to mieszkanie pracodawcy, moim zdaniem kompletnie nie świadczy o tym że ma się z niego natychmiast wyprowadzać i to z oczywistych powodów, więc uważam że jest to bezprawny i zastraszający ruch z ich strony... więc osobiście poradziłem mu aby tego nie czynił bo wtedy nie będzie miał szansy jakiekolwiek obrony.. nie wiem jak długo ale każdego obowiązuje jakiś okres który ma mu zapewnić komfortowe i bez stresowe opuszczenie lokalu, bez żadnego przymusu !

co do zwolnienia to wiem że po 4 latach, miał już fazę C, więc należy mu się miesięczne, płatne wypowiedzenie, więc tu też zostało złamane prawo !

to są oczywiście moje przypuszczenia, zaproponowałem mu także konsultację z polskim prawnikiem.
sądzę że są tutaj ludzie którzy byli w takiej samej lub podobnej sytuacji, którzy z czystej dobroci i bez wścibskiego zachowania (jakie preferują moderatorzy, niczym jasnowidze widzący IP.. )

którzy mogliby mi coś doradzić co jeszcze w takiej sytuacji można by zrobić.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 8:49 am   

Dostales numer telefou na infolinie ktora zajmuje sie takimi sprawami dla polakow.

Czy kolega byl czlonkiem zwiazkow zawodowych? Jesli tak to trzeba sie do nich zwrocic.

Zasadniczo po 4 latach pracy powien miec kontrakt i nalezy przeczytac co jest tam napisane o zwolnieniach, ile wypowiedzienia etc. Rowniez po 4 latach nalezy mu sie zasilek dla bezrobotnych i bedzie go otrzymywac bodajrze do 6 miesiecy.

W duzej czsci gmin jest tez cos takiego jak darmowa pomoc prawna - trzeba poszukac w gminie gdzie mieszka Twoj znajomy.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
asus 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 10:35 am   

wreszcie jakieś konkretne porady, za które ogromnie dziękuje ! właśnie dzwoniłem do urzędu i powiedzieli mi że mają właśnie prawnika który może mi pomoc,

WIELKIE dzięki M4rcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group