NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o dokumenty dla dziecka urodzonego w Holandii
Autor Wiadomość
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 6:55 pm   Pytanie o dokumenty dla dziecka urodzonego w Holandii

Uprzedzam Moderatorow przeszukalam forum i posty ktore znalazlam nie usatysfakcjonowaly mnie. Moje pytanie jest nastepujace: moja corka urodzila sie w Holandii ja mam polskie obywatelstwo , maz holenderskie. Czy aby wpisac corke do mojego paszportu musze skontaktowac sie z Polska ambasada (nie planuje powrotu do kraju)? A moze lepiej wyrobic jakis dokument identyfikacyjny dla niej osobno tu na miejscu?
Jeszcze pytanie dodatkowe w dokumentach przyslanych z gemeente wpisano corce 3 obywatelstwa polskie, holenderskie i francuskie (maz ma dwa) czy to oznacza ze w przyszlosci bedzie mogla zdecydowac ktore chce zatrzymac bo chyba nie jest mozliwe posiadanie trzech?
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 8:57 pm   

aga910,
no, cos juz bylo
http://www.niedziela.nl/f...worodka+dziecka
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 9:26 pm   

Gochna dzieki czytalam ale ta para wraca do Polski i oboje maja polskie obywatelstwo. Wiec interesowalo ich tylko zalatwienie dokumentow aby wrocic do kraju.

Moze jednak ktos cos podpowie :)
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 9:29 pm   

aga910, chodzilo mi raczej o podpowiedz dotyczaca tego zdania...

Cytat:
Czy aby wpisac corke do mojego paszportu musze skontaktowac sie z Polska ambasada




:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 18, 2009 10:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 11:05 pm   

Cytat:
Obywatelstwo dziecka urodzonego za granicą zależy od obywatelstwa jego rodziców oraz od prawa obowiązującego w kraju, w którym się ono urodziło.



Cytat:
Nabycie przez dziecko urodzone za granicą obywatelstwa państwa, w którym się urodziło, podlega prawu wewnętrznemu tego państwa.


http://www.powroty.gov.pl...ci/obywatelstwo


:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 18, 2009 11:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 11:19 pm   

U nas sytuacja jest bardzo podobna, ja mam obywatelstwo polskie, maz holenderskie, syn urodzony tu w 2006 roku ma podwojne. Wyrobilam mu paszport holenderski, gdy mial 10 miesiecy.Probowalam w Polsce polski, ale tam sa tak dziwne przepisy dotyczace imion dzieci, ze zrezygnowalam, bo by przekrecili Christiana na Krystiana, a ja chce przynajmniej w dokumentach zachowac poprawna pisownie:) Tak wiec moj maly ma poki co holenderskie dokumenty i tylko w holenderskim gemeente jest zapisany, nie w polskim USC.
Co do obywatelstwa, mozna miec podwojne, a nawet potrojne.Rowniez w Holandii.To tylko azylanci i inni imigranci musza sie zrzec dawnego, by holenderskie otrzymac, zony (i dzieci!)Holendrow nie, zwlaszcza jesli pochodza z panstw nalezacych do Unii.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 12:34 am   

Zeby dziecko mialo polski paszport ,trzeba wpierw zalegalizowac swoj zwiazek malzenski przez ambasade ,co troche trwa i kosztuje ,zapisza dzieci w usc i bedzie mozna wyrobic paszport.A co do obywatelstwa to teraz mozna miec tylko jedno ,kiedys mozna bylo miec dwa.Moj starszy syn ma obydwa ,a mlodsze maja juz tylko jedno.Andevi ,jak nie masz dziecka zapisanego w usc w Polsce ,to nie wiedza o jego istnieniu ,wiec ma tylko holenderskie obywatelstwo ,nie ma zadnego polskiego dokumentu i Ty tez nie mozesz go wpisac do poskiego paszportu..........
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 10:58 am   

Dziekuje za podpowiedzi, jako ze w Polsce bywam bardzo rzadko to nie bede sobie glowy zawracala USC , jesli zas zdecyduje sie jechac gdziekolwiek bez meza tylko z corka wyrobie jej paszport holenderski i bedzie po sprawie. Co do obywatelstw mam juz umowione spotkanie w gemeente wiec dopytam dlaczego w jej dokumentach widnieja trzy :)

Co do posiadania jednego obywatelstwa (o tym poinformowano mnie w dniu slubu) jako Polka wchodzaca w zwiazek malzenski z Holendrem moge posiadac dwa obywatelstwa (jesli po 3 latach zdecyduje sie wystapic o Holenderskie). Jesli jednak wystapila bym o nie bez slubu wtedy musiala bym zrzec sie polskiego.
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 1:25 pm   

Maarit, jest dokladnie tak, jak mowi aga, zarowno zony jak i dzieci z tych zon moga zachowac swoje obywatelstwo, przyjmujac jednoczesnie holenderskie. Przepisy sa inne, gdy chodzi o samenwonen lub dzieci adoptowane/przysposobione.
Nie ma natomiast juz czegos takiego jak wpisywanie dzieci do paszportow rodzicow, dziecko musi miec wlasny dokument tozsamosci przy wyjezdzie zagranice(wazny na 5 lat) Mozna wyrobic polski paszport dziecku w Holandii, kosztuje to jednak wiecej i czeka sie miesiacami.Holenderski wyrobilam w ciagu tygodnia.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 12:35 am   

Andevi nie jest to prawda ,ze dziecko musi miec swoj paszport ,ja mam wszystkie dzieci wpisane do swojego i meza paszportu[mowie o holenderskim] ,a zeby dziecko mialo polskie obywatelstwo i jakis dokument,trzeba je zglosic do usc w Polsce ,a ja tego nie zrobilam ,wiec w Polsce nie maja pojecia o istnieniu moich dzieci ,wiec jak mam udowodnic ,ze maja polskie obywatelstwo???
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
Ostatnio zmieniony przez MAARIT Nie Cze 21, 2009 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 9:28 am   

Udowodnic polskie obywatelstwo dziecka jest bardzo latwo :) aktem urodzenia :)
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka* Śro Cze 24, 2009 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 2:52 pm   

Maarit, odsylam do postu Gochny powyzej.
Dokladnie jest tak, ze obywatelstwo masz albo po rodzicach, albo z racji urodzenia w danym kraju. Dziecko, ktore urodzilo sie z malzenstwa mieszanego, ma zarowno obywatelstwo po ojcu, jak i po matce, czyli lopatologicznie: matka Polka ojciec Holender to obywatelstwo i polskie i holenderskie.I nie ma to nic wspolnego z tym, czy w Pipidowce Duzej wiedza cos o jego urodzeniu:)
Insza iszosc, gdy chodzi o wyrobienie dokumentow tozsamosci.Dziecko nie moze byc wpisane do polskiego paszportu rodzicow, wedlug polskich przepisow musi miec wlasny dokument uprawniajacy do wyjazdu zagranice(dowod, paszport). Dlatego ja nie posiadajac jeszcze obywatelstwa holenderskiego, musialam synkowi wyrobic paszport chciawszy wyjechac z nim na wakacje do Polski.A ze latwiej bylo holenderski, to ma holnderski, co nie znaczy, ze i do polskiego nie ma prawa. Mozna rowniez tu w Holandii wyrobic dzicku polski paszport, przez ambasade, na podst.aktu urodzenia.Nie jest konieczne ani zapisanie dziecka w USC, ani zlozene tam waszego aktu zawarcia malzenstwa i itp..
Obywatelstwo swoja droga nie jest tozsame z posiadaniem paszportu danego kraju:)[/b]

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 3:00 pm ]
Mam kuzyna, urodzonego w Australii, z rodzicow Polakow. Nigdy w zyciu nie byl zarejestrowany w polskim USC, a jako dorosly zapragnal mec rowniez polski paszport(planowal osiedlic sie w Polsce). Bez problemu wyrobil, wlasnie na podstawie posiadanego po rodzicach obywatelstwa polskiego.
Podobnie jest z tzw.Niemcami polskiego pochodzenia:)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 5:25 pm   

andevi,
Cytat:
Mam kuzyna, urodzonego w Australii, z rodzicow Polakow. Nigdy w zyciu nie byl zarejestrowany w polskim USC, a jako dorosly zapragnal mec rowniez polski paszport(planowal osiedlic sie w Polsce). Bez problemu wyrobil, wlasnie na podstawie posiadanego po rodzicach obywatelstwa polskiego.
Podobnie jest z tzw.Niemcami polskiego pochodzenia


zgadza sie jest dokladnie jak pisze andevi, swego czasu zetknelam sie z podobnym przypadkiem we wlasnej rodzinie.


:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 24, 2009 5:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 6:57 pm   

dzwonilam do polskiej ambasady i pani powiedziala mi ,ze mam zalegalizowac swoj zwiazek malzenski ,jak rowniez zameldowac dzieci ,a dopiero moge starac sie o paszporty dla dzieci,oczywiscie ambasada moze to wszystko zalatwic.Moje dzieci ,na akcie urodzonia nie maja napisane ,ze maja polskie obywatelstwo ,mimo ,ze ja mam tez polskie ...........,maja tylko holenderske
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:42 am   

MAARIT,
Cytat:
i pani powiedziala mi ,ze mam zalegalizowac swoj zwiazek malzenski


Pani z ambasady nie moze ani Tobie ani nikomu innemu mowic czy masz zalegalizowac zwiazek czy nie.. :018: mozesz zyc na kocia, czy..... nawet jakas inna lape... :P
to po pierwsze
a po drugie dzieci urodzone w zwiazku mieszanym
nawet po wielu latach moga, jesli tylko beda tego chcialy i udokumentuja swoje pochodzenie starac sie o obywatelstwo polskie
i nie ma w tym zadnej laski ze strony wladz polskich, przynajmniej tak mowi obecne prawo


:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 25, 2009 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group