NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mieszkaniem
Autor Wiadomość
megi160 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 12
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 5:32 pm   Problem z mieszkaniem

Witam! Nie wiemy co robić ponieważ właściciel podniósł nam czynsz o 2,5% (niby może), ale problem polega na tym, że mieszkanie nie spełnia warunków. Gdy pada deszcz kapie mi na głowę, a jak jest ulewa to zalewa nam mieszkanie. Właściciel został poinformowany, ale skończyło się na tym, że ktoś przyszedł zobaczyć jak to wygląda. Mieszkamy tutaj w trójkę, ale nie jesteśmy rodziną (wszyscy mamy kontrakt). Czy możemy gdzieś to zgłosić? No i czy on może podnieść nam czynsz jeśli mieszkanie nie spełnia warunków.

Jest jeszcze druga sprawa. Jakiś czas temu udostępnialiśmy prądu dwom jego mieszkaniom przez ponad miesiąc a on zapłacił nam tylko 100euro. Z tym też możemy coś zrobić?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 5:52 pm   

Przedewszystkim napisac list do niego z usterkami jakie sa w mieszkaniu i wyslac go poleconym . Nie zapomnijcie tez zaznaczyc ze juz wczesniej z nim o tym mowiliscie i nic procz ogledzin nie zostalo zrobione. Dajcie mu tez czas na reakcje . NP 10 dni .Napiszcie ze w przeciagu tych 10 dni oczekujecie na reakcje z jego strony jesli nadal nic z tym nie zrobi wyslijcie drogi list polecony z np 7 dniowym terminem . Aby udac sie do jakiejs oficjalnej instancji z tym musisz miec udokumentowane wasze poczynania i to ze wlasciciel nic z tym nie robi.
A za prad wam zaplacil i zgodziliscie sie na to przyjmujac pieniadze wiec juz nic nie mozecie zrobic.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 6:18 pm   

megi160, A ja mysle ze duzo nie wywalczysz ...trzeba bylo interweniowac juz na samym poczatku,
albo nie godzic sie na takie warunki mieszkaniowe (wiem latwo powiedziec) najlepszym wyjsciem w tym wypadku jest szukanie nowego lokum
pewnie ze mozna pisac do wlasciciela jak wspomniala baileys, ale i tak wszystko rozciagnie sie w czasie...
moze nawet na przestrzeni kilku miesiecy...
Cytat:
Czy możemy gdzieś to zgłosić

tylko wlascicielowi mieszkania


Cytat:
No i czy on może podnieść nam czynsz jeśli mieszkanie nie spełnia warunków.

jak wynika z Twojego postu ....moze
i wiem ze to praktykuja

pozdrawiam :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
megi160 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 12
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 6:25 pm   

Wprowadzając się tutaj wszystko było ok. Mój pokój znajduje się pod balkonem (mieszkamy na parterze) Balkon zniszczyli Czesi, którzy tam mieszkali. Chcieli zrobić nazłość właścicielowi i wywiercili dziury w balkonie i od tego czasu jak pada deszcz kapie mi na głowę. Wcześniej wszystko było w porządku. Warto z nim walczyć?? Może on nas z tego powodu wyrzucić z mieszkania?? Boimy się, że jak zaczniemy z nim walczyć to on po prostu nas wywali.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 6:36 pm   

megi160, nie kazdy wlasciciel to gnida...
wierze ze mozna do tego podejsc normalnie i po ludzku
poprosic go ponownie o rozmowe i wylozyc o co biega ....
a swoja droga nie wiedzialam ze Pepiki sa takie narwane :lol:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 6:38 pm   

megi160 napisał/a:
Boimy się, że jak zaczniemy z nim walczyć to on po prostu nas wywali

no tak chce ale sie boje.
 
 
megi160 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 12
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 6:46 pm   

Oj są są. Zdemolowali mu całe mieszkanie. A jeśli chodzi na balkon to cierpię tylko ja bo tylko mój pokój jest pod nieszczęsnym balkonem. Z tego co słyszałam to właściciel będzie musiał jeszcze raz kłaść cały podłogę na balkonie, a sknera z niego niezła. Będziemy próbować coś z nim załatwiać, ale jak on nic z tym nie zrobi..... :( Będę modlić się żeby nie padało.

Dzięki bardzo za wszystkie info :)
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:11 am   

Wlasciciel nie moze tak sobie podwyzszyc ceny za wynajem. W NL istnieje odpowiednia intytucja ktora pomaga w takich przypadkach. Na tej stronce znajdziesz wiecej o tym http://www.huurders.info/?id=241
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:21 am   

Raz do roku moze podniesc o okolo 3-3.5%...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:27 am   

Beata, ok duzo jest opisane ale nigdzie nie moge znalesc ze wlasciciel nie moze podniesc ceny .
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 2:54 pm   

Właściciel może tak sobie podnieść cenę za wynajem. Oczywiście powinien być odpowiedni zapis w kontrakcie na mieszkanie, ja mam np 2 % rocznie.
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 3:31 pm   

Chodzi o to ze mozna zaprosic specjala komisje, ktora oceni ile maksymalnie mozna za dany pokoj wziac. Ostatnio duzo o tym w mediach, holenderscy studenci czesto korzystaja z tego typu uslug.
Jezeli stan Twojego pokoju sie pogorszyl a cena podniosla, to chyba cos nie tak i warto by sie zorientowac, czy nie jestescie oszukiwani.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 10:42 pm   

Beata, ok jak juz wczesniej autorka powiedziala
megi160 napisał/a:
Boimy się, że jak zaczniemy z nim walczyć to on po prostu nas wywali.

a sama wiesz jak jest teraz z mieszkaniami , bardzo krucho .Nie podoba sie to znajdzie sie inny na twoje miejsce . niestety zycie .............
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 10:53 pm   

Beata napisał/a:
Chodzi o to ze mozna zaprosic specjala komisje, ktora oceni ile maksymalnie mozna za dany pokoj wziac. Ostatnio duzo o tym w mediach, holenderscy studenci czesto korzystaja z tego typu uslug.


Komisja przyjdzie... Obnizy czynsz a za 3 miesiace wymowienie umowy bo wlasciel akurat ma ochote tam pomieszkac.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 12:22 am   

Jesli mieszkacie tam dluzszy okres czasu to udajcie sie do Huurcomisie - przyjda i ocenia w punktach jaki jest stan mieszkania i jaka kwote moze wlasciciel zadac.
Musicie byc z tego co wiem ZAMELDOWANI - wtedy dupa nawet Was nie ruszy bo w Holandii prawo jest za lokatorem i nawet jakby Wam minal okres najma (umowa roczna) to siedzac tam i placac koles NIE JEST W STANIE WAS WYRZUCIC !!!
Taki troche bzdurny przepis ale dziala.
Mam znajomych (Polakow) ktorzy placili za wynajem ok750 ale sie wku..... jak koles zaczal przeginac i poszli do tej komisji i zarzadzono,ze maja placic ok250 e za te chate i od momentu gdy komisja przyszla i przyslala oficjalne ogledziny chaty wlasciciel MUSIAL ZWROCIC ROZNICE (z reguly to trwa pare miesiecy) i koles kombinowal jak mogl,straszyl i nic - NIE MIAL PRAWA WEJSC DO LOKALU,NAWET NA SCHODY BY SOBIE POCZTE ODBIERAC bo zgloszenie tego,ze koles nachodzi jeszcze tylko mu pogorszy sytuacje.
OSOBA OD KTOREJ WYNAJMUJECIE NIE MA PRAWA WAM PRZYCHODZIC DO MIESZKANIA JAK SOBIE TEGO NIE ZYCZYCIE - to jeden z podstawowych punktow w tej calej HuurComisie.
Jesli w jakikolwiek sposob narusza Wasza prywatnosc to mozecie liczyc na te instytucje.
Podam swoj przypadek - za bardzo sie nie pale do tego by tam poleciec - facet w stosunku do mnie jest ok ale goscie ktorzy mieszkali nade mna (mieszkanie podzielil na dwa) wku.... sie gdy koles non stop przychodzil na korytarz i podkrecal ogrzewanie by mniej zaplacic.
Raz dziewczyna schodzila i w ciemnosciach na kolesia wpadla i omalo zawalu nie miala.
Polecieli do komisji i koles beknal za to ,ze :
wynajem na poddaszu nie jest do konca legalny bo jest za nisko,
za to ,ze narusza ich prywatnosc ciaglym przychodzeniem,
ustala na termostacie "w jakiej temperaturze maja siedziec w domu".

Koles pyskowal ale pozniej przepraszal i tyle go widzieli ale komisja przyszla i zasadzila redukcje z 700 na 320e i teraz koles pluje sobie w twarz,ze tak tu podkrecal ogrzewanie.
Ci ktorzy go pozwali to studenci holenderscy tylko,ze mieszkali juz tu troche.
Z tego co slyszalem to chyba po pol roku mieszkania mozna isc do tej komisji ze skarga na wlasciciela.

Nie pekajcie i nie dajcie sie !!!


PS.

"Komisja przyjdzie... Obnizy czynsz a za 3 miesiace wymowienie umowy bo wlasciel akurat ma ochote tam pomieszkac." - jesli placicie i jestescie zameldowani to koles Was nie wyrzuci !!! Prawo mu tego zabrania,gdyby nie bylo tego prawa to Huurkomisja gowno by pomogla bo koles by od razu wypowiadal umowe najmu.
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Czw Lip 02, 2009 12:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group