NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma PE People z siedziba ’s-Hertogenbosch ?
Autor Wiadomość
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 12:15 am   

Ludzie nie odpuszczajcie z jutrzejszego spotkania! Tylko tam otrzymacie prawdziwe informacje.

Juz nie raz spotkalem sie z "zagrywkami" podobnymi do tych co napisal E-A. Szkoda, ze nigdzie o tym nie mozna przeczytac poza tym forum. Nawet na wlasnych stronach nie macie namiastki informacji o przejeciu PE People, no i te gwarancje - kpina. Oferujecie to samo co reszta tych "hien", no ale coz biznes to biznes.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 12:59 am   

A co to za spotkanie? Kto bedzie? Gdzie i kiedy? Czemu ono ma sluzyc?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 1:32 am   

Zatem powtarzam raz jeszcze informacje nt dzisiejszego spotkania:

Wiadomosc dla wszystkich zainteresowanych/poszkodowanych osob przez PE People:

Jutro w godzinach 10-16 organizowane bedzie spotkanie przez ZZ FNV Bndgenoten.
Spotkanie odbedzie sie w Veghel, Ambiance w poblizu stacji paliwowej BP.

W/w osoby proszone sa o przyniesienie calej dokumentacji ktora dysponuja tj. paski wyplat, kontrakty, wyciagi z kont bankowych, werkbrifje (przepracowana ilosc godzin w danym tygodniu) lub wlasna administracja godzin.

Mobilizujcie sie i do dziela,

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 1:55 am   

Tak z ciekawosci jeszcze zapytam. A ile osob sprobowalo zaczac pracowac bezposrednio u pracodawcy? Takie bankructwo to chyba najlepsza okazja na podlapanie pracy "na kontrakt". Oczywiscie o ile pracodawca byl z konkretnej osoby zadowolony :)
 
 
 
E-A 
Poczatkujacy


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 12:37 pm   

janosik napisał/a:


Juz nie raz spotkalem sie z "zagrywkami" podobnymi do tych co napisal E-A.


Czy móglbyś wyjaśnic co masz na myśli używająć slowa "zagrywki" ?

janosik napisał/a:
Szkoda, ze nigdzie o tym nie mozna przeczytac poza tym forum. Nawet na wlasnych stronach nie macie namiastki informacji o przejeciu PE People


W pierwszej kolejności zostali powiadomieni pracownicy P&E (na kilku spotkaniach z dyrekcją firmy E&A). Media i nasza strona www, poczekają do poniedzialku!

janosik napisał/a:
no i te gwarancje - kpina. Oferujecie to samo co reszta tych "hien", no ale coz biznes to biznes.
Pozdrawiam.


Utrata pracy i mieszkania- to kpina ?

Czy Związek Zawodowy FNV jest w stanie zapewnić tym ludziom pracę, co tygodniową wyplatę należnych pieniędzy i mieszkania ?

Czy chodzi Wam tylko o werbunek nowych czlonków ?

Pozdrawiam.

E-A
_________________
http://www.abu.nl/pools/i...kw-tymczasowych

http://www.luba.nl/

http://www.eena.nl/

http://www.eena.pl/
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 3:03 pm   

PVE napisał/a:
suska napisał/a:
O czym Ty mowisz dziewczyno? Organy scigania :D ? Sukinsyny? Co oni zrobili? Popelnili jakies przestepstwo?:D NIE! Oni po prostu upadli... I z tym sie musi liczyc kazdy, kto gdziekolwiek podejmuje prace...


A nieodprowadzanie premii socjalnych i ubezpieczeniowych to nie przestepstwo ???
Firma oszukiwala na calego. Niedawno dostali olbrzymie kary za te oszustwa i to ich pograzylo :038: !


\o tym nic mi nie wiadomo i nic oficjalnego na ten temat nieprzeczytalam, skad posiadasz takie informacje, podaj jakies wiarygodne zrodlo to sie dowiem chetnie :)

z tego co wiem to watek rozchodzi sie o bankructwo, ktore jak mi wiadomo, przestepstwem nie jest ;]
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 4:15 pm   

Do E-A:

Cytat:
Czy móglbyś wyjaśnic co masz na myśli używająć slowa "zagrywki" ?


"Zagrywka" - nieoficjalna wiadomosc, ktora powoduje wprowadzenie w blad w tym wypadku (ex)pracownika PE People. W szczegolnosci tuz przed byc moze bardzo waznym spotkaniem majacym na celu wyegzekwowanie zaleglosci za wykonana prace (rozne zrodla podaja zaleglosci za ok 7 tygodni + pieniadze wakacyje co w calosci tworzy pokazna sume.

W podobny sposob nie istniejace juz agencje wprowadzaly dezinformacje wsrod swych pracownikow co powodowalo, iz oni wciaz wykonywali swoja prace bez wynagrodzenia.

Cytat:
Utrata pracy i mieszkania- to kpina ?


No pewnie wspaniale wiadomosci: bedziecie pracowac i mieszkac tylko jak dlugo majac kontrakt fazy A.

Cytat:
- prawo do pozostania w obecnie zajmowanych lokalach mieszkalnych (zgodnych ze standardem obowiązującym w ABU)
- zachowanie dotychczasowych stanowisk pracy
- prawo do korzystania z dotychczasowych środków transportu
- wypłatę bieżącego wynagrodzenia począwszy od tygodnia 28


Przeciez oboje dobrze wiemy, iz tylko czesc tych dotychczasowych pracownikow utrzyma miejsca pracy. Z czasem pozbedziecie sie "problemu" podajac powod kryzysu na swiecie badz tez reorganizacja.

Wszystko tylko po to aby przejac kontrakty z firmami.

Bedac pracownikiem PE People zalezalo by mi na wyegzekwowaniu zaleglosci a nie na utrzymaniu pracy i mieszkania przez najblizszych kilka tygodni. Zaleglosci moga przewyzszac kilkukrotnie wiecej niz wasze zakichane gwarancje

Cytat:
Zaległe wynagrodzenie zostanie wypłacone przez UWV w najbliższych miesiącach.


Panie Nowak biegnij Pan sobie do UWV po zaleglosci wlasnie otworzyli!!! ROTFL !

Cytat:
Czy Związek Zawodowy FNV jest w stanie zapewnić tym ludziom pracę, co tygodniową wyplatę należnych pieniędzy i mieszkania ?


Idiotyczne pytanie. Pomoc Zwiazku ma na celu wyegzekwowanie zaleglosci dla pracownikow. Zwiazek to nie hotel czy agencja posrednictwa pracy.

Cytat:
Czy chodzi Wam tylko o werbunek nowych czlonków ?


Czlonkowstwo to wolny wybor a spotkanie jest organizowane po to by pracownicy mogli sie dowiedziec czy i jak moga wyegzekwowac zalegle pieniadze. Malo tego aby otrzymac prawdziwe wiadomosci nie musisz byc czlonkiem. W powyzszych moich postach mozna znalezc rowniez alternatywne drogi uzyskania pomocy.

Poza tym wyczuwam w Twojej wypowiedzi atak na ZZ. Moje pytanie dlaczego?

Pozdrawiam... rowniez dyrekcje i pracownikow E&A Logistiek
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
E-A 
Poczatkujacy


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 4:51 pm   

Zdziubka "zagrywek - nieoficjalnych wiadomosci" dla Janosika:


DEN BOSCH - Arbeidsbemiddelaar PE People (1400 uitzendkrachten, 100 medewerkers) is overgenomen door de Luba Groep uit Leiden.

De Bossche uitzender van voornamelijk Poolse arbeidskrachten, werd na een eerder uitstel van betaling donderdag failliet verklaard. De curatoren Jan Dingemans en Stijn Hoppenbrouwers vestigden een eigen record door binnen 24 uur een doorstart rond te hebben met de Luba Groep.

http://www.brabantsdagbla...t-PE-People.ece



P.S. Co do ZZ to mogę powiedzieć, że zawsze prowadziliśmy z nimi kostruktywny dialog (również w kwestii P&E), w odróżnieniu do poziomu dyskusji jaki promują co niektórzy uczestnicy forum Niedzieli.nl

Resztę pozostawiam bez komentarza.
_________________
http://www.abu.nl/pools/i...kw-tymczasowych

http://www.luba.nl/

http://www.eena.nl/

http://www.eena.pl/
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 5:22 pm   

Cytat:
Co do ZZ to mogę powiedzieć, że zawsze prowadziliśmy z nimi kostruktywny dialog (również w kwestii P&E)...


Cytat:
Resztę pozostawiam bez komentarza.


Typowe zachowanie pracodawcow i tak wlasnie wyglada "konstruktywny" dialog przynajmniej w moim odczuciu.

Anyway, dziekuje Ci za link.

Czy ktos z forumowiczow byl na dzisiejszym spotkaniu w Veghel? Prosze o info, moze byc na priv.Gwarantuje dyskrecje.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
Ostatnio zmieniony przez janosik Sob Lip 04, 2009 5:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bunny 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 8:32 pm   

jak p&e dobrze funkcjonowal,pieniadze byly na czas,prawie kazdy mial firmowe auto i korzystal z niego kiedy tylko chcial to bylo dobrze.kazdy byl szczesliwy i nikomu nieprzyszlo na mysl zeby wrocic do polski lub przejsc do innej firmy.
a teraz??????
firma padla. ale to nie koniec.przejela nas firma ktora daje nam szanse na dalsza normalna prace.ALE NIE...ludzie rzucili sie jak bydlo na inne firmy.
MASAKRA zachowujecie sie zenujaco.zapominacie o czlowieczenstwie.za pieniadze jestescie sklonni zyc na campingu w warunkach prawie przypominajacych warunki w jakich holendrzy trzymaja bydlo???? szkoda komentarza.
a moze poprostu nauczcie sie holenderskiego i liczcie na siebie
 
 
xaja 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 9:44 am   

bunny napisał/a:
firma padla. ale to nie koniec.przejela nas firma ktora daje nam szanse na dalsza normalna prace


Gdzie to wyczytałeś-aś??? :119:
 
 
Pitervs 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Voorthuizen
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 11:37 am   

Witam, jestem jednym z pracownikow ktorych "PE" wyrolowalo na szaro. Wiem z mojego biura w Aalsmeer i z roznych stron internetowych ze PE wykupila LUBA-rowniez ta informacja znajduje sie na ich stronie. Przekazano nam tez informacje ze piniadze zalegle wyplaci UWV lub wlasnie LUBA - mieli oni juz podobno w piatek zaczac wyplacac-poki co nikt z moich znajomych nic nie dostal. W zwiazku z zaistaniala sytuacja moja firma w ktorej pracuje zaczyna wspolprace z innym Biurem Pracy starajac sie zatrzymac tych ludzi ktorzy u nich pracuja.Wstrzymali rowniez przelewy dla PE PEOPLE abysmy my je dostali-niewiemy tylko jeszcze czy beda one bezposrednia wyplacone czy przez te inne biuro. Na szczescie i zarazem nie szczecie firma placila PE do ostatniego okresu rozliczeniowego czyli nowy ktory sie konczy w przyszlym tygodniu bedzie juz wyplacony przez nowe biuro lub bezposrednio. na obecna chwile PE zalega nam z ostatnim slarisem + wkacyjne +urlopowe. Moja firma niechce dalej wspolpracowac z PE czy jak juz chyba jest nowa nazwa LUBA poniewaz pracownicy biurowy czy tez jeszcze wyrzsze szefostwo "olalo" firme i nas, postepujac nie do przyjecia. Firma i ludzie pracujacy w niej przez ostatnie 3 dni sroda do pt wiedziali tylko odemnie co sie dzieje, rowniez zwyklego pracownika tymczasowego. Zero zainteresowania bylo ze strony biura, dopiero w pt ktos nas odwiedzil a "szefostwo" mojej firmy musialo samo sie skontaktowac z PE aby czegos sie dowiedziec oficjalna droga a nie przezemnie- poprostu zenada- olanie pracownikow i swoich klientow.JA mam nadzieje ze sprawa szybko sie wyjasni a ludzie odzyskaja piniadze czy to przez LUBA czy przez UWV nie ma znaczenia. Zycze wszystkim powodzenia i sobie rowniez gdyz jeste w podobnej sytuacji...

Janosik, szczerze powiem na koncu wszystkich postow umieszczonych tutaj zasoczyles mnie negatywnie- nawolujesz ludzi aby pojechali na jakies spotkanie a sam na nim nie byles;/
_________________
Piter
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 2:09 pm   

Cytat:
Janosik, szczerze powiem na koncu wszystkich postow umieszczonych tutaj zasoczyles mnie negatywnie- nawolujesz ludzi aby pojechali na jakies spotkanie a sam na nim nie byles;/


Gdy tylko dowiedzialem sie o problemach pracownikow PE People i przeczytaniu watku na forum nawiazalem kontakt ze ZZ gdyz nie jestem obojetny na tego typu problemy. Wybacz ale staram sie pomogac na miare swoich mozliwosci. Trudno byc zawsze wszedzie tam gdzie cos sie dzieje. Moja obecnosc byla nieobowiazkowa w przeciwienstwie do osob poszkodowanych i chcacych otrzymac rzetelne informacje, nieprawdaz?

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
basiaX988 
Poczatkujacy
BasiaX988

Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 7:06 pm   

Czy może komuś coś wiadomo o spotkaniach w Schaijk-u pracowników Pe - people z nowym właścicielem??

[ Dodano: Nie Lip 05, 2009 7:10 pm ]
Ja też pracowałam dla Pe people (albo pracuje sama nie wiem dla kogo) i do dzisiejszego dnia do mnie nie doszła żadna informacja z bióra, jedynie do zakładu pracy wysłali list po polsku o informacji że to sąd w Den Bosch chwilowo zawiesił płatności Pe, i pieniądze wypłaci ubezpieczalnia. Jak dzwoniliśmy to Roger powiedział cyt : "pieniążki są ale siśtem sie zawiesił ale próbujemy pieniaśki wysiłać" daremne.
_________________
Basia
 
 
LENA25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 7:34 pm   

wszystko było ok... bardzo milo nas przywitali, wszystko wyjasnili.dostalismy samochody firmowe..i oczywiscie umowy pracy.. było ok..zobaczymy co bedzie dalej.. zycze powodzenia wszystkim i sonie równiez bo zaczynamy od zera:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group