NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma PE People z siedziba ’s-Hertogenbosch ?
Autor Wiadomość
esaen 
Poczatkujacy
beatmaker


Wiek: 38
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 15
Skąd: Amsterdam
  Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 1:14 pm   

z tego co wiem to jeszcze nikt nie dostal pieniedzy od UVW podobno maja zostac przelane do konca wrzesnia ale czy to prawda to nie wiem sam czekam na moje zalegle pieniadze ;/

jesli ktos otrzyma niech napisze na forum
_________________
Mamy prawo do szczescia lecz nie mamy szczescia do prawa
 
 
 
z1mone 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 10
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 7:27 pm   

Ja natomiast slyszalem, ze pieniadze beda wyplacane od 40 tygodnia. Wiadomosc od Pani Nancy- pracownik agencji Otto, ktora to powiedziala,ze UWV sie do nich odezwalo. Agencja Otto przejela b.duzo pracownikow PE dzieki szybkiej i sprawnej akcji "lapanka" ;) obiecujac pomoc w sprawach zwiazanych z UWV. Wszyscy chyba juz pracownicy bylego PEpeople dostali papiery do podpisania z kwota dlugu, ktore trzeba bylo odeslac do UWV. Teraz pozostaje czekac i wierzyc ze te przelewy po 40 tyg. wystartuja....
Pozdrawiam... i czekam razem z Wami na zalegla wyplate :(
 
 
esaen 
Poczatkujacy
beatmaker


Wiek: 38
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 15
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 11:42 am   

z1mone napisał/a:
Ja natomiast slyszalem, ze pieniadze beda wyplacane od 40 tygodnia. Wiadomosc od Pani Nancy- pracownik agencji Otto, ktora to powiedziala,ze UWV sie do nich odezwalo. Agencja Otto przejela b.duzo pracownikow PE dzieki szybkiej i sprawnej akcji "lapanka" ;) obiecujac pomoc w sprawach zwiazanych z UWV. Wszyscy chyba juz pracownicy bylego PEpeople dostali papiery do podpisania z kwota dlugu, ktore trzeba bylo odeslac do UWV. Teraz pozostaje czekac i wierzyc ze te przelewy po 40 tyg. wystartuja....
Pozdrawiam... i czekam razem z Wami na zalegla wyplate :(


kur..... 40tyg to kawal czasu ciekawe czy to prawda bo ile mozna czekac na swoje pieniadze :013: :013: !!!
_________________
Mamy prawo do szczescia lecz nie mamy szczescia do prawa
 
 
 
z1mone 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 10
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 12:46 pm   

40 tydzien rozpoczyna sie w przyszlym tyg. wiec nie wiem czy to tak dlugo hehe :043: Kwestia tylko kiedy przelew trafi na wlasciwe (moje) konto. I znowu czekanie... pewnie doczekamy na Mikolaja.
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 8:29 pm   

Ja również słyszałem, że to już w przyszłym tygodniu mają ruszyć z przelewami. Pewne jest, że UWV wysyła potwierdzenia wpłynięcia wniosku (dopiero kilku moich znajomych takie dostało), ale na stare adresy- jeszcze te z PEpeople(!). Od otrzymania tego listu do przelewu prawdopodnie dzieli nas tylko kilka dni. Więc czekajmy... Pozdrawiam
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
 
 
yeahbabe1986 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: zwolle
  Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 10:49 pm   

rowniez pracowalam rok temu tam ponad 6 miesiecy i nie bylam oszukana,jenak inni byli na jakies sto lub 200 euro,to musieli sie upominac przez poltora miesiaca az wkonu im wyplacili, jak sie o swoje nie upomnisz i nie walczysz to nie dadza,ale wszedzie tak jest,w kazdym uitzenbiurze trzeba liczyc swoje godziny i ich sprawdzac bo holandia jest przepelniona takimi biurami pelnymi oszustow,
_________________
Pilne !
 
 
Lucas82 
Poczatkujacy
Di-Rect

Wiek: 42
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:23 pm   PE People ogłosiła upadłość

PE People ogłosiła upadłość
Agencja Pracy Tymczasowej PE People, która miał biura m.in. w Opolu i Raciborzu ogłosiła upadłość w Holandii.

Agencja pracy E&A Logistiek w Tilburgu przejęła w dniu 3 lipca 2009 r. w ramach postępowania upadłościowego agencję P&E People w s'-Hertogenbosch.

E&A Logistiek przejęła od P&E People cały dobytek ruchomy i nieruchomy. M

ariusz Czupała z E&A w Opolu: - Spółka wchodząca w skład naszej grupy kapitałowej, holenderska agencja zatrudnienia o nazwie E&A Logistiek b.v. kupiła majątek bankruta i stara się w obecnej chwili przejmować poszczególnych jego klientów wraz z pracownikami, aby nie zostali bez pracy i dachu nad głowa w Holandii. P

rzedstawiciele nowej spółki będą się starali w następnym tygodniu sukcesywnie przywrócić funkcjonowanie upadłego podmiotu. Nowy właściciel to solidny podmiot o ugruntowanej pozycji na rynku pracy tymczasowej w Holandii i sporym doświadczeniu we współpracy z naszymi rodakami z Polski.

Natomiast Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu radzi pracującym w tej firmie Opolanom, co mają zrobić, jeśli stracili pracę i chcą dostać zasiłek dla bezrobotnych: Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu:

- Polak pracujący za granicą podlega prawodawstwu kraju, na terenie którego jest zatrudniony. W tej sytuacji osoby, które straciły pracę, a miały podpisane umowy z agencją pracy tymczasowej w Holandii, powinny zgłosić się do urzędów pracy w miejscu zatrudnienia i starać o uzyskanie holenderskiego zasiłku dla bezrobotnych.

Prawo daje możliwość pobierania go przez 3 miesiące w innym kraju, a w tym czasie można szukać innego zajęcia.

Gdyby zatem poszkodowani Opolanie chcieli wrócić do Polski, żeby tu szukać nowej pracy, to muszą w Holandii zdobyć decyzję o przyznaniu zasiłku na druku E 303. Druk ten uprawnia właśnie do wypłacania zasiłku w Polsce w przeliczeniu z euro na złote.

Jeśli takie osoby uzyskają jedynie druk E 301, to mogą one po powrocie do Polski starać się tutaj o zasiłek. Nie mają jednak gwarancji, że go otrzymają. W przypadku każdej z nich podejmowane są indywidualne decyzje.

Źródło: NTO

link do strony:
http://www.okap.org.pl/in...d=424&Itemid=79
 
 
z1mone 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 10
  Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 5:40 pm   

Wszystko fajnie... tylko ,ze to juz wszyscy wiedzieli 3 miesiace temu.... :073:
Nie wiem jak z innymi filiami ale ta w Nistelrode to ucierpiala i to niesamowicie. Zostala tam tylko garstka ludzi (chyba tylko tych co nie mieli jak wrocic albo tych co wierzyli w zapewnienia wspanialych pan z biura) Reszta ludzi zostala przejeta przez inne firmy wraz z zakladami. LUBA miala wielki problem znalesc klientow bo nikt nie chcial sie narazac na straty zawierajac kontrakt z firma, ktora wlasnie zmienila nazwe... Uprzedzenie pozostalo co zaowocowalo tym ,ze wspomniana Luba (E&A) z pieknych slow i zapewnien "wykrzesala" tylko jeden czy dwa zaklady które zgodzily sie wspolpracowac takrze wplywy na rynku skurczyly sie dramatycznie. Co do zasilkow to wiekszosc ludzi miala umowy do 02.07.2009 , ktore to zostaly podpisane w maju czy kwietniu w wielkim pospiechu tlumaczonym tym iz po tej dacie nastapia zmiany w ukladzie zbiorowym przcy i beda umowy nowe na nowych warunkach.... tylko nikt nie powiedzial ze nie wyplaca pieniedzy a firma zwinie zagle w tym dniu...
i umowy byly faktycznie ale z Otto, Vtu, Tempoteam, i inne mniejsze ktore przejely zaklady wraz z ludzmi. Dla wspomnianej E&A (Luby) zostaly ze sie tak brzydko wyraze OCHLAPY
 
 
Homolka 
Poczatkujacy
Homolka

Wiek: 62
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: Breda
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 10:59 am   

UWV zaczęło już wypłacać pieniądze, u mnie na domku dwie osoby dostały już przelewy. Ja osobiście jeszcze nie, ale sądzę, że w najbliższym czasie zaległe pieniążki dostanę.
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 12:12 pm   

Potwierdzam! Kilku moich znajomych również dostało pieniądze! Kilka dni po tym jak otrzymali koperte z UWV. Ja jeszcze czekam (tak jak zdecydowana większość) ale najważniejsze, że już wszystko ruszyło! :038: Pozdrawiam i czekam razem z Wami
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
 
 
esaen 
Poczatkujacy
beatmaker


Wiek: 38
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 15
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 11:28 am   

no wlasnie ja tez slyszalem ze ludzie dostali (w tym moj kolega)
niech ktos napisze jakie sa procedury po otrzymaniu ten listu potwierdzajacego
czy trzeba go odsylac czy co trzeba zrobic ??
_________________
Mamy prawo do szczescia lecz nie mamy szczescia do prawa
 
 
 
KASIULKA 12 
Poczatkujacy
LEON 12210

Wiek: 42
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: POLAND
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 12:32 pm   

Witam uwv wyplaca pieniadze jebane >>>cenzura<<< w procentach niech wyplaca tyle czekania a ty kolego dopiero dostales list jak oni wysylali je 5 lub 6 tygodni temu pozdro dal bylych pracownikow pe
_________________
ROBERTO LEON
 
 
 
Holandia1982 
Nieśmiały użytkownik
Holandia1982


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 88
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 9:08 pm   

witam tak nalezy odeslac ja juz dostalem kase ale bez procentow
 
 
esaen 
Poczatkujacy
beatmaker


Wiek: 38
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 15
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 2:04 pm   

jakich procentow ?
_________________
Mamy prawo do szczescia lecz nie mamy szczescia do prawa
 
 
 
z1mone 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 10
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 6:02 pm   

% znaczy sie odsetki nalezne za opoznienie. Gdybys mial te pieniadze 3 miesiace temu moglbys je zainwestowac, pomnozyc itp. nie dostales pieniedzy wiec za strate naleza ci sie odsetki.
Odbiegajac od tematu to pieniadze sa juz wyplacane - potwierdzone zrodlo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group