NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie szukac pracy
Autor Wiadomość
kufel7777 
Poczatkujacy
pracus

Wiek: 38
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 8:15 pm   gdzie szukac pracy

witam ciagle slychac nieuczciwa, nie polecam. Gdzie w tych czasach szukac normalnej pracy w Holandii??? Dokad uderzyc
_________________
ok
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 8:28 pm   

kufel7777, na pewno nie sugerowac sie ogloszeniami tego typu



Cytat:
Oferta pracy kierowana jest do młodego energicznego mężczyzny ( do 25 lat ), ze znajomoscią języka angielskiego na bardzo dobrym pozimie. Kandydat powinien potrafić obsługiwać komputer( WOrd , Exel minimum )i nie ma problemu z pracą po godzinach w weekendy i wieczorami. Osoba ta powinna posiadać umiejętnosci nawiązywania kontaktów zarówno z rodakami jak i z klientami holenderskimi. Osoba ta będzie pierwszą osobą kontaktową dla pracowników i często głównym kontaktem z firmami. Osaoba ta będzie miała nienormowany czas pracy i musi być elastyczna. Wymogiem jest posiadanie auta , którego koszty eksploatacji zostaną pokryte przez pracodawcę.


choc to wszystko bardzo ladnie ujete (podalam tylko przykladowe ogloszenie z forum ) ale nie polecam wrecz ostrzegam
z tego co wiem taka osoba jest wykorzystywana w firmie na maxa
systematycznie wzrastaja w firmie wymagania co do poszerzenia zakresu wykonywanych obowiazkow
tak pracujaca osoba nie ma wlasciwie zadnego zycia prywatnego o ile spi.... to z telefonem obok, lub pod poduszka
ma*czytaj* musi byc do dyspozycji firmy niemal 24/h na dobe
nie dosc ze wykonuje prace biurowa ,to sluzy w firmie dodatkowo za tzw, wynies przynies i pozamiataj ,oczywiscie po innych .... nie dajcie sie nabierac na tego typu ogloszenia
zarobki przy wykonywaniu tej pracy to juz wogole osobny temat powiem tylko tak smiech na sali...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kufel7777 
Poczatkujacy
pracus

Wiek: 38
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 10:48 pm   praca

jak najbardziej ja naprawde umiem robic bardzo duzo i posiadam duzo doswiadczenia w wielu dziedzinach nie jestem z tych ktorzy rzucaja sie jedynie na wysokie stolki. Che tylko znalez prace na dluzszy okres czasu obojetnie przy czym czy magazyn czy produkcja czy budowlanka obojetnie. W kazdej pracy sie odnajde. A w nawiazaniu do forum widze ze w tym momencie jest ciezki temat coraz mniej ogloszen
_________________
ok
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 12:27 pm   Re: praca

kufel7777 napisał/a:
jak najbardziej ja naprawde umiem robic bardzo duzo i posiadam duzo doswiadczenia w wielu dziedzinach nie jestem z tych ktorzy rzucaja sie jedynie na wysokie stolki. Che tylko znalez prace na dluzszy okres czasu obojetnie przy czym czy magazyn czy produkcja czy budowlanka obojetnie. W kazdej pracy sie odnajde. A w nawiazaniu do forum widze ze w tym momencie jest ciezki temat coraz mniej ogloszen


Witam,

Powiem Ci jedno Nl zaczyna schodzić na "PSY"

Mialem mieć prace na stale na conajmniej rok w fabryce a zapierd przy papryce...(robota max na pare miechów bo potem zostają tylko STALU pracownicy ...)

Już chyba nie ma biur które poszukują dobrych i solidnych pracowników i traktują ICH jak LUDZI a nie jak NIEWOLNIKÓW na każde zawolanie ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 1:28 pm   

Gochna H napisał/a:
kufel7777, na pewno nie sugerowac sie ogloszeniami tego typu



Cytat:
Oferta pracy kierowana jest do młodego energicznego mężczyzny ( do 25 lat ), ze znajomoscią języka angielskiego na bardzo dobrym pozimie. Kandydat powinien potrafić obsługiwać komputer( WOrd , Exel minimum )i nie ma problemu z pracą po godzinach w weekendy i wieczorami. Osoba ta powinna posiadać umiejętnosci nawiązywania kontaktów zarówno z rodakami jak i z klientami holenderskimi. Osoba ta będzie pierwszą osobą kontaktową dla pracowników i często głównym kontaktem z firmami. Osaoba ta będzie miała nienormowany czas pracy i musi być elastyczna. Wymogiem jest posiadanie auta , którego koszty eksploatacji zostaną pokryte przez pracodawcę.


choc to wszystko bardzo ladnie ujete (podalam tylko przykladowe ogloszenie z forum ) ale nie polecam wrecz ostrzegam
z tego co wiem taka osoba jest wykorzystywana w firmie na maxa
systematycznie wzrastaja w firmie wymagania co do poszerzenia zakresu wykonywanych obowiazkow
tak pracujaca osoba nie ma wlasciwie zadnego zycia prywatnego o ile spi.... to z telefonem obok, lub pod poduszka
ma*czytaj* musi byc do dyspozycji firmy niemal 24/h na dobe
nie dosc ze wykonuje prace biurowa ,to sluzy w firmie dodatkowo za tzw, wynies przynies i pozamiataj ,oczywiscie po innych .... nie dajcie sie nabierac na tego typu ogloszenia
zarobki przy wykonywaniu tej pracy to juz wogole osobny temat powiem tylko tak smiech na sali...


Widzę, że masz bardzo traumatyczne wspomnienia z pracy job coacha ;) , ale masz 100% racji. Szukają naiwnego, który będzie 24/h za min loon ( specjalnie ograniczają wiek kandydata, żeby płacić mniej ). Kontrakt na 38 godzin, a w rzeczywistości 60-70 / tydzień. Zero wolnych wieczorów nawet w weekendy, bo przecież cały czas jakiś kretyn może wypić dwa piwa za dużo i bedzie "problem na domku" etc. Dodatkowo szukanie najlepiej "fresh people", których można zadowolić wypłatą w postaci miski ryżu, nie znających prawa w NL etc. do obozowych prac..heh

Znam osobę, która dała to ogłoszenie ( tzn. poprosiła o jego przetłumaczenie ) i rzeczywiście wydaje jej się, że na to stanowisko zaraz przybiegnie 1000 polaków z wywieszonym jęzorem....

Wypłata - już piszę - UWAGA - 1100-1200 / miesiąc . ....tak wiem, pospadaliście z krzeseł ze śmiechu ;)
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 1:56 pm   

a moze szukanie zaczac gdzies w szklarniach ? jesli masz jakies lokum to mozesz zapisac sie do holenderskich b.pracy.
Czesto szukaj ludzi w portach przy autach , rozladunku statkow itd.

Jesli masz znajomosc jezyka NL to w firmach kurierskich/ dystrybucjnych praca mniej poplatna jak w porcie ( okolo 1500 e + nadgodziny ) ale w tym sektorze szukaj ludzi .
Teraz tez w miejscowosciach turystycznych szukaja do sprzatania i na kuchnie. Zrob sobie CV i zycze powodzenia.
Nie radze szukac w okolicach duzych skopisk polakow tam juz maja swoich ludzi
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lip 18, 2009 1:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 3:42 pm   

baileys napisał/a:
a moze szukanie zaczac gdzies w szklarniach ? jesli masz jakies lokum to mozesz zapisac sie do holenderskich b.pracy.
Czesto szukaj ludzi w portach przy autach , rozladunku statkow itd.

Jesli masz znajomosc jezyka NL to w firmach kurierskich/ dystrybucjnych praca mniej poplatna jak w porcie ( okolo 1500 e + nadgodziny ) ale w tym sektorze szukaj ludzi .
Teraz tez w miejscowosciach turystycznych szukaja do sprzatania i na kuchnie. Zrob sobie CV i zycze powodzenia.
Nie radze szukac w okolicach duzych skopisk polakow tam juz maja swoich ludzi


Witam,

Nie wiem czy ten post jest do mnie czy nie ale jak do mnie to wlasnie pracuje w szklarni przy zbiorze papryki tylko tak jak piszesz Holender ma juz swoich ludzi tzn Polaków i wlaśnie CI Polacy nie pozwalają aby nowi mogli zostać na dłużej (opowiadają rózne bajki , klamia itp , gdy coś sie stanie all zwalaja na nowych )

Na początek chce zarobić na start ( gdzies z 2 000 euro ) aby miec na jakieś lokum itp i zacząć szukać ale nie wiem jaką lokalizacje wybrać bo Haga itp raczej odpadają tam mi sie wydaje ...

Nie wiedziałem ze jest tak cieżko z pracą w NL teraz ... :011: ciekaw jestem czy we wrześniu sie poprawi gdy studenci i ludki bedą wracać do PL do szkoły...

Czas pokaże...

Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 4:51 pm   

Beny.rac, wydaje mi sie ze
kufel7777 napisał/a:
witam ciagle slychac nieuczciwa, nie polecam. Gdzie w tych czasach szukac normalnej pracy w Holandii??? Dokad uderzyc

Ale nie znaczy to ze tylko do niego sie tyczy ta odpowiedz.DO kazdego kto szuka pracy
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lip 18, 2009 4:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pracaholandia 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 3:43 pm   mini komentarz

Ponieważ moje ogłoszenie zostało podane jako przykłąd ogłoszeń, których należy się wystrzegać pozwolę sobie na kilka rozwiniętych zdań.
Po pierwsze uważam ze moderator powinien być trochę bardziej ostrożny w tym co poleca a przed czym ostrzega. To tak jakby wydawca naczelny gazety wyborczej pod ogłoszeniami w swojej gazecie zamieszczał ostrzeżenia, „proszę się wystrzegać tego ogłoszenia”. Nadawcy ogłoszeń biorą na siebie konsekwencje tresci tych ogłoszeń , mam nadzieję, wiekszość świadomie je tu – na forum zamieszcza. W moim ogłoszeniu nie było tresci wulgarnych ani obraźliwych. Jeśli moderator tak bardzo chce sie wypowiadć na temat ogłoszeń może powinien pomyśleć o załozeniu innego konta i za pomocą niego udzielać sie w dyskusjach typu "ostrzegam oszusci".

Jak jeszcze można lepiej dokładniej zredagować ogłoszenie? Pytam jak? Jeśli w ogłoszeniu podaję Noord Brabant a potem człowiek mieszkający w Holandii od 2 lat dzwoni do mnie i pyta gdzie jest praca , ja na to że w Noord Brabant a on na to – a gdzie to jest? Ręce opadają! Dlatego często nei podaje się wszystkich szczegółów bo ludzie i tak nei czytaja dokładnie ogłoaszeń i tzreba to samo wałkować pzrez telefon w kółko. Rozumiem ludzi z Polski którzy nigdy w Holandii nie pracowali ale nie mogę tych wszystkich malkontentów co to krytykują każde ogłoszenie a sami zakompleksieni brakiem pracy lub z mało ciekawą pracą uzewnętrzniją swoje kompleksy na forum. Ludize jakbyscie mieli ciekawe prace i dobre pieniądze i fajne życie to nie marnowlaibyście czsu na forum niedziela pisząc jadowite posty i kometarze.

Ludzie zamieszczający takie ogłoszenia to też ludzie! Eureka. Mało tego tak jak i ja - polacy. Pójde nawet dalej, polacy po tej samej stronie barykady, znajdujacy zatrudnienie w „przeklętych” biurach pracy. Nie zawsze zgadzamy się z polityką wewnątrz biura ale mamy wybór albo wkonywać swoją pracę tak jak od nas tego wymagają albo możemy sie pożegnać z pracą. Prawdopodobnie jakiś procent rodaków nie wytrzymuje presji i się zwalnia ale proszę mi wierzyc że miejsce to nie jest długo wolne. Wydaje mi się, że jesli daję ogłoszenie i okreslam wszystkie warunki jasno i przejrzyście to jest tylko i wyłącznie sprawa indywidualnego pracobiorcy czy z tego ogłoszenia skorzysta. Cytat z polskiej prasy – W zeszłym roku to pracownik rządził rynkiem w tym roku rola sie odwróciła i pracodawcy znów wyznaczają poziom płac. Przypominam wszytskim zeszły rok , kiedy to rzesze rodaków zaprezentowało nasz kraj na najniższym z możliwych sposobów, kiedy to „biedni” pracownicy kradli, bili, pili, podpalali, niszczyli, defraudowali, obrzucali obelgami jobcoachów, uciekali z miejsc pracy bez słowa. Wprowadzili takie spustoszenie w głowach holendrów , że do tej pory nie mogą dojść do siebie. Holendrzy do tego stopnia sie przestraszyli że zablokowali drogę bułgarom i rumunom. Holender głupi nie jest i też sie uczy na błędach. W zeszłym roku dał za darmo mieszkanie i samochód do wyjazdów na plaze i zostało mu mieszkanie do remontu, bez TV i wrak samochodu, to w tym roku wynajął obskurny bungalow bez tv i internetu i kazał sobie załatwic włąsny transport. Podziękujcie sami sobie.
90 procent polaków pracujących w Holandii gdyby nie biura tej pracy by nie miała. Zapraszam za granicę Holandii, gdzie kończy się bezpieczna smycz biura pracy. Zapraszam do innych krajów Unii Europejskiej, gdzie trzeba znaleźć sobie prace , mieszkanie, zorganizować podłączenie do internetu, zapisac się do lekarza, szkoły, urzędu, itd... proszę bardzo nie musicie Państwo mieszkać i pracować w Hoalndii. Jesli macie Państwo inne, lepsze możliwosci dlaczego „marnujecie „ swój potencjał tutaj?
Jesteśmy leniwym, narzekającym narodem, polak polakowi wilkiem jak mówi przysłowie. Najpierw doszukujemy sie dziury w całym a potem na tę dziurę narzekamy. Polacy w kraju obrażają tych za granicą, Ci za granicą obrażają tych w kraju i siebie nawzajem. Nawet nie można dać zwykłego pzreciętnego ogłoszenia aby nie zostało skrytykowane

Apropos ogłoszenia na jobcoacha jak myślicie co czyni tą pracę najtrudnieszym? Wstawanie od czsu do czasu na 6.oo rano?- NIE -pracownicy również wstaja na 6.00 rano. Podróżowanie po świetnych drogach holenderskich?- NIE -Przedstawiciele handlowi w Polsce mają o wiele gorsze drogi. Praca w weekendy jak trzeba kogoś przeprowadzic? NIE - pielęgniarki też pracuja na zmiany. Co więc czyni tę prace taką trudną? Polacy! Pracownicy zatrudnieni przez to biuro, którzy zanim coś wymyślą to od razu mają pretensje. Którzy pzryjezdzaja tu z założeniem z góry że zostaną wykozrystani.
Co do mojego ogłoszenia. Pracownik biura holenderskiego poprosił aby umiescic takie ogłoszenie gdzieś tu w Holandii. Do tej pory nie mieli obsługi w języku polskim, jakos sobie dawali rade lecz coraz więcej pracowników nie mówi w żadnym zachodnioeuropejskim języku, zatem potrzebują pomocy polaka – ogłoszenie jest kierowane do młodej osoby z dobrym angielskim i prawem jazdy, bez specjalnego wykształcenia, bez certyfikatów i doswiadczenia. Cała praca tej osoby będzie bazowała na tym ze osoba ta zna język polski i angielski oraz umie jeździć samochodem. Czy to są tak duże wymagania? Czy wypłata dla chłopaka 20 letniego 1300 euro netto plus koszty benzyny to jest tak mało? Znam ludzi z fachem i wieloletnim wykształceniem którzy tyle w Holandii zarabiają. Praca owszem jest specyficzna ale czy jest gorsza od pakowania mrożonek w -20 stopni, czy jest gorsza od ścinania kwiatków w pozycji schylonej 90 stopni przez cały dzień? Czy jest gorsza od braku pracy wogóle? Nikt tu nie sugeruje pracy jako jobcoach na 20 lat. Jest to nowa pozycja w tym biurze, jeszcze nigdy nie mieli jobcoacha, więc można sobie fajnie tę pozycją zbudować, reszta to dogadanie sie z pracodawcą. Dla każdego jest okres próbny, jak komuś sie nie będzie podobało to można tę pracę po okresie próbnym wypowiedzieć.
Nie widzę związku zatem między niebezpieczeństwem a moim ogłoszeniem tak aby trzeba było przed nim ostrzegać.
Zgłosili się chętni w środę pierwsze rozmowy kwalifikacyjne.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 4:06 pm   

bardzo sensowna odpowiedź.Sama prawda :) Wielki szacunek za to, na prawdę.
Ostatnio zmieniony przez mlubinski Wto Lip 21, 2009 4:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 6:35 pm   

pracaholandia,
Cytat:
Ponieważ moje ogłoszenie zostało podane jako przykłąd ogłoszeń, "
czepiasz sie...
przeciez od razu na wstepie napisalam ze jest to tylko przyklad...

Udez w stol a nozyce sie odezwa....Dlaczego rodacy z piana na ustach reaguja na kazde słowa krytyki nawet jak nie sa kierowane pod ich adresem?
:083:


ps.
zerknelam w Twoje IP
czyzby jeden nick na forum Ci nie wystarczal??
proponujesz mi abym poszla w twoje slady...hmmm ciekawe ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lip 21, 2009 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pracaholandia 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 10:02 am   

" czepiasz sie...
przeciez od razu na wstepie napisalam ze jest to tylko przyklad... "


napisano - nie polecam wrecz ostrzegam
więc mój post to sprostowanie do ogłoszenia przed którym się ostrzega

"Udez w stol a nozyce sie odezwa....Dlaczego rodacy z piana na ustach reaguja na kazde słowa krytyki nawet jak nie sa kierowane pod ich adresem?"

nie ma piany w mojej wypowiedzi tylko krytyka krytyki, że tak naprawdę to nie powinnismy krytykować ogłoszeń tylko postarac sie je zrozumieć, jak nie da się ich zrozumieć to znaczy że to ogłoszenie nie dla nas, tylko dla kogos kto zrozumie i skorzysta..może

mam wrazenie że i tym razem mój przydługawy post nie został zrozumiany...



" zerknelam w Twoje IP
czyzby jeden nick na forum Ci nie wystarczal??
proponujesz mi abym poszla w twoje slady...hmmm ciekawe "


inny nick to konieczność nie fanaberia, jeden z drugim nie mają nic wspólnego czy to przestępstwo?
podkreslam moje posty są pacyficzne , jak i ogłoszenia, nie bawmy się w Matki Teresy i nie próbujmy zbawic Polaków od Polaków...niech się zakrytykują na śmierć:)
Ostatnio zmieniony przez pracaholandia Śro Lip 22, 2009 10:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 2:25 pm   

Cytat:
" zerknelam w Twoje IP
czyzby jeden nick na forum Ci nie wystarczal??
proponujesz mi abym poszla w twoje slady...hmmm ciekawe "


Podgląd IP adresu, to zwyczajnie zbędna funkcjonalność phpBB. Nie wszyscy mają statyczne adresy, z jednego IP mogą logować się różne osoby - o rożnych nickach, są jeszcze proxy i itp itd etc.... ale to tak na marginesie. ;)
 
 
 
kufel7777 
Poczatkujacy
pracus

Wiek: 38
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 5:12 pm   gdzie szukac

Gdybym znal chociaz namiastke jezyka holenderskiego niestety tak nie jest znam jedynie angielski ale wystarczajaco dobrze aby porozumiec sie we wszytskich sprawach zwiazanych ze sprawami prywatnymi jak i sluzbowymi...a lokum niestety nie mam
_________________
ok
Ostatnio zmieniony przez kufel7777 Pon Lip 27, 2009 5:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
georgina 
Poczatkujacy

Wiek: 54
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: den Haag
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 9:13 pm   Ot i cała prawda

Praca Holandia! Bingo!
Bardzo mądre posty,oceniające to co jest według mnie istotne.Dobor slów używanych przez Ciebie jest wyszukany,nietuzinkowy co świadczy o Twojej inteligecji.

Tu na forum często mądrują sie i cwaniakują nie dokońca dowartościowane istoty.


Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group