NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Gru 10, 2013 10:11 pm
Jak to jest ze zwierzętami w NL
Autor Wiadomość
Ula.Merta 

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 0
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 11:08 am   Jak to jest ze zwierzętami w NL

Chcemy się z mężem przenieść do Holandii na stałe. Powiedzcie mi jak Holendrzy odbierają zwierzęta? Czy sprawiają trudności jeśli ktoś chce wynająć mieszkanie i sprowadzić do niego psa i kota? Nie zostawie tu przecież moich przyjaciół. Mogę oddać pod opiekę na miesiąc lub dwa zanim czegoś nie znajdę ale później chciałabym żeby do mnie dołączyli. Czy ktoś z Was ma w domu zwierzaki? Czy to w ogóle jest do przejścia?
Zwierzaki są oczywiście zdrowe, sterylizowane i zachipowane :)
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 11:41 am   

Bez problemów, tylko musisz uprzedzić o tym. Są otwarci na zwierzaki
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 3:18 pm   zwierzaatko

Witam ja mam w Holandii psiaka i ani włascicielka mieszkania ani sasiedzi nie robia mi zadnych problemow. Nie zapomnij powyrabiac tylko paszportow dla zwierzaczkow i je zaszczepic wszystko powie Ci weterynarz bo kraje maja swoje wymogi. Serdecznie pozdrawiam :061:
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 4:23 pm   

No i za psa trzeba płacić podatek !!!
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 4:28 pm   

Musisz sie z tym liczyć, że ze zwierzakami będzie Ci ciężej znaleźć mieszkanie. Ja szukałem ładny kawałek czasu, często już podczas pierwszej rozmowy było ładnie, gdy tylko padało pytanie o psa, rozmowa się kończyła. Ale generalnie Holendrzy lubią zwierzaki, sąsiedzi się zachwycają moim amstaffem, na początku lekko byli zestresowani, ale jak zobaczyli że psiak chce się bawić z dwoma kotami sąsiadów to im minęło :)
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Śro Lip 15, 2009 4:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ula.Merta 

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 0
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 8:54 am   

Dzięki wielkie, bardzo mnie pocieszyliście. Bałam się że będę musiała zostać w Polsce ze zwierzakami a mąż pojedzie sam. A wiadomo jak ze związkami na odległość... Podatki czy w Holandii czy w Polsce jeden czort. Tylko żeby płacić za to że ma się przyjaciela... Ciekawe na co idą te pieniądze, w Warszawie przynajmniej za nie chipują a w innych miastach? Nie mniej jednak jeszcze raz dziękuje za podniesienie na duchu :D kamień spadł mi z serca.



:041:
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:50 am   

Z podatkiem to może i jeden czort ale są miejsca gdzie rocznie za psa płaci się ponad 300Euro,
więc nie podatek a kwota może zabijać.
 
 
Ula.Merta 

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 0
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 7:54 pm   

Tymek uwierz że to i tak mała cena za zwierzaki, tzn za to że mogą być ze mną. Więcej by mnie kosztowało (nie samych pieniędzy a nerwów bardziej) przymuszone szukanie im nowych domów.
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 11:08 am   

Nam własciciel mieszkania nie robil problemów jesli chodzi o zwierzeta(mamy kota)gorzej z sąsiadami
 
 
angelaw 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Mar 2008
Posty: 25
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 10:47 pm   

my mamy kotke ale dom jest nasz wiec tu nie ma problemu...
jesli chodzi o sasiadow a akurat w naszej okolicy to prawie sami holendrzy to w co 2 domu jest kot albo 2 a w kolejnym pies...
wiec raczej zwierzaków tu nie brakuje i nie widac zeby komus przeszkadzały...
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 2:06 pm   

Ja wraz z partnerka przywieźliśmy ze soba psa zaraz pierwszego dnia i fakt posiadania go nie zrobił na holendrach najmniejszego wrażenia .Nawet nie przeszkodził w najmniejszym stopniu w zdobyciu własnego lokum.Co do podatku od zwierzaka to nie wiem jak to jest bo mimo że pies jest zarejestrowany w lecznicy dla czworonogów do dziś nie płacimy . ;-)
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 4:52 pm   

Bo nie płaci się do lecznicy, a do gemeente. Uważaj, bo możesz mieć przez przypadek kontrolę, sporo Holendrów to społeczniaki, i delikatnie dla zasady z ucha mogą strzelić. U mnie ostatnio chodzili z gminy i sprawdzali kto ma psa i płaci podatek.
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 12:22 pm   

No spoko liczę sie z tym faktem ,chyba moim szczęściem jest to że nie jest agresywny ,przynajmniej narazie .Zastanawiam sie czy nie warto go zalegalizować bo nie daj Bóg pójdzie kiedyś w długą za jakąś slicznotką podczas spaceru .pozdro :039:
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
PanMarcepan 
Poczatkujacy

Wiek: 50
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 3:50 pm   

A na łabędzie to można tu polować ? :)
Ostatnio zmieniony przez PanMarcepan Śro Sty 26, 2011 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethrea 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 10
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 12:50 pm   

Holendrzy sa bardzo pozytywnie nastawieni do zwierzat.
Warto zwrocic uwage, ze o przypadkach torturowania zwierzat praktycznie nie slychac.
Schroniska sa dotowane, bardzo dobrze wyposazone i bardzo troszcza sie o zwierzaki (my kupilismy rasowego kota i pozniej zaadoptowalismy koteczke z azylu): po miesiacu od adopcji zwykle dzwonia czy wszystko jest w pozadku, do nas zadzwonili jeszcze po roku dopytujac sie, jak sobie koty radza.

Pamietaj, ze psy w Holandii wyprowadzac nalezy _zawsze_ na smyczy (wyjatkiem sa specjalnie oznaczone miejsca, w ktorych mozna zwierzaki ze smyczy spuszczac), nalezy rowniez sprzatac po swoim pupilu (zawsze trzeba miec ze soba wiecej niz jedna torebke na "ten cel"), inaczej groza mandaty.

Oprocz tego, w Holandii weterynarz dba o to, by zarejestrowane u niego zwierzeta byly regularnie szczepione, odrobaczane. Szczepienia i odrobaczanie sa oczywiscie obowiazkowe i jest to bardziej rygorystycznie sprawdzane niz w Polsce.
Nasz weterynarz wysyla nam przypomnienia poczta, czasem rowniez dzwonia.

Powodzenia ze sprowadzaniem czworonoznych czlonkow rodziny, trzymam kciuki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group