NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wstrzymany kinderbajslag nowe formularze.
Autor Wiadomość
biały miś 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: holandia
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 5:02 pm   wstrzymany kinderbajslag nowe formularze.

wstrzymany kinderbajslag nowe formularze.

Postprzez haspas » 2009-07-23, 12:23
Witam wszystkich serdecznie mam pytanie dotyczące wstrzymania kinderbajslagu ,chodzi o to że 2 lata otrzymywałem kinderbajslag regularnie od roku przebywa w Holandii moja rodzina i dostawałem na dzieci równiez regularnie w tym kwartale wstrzymali wypłatę świadczenia przysłali druki z bardzo dziwnymi pytaniami typu jakim środkiem transportu przybyłeś do Holandii ,albo pytają czy w Polsce posiadam nieruchomości itp czy ktoś z Państwa dostał takie formularze i po co im takie informacje czy może ktoś z Państwa oriętuje się w temacie ponieważ posiadam mieszkanie własnościowe w Polsce chciałem być zabezpieczony na wypadek powrotu w razie utraty pracy lub innych nie przewidzianych okoliczności skłaniających do powrotu ,zastanawiam się czy z tego powodu mogą nie wypłacać mi tu tego dodatku ponieważ posiadam nieruchomość,tutaj wynajmuję dom ze spółdzielni .Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 5:19 pm   

biały miś,
Oczywiscie ze moga wstrzymac wyplacanie kinderbijslag
wszystko zalezy od prawdziwosci podanych wczesniej danych jak tez od innych czynnikow ...
od tego czy sytuacja rodzinna sie (nie) zmienila np. zona podjela prace ,lub Ty zmieniles miejsce zatrudnienia na lepiej platne i macie wyzsze dochody o ktorych powinienies informowac ta instytucje na bierzaco etc
wyglada na to ze Was sprawdzaja
nie zdziw sie rowniez
kiedy dostaniesz wezwanie do zwrocenia czesci wyplaconych pieniedzy....
nie jestescie ani pierwsi ani ostatni co do ktorych zastosowali taka procedure
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 5:21 pm   

Miałem podobną sytuację i nawet sprawdzali mnie u pracodawcy czy nadal pracuję w NL i płacę podatki.
Formularze musisz wypełnić i odesłać a co do mieszkania w Polsce to Twój wybór czy ujawnisz że masz czy nie... .
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 5:42 pm   

Tu masz linka kiedy moga wstrzymac kinderbijslag i z jakich powodow
http://svb.nl/int/nl/kinderbijslag/betaling/stopt/
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 10:06 pm   

Gochna H napisał/a:
biały miś,
Oczywiscie ze moga wstrzymac wyplacanie kinderbijslag
wszystko zalezy od prawdziwosci podanych wczesniej danych jak tez od innych czynnikow ...
od tego czy sytuacja rodzinna sie (nie) zmienila np. zona podjela prace ,lub Ty zmieniles miejsce zatrudnienia na lepiej platne i macie wyzsze dochody o ktorych powinienies informowac ta instytucje na bierzaco etc
wyglada na to ze Was sprawdzaja
nie zdziw sie rowniez
kiedy dostaniesz wezwanie do zwrocenia czesci wyplaconych pieniedzy....
nie jestescie ani pierwsi ani ostatni co do ktorych zastosowali taka procedure

Gochna,czy na przyznanie kinderbijslag w Holandii ma wpływ wysokość dochodów?Bo z tego ,co ja wiem,to wysokośc dochodów ma wpływ ale na kindertoeslag ( czy jak to się teraz tam nazywa...),a żeby otrzymywać kinderbijslag trzeba pracować i płacić podatki a wysokość dochodów nie ma znaczenia.Nigdzie nie znalazłam informacji o tym ,że pod uwagę brana jest wysokośc dochodów-w każdej informacji na temat kinderbijslag jest napisane,że trzeba pracować dla holenderskiego pracodawcy i płacić podatki w Holandii.
Mój mąż miał także wstrzymaną wypłatę na nasze dzieci i dostał dio wypełnienia właśnie jakieś takie formularze informacyjne ,ale było to związane z tym,że wcześniej pracował przez biuro w Holandii (teraz jest na działalności) i biuro to zgłosiło,że już u nich nie pracuje-sprawdzany był,czy wogóle pracuje w Holandii ,a przy okazji przeszedł "wywiad środowiskowy" -pytania typu: jak często jeździ do Polski,czy żona pracuje,czy pobieramy jakieś świadczenia w Polsce (tu dorzuciliśmy zaświadczenie z urzędu,że nie pobieramy nic na dzieci w Polsce)-formularze wypełnił księgowy męża i odesłał do SVB.Zasiłek mieliśmy wstrzymany od II kwartału -za jeden już nam wyrównano,teraz czekamy na pieniążki za III kwartał-może niedługo się doczekamy...
Ostatnio zmieniony przez dorota w Czw Lip 23, 2009 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 26, 2009 1:01 pm   

dorota w, oczywiscie ze masz racje piszac:

Cytat:
żeby otrzymywać kinderbijslag trzeba pracować i płacić podatki a wysokość dochodów nie ma znaczenia


dlatego przepraszam i juz naprawiam blad ktory wkradl sie w moja wypowiedz


wysokosc kinderbijslag jest zalezna od liczby ,lub wieku dzieci....
a dodatek tzw kindgebonden budget uzalezniony jest od dochodow w rodzinie

:039:

ponizej ciekawy link zwiazany z powyzszym tematem
http://www.rkw.be/Nl/index.php
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 26, 2009 1:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group