NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak najszybciej zdobyc sofi numer?
Autor Wiadomość
agatakasek 
Poczatkujacy
agatakasek

Wiek: 36
Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Lublin
  Wysłany: Czw Lip 23, 2009 10:58 pm   jak najszybciej zdobyc sofi numer?

czesc, moze ktos mi jest w stanie powiedziec jak szybko otrzymac sofi w den haag?? prosze o jakies konkretne rady, jestesmy w holandii pierwszy raz i troche zagubione;D
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:28 pm   

1. musisz mieć zameldowanie w gemeente.
2. ostatnia wypowiedź którą zapamiętałem odnośnie denhaag była, że jeśli udasz się na policję imigracyjną (czy jakoś tak), to BSN (dawny sofi) dostajesz od ręki. (ja musiałem czekać 2 tygodnie
 
 
agatakasek 
Poczatkujacy
agatakasek

Wiek: 36
Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:44 pm   

hmmmm, no tak z tym zameldowaniem podobno jest tak, ze to potrzebne do stalego numeru sofi, ja chcialbym taki tymczasowy na 4miesiace.
moze ktos wie gdzie znajde ta POLICJE?;)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 12:01 am   

ta policja to IND musisz zapytac gdzie znajduje sie obowiazujaca Cie placowka

A BSN dostaniesz w gemeente bez zameldowania (po 3 miesiacach pobutu musisz sie zameldowac)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 9:00 am   

Nie musisz miec meldunku.Na poczatek.Wystarczy ze pojdziesz do Belastingu i powiesz ze przyjechalas tu na miesiac lub dwa do pracy.Powyzej trzech juz Cie odesla do urzedu( gemente ) do zameldowania:).Dostaniesz wniosek( nawet po polsku do wypelnienia ) i po klopocie.Dostaniesz go od reki.

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 9:03 am ]
I nie ma czegos takiego jak tymczasowy nr sofi.Dostaje sie jeden na cale zycie:) Nie melduj sie bo bedziesz czekac dwa tygodnie-wiem to z wlasnego doswiadczenia:)
Powodzenia:) :039:
 
 
AnnaAngel 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 9:16 am   

zgadzm sie...meldunek nie jest potrzebny,najlepiej jak zadzwonisz do Balastingu i przez telefon umówią cie na konktetny dzien i godzine..teraz termin dostaje sie po 1 lub 2 dniach..jak zadzwonisz dzis to podejrzewam ze przyjmą cie w poniedziałek..wiem bo niedawno załatwiałam sofi kolezance która przyjechała do mnie z PL..Jedyne co musisz miec to dowód lub paszport i podac im adres gdzie teraz mieszkasz..pozdrawiam
 
 
 
agatakasek 
Poczatkujacy
agatakasek

Wiek: 36
Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 10:26 am   

w belastingu jest teaz ogromny problem z wyrobieniem sofi, urzednicy robia z tego wielkie halo, nie wiem dlaczego, dzwonilam we wtorek zeby umowic sie na apointment, do tej pory nie oddzwonili:/
podobno szybciej wyrabiaja jak ma sie taka karteczke, zswiadzenie ze KTOS przyjmie cie do pracy, co jest w ogole nie logiczne, bo przeciez bez sofi nikt do pracy nas nie wezmie!
uuuupppppsssss!
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 10:37 am   

Zadzwon jeszcze raz , moze trafisz na inna osobe kochana i Cie umowi:)

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 10:40 am ]
To sie w glowie nie miesci zeby nie dali Ci sofi ... Zapytaj sie czy masz isc na czarno do pracy??Czy tak bedzie lepiej.....Ach Ci urzednicy... :079:
 
 
AnnaAngel 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 10:40 am   

wydaje mi sie ze zalezy na kogo sie trafi...nie liczyłabym na to że oddzwonią..ja wyrobiłam kolezance nr.sofi w 10 min...bez zadnego problemu...czy zaswiadczeniu ze podejmie prace..
 
 
 
agatakasek 
Poczatkujacy
agatakasek

Wiek: 36
Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 10:56 am   

dla mnie to jest jakas paranoja, dajcie spokoj! przeciez to jest tylko jakis debilny numer, po prostu nie ogarniam ich toku myslenia... moze macie racje, dzis bede wydzwaniac tam sto razy, zobaczymy czy cos z tego bedzie;D
ps. a kiedy byla ta sytuacja, ze udalo wam sie tak szybko z tym uporac??
dawno?
 
 
MariuszBKW 
Poczatkujacy
Bytków-Siemce

Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 10:56 am   

zadzwon jeszcze raz,jakie oddzwanianie?ja zalatwialem numer sofi troche ponad tydzien temu,spotkanie umowione mialem na za 2 dni.zadzwon i sie umow jeszcze raz,powinno pyknac.i wcale nie musisz sie meldowac....
Ostatnio zmieniony przez MariuszBKW Pią Lip 24, 2009 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agatakasek 
Poczatkujacy
agatakasek

Wiek: 36
Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 11:35 am   

a moze znacie kogos kto zalatwia to szybciej za jakas tam oplata??:P

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 6:10 pm ]
hej mieliscie racje, wystarczylo jeszcze raz zadzwonic:P trafilysmy na mila kobiete, ktora od razu umowila sie na spotkanie;)
dzieki bardzo za rady,
pozdrawiam;)
 
 
piotr19
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 13
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 8:27 am   

Witam
Bylem wczoraj z braten na gminie w den haag i chcialem go zameldowac aby odtrzymal bsn nummer ale powiedzieli mi ze musze sie udac do urzedu imigracyjnego jak brat sie pierwszy raz melduje
Dzwonilem tez do belastingu ale powiedziano mi ze jak chce bsn nummer na dluzej niz 4 miesiace musi udac sie na gmine
Chcialem sie dowiedziec czy jest jakis inny szybki sposob zalatwienia bsn bo prawdopodobnie w urzedzie imigracyjnym bedzie trzeba czekac
Prosze o szybka odpowiedz
Pozdrawiam
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 9:19 am   

Ta pani z gminy wprowadzila Cie w blad, czlonkowie Unii Europejskiej maja prawo zarejestrowac sie w gminie ( Gemeentelijke Basis Administratie) i nie musza udawac sie do biura imigracyjnego bo i po co, po zezwolenie? Ta pani jest niedoinformowana!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 9:44 am   

piotr19, być może poszedłeś do swojej najbliższej placówki Gemeente, a jest tak, że jeśli dana osoba melduje się w Holandii po raz pierwszy to powinna się meldować w głównym Gemeente danego miasta, a nie lokalnym na dzielnicę. Urząd imigracyjny faktycznie nie jest nam potrzebny, może więc babeczka się pomyliła wskazując IND zamiast głównego Gemeente.
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group