NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd
Autor Wiadomość
Jimmy 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 9:59 am   Co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd

Witam. Jadę do holandii z początkiem sierpnia. I proszę o pomoc, ponieważ nie wiem naprawdę co ze sobą tam zabrać. Jadę swoim samochodem
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 10:33 am   

- dokumenty samochodowe: prawko, OC, d-d rejestracyjny
- dokumenty wlasne: paszport/d-d osobisty, miedzynarodowy odpis aktu urodzenia (+ ewentualnie malzenski)
- pieniadze
- namiary na ambasade i rozne polskie instytucje
- komorke bez sim locka
- jedzenie
- ciuchy
- ROWER warto miec!!!
_________________
Dumny Polak
 
 
Jimmy 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 10:42 am   

Jeśli chodzi o ubranie i jedzenie to co najlepiej zabrać na początek. Bo nie chciałbym wieść czegoś co mogę za te same pieniądze kupić tam
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:02 am   

Jimmy napisał/a:
Jeśli chodzi o ubranie i jedzenie to co najlepiej zabrać na początek. Bo nie chciałbym wieść czegoś co mogę za te same pieniądze kupić tam


Proponuje tak: wez niebieska koszule w kratke, te Twoje ulubione dzinsy i kremowa czapke z daszkiem. Do jedzenia to bochenek chleba, konserwe turystyczna z Drobexu o smaku kurczaka, bo te sa najlepsze. Sloik ogorkow od babci no i dzem :-)

A powaznie:
To juz zalezy czy jedziesz absolutnie w ciemno, czy planujesz spac w hotelu, u znajomych, pod namiotem, w samochodzie, czy pod mostem, czy bedziesz miec dostep do pralki itp. Na pewno wez ze soba cos lekkiego na deszcz. Ceny jedzenia zblizone do polskich.

Aha, zalatw sobie jakies rozmowki polsko-holenderskie. Niby dasz sobie na poczatek rade z samym tylko angielskim, ale znajomosc niektorych slow ulatwia zycie i warto sie uczyc od poczatku.
_________________
Dumny Polak
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:07 am   

jsobanski napisał/a:

Jimmy napisał/a:
Jeśli chodzi o ubranie i jedzenie to co najlepiej zabrać na początek. ...

Proponuje tak: wez niebieska koszule w kratke, te Twoje ulubione dzinsy i kremowa czapke z daszkiem. Do jedzenia to bochenek chleba, konserwe turystyczna z Drobexu o smaku kurczaka, bo te sa najlepsze. Sloik ogorkow od babci no i dzem :-)


Rewelacja :-) To sie powinno znalezc w jakims informatorze dla wyjezdzajacych :D
 
 
 
Jimmy 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:12 am   

Za cenne informację dziękuje, za śmiecizaq, nie dziękuje, to jest właśnie polska, pojedzie taki jeden i potem cwaniakuje ale aby pomóc drugiemu to już nie bo po co.

Jadę tam samochodem na miejsce kolegi, mamy na początek pracować przy jabłkach potem sortownia, mieszkanie mamy mieć zapewnione. Ale w jakim mieście będziemy tego nie wiem. Co jeszcze możecie mi podpowiedzieć na temat sieci komórkowej i internetu bezprzewodowego .
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:18 am   

Jimmy przepraszam, ze tak to odebrales. To nie bylo cwaniakowanie. Po prostu rozbawila mnie odpowiedz jsobanskiego.

Co do komorki, to tak jak wyzej. Przywiez ze soba telefon bez simlocka i tu kupisz jakiegos prepaida (sama karta - ceny od 5e). Z iternetem to poszukaj na forum, bo ten temat sie juz wiele razy przewinal. Moze bedziesz mial internet w mieszkaniu, do ktorego jedziesz.
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Lip 28, 2009 11:27 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jimmy 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:26 am   

Oki, chciałbym tu uzyskać pomoc bo chyba do tego służy forum, jadę tam pierwszy raz i do tego sam, nie chciałbym wrócić na tarczy
 
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:35 am   

Weź karimatę i ciepły śpiwór bo nie wiadomo jakie warunki będą w przyszłości.
Zajmuje to niewiele miejsca a może uratować życie.
Kartę kredytową taką którą mogą ci zasilić znajomi lub rodzice w razie awarii jakiejkolwiek.
Samochód za darmo się nie naprawi, jedzenie samo nie przyjdzie, a mandaty też
czasami trzeba płacić, służba zdrowia droga a szpitale jeszcze droższe.
Benzyna jakoś szybko sama znika ;) Więc musisz być przygotowany na wszystko.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 11:37 am   

1. Karta platnicza/kredytowa nie zawsze bedzie sie dalo zaplacic. Zabierz ze soba gotowke na poczatek, zeby nie placic prowizji za wyplate w bankomatach.

2. Cos jeszcze znalazlem o prepaidach. Tu masz zestawienie cen polaczen: http://www.portablegear.nl/prepaid/overzicht.htm.

Na tej stronie jest blad i ceny zamiast w centach to podali w euro :)
Objasnienie:
Naar mobiel - na komorki
Naar vast - na stacjonarne
Piek - w szczycie
Dal - poza szczytem

Jak klikniesz w wybrana oferte to znajdziesz tam wiecej info (np. ile jest wazna karta po doladowaniu, godziny szczytu itp.)

Uzyj tlumacza z googli: http://translate.google.c..._t?sl=nl&tl=pl#
 
 
 
Jimmy 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 12:04 pm   

Dziękuje bardzo za informację, założyłem sobie już wcześniej konto walutowe w mBanku kartę już otrzymałem. Co jeszcze możecie mi doradzić bo informację są naprawdę przydatne.

Chciałbym ze sobą wziąć laptopa i nie wiem czy to dobry pomysł
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 12:21 pm   

Majac laptopa bedziesz np. mogl korzystac z darmowych hotspotow :)

http://www.hotspot-locati...=&search=Search
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Lip 28, 2009 12:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jimmy 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 8
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 5:23 pm   

Zgadza się, a mi internet codziennie jest bardzo potrzebny, tylko sprawa jest taka że nie mam pewności gdzie będę mieszkał i jak i abym rano nie obudził się bez lapka
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 7:35 pm   

Fakt :(
Ale zawsze mozesz lapka trzymac w aucie, a w nocy pod poduszka :) Albo zainwestuj w kensingtona i przypinaj go np. do kaloryfera :)
Tu na forum czasem sie ktos oglasza, ze oferuje internet gsm bez umowy. Dowiedz sie dokladnie o co chodzi, bo to moze byc cos dla ciebie.
Ostatnio zmieniony przez zaq Śro Lip 29, 2009 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 8:26 pm   

zaq napisał/a:
Albo zainwestuj w kensingtona i przypinaj go np. do kaloryfera :)


U mnie w pracy z laba zajumali lapka przypietego keningstonem - wyrwali mocowanie z lapka... Co ciekawe - policja znalazla laptopa i wrocil do nas - mocowanie keningstona wyrwane. Jak kiedys znow wpadnie w moje rece to zrobie fotke. To byl laptop dell'a (taki ze 4. letni na oko)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group