NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: m4rcin
Nie Sie 09, 2009 10:10 am
konsulat usa w holandii
Autor Wiadomość
bella111 
Poczatkujacy
bella111

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 9:46 am   konsulat usa w holandii

chcialabym dostac wize do usa ale starajac sie o nia w holandii,jak to wyglada?slyszlalam ze po pieciu latach gdy jest sie juz obywatelem holandii mozna wymienic paszport poslki na holenderski i wtedy bez problemu moge kupic bilet do usa nie posiadajac wizy,ile w tym prawdy? za odpowiedz z góry dziekuje.
_________________
carpe diem
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 10:27 am   

Po 5 latach nie jestes obywatelem Holandii. Co zrobic zeby dostac obywatelstwo znajdziesz tutaj i wiecej tutaj i w koncu u zrodla czyli TUTAJ (np. http://www.ind.nl/nl/Imag...en_tcm5-574.pdf , i to http://www.ind.nl/nl/Imag...tcm5-150480.pdf i http://www.ind.nl/nl/Imag...tcm5-183859.pdf tez sie przyda)
Obywatele Holandii nie potrzebuja wiz.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sie 08, 2009 10:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bella111 
Poczatkujacy
bella111

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 10:53 am   wizy do usa nie bedac obywatelem holandii

Chodzi mi o to,ze jak nie jestem obywatelem holandii i chce leciec do stanow to co mam zrobic? jak to wyglada?czy podobnie jak w polsce?ze trzeba chodzic do konsulatu usa i starac sie o wize i dawac dowody na to ze sie jest patriotą do szpiku kosci..
_________________
carpe diem
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 12:57 pm   

Dzwonisz na party-line (potrzebujes karte kredytowa) umawiasz sie na spotkanie z konsulem (w Amsterdamie) i dalej tak samo jak w PL.

Chyba EwaP pisala, ze jak chcesz zalatwiac wize tutaj to trzeba byc zameldowanym w NL.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 1:41 pm   

http://amsterdam.usconsulate.gov/
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 11:37 pm   

moja kolezanka , na jesien zeszlego roku starala sie o wize w konsulacie usa w amsterdamie , ona ma tylko polskie papiery i mieszka tu jakies 4-5 lat. wiem ze w ciagi dnia dostala wize wielorazowa na 10 lat .

monika
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 12:02 am   

A czemutemat w Zakupach :P ?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 10:49 pm   

bella111, tak jak napisał m4rcin musisz mieć kartę kredytową zanim umówisz się na spotkanie, to pierwsze o co cię spytają. Wizytę u konsula można "zamówić" najwcześniej 4 miesiące przed twoim planowanym wyjazdem. Teraz taka rozmowa kosztuje około 99 euro. Będąc obywatelką każdego kraju EU poza Polską i Grecją nie musisz mieć wizy, obejmie cię program VISA WAIVER PROGRAM. Po 5 latach legalnego pobytu warto się chyba ubiegać o obywatelstwo. Pozdrowionka :039:
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:17 am   

Jesli nie masz obywatelstwa holenderskiego tylko polskie, to starasz sie o wize w konsulacie amerykanskim w Polsce lub konsulacie amerykanskim w Holandi-pod warunkiem ze masz tutaj adres zameldowania.

Jesli chodzi o Polske to wypelniasz wniosek wizowy na stronie ambasady amerykanskiej, wysylasz go poprzez przycisk wyslij (cos takiego, nie pamietam dokladnie) oraz drukujesz go i zabierasz ze soba na rozmowe.
Nastepnie dwonisz na info linie do konsulatu i umawiasz sie na rozmowe (tak jak przedmowcy powiedzieli musisz miec karte kredytowa, poniewaz aby umowic sie na rozmowe musisz miec jakies impulsy wykupione telefonicznie i zaplacone za pomoca karty kredytowej, jak juz je masz to dzownisz i umawiasz sie. Pani zaproponuje Ci najblizsze 3 tygodnie i poda dostepne terminy, musisz sobie wybrac kiedy przyjedziesz z kompletem dokumentow. Istotne jest zebys mial dobre zdiecia do wizy (wymiary!!!), wniosek wypelniony, dowod wplaty za wize (100 cos dolarow, placisz w zlotowkach na poczcie), wniosek DHL wypelniony ze wyrazasz zgode na przyslanie paszportu do domu jak przydziela Ci wize (wtedy zostawiasz paszport od razu po rozmowie w konsulacie, a oni w ciagu nastepnych kilku dni odesla Ci do domu). Zreszta wszystko znajdziesz na ten temat na stronie Ambasady amerykanskiej w Polsce.
Jesli pochodzisz z poludnia POlski, to rozmowa jest w Krakowie, cala reszta- Warszawa.
W Polsce masz rozmowe po Polsku z konsulem, w Holandii po angelsku lub holendersku. Jesli nie czujesz sie dobrze z angielskim lub holenderskim, podejmij sie tego lepiej w Polsce.\

Jezeli posiadasz paszport holenderski, jestes obywatelem- to nie potrzebujesz wizy, jasna sprawa. Jezeli tylko Polskie- to cala procedura przed Toba :) Powodzenia!!

Nie ma sie czym stresowac, mow prawde na rozmowie po co jedziesz, czyli wakacje, bedziesz szczery to napewno dostaniesz wize bez problemu. Wazne zeby nie sciemniac bo oni znaja takie numery i od razy wyczuja ze cos nie tak, wtedy wizy nie dostaniesz.

Ja dostalam na 10 lat, z reguly wszyscy tak dostaja...Oczywiscie wiza uprawnia Ci do wielokrotnego wjazdu na teren USA w ciagu tych 10 lat. Musisz przestrzegac tyko terminu do kiedy mozesz tam zostac, przy przekroczeniu granicy dostaniesz pieczatke w paszport kiedy przekraczasz i pieczatke z data kiedy maxymalnie mozesz opuscic USA. Zazwyczaj wbijaja date na 3 miesiace, czyli tyle jednorazowo mozesz zostac. Wazne zebys nie przekroczyl tego terminu i w ostatnim dniu na kiedy jest pieczatka wyjechal. Jesli przekroczysz to bedziesz w USA NIELEGALNIE! a to stwarza OGROMNE problemy! i kolejnym razem jak przyjedziesz to Cie nie wpuszcza, mimo ze masz wize.
Ostatnio zmieniony przez Ewa P Sob Sie 15, 2009 10:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 5:36 pm   Wiza

Dopisek do tekstu Ewy P:
Pozwolenie na wjazd (niezaleznie od waznosci wizy) mozna dostac na max 6 miesiecy a nie 3. Ja tak dostalam 2 razy, mialam szczescie i za kazdym razem dawali mi na pol roku. Cala reszta sie zgadza. Jesli bedziesz miec problem z wypelnieniem formularza na necie to w Krakowie pod samym konsulatem, na przeciwko, na tej samej ulicy, mieszcza sie takie biura w rodzaju kafejki internetowej, kopiowanie, pisanie pism, sprawy konsularne, itp., gdzie studenci za niewielkie pieniadze zrobia wszystko za Ciebie. Ja placilam wtedy 25 zl, ale mialam juz ze soba wypelniony formularz ze wszystkimi danymi, tylko ze cos bylo nie tak z tym wygenerowanym kodem na stronie konsulatu i trzeba bylo wszystko na nowo wprowadzic do systemu, trwalo to 15 min. Jak nie wiesz co i jak, oni tam wszystko zrobia od poczatku do konca, ceny pewnie ulegly zmianie bo to bylo 3 lata temu, ale nie sadze zeby to bylo drogie.
Najtaniej jest zalatwiac z Polski, dzwonisz na infolinie, umawiasz sie na spotkanie z konsulem, potem robisz odpowiednie zdjecia, formularz, dokumenty, jedziesz na ustalony termin i tylko szczescie Ci potrzebne bo nie jest latwo ta wize dostac.
Najszybciej jest zalatwiac z Holandii, krotsze terminy, wieksze prawdopodobienstwo dostania wizy, ale infolinia drozsza i na spotkaniu z konsulem muszisz mowic po holendersku lub angielsku.
Istotne: twoj paszport musi byc wazny przynajmniej 6 miesiecy po planowanym wjezdzie na teren USA.
Jesli masz jakies pytania zajrzyj na podane linki w poprzednich postach lub napisz do mnie na maila. Znajdziesz moj profil w Wyszukiwarce.
Zycze powodzenia!
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 5:46 pm   Re: Wiza

Alexxandra napisał/a:
Dopisek do tekstu Ewy P:
Pozwolenie na wjazd (niezaleznie od waznosci wizy) mozna dostac na max 6 miesiecy a nie 3. Ja tak dostalam 2 razy, mialam szczescie i za kazdym razem dawali mi na pol roku.


Owszem mozna dostac na 6 miesiecy, ale w moim otoczeniu i przy moim wjezdzie do USA, max to 3 miesiace na jednorazowy pobyt. Dodam ze bylam w USA w lutym tego roku.
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 1:48 am   Wiza

Ewa, widac nie mieliscie szczescia. Poraz kolejny bylam w USA w lipcu tego roku. Wedlug ich prawa Polakom moga dac wjazd na pobyt turystyczny na max 6 miesiecy. Wiadomo, ze wszystko tez zalezy od humorku urzednika. Studentow, rodziny z dziecmi, tych ktorzy juz byli wczesniej w USA, takich ktorzy mieli w przeszlosci przekroczenia wjazdow, takich co klamia albo sa za bardzo zestresowani - kazdego traktuja inaczej. Nastepnym razem zycze wiecej szczescia i milszego urzednika :035:

P.S. dla tych, ktorzy zamierzaja tam zostac na dluzej:
Za przekroczenie max terminu pobytu na terenie USA (termin, ktory przyznal urzednik na lotnisku) grozi zakaz wjazdu na teren Stanow Zjedn. przez 10 lat! Wiec jesli wrocisz do PL po czasie a potem znow chcesz tam leciec, mozesz miec duzy problem.
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 8:19 am   

Mala poprawka- czesto jest sie proszonym o rozmowe po angielsku, o ile zadeklaruje sie znajomosc tego jezyka. Mowa tu o Krakowie.
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 11:49 am   

Tak naprawde dla kogos kto jedzie do USA w celu wypoczynku, zwiedzania itd... nie jest istotnie czy zostanie tam 3 miesiace czy 6. Poniewaz wakacje trwaja krocej, wiec nie ma sie czego obawiac :020:

Z klamczuchami zawsze jest ciezko, jezeli przeskrobiesz sobie cos w USA, to beda bardzo duze problemu by tam znow tak sobie wrocic, mowie tutaj glownie o przekroczeniu tego czasu z paszportu.

Dlaczego robic sobie problemy, ja tam jade, zaraz wracam i mam wszystko uregulowane, i czlowiek o nic nie musi sie martwic. Pelen relaks :061:
 
 
Devil_angel
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 6:40 pm   

Nie wiem czy wątek jest przedawniony ale zaryzykuję.
Otóż.. od pol roku pracuje w Holandii z tym ze przeZ agencję. Nie przeszlam na kontrakt bo duzo podróżuje. Od kilku miesięcy siostra jest au pair w usa i chcialam ją odwiedzić. O wize Bede sie starać w Warszawie. I pytanie brzmi.. czy pracujac w NL przez agencję mam szansę dostać wize? Siostra mowi ze lepiej jakbym na wajscje poszla do pracy w PL i zapisała się do jakiejś szkoły aby konsulat mial podstawę ze mam cos w pl co mnie trzyma. Tylko to za,dużo zachodu.. Czy jest szansa ze wniosek przejdzie pozytywnie mimo ze pracuje przeza agencję i to poza PL ? Brakuje mi pomysłów co mam robić aby zwiększyć szanse da dostanie wizy... :073:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group