NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Używanie internetu z czyjegoś łącza poprzez używanie wifi
Autor Wiadomość
Administrator2 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 77
Skąd: Nederland / Holandia
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 10:32 pm   Używanie internetu z czyjegoś łącza poprzez używanie wifi

Podobno używanie wifi lub anten do łączenia się z internetem przez nieswoje (czyjeś) nadajniki jest (podobno) traktowane jak kradzież i jest karalne.

Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to proszę o podanie forumowiczom ...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 12:29 am   

Cytat:
Mag je meeliften op een ander zijn WiFi-netwerk?
Een van de meest gestelde vragen is wel die of het meeliften op het draadloze netwerk van iemand anders strafbaar is en wat de politie in dit soort gevallen mag doen.

Nee je mag niet op andermans draadloos netwerk surfen zonder toestemming. Ook niet als het netwerk onbeveiligd is. Dit is computervredebreuk, en daarop staat maximaal zes maanden cel. Vroeger (tot 2006) was het zo dat je alleen strafbaar was als je een beveiliging doorbrak of een valse sleutel gebruikte (bijvoorbeeld een geraden wachtwoord), maar die eis is op grond van het Cybercrime-verdrag afgeschaft.



z powyzszego tekstu wynika ,ze nie tylko nie wolno, ale ze jest karalne...

http://www.security.nl/ar...netwerk%3F.html
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 15, 2009 12:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:15 am   

6 miesięcy więzienia za to ? to Trochę nas, którzy pewno tak korzysali czy korzystają heh musiałoby pójść :d
 
 
maciejgw 
Poczatkujacy


Wiek: 42
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 19
Skąd: DORDRECHT
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 6:03 pm   

JEDEN KOLEŚ JEŹDZIŁ autem na osiedle i w aucie siedziała na sieci po kilku dniach policja dała mu 250 euro do zapłaty i powiedzieli że jak ponownie go złapią to na 6 mc do pierdla
_________________
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż Alzheimera i zapomnieć się napić
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 6:08 pm   

Tylko pytanie czy laczyl sie do sieci niezapezpiecznych czy lamal WEP/WPA... Jak to 2 to na glowe mogli mu siasc za lamanie zabezpieczen... Jak to 1 to nie ma to sensu (vide publiczne hotspoty)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 7:03 pm   

Jesli siec jest niezabezpieczona to problem wlasciciela tego lacza a jesli juz zastosowal wep,wpa itpa ktos mu sie wgryzie w siec to juz mozna nazwac to kradzieza.Sam kiedys tworzylem liste sieci wifi w warszawie niezabezpieczonych oraz zabezpieczonych do ktorych wchodzilem by sprawdzic i opisac jakie zabezpieczenie (oczywiscie nie podajac hasla)
I szczerze jesli ktos ma o tym pojecie i odpowiedni sprzet to klucz wep lamie w 5 minut a klucze wpa/wpa2 przy odrobinie szczescia i dobrego slownika pare godzin.
_________________
Nikogo nie obchodzi juz rasa,naród,ojczyzna Gdzie są teraz tamci ludzie co za Polske przelali swa krew... http://change.menelgame.pl/change_please/3940317/
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 7:31 pm   

zbezpieczone czy nie to jest kradziez . Ktos jest wlascicielem ktos to oplaca wiec to jego wlasnosc dopoki nie dostaniesz pozwolenia od wlasciciela na uzytkowanie to kradziez.
Wiec ze sa za to kary sie nie dziwie ale sie dziwie ze takie niskie kary.
A czy panowie wsyzstko wiedzacy o necie i kluczach i innych takich hakerko podobych sprawach nie pomysleli ze nie kazdy jest orlem , ze moze ktos dopiero zaczyna przygode z internetem bezprzewodowym i nie wie jak musi sie zabezpieczyc? ze moze to strszy czlowiek ktoremu juz wlaczenie tego nowego przybytku to najwiekzy wyczyn na swiecie i napewno nie pomyslal o tym by sie zabezpieczyc przed wszystko wiedzacymi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:01 pm   

Ja tego nie łapię, jest mnóstwo osób, które podkradają komuś neta. Jeśli robią to tak, że właściciel nie odczuwa różnicy... heh niech sobie KRADNĄ. Tylko dlaczego od razu taki złodziej zarzuca 20 filmów do ściągania i nic nikomu nie chodzi :072:
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:21 pm   

nuska.nl,
Jeśli ja płacę za jakąś usługę to dla czego ktoś inny ma z tego korzystać? Dlaczego namawiasz do kradzieży? Rozumiem że ja też się mogę do Ciebie podpiąć i ty nie będziesz mi robić żadnych problemów?I pamiętaj że zawsze idzie odczuć różnicę transferu nie idzie tego nie zauważyć.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:30 pm   

A co za roznica czy odczujesz roznice, czy nie? Nie masz zgody wlasciciela i robisz to bez jego wiedzy to jest to kradziez. I nie ma na to wytlumaczenia.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:33 pm   

LeGolasik, Nikogo do kradzieży nie namawiam! Tylko są różne sytuacje, nie jest dla mnie problemem, że ktoś gg włączy czy pocztę sprawdzi, kradnąc mi sygnał. Niestety ludzie, którzy działając w ten sposób są bez wyobraźni, jak się gdzieś wbiją to od razu na maksa trzeba z wszystkiego kożystać, jakby było jego własnością
Ostatnio zmieniony przez nuska.nl Sob Sie 15, 2009 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:33 pm   

nuska.nl,
ty mowisz niech sobie kradna ................. zenada
Kradziez jest kradziez
nie odczuwaja ??
wiesz ile ludzi nadal ma limit na przemieszczanie ??
A wiesz ze szybkosc spada z kazdym podlaczonym kompem ?
A wiesz ze przez rauter ktos moze w twoim kompie sie pogrzebac i twoje dane wyciagnac ??
.....itd
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 9:33 pm   

zaq, :038:

[ Dodano: Sob Sie 15, 2009 9:39 pm ]
nuska.nl napisał/a:
Jeśli robią to tak, że właściciel nie odczuwa różnicy... heh niech sobie KRADNĄ


Ja sam mam podłączone 5 urządzeń bezprzewodowo i uwierz że za każdym razem gdy któreś wyłączę odczuwam różnicę w transferze.Także nie mów mi że nie da się odczuć różnicy.A baileys dobrze mówi to jest kwestia kilku minut i można nie tylko dane powyciągać a przejąć kontrolę nad komputerem :) Także nuska miej się na baczności bo nie znasz dnia ani godziny gdy ktoś Ci się podepnie i jednym wiruskiem procesor spali :)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:03 pm   

A ja się na tym nie znam, i piszę o SWOIM internecie, który SAMA opłacam. Jak ktoś mi się wbije i zrobi to tak, ze tego nie odczuję, dla mnie, powtarzam dla wszystkich krzykaczy typu "żenada" DLA MNIE nie ma problemu.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:17 pm   

Dopoki ten ktos nie wie o takim pozwoleniu, to kradnie. To tak jak ktos kradlby w sklepie, lapie go policja, a wlasciciel ku zaskoczeniu policjantow i zlodzieja mowi, ze to mu nie przeszkadza:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group