NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszczędzać w euro czy w złotówkach ?
Autor Wiadomość
mamut83 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 4
  Wysłany: Wto Sie 25, 2009 9:32 am   Oszczędzać w euro czy w złotówkach ?

Witam !
Niemalże wszystkich nas dotyczy ten problem i pewnie nie jeden raz łamaliście sobie nad nim głowę. Wiec może warto o tym porozmawiać . Jak uważacie
Oszczędzać w euro czy w złotówkach ?
Każda opinia i rada jest ważna.
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 10:25 am   

Myślę, że w euro.
Prędzej czy później euro wejdzie do Polski, kurs wymiany na pewno nie będzie dla Polaków atrakcyjny
a dziś jest na tyle niski (lub jak kto woli-nie wysoki), że opłaca się kupować euro i oszczędzać w tej walucie. Ale to jest tylko moje zdanie... . :119:
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 11:16 am   

W chwili obecnej w zlotowkach - zloty sie umacnia wobec euro, dzieki czemu potem przewalutowujac z powrotem na euro zarobisz.
_________________
Dumny Polak
 
 
mamut83 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 1:24 pm   

A czynie jest czasem tak że Polska przygotowująca się do wejścia będzie chciała jak najniżej obniżyć kurs wymiany np. do 2,50 zł za euro , żeby to było jak najmniej dotkliwe przy zmianie dla obywateli. Więc może wymieniać teraz przy stosunkowo wysokim kursie a nie obudzić się z ręką w nocniku za parę lat.
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 7:05 pm   

mamut83 napisał/a:
kurs wymiany np. do 2,50 zł za euro , żeby to było jak najmniej dotkliwe przy zmianie dla obywateli.

Haha !
Dobre, powiedz mi mamut83 kto w Polsce będzie chciał tak zrobić i komu na tym będzie zależało ?
Owszem zrobią to ale w sposób odwrotny-tak aby ludziom dokopać ! Obym się mylił...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
mamut83 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 9:24 pm   

Chodziło mi raczej o wasze rady jak wy to robicie w której walucie trzymacie i dlaczego .
Sytuacja jest prosta mieszkam w Holandii oszczędzam w Euro bo niby stabilniejsza waluta ale myślę kiedyś tam wrócić a słyszę różne głosy żeby teraz wymieniać póki zloty słaby bo później się będzie tylko umacniał . Co wy o tym sądzicie ??
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 9:08 pm   

tez ten watek przerabialem, ja nosze sie z zamiarem powrotu do kraju za kilka lat i wymieniam euro na zlotkowki, jezeli tylko jest dobry kurs, ostatnio troche sprzedalem za 4,5zl

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 10:10 pm ]
ps. tu chyba nikt nie oszczedza, cisza w temacie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group