NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Naprawy aut,serwis,pytania odnosnie samochodow
Autor Wiadomość
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 9:27 pm   Naprawy aut,serwis,pytania odnosnie samochodow

Umieszczam ten post w związku z ostatnim moim ogłoszeniem na niedzieli.nl w kategorii "dam prace" - problem z odpalaniem zimnego 2.5 TDI V6 (najsłabsza wersja-150KM) . Poprosiłem o kontakt telefoniczny lub sms i otrzymałem tyle ofert i darmowych diagnoz ...,ze przepraszam tych do których nie oddzwoniłem. Nie wiedziałem ze tylu jest polskich mechaników w NL. Dziękuje za rady i pomoc wszystkim-z autem jest lepiej ale ... nadal potrzebuje specjalisty.

Za porada sprawdziłem świece żarowe będac w Polsce-okazało się ze dwie są spalone-czego nie wykrył program. Wymieniłem świece, jest lepiej - silnik przy odpalaniu już nie "kuleje" ale nadal trzeba z trzy próby podejmowac aby odpalił. Jeśli ktoś wie co mu dolega proszę o diagnozę bądź jeszcze lepiej- konkretna ofertę:czas i miejsce naprawy oraz cena.
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Pon Wrz 07, 2009 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiechu 
Poczatkujacy
wiechu

Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 8:53 pm   

tu nie jest tablica ogloszen
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 01, 2009 12:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
techno_rock 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 86
Skąd: rotterdam
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 9:01 pm   mechanik samochodowy rotterdam

nie umieszczaj w kazdym watku o autach, swoich ogloszen
wystarczy jak zrobisz to raz w tygodniu i w odpowiednim miejscu na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 01, 2009 12:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:45 pm   2.5TDI V6 Pojechalbym do Rotterdamu,ale...

mam za daleko i zbyt mało czasu. Moze jest ktos z ok. Nijmegen?(do 50km dojade chodzby tylko po trafna diagnostyke)
Własnie sie dowiedzialem,że podczas wymiany swiec zarowych jedna została nie wymieniona poniewaz jest gwint zerwany-czy tez jakas plastikowa izolacja na swiecy. Czy potrafi ktos to odkrecic? Chociaz podejrzewam ze owa jedna swieca nie jest przyczyna mojego corannego krecenia(przewaznie po 3, kilkusekundowym kreceniu odpala). Zbliza sie zima i obawiam sie ze przyjdzie dzien ze nie odpale go kiedys. :088:
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Czw Wrz 10, 2009 8:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:59 pm   

ja bym zaczal od kompresji.
W sluzbowym focusie mialem kiedys inna przypadlosc - zimny odpalal od razu cieply tylko za pomoca samostartu. Winna okazala sei pompa niskiego cisnienia - z autem po mechanikach jezdzilem dobre 1.5 roku
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 8:44 pm   2.5TDI

cisnienie jest wporzadku,juz 3 mechanikow probowalo naprawic,ale wszyscy to samo ... ze moze to jest to a moze tamto ...albo trzeba wymienic to ... potem moze jeszcze to ... itd.
Ja potrzebuje doswiadczonego czlowieka,ktory juz mial doczynienia z Audi A6 2.5TDI. Chyba skorzystam z oferty z Roterdamu.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 6:13 pm   

Calkiem niedawno tez dalem ogloszenie w "Dam prace", ze poszukuje mechanika. I podobnie jak w przypadku autora, otrzymalem wiele porad, za ktore chcialbym wszystkim zainteresowanym podziekowac (szczegolne dzieki dla Tomka z Delft).

I tak jak autor, tez sie zaskoczylem iloscia polskich mechanikow w NL (i to tylko tych czytajacych niedziele) oraz tym, ze jednak Polak Polakowi potrafi bezinteresownie pomoc :)

Na priva moge dac kontakt do polskiego warsztatu samochodowego (w Purmerend), ktory mi pomogl i z ktorego uslug jestem bardzo zadowolony.
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 12:31 pm   Wymiania seperatora oleju (filru odpowietrzania) odma

.

Czy w tym silniku zrobie to sam czy lepiej oddac to w ręce fachowca?

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 9:03 pm ]
Znajomy sprawdzal w hurtowniach z czesciami i nie maja seperatora oleju do mojego silnika! Czyli co tylko autoryzowany serwis pozostal mi? Az niedowiary aby do 10 letniego auta nie było zamiennikow. Moze ktos z was ma dostep do takiego filtra?

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 9:06 pm ]


[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 6:11 pm ]
na polskim allegro jeden sprzedawca oferuje,ale jaja-trafi sciagnac z Polski element do niemieckiego auta :043:

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 6:13 pm ]
a moze ktos wie jak nazywa sie filter odpowietrzania,separacji oleju w jezyku holenderkim?

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 12:42 pm ]
Mianowicie czesc(filtr odpowietrzania) kosztowal mniej niz w Polsce!! Pomimo,że nie znam jezyka,że Polak ,zostalem obsłuzony jakbym kupowal najdrozsze Audi z ich salonu,zdziwienie dla mnie ogromne. Pracownicy odradzili mi wymiane tego filtra u nich, bo poprostu zbyt wiele godzin pracy i kosztowaloby to ponad 500euro(czesc warta 60euro). Ale pokazali mi ze szczegolami jak,co,gdzie odrecic,na co zrwocic uwage przy montazu. Bez wiekszych prolemow wymienilem to sam! Niby nie pozorna czesc w tym silniku;a moze zniszczyc wiele innych,nawet glowice! Okazalo sie rowniez ze tylko w starszych modelach V6 ponizej 2001 roku jest taki problem, w nowszych zastosowana inny rodzaj filtra. Auto zyskało na mocy-a raczej odzyskało moc,znikl wyciek oleju,silnik ciszej chodzi!

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 12:43 pm ]
polecam serwis Audi w Goch,Niemcy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group