NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
z Norwegii do Holandii
Autor Wiadomość
funkysonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 5
  Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 11:24 pm   z Norwegii do Holandii

witam serdecznie, mam kilka pytan do uzytkowikow forum. Mam nadzieje, ze bedzecie w stanie mi jakos pomoc. A wiec......
W przyslzym roku na wiosne mam zamiar przeprowadzic sie do Holandii. Zastanawiam sie jednak od jakiej strony powinnam zaczac?

Mianowicie po przeczytaniu kilkunastu tematow swierdzilam, ze nie jest to takie proste, chociazby wynajecie mieszkania, zeby je zdobyc trzeba udokumentowac zatrudnienie, a zeby zostac zatrudnionym trzeba miec mldunek w NL. Troche bledne kolo.....

Czy mieszkajac jeszcze w Norwegii moge starac sie o numer SOFI?
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 12:19 pm   

O sofi nr, teraz BSN mozna sie starac takze w Norwegii. Aby zostac zatrudniona nie trzeba miec meldunku, aby wynajac mieszkanie nie trzeba byc zatrudniona jesli sie ma wystarczajaca ilosc gotowki
 
 
arturo1978 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 1:02 pm   

witam.dlaczego chcesz wyjechac z norwegi do holandi przeciez tam jest lepiej niz w holandi.ja mam zamiar wlasnie wyjechac do norwegi tylko bardzo trudno jest o prace w norge prawda?
 
 
funkysonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 5:02 pm   

Nie pasuje mi zycie tutaj. Nie lubie tutejszej pogody ( w lato nigdy nie robi sie ciemno a w zimie nigdy jasno) tragiczni ludzie, gory i pelno fiordow. Nie moje klimaty. Zawsze jak moge uciekam na krotki urlop do Holandii.

Jak ktos lubi wycieczki po gorach i wedkowanie to polecam.

Co do pracy w Norge to fakt w chwili obecnej slyszy sie dosyc duzo o zwolnieniach ale mysle, ze jezeli planujesz przyjazd tutaj to najlepiej z poczatkiem wiosny. Wtedy zawsze jest latwiej o znalezienie pracy.

pytanie do Alfy.....

Czy zeby dostac BSN nie jest potrzebny meldunek w Holandii? czy nie majac BSN moge zostac zatruniona?
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 5:37 pm   

funkysonia napisał/a:

Czy zeby dostac BSN nie jest potrzebny meldunek w Holandii?

Sofi numer zmienia się w BSN właśnie w dniu kiedy zameldujesz się w NL.

funkysonia napisał/a:

czy nie majac BSN moge zostac zatruniona?

Możesz :) ale wtedy musisz mieć nr sofi ;)
Ostatnio zmieniony przez EdysiaK Czw Wrz 24, 2009 5:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
funkysonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 7:51 pm   

ok.....troche to zagmatwane :073: moze prosciej bedzie jakby ktos bylby tak uprzejmy i napisal mi od czego mialabym zaczac.

Bardzo boje sie tej zmiany, bo w Norwegii mieszkam od kilku dobrych lat i wszystko mam poukladane. Przeprowadzic sie chce , bo Holandia byla i jest moim marzeniem. Uwielbiam ten kraj.

Z postu powyzej zrozumialam, ze przy okazji jak bede w Holandii moge isc do urzedu i wyrobic sobie numer Sofi ktory pozniej przy zatrudnieniu zmieni sie w BSN.

Czy majac SOFI bez problemu wynajme mieszkanie? Czy wynajmujac mieszkanie automatycznie zostane w nim zameldowana? w Norwegii tak bynajmniej jest......

bede wdzieczna za kazda podpowiedz i porade....

Dziekuje
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 9:42 pm   

Ja trochę ponad rok temu poszedłem Twoją drogą :) I mówię od razu, że nie żałuję, też miałem dosyć Norwegii, pogody, w ciągu jednego dnia cztery pory roku, ludzie w większości z inteligencją łosi, fałszywi i zakłamani, ale nie ważne, było minęło. Przede wszystkim ważną sprawą jest, jaki masz start, czy masz już nagraną pracę,w jakim sektorze, bo np pracując gdzieś przy pomidorkach przez biuro pracy będziesz miała ogromne problemy z wynajmem mieszkania. Co do BSN, to jak już wyżej napisano, dostaniesz go automatycznie przy zameldowaniu, istnieje ewentualnie możliwość załatwienie go bezpośrednio w Belastingu, z tym że mogą się do Ciebie uśmiechnąć po tym czasie czemu nie jesteś zameldowana (jeżeli jeszcze nie będziesz). Nie sądzę, żebyś mogła starać się o BSN będąc jeszcze w Norwegii, bo do Belastingu trzeba się stawić osobiście, poprzednio się umawiając na wizytę. Jak masz jakieś pytania, pisz, chętnie odpowiem.
 
 
funkysonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 11:21 am   

Super, ze sie odezwales :) poniewaz wiekszosc nie rozumie mojej decyzji, a ja mam juz poprostu dosyc tej stypy w Norwegii. Pieniadze to nie wszystko ale sa wazne.

Jezeli chodzi o prace to bede robic to samo co w Norwegii- kosmetyczka. Bylam na kilku spotkaniach w tej sprawie, wiec o prace sie nie martwie. Mowie prefect po niemiecku i biegle po angielsku.
Mam 10-letnie doswiadczenie w zawodzie takze na dzien dzisiejszy na 4 oferty pracy w Rotterdamie i Hadze.

Martwia mnie natomiat sprawy urzedowe i oczywiscie finansowe. Z tego co wyczytalam to osobiscie trzeba placic swoje ubezpieczenie, jaki jest to koszt mesieczny?

Noi oczywiscie mieszkanie. Przegladajac tysiace ofert na Marktplaats i Funda stwierdzilam, ze trzeba zarabic co najmniej 2500-3000 euro, zeby to wszystko utrzymac i zyc bez stresu. Czy ktos tyle zarabia? Czy to realne?

jestem osoba samotna wiec musze o wszystko zadbac sama.


P.S. Dlugo mieszkales w Norwegii, jesli moge wiedziec?
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:16 pm   

Minimalne ubezpieczenie to okolo 80-90 euro. jest to pakiet podstawowy, bez dentysty ;)
studio mozna wynajac juz od 400-500 euro, wiec niekoniecznie trzeba zarabiac 3 tys e.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:35 pm   

funkysonia, watek o ubezpieczeniach

http://www.niedziela.nl/f...p=157051#157051

BSN numer

http://www.niedziela.nl/f...+sofii&start=30
http://www.niedziela.nl/f...p?p=38318#38318

i przypominam tu jest Dzial Praca --- Werk --- Work

pozdrawiam i powodzenia zycze w Holandii

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
funkysonia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 9:08 pm   

przepraszam,

jestem pierwszy raz na forum i jeszcze nie wiem jak sie na nim "poruszac".

Oczywiscie, przeczytam wszystkie polecone posty ktore pomoga rozwiazac mi moje watpliwosci.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group