NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskryminacja-co robic.
Autor Wiadomość
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 10:07 am   zeby nie bylo

jestem stala czytelniczka wiatraka punt nl wiatrak jest inny jak niedziela i chcialabym serdecznie was zaprosic do przeczytania dzisiejszego artykulu wizerunek holendra. jest cos na temat dyskryminacji ale najwiecej tyczy sie ona ,,tych" stereotypow.

czasami moze sie zdarzyc dyskryminacja w pracy, u urzedzie. wiele osob krzyczy na dyskryminacje w bankach (bo nie chca kont otwierac i mi samej tez sie taki numer przydarzyl), czy na raty nie chca dawac. a juz napewno nie chca domow polakom wynajmowac. dziekuje za takiego najemce jak ten co zaczal ten temet :031:

tak sie sklada ze wielu ludzi wyrobilo nam opinie w duzych miastach. Dziekujemy wam za to! Ale jeszcze z duma patrze na tych ktorzy tu ciezko pracuja i zyja i reprezentuja soba normalny poziom europejczyka!

swoja droga do autora tematu: reprezentujesz soba tym szlachcica (jak w art). Mam nadzieje ze zajrzysz na temat ktory sama otworzylas i wyjasnisz nam kwestie o ktore pytalam/pytalismy. Ciekawa jestem gdzie jest granica pomiedzy dyskryminacja a byciem upierdliwym.
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 10:50 am   

co do bankow- jak faktycznie nie chca komus otworzyc konta lub rzadajaja jakiejs bzdurnej zaliczki- tak to jest dyskryminacja. Co do reszty sie zgadzam.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kolezanka555 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 70
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 11:16 am   

Prawda jest taka, ze jak Holendrzy widzą na co dzień jak się zachowujesz i jak żyjesz to tak Polaków traktują, mieszkam wśród nich i nieznajomi pozdrawiają mnie mijając się ze mną na ulicy, nawet jadąc samochodem machają bo mieszkam tu już jakiś czas i widzą jak się szanujemy..
Dlatego, lepiej być miłym i prowadzić o czasie dyskusje, niż później pisać że jesteśmy źle traktowani. Wiem o co ci chodzi, bo sama nie raz widziałam ten wyraz twarzy np. w sklepie jak pani sprzedawczyni chciała mnie oszukać na 9 euro bo myślała że jak z chłopakiem rozmawiam po Polsku to nie będę umiała zapytać dlaczego taki rachunek mam wysoki..
Sytuacji było wiele, jednak trzeba umieć się zachować..i zmieniać ich ocenę o nas samych!
Ale wiadomo czasami człowiek nie wytrzyma..to naturalne!
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 12:14 pm   

baileys napisał/a:
quote="marcelis28"] ......czy są poprostu niedorajdami zyciowymi,które zawsze znajdą sobie jakis problem byleby tylko zwrócic na siebie uwagę....
i tu masz racje.juz napewno nie raz i nie dwa slyszales ze np. turcy tu sa nielubiani i w NL sa tylko ci ktorych juz nawet w TR nie chca . Juz takie opinje slyszalam kilka razy i o polakach.( nie mowie o kazdym) .
P.S. wczesniej byl taki temat o dyskryminacji itd . tez napisalam podobna wypowiedz do twojej poczytaj co z tego wyszlo.To jest walka z wiatrakami lub jak Goska napisala maslo maslane.[/quote]



Domyślam się ze mój powyższy post niczego w postępowaniu co poniektórych nie zmieni.Czasami tylko zastanawiam się,czego takie "rodzynki" oczekują od zycia? W zyciu jak w zyciu....,są sukcesy i porażki.Tylko dlaczego niektórzy porazki w dużej mierze odbierają jako przejaw dyskryminacji.Zauwaz,ze pewną część swojego posta zaznaczyłem tłustym drukiem,po to tylko zeby zwrócic szczególną uwagę na fakt z jakiego to "cudownego zakątku" mu tu przybylismy.Czy w Polsce nie ma dyskryminacji,rasizmu.....,czy to nie u nas w Polsce nazywa się Turków,Marokańczyków,Murzynów i innych nacji ...."brudasami"? Nie oszukujmy się,ale Polska w dalszym ciągu jest krajem zasciankowym,a z nowoczesną Europą i jej poglądami łączą ją chyba tylko mapa i połozenie geograficzne.W którym innym kraju europejskim widok murzyna na ulicy dostarcza tyle pogardliwosci,"zainteresowania",podsmiechiwania sie pod nosem a często i wyzwisk...,co w Polsce? Chyba w zadnym innym...Często oczekujemy szacunku,toleracji czy choćby usmiechu na twarzy,...-sami tego nie dając.Zyję w tym kraju 3,5 roku i szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie słyszałem od Turka,Marokańczyka czy osobnika innej nacji,ze był,jest czy czuje się dyskryminowany.Jestesmy chyba jedynym tak zakompleksionym narodem w Holandii.Z czym mamy tu problem,to od razu słychac głosy....-dyskryminacja! Mieszkanie-dyskryminacja,konto w banku-dyskryminacja,makler-dyskryminacja,niedostępnosc abonamentów-dyskryminacja,..........brak znajomosci języków obcych to tez dyskryminacja (bo przeciez Holender powinien nauczyc sie polskiego skoro ze mną pracuje:) Nic nie dzieje sie bez przyczyny,mamy taką opinię w NL jaką sobie wypracowalismy! Mamy problemy z wynajmem mieszkan poniewaz o nie nie dbamy i przeludniamy,problemy z otwarciem konta-poniewaz po zakonczeniu pracy w NL,nie dbamy o ich zamknięcie,problem z maklerami juz poruszałem na forum,problem z dostępnoscią abonamentów lub płatnoscią kaucji za nie-wedle zasady "polak potrafi" wziąść "coś" i ślad po nim zaginął.Ja ja bym tego tak pochopnie nie nazywał dyskryminacją,tylko prewencją lub próbą zapobiegania ewentualnych następstw.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
Ostatnio zmieniony przez marcelis28 Pią Paź 02, 2009 12:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 1:11 am   

Nasza kolezanka ktora rozpoczela ten temat prowadzi bloga
(adres do niego w Jej profilu) z zainteresowaniem przeczytalam
watek ktory,aktualnie przerabiamy ....

zdziwila mnie tylko nieco zmieniona wersja.... tamtego



Jak to mowia ....nie wierzcie we wszystko co (gazety) pisza :033:


http://gietat.blog.onet.p...9-30,index.html
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Paź 03, 2009 1:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 10:45 pm   

Sorry

moze ja nie z tej epoki , ale ktos mi powie po co ludzie opisuja swoje osobiste przezycia i wydarzenia w internecie ??

jeju ale ten swiat jest totalnie glupi !!! :082:

Ah i nie dyskryminujcie tej pani ktora zalozyla tego posta
 
 
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 10:28 am   

Witajcie.Czytam sobie ten post i doszłam do takiego samego wniosku co moj poprzednik ,iż ""nie ma dyskryminacji,rasizmu,....a wszyscy do okoła są mili,usmiechnięci i bardzą się kochają"Chodzi oczywiście o Polskę.Jeżeli tej pani nie odpowiada Nl niech się pakuje i dowidzenia nikt takiej awanturnicy tutaj nie trzyma.Ja uważam iż Holendrzy są super ludzie ,tyle razy mojemu męzowi pomogli i doradzili ,nawet pewne sprawy pomogli załatwić.A polacy mają we krwi robienie "zametu "za granicami ,nie wszyscy oczywiscie ale tak jest.We Włoszech,Niemczech i Holandii pracujac na sezonach spotykałam się zawsze z jakiś polakiem madrzejszym od pracodawcy itd.Wybaczcie za szczerosc ale tak jest.Czytajac ten post wkurzyłam sie na ta osobe co tylko "zamęt "w NL.robi i innym Polakom opinie psuje.Zła jestem na takich ludzi i myślcie sobie o mnie co chcecie ale takie osoby i takie zachowanie mnie irytują.Przepraszam za tak ostrą wypowiedz
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 11:55 am   

Witam.NIe ma do czasu gdy w pracy pojawi sie trzeci,czwarty ,piaty ...rodak. Którzy sa na kazde zawołanie,mogacy zostac w pracy nawet 16-20h i po 3h przerwy znowu przyjsc pracowac. Telefon z pracy w niedziele,lub w nocy to tez norma. Ostatnio dzwonia do kolegi o 10 rano(mimo iz pracował w nocy i własnie spał) bo cos chcieli sie spytac. A jak była podobna sytuacja i mieli dzwonic do innego kolegi (pochodzenia marokanskiego) powiedzieli niestety teraz spi po nocy i najwczesniej mozna dzwonic do niego po 16. Czyli wniosek jest taki ,ze w pracy jest dobrze dopóki nie ma naszych.Smutne lecz prawdziwe. A jak traktuja nas Holendrzy zalezy od nas jak sami sie szanujemy.Widza jak nam wszystko pasuje to staje sie to norma... niestety bloesna
Tak wiec zamiast pisac jacy Holedrzy sa zli zastanowcie sie nad samym soba. Bo widza jak jeden drugiemu wyrywa prace z rak. Gdzies na forum ktos wlejił dobry filmik "malczyki" moi koledzy scigaja ze mna sie . hahaha.
Tu nie ma dyskryminacji.Tu jest poprostu wykorzystywanie połgowkow.
Tak wiec rodacy do startu Start i biegiem do pracy bo ktos moze juz byc na twoim miejscu. Chiny sie robia Chiny
Mam nadzieje ,ze nikogo nie obraziłem. Pozdrawiam normalnych :031:
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 2:44 pm   

xenon brawo, minie chce sie juz rozpisywac na ten temat... Nasmieszniejsze, to, ze w polsce jest wieksza dyskryminacja i to polak polakowi a tutaj zyjac w innym kraju, czesto nie rozmawiajac w zadnym jezyku nagle narzekaja na dyskryminacje. Zakompleksieni jestesmy strasznie... Klopoty i problemy sa wszedzie, ja uwazam, ze tutaj jest latwiej i prosciej... A najlepiej to po prostu robmy i zachowujmy sie tak, jak sami chcemy byc traktowani
 
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 2:50 pm   

xenon napisał/a:
Witam.NIe ma do czasu gdy w pracy pojawi sie trzeci,czwarty ,piaty ...rodak. Którzy sa na kazde zawołanie,mogacy zostac w pracy nawet 16-20h i po 3h przerwy znowu przyjsc pracowac. Telefon z pracy w niedziele,lub w nocy to tez norma. Ostatnio dzwonia do kolegi o 10 rano(mimo iz pracował w nocy i własnie spał) bo cos chcieli sie spytac. A jak była podobna sytuacja i mieli dzwonic do innego kolegi (pochodzenia marokanskiego) powiedzieli niestety teraz spi po nocy i najwczesniej mozna dzwonic do niego po 16. Czyli wniosek jest taki ,ze w pracy jest dobrze dopóki nie ma naszych.Smutne lecz prawdziwe. A jak traktuja nas Holendrzy zalezy od nas jak sami sie szanujemy.Widza jak nam wszystko pasuje to staje sie to norma... niestety bloesna
Tak wiec zamiast pisac jacy Holedrzy sa zli zastanowcie sie nad samym soba. Bo widza jak jeden drugiemu wyrywa prace z rak. Gdzies na forum ktos wlejił dobry filmik "malczyki" moi koledzy scigaja ze mna sie . hahaha.
Tu nie ma dyskryminacji.Tu jest poprostu wykorzystywanie połgowkow.
Tak wiec rodacy do startu Start i biegiem do pracy bo ktos moze juz byc na twoim miejscu. Chiny sie robia Chiny
Mam nadzieje ,ze nikogo nie obraziłem. Pozdrawiam normalnych :031:


Sam bym tego lepiej nie opisał :) Śmieszne ale prawdziwe.
Zapomniałes dodać o stawkach godzinowych, za jakie ....z resztą chyba nie trzeba nic dodawać. Niedługo Polak za miske ryżu będzie się godził pracować. Pogarsza to trochę sytuacje ludzi, którzy mieszkają tu na stałe i wykonują podobne prace.
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 4:13 pm   

singelnl napisał/a:
Sorry

moze ja nie z tej epoki , ale ktos mi powie po co ludzie opisuja swoje osobiste przezycia i wydarzenia w internecie ??

jeju ale ten swiat jest totalnie glupi !!! :082:

Ah i nie dyskryminujcie tej pani ktora zalozyla tego posta




Moze dlateqo ze nie maja druqiej osoby zeby sie z kims podzielic troskami.Moze dlateqo ze sa tu wylacznie sami i nie maja na koqo liczyc.
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 10:40 am   

Mariola101 napisał/a:
singelnl napisał/a:
Sorry

moze ja nie z tej epoki , ale ktos mi powie po co ludzie opisuja swoje osobiste przezycia i wydarzenia w internecie ??

jeju ale ten swiat jest totalnie glupi !!! :082:

Ah i nie dyskryminujcie tej pani ktora zalozyla tego posta




Moze dlateqo ze nie maja druqiej osoby zeby sie z kims podzielic troskami.Moze dlateqo ze sa tu wylacznie sami i nie maja na koqo liczyc.



Wybacz proszę,ale nie ma ziarnka sensu w tym co napisałas (przepraszam,....za szczerość :) .Takich ludzi,którzy są w NL wyłącznie sami są tysiące.Pomyśl tylko co by było na forum,gdyby kazdy kto jest tutaj sam wylewał swoje żale na temat swoich zyciowych porazek.Była by to jedna wielka paranoja,tzw. "towarzystwo wzajemnej adoracji".Pomysl co by się działo gdyby ,kazdy kto w ostanim czasie stacił prace wylewał swoje smutki na niedziela.nl i tytułował to jako dyskryminacja (bo mnie zwolniono a Holendrzy pracują po dziś dzień).Zrozumiałe dla mnie jest to,ze forum jest po to aby w nim "udzielać się" na kazdy temat,ale nie przesadzajmy i nie wypisujmy bzdur,ze akt zwrócenia uwagi przez Panią makler ze owa Pani X robi zbędne,niepotrzebne nikomu zamieszanie będziemy rozpatrywać od razu jako rasizm i dyskryminację.Bo gdyby ta Pani była,rzeczywiscie w jakims tam stopniu "dyskryminowana" to przede wszyskim z racji tego ze jest Polką ,nie otrzymałaby pod wynajem mieszkania o które ubiegała.Nie jestem zwolennikiem aby "tańczyć jak nam zagrają" ,ale czasami zanim zaczniemy podnosić alarm (...) ze rasizm, (...) ze dyskryminacja zastanówmy się czy robimy to w dobrej sprawie i czy przypadkim w tym całym incydencie wina nie stoi również po naszej stronie....
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 11:18 am   

A jak myslicz co oznacza slowo ; POGADUCHY ; ??????.Ten portal jest stworzony miedzy innymi , zeby sobie pomarudzic , pozalic sie ,na co tylko sie ma ochote.Nikt Ci nie karze zebys tu siedzial zarejestrowany i czytal jak Ci to tak strasznie przeszkadza , ze ludzie sie zala kiedy maja problem.Czasami przez taki portal czlowiek moze wyrzucic cos , co qo qnebi a nie dusi w sobie bo nie ma sie do koqo odezwac-wiec sorry ale nie krzycz na ludzi.Sam tu teraz narzekasz na narzekanie ludzi,tym samym nie robisz nic inneqo !!!!Wiec kto nie widzi sensu w tym co pisze????
Ostatnio zmieniony przez Mariola101 Pon Paź 05, 2009 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 12:05 pm   

Mariola101 napisał/a:
A jak myslicz co oznacza slowo ; POGADUCHY ; ??????.Ten portal jest stworzony miedzy innymi , zeby sobie pomarudzic , pozalic sie ,na co tylko sie ma ochote.Nikt Ci nie karze zebys tu siedzial zarejestrowany i czytal jak Ci to tak strasznie przeszkadza , ze ludzie sie zala kiedy maja problem.Czasami przez taki portal czlowiek moze wyrzucic cos , co qo qnebi a nie dusi w sobie bo nie ma sie do koqo odezwac-wiec sorry ale nie krzycz na ludzi.Sam tu teraz narzekasz na narzekanie ludzi,tym samym nie robisz nic inneqo !!!!Wiec kto nie widzi sensu w tym co pisze????



Proponuję przeczytać sobie jeszcze z dwa,trzy razy mojego posta ze zrozumienie,a nie unosić się,....bo podobno złość pięknosci szkodzi.Poza tym chyba nie rozumiesz problematyki powyzszych wypowiedzi.Jak zrozumiesz, i emocję Ci opadną wyraż jeszcze raz swoją opinię na temat DYSKRYMINACJI,tylko w spsób mniej chaotyczny i bardziej kulturalny.Jezeli masz problemy emocjonalne proponuję udać sie do specjalisty.Nie wiem kto na Ciebie krzyczy bo na pewno nie ja..? Po pierwsze chyba inaczej odbieramy słowo POGADUCHY (nie neguję tego ,iz to rozmowa na dowolny temat,podwazam marudzenie i użalanie się nad sobą),po drugie- podtemat POGADUCHY jest w tym dziale nieco nizej....
Wybacz Mariola101,ze Cię uraziłem swoim powyższym postem.Jezeli Mariola101 jest nietykalna,i zawsze wszystko wie najlepiej,to ja osobiście obiecujęMarioli101,ze Jej posty przez moją osobę nie będą komentowane... :035:
Mariola101,sobie poczyta co pisze poniżej tego posta...,ot to tak reasumując.

[ Dodano: Pon Paź 05, 2009 12:18 pm ]
A tak serio teraz ,to dla Twojej wiadomosci powiem Ci ze jestem z wykształcenia psychologiem i z problemami o których piszesz powyzej miałem do czynienia nie raz i nie dwa...."problem" polega tylko na tym, iz my tutaj powyzej piszemy o DYSKRYMINACJI a nie o kłopotach życiowych.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 1:49 pm   

Panie wyksztalcony -to Pan odbieql od tematu----------Po co ludzie sie zala w internecie------
Wiec ja proponuje zeby to Pan przeczytal swoj PIERWSZY post wlaczajac sie do tematu !!!
Nie urazil mnie Pan poniewaz ja znam swoja wartosc i NIE CZUJE SIE DYSKRYMINOWANA mimo, ze mam tylko wyksztalcenie technika ekonomika.

[ Dodano: Pon Paź 05, 2009 1:51 pm ]
P.s nie zasmiecaj swoimi madrosciami tematu.Jak bys mial jeszcze madrosci dla mnie psycholoqiczne-prosze na priw.Bo oboje zaraz zqarniemy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group