NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskryminacja-co robic.
Autor Wiadomość
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 2:17 pm   

Nie rozumię co ma wykształcenie do bycia dyskryminowanym? Tzn. Ty z technikiem masz prawo byc dyskryminowana ,ale znasz swoją wartosc i walczysz z tym ,a ja po studiach jestem tutaj szanowany i dyskryminacja nie wchodzi w gre? Bez obrazy,ale zenujące jest to co piszesz.
W swoim pierwszym poscie od początku do konca poruszam temat dyskryminacji wsród (niektórych oczywiscie) naszych rodaków i ich ciągła samoocena jako tych notorycznie dyskryminowanych.


Mariola101 napisał/a:
No tak,przeqapilam to ,ze qdzies znowu nakapowala odrazu.Mysle teraz ,ze kobieta faktycznie lubi robic i sobie i innym problemy wiec umywam rece od pomocy przed ....atakiem....I mysle ze zrobila sobie opinie baby awanturniczki.


W takim razie jak wytłumaczysz posta powyzej ,którego sama napisałas.Masło maślane.Piszesz cos,zeby potem przeczyc własnym słowom.Opisujesz ze kobieta robi sobie opinie baby awanturniczki,stwarza problemy sobie i innym a pochwili zmieniasz zdanie i piszesz zupełnie cos innego,ze kazdy ma prawo pisac cokolwiek mu leży na sercu.Zdecyduj się w końcu i określ w jakim kierunku zmierzasz.
Z tego co pózniej piszesz dowiaduję się ze na Ciebie krzyczę,atakuję itd.Czyzbys Ty równiez była w posiadaniu syndromu dyskryminowanej?

Mysle ,ze nasza dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu i nie prowadzi do niczego sensownego....Pozdrawiam

Ps.podając swoje wykszałcenie,miałem na celu dać Ci do zrozumienia,ze ludzkie problemy nie są mi obce i zawsze starałem sie podawac pomocną dłoń w ich rozwiązywaniu.Wazna rzecz!!!! Nie kazdy problem to od razu dyskryminacja......A to jest cała problematyka powyzszej dyskusji.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
Ostatnio zmieniony przez marcelis28 Pon Paź 05, 2009 2:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:30 pm   

O czym Ty czlowieku piszesz.Sam sobie wkrecasz jakies dziwne mysli.Przeciez to Ty odbieqles od tematu ,a teraz mowisz do mnie ,ze ja nie wiem co to jest dyskryminacja i woqole jakies dziwadla wypisujesz. Naqle Cie zainteresowal problem dyskryminacji a pierwszy Twoj post dotyczyl.......przypominam!!!!!!!Ze ludzie sie zala w internecie.Skoncz juz bo mnie nie obchodza Twoje przemyslenia.


Podajac komus pomocna dlon, napewno nie wypomina sie ludziom , ze opisuja swoje problemy w internecie.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 7:58 pm   

my nie mamy w tym topicku siebie wzajemnie pouczac i udowadnic kto ma racje piszac to... albo tamto!
mamy tu odpowiedziec kolezance na pytanie... co robic w razie dyskryminacji....

:035:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 8:03 pm   

Mariola101 napisał/a:
O czym Ty czlowieku piszesz.Sam sobie wkrecasz jakies dziwne mysli.Przeciez to Ty odbieqles od tematu ,a teraz mowisz do mnie ,ze ja nie wiem co to jest dyskryminacja i woqole jakies dziwadla wypisujesz. Naqle Cie zainteresowal problem dyskryminacji a pierwszy Twoj post dotyczyl.......przypominam!!!!!!!Ze ludzie sie zala w internecie.Skoncz juz bo mnie nie obchodza Twoje przemyslenia.


Podajac komus pomocna dlon, napewno nie wypomina sie ludziom , ze opisuja swoje problemy w internecie.


Człowieku ,czy Ty jestes nakręcona? Daremna jest gadka z Tobą.Przygadał kocioł garnkowi....!! Gdzies to juz widziałem,ale przytocze to od siebie....słowa S.Lema

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Prośba ode mnie....,nie udzielaj się juz więcej bo zaczynają mnie juz irytować Twoje wypociny....
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 8:06 pm   

amen !

jesli nie powrocicie do tematu to watek zamkne :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 8:34 pm   

A ja przytocze wlasne slowa ;





czesc postu edytowana nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Paź 05, 2009 8:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 8:36 pm   

Gochna H napisał/a:
Mariola101,
pewnie ze mozna rozmawiac ,czemu nie
ale jesli ktos zaklada temat Dyskryminacja-co robic
a potem pisze

Cytat:
W moim pojeciu jest to przejaw dyskryminacji, wiec zglosilam to do Antidiscriminatiebureau.

jak moze( nie) zauwazylas wynika z tego tylko jedno
kolezanka zajela juz pewna postawe i pytanie co my na ten temat myslimy
chyba ....psu na bude sie zda....

ja tak, to odbieram
nie wiem moze sie myle, ale jest to niestety maslo maslane...


myślę,ze w swoim poscie ujełas problematyke w sposób najlepszy z mozliwych.Szkoda tylko,ze poniektórzy nie potrafią tego pojąć.... :075:

Z mojej strony- pasuje...,nie mam nic więcej do dodania,może ktoś inny ma w tym temacie coś więcej do powiedzenia.Podtrzymuje swój cyt. który przytoczyłem powyżej.....
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
patrycja87 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 2:05 pm   opłaty serviceskosten w czynszu

witam, czy ktoś z was wynajmuje mieszkanie za które oprócz ceny wynajmu płaci koszta serwisu??? ja płacę 625 euro na miesiąc za małe mieszkanie w złym stanie z czego 475 stanowi cena wynajmu a 150 serviceskosten.

In de servicekosten zijn berekend:
-onderhoud centrale verwarmingsinstallatie
-onderhoud geiser
-onderhoud mechanische ventilatie ( nie wiem co to, mamy w domu tylko okap?!)
-glasverzekering
-kosten huismeester ( makler sam mi oznajmił, że nie ma kogoś takiego)

kiedy kłóciłam się z maklerem o te 150 euro stwierdził, żebym się tym nie przejmowała bo to jest dla nich a nie dla mnie! na Boga, mieszkam tu ponad 2 lata, za przeczyszczanie rur zatkanych nie z mojej winy muszę płacić, a z tych pieniędzy płaconych na serviceskosten nic nie mam!!! Znajomi którzy również wynajmują mieszkania, twierdzą,
że za tego typu rzeczy płaci właściciel. kto ma racje???
Ostatnio zmieniony przez patrycja87 Pon Paź 19, 2009 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 2:19 pm   

patrycja87 tu masz stronke, gdzie mozesz sprawdzic ile powinny wynosic service en onderhoud kosten:

http://www.vrom.nl/pagina.html?id=1190

Jezeli wedlug Ciebie kwota, ktora masz zaplacic jest za wysoka, powinnas zwrocic sie do huurcommisie.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 3:42 pm   

patrycja87, patrycja czyli za mieszkanie placisz 475 €
JAk Witch01, juz powiedziala sprawdz czy to nie zaduzo.
!50 to nie tylko czysz czenie onderhoud centrale verwarmingsinstallatie
-onderhoud geiser
-onderhoud mechanische ventilatie ( nie wiem co to, mamy w domu tylko okap?!)
-glasverzekering
-kosten huismeester ( makler sam mi oznajmił, że nie ma kogoś takiego)
a takze trzymanie czystosi na klatce i jak zepsuje ci sie oswietlenie na klatce schodowej to tez to reperuja z tej ceny. A jak wasz bdynek bedzie odnawiany to tez z tej skladki.
Zatkane ruzy sciekowe u ciebie w domu t nie jest niestety wciagniete w servicekosten.
Te servicekosten plai kazdy kto mieszka w tym domu ( prawie kazdy kto mieszka w bloku ).
Jesli by wlasciciel by wliczyl te koszta w wynajem nawet bys nie wiedziala ze takie koszta istnieja a wielu wlascicieli tak robi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
patrycja87 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 3:56 pm   

dzieki, ale ja nie mieszkam w bloku tylko w domku, wynajmujemy mieszkanie na 1 pietrze. czy musze placic skladke na remont skoro zadnego remontu nie bylo od lat i nie bedzie??, makler nie chce nawet uszczelnic okien z jedna szyba przez ktore wieje9 prosze go o to juz dwa lata)

[ Dodano: Pon Paź 19, 2009 11:07 pm ]
dziękuje wszystkim za pomoc, dzwoniłam do huurcommissie i rozmawiałam z moim maklerem... wszystko się wyjaśniło, mieliśmy racje, najemca nie musi płacić za dozorce, klimatyzacje której nie ma czy utrzymanie ogrzewania. w obawie przed huurcommissie, zwrotem poniesionych kosztów i udowodnieniem oszustwa makler zaproponował darmowe mieszkanie i szybkie, bezproblemowe rozwiązanie umowy wynajmu (tak jak chcieliśmy)
Może zrobiliśmy źle i trzeba było rozpocząć proces... ale mamy już dość problemów w życiu, jak każdy!!!

Tak więc apeluje, drodzy rodacy, nigdy nie jest tak, że można bezkarnie oszukiwać Polaka!
Zawsze lepiej popytać, podzwonić...
W chwilach takich jak ta naprawdę doceniamy sens i korzyści z NIEDZIELI! dziękuję!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group