NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 31, 2015 1:19 pm
kurs na wozki widlowe
Autor Wiadomość
camel_74
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 51
Skąd: Belgia/st-truiden/Holandia/heerlen
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:44 pm   kurs na wozki widlowe

witam
gdzie i za ile mozna zrobic kurs na wozki widlowe ??
dzieki za wszelakie informacje
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 10:33 pm   wózki widłowe

Ale interesuje Ciebie kurs po holendersku czy po polsku. Znam firmę która organizuje kurs wraz z egzaminem po polsku. Namiary zostawiłem w pracy ale jeśli jesteś zainteresowany to napisz. Nie wiem niestety ile kosztuje. Ja przez tą firmę ukończyłem kurs VCA (obowiązkowy w branży budowlanej)
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 1:51 pm   

Ja też chciałem zadać podobne pytanie.
W firmie mamy chwilowy wakat, jednak po rozmowie z szefem doszliśmy do takiego oto wniosku. Po co zatrudniać kolejnego człowieka, skoro ja mógłbym zwiększyć swój zakres obowiązków o załadunek/rozładunek ciężarówek + jakieś typowo magazynierskie rzeczy z tym związane. Mam się we własnym zakresie zorientować gdzie jak i za ile taki kurs.
Mam prawo jazdy, wózkiem widłowym jeździłem i z LPG i elektrycznym i nawet takim z silnikiem diesla którym można po sadzie/polu jeździć.
Proszę niech ktoś wyjaśni jaki kurs mi potrzebny i gdzie go mogę zrobić.
- praca ma polegać na układaniu skrzyń z ładunkiem około 500kg w szeregi i "bloki" po kilka skrzyń, w chłodniach.
- wózki widłowe jakie mam do dyspozycji są zwyczajne, żadne tam jakieś rozbudowane.
- wysokość max na jaką są układane skrzynie to 8-9 m.
- mieszkam okolice Utrechtu, nie problemu z dojazdem do "szkoły". Dobra do Leeuwarden czy Maastricht to trochę za daleko.
Jeśli ktoś ma o tym pojecie proszę o rzeczową odpowiedź
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 1:56 pm   

Estamos napisał/a:
Ja też chciałem zadać podobne pytanie.
W firmie mamy chwilowy wakat, jednak po rozmowie z szefem doszliśmy do takiego oto wniosku. Po co zatrudniać kolejnego człowieka, skoro ja mógłbym zwiększyć swój zakres obowiązków o załadunek/rozładunek ciężarówek + jakieś typowo magazynierskie rzeczy z tym związane. Mam się we własnym zakresie zorientować gdzie jak i za ile taki kurs.
Mam prawo jazdy, wózkiem widłowym jeździłem i z LPG i elektrycznym i nawet takim z silnikiem diesla którym można po sadzie/polu jeździć.
Proszę niech ktoś wyjaśni jaki kurs mi potrzebny i gdzie go mogę zrobić.
- praca ma polegać na układaniu skrzyń z ładunkiem około 500kg w szeregi i "bloki" po kilka skrzyń, w chłodniach.
- wózki widłowe jakie mam do dyspozycji są zwyczajne, żadne tam jakieś rozbudowane.
- wysokość max na jaką są układane skrzynie to 8-9 m.
- mieszkam okolice Utrechtu, nie problemu z dojazdem do "szkoły". Dobra do Leeuwarden czy Maastricht to trochę za daleko.
Jeśli ktoś ma o tym pojecie proszę o rzeczową odpowiedź


wstukaj sobie w google heftruckcertificaat i bedziesz mial odpowiedz na wszystkie pytania
_________________
Mariusz
 
 
mrherod 
Poczatkujacy
Limburg

Wiek: 34
Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: KRONENBERG
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 3:28 am   

HEFGRA < ta firma, pomimo, że płaci się 470 Euro. Kurs trwa dwa dni. W pierwszy dzień dają polską książkę i masz ją przeczytać w 2h. Ja przeczytałem 3x więc wyobraźcie sobie ten podręcznik. Następnie od 10 rano zaczyna się praktyka, czyli pokazuje Ci koleś co masz robić, czyli co gdzie przewieźć i później odwieźć spowrotem i zadania typu jazda slalomem miedzy pacholkami i maja nawet imitacje podjazdu pochylego pod tira. W drugi dzień sama jazda + 2 próbne testy pisemne. o godz 14 przystapienie do testu prawdziwego a po nim test praktyczny. Ja zdawalem w ittervoort w limburg wiec jakby ktos tam trafil to niesamowita atmosfera i luzny prowadzacy. Oczywiscie o 12:00 godzinie dostaja wszyscy w kantynie (ładnej, zadbanej) zupę, świeże i chrupiace pieczywo z serem lub wedlina -jak kto woli , owoce, pomarancze, jablka, banany, całe pomidory, i jajka do obrania, takze drugie sniadanie pychota az chce sie dalej jezdzic. oczywiscie w kantynie dostep do nieograniczonej ilosci kawy z automatu i co najwazniejsze dla palaczy jest w hali w rogu kantynka do palenia z ktorej mozna korzystac jak jest chwilowo zajety wozek. kurs trwa od 8:00 do 16:00 przez dwa dni i tak jak pisalem wyzej 470 euro w nagrode za zdane testy (ktore sa bardzo latwe) i egzamin dostajemy certyfikat, ktory wyglada jak dowod osobisty, te same rozmiary i tez plastik. www.hefgra.nl .. naprawde polecam ;)
_________________
Jezus nie może zostać królem Polski gdyż osoba karana wyrokiem prawomocnym nie może pełnić funkcji publicznej. ;)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 29, 2011 1:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 11:14 pm   

mrherod, akurat do firmy sciagneli kolesia co robil ten 'niby egzamin' ok 100€ od osoby.... 10 minut i po zabawie....
 
 
adio 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 11
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 8:15 pm   

Może ktoś wie gdzie mogę wymienić europejską licencje na wózki widłowe do 10 ton , koparki powyżej 4ton oraz ładowarki aby później niemieć problemów.
 
 
kamil.holandia
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 12:21 pm   

W Hadze Polskie lekcje prowadzone sa w Martin Don B.V. Czas trwania szkolenia, ktore zakonczone jest egzaminem - ok 5 godzin. Certyfikat na kazdego rodzaju wózek. Koszt - nie pamietam. Coś ok. 350 euro.

WAŻNE: Kazda agencja pracy ma fundusze przeznaczone na rozwój pracownika. Zwrocili mi i mojej dziewczynie CAŁĄ KWOTĘ za szkolenie !!!! Polecam.

...jedyne co musiałem udowodnic to fakt ze potrzebuje uzywać wózka widłowego w pracy.
Jak macie dobre relacje z szefem lub menadzerem to napisze takie pisemko (prosbe o wyslanie was na taki kurs ) i po kłopocie.

Kursy dwu lub trzy dniowe to niewypał lub naciąganie na kase.

PS: nie jestem w zaden sposób związany z firma Martin Don i nie jest to reklama a raczej informacja dla chętnych :) Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez kamil.holandia Czw Maj 17, 2012 12:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koper
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 12:48 am   

Ostatnio usłyszałem w troszkę poważniejszej firmie niż Syncreon, że papierem z HollCert mogę sobie dupe podetrzeć. Gdy zapytałem dlaczego, odpowiedzieli mi tylko, że mają ku temu powody, odsyłając mnie na kurs.. Na szczęście bezpłatny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group