NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lip 13, 2011 5:36 pm
dokumenty dla dziecka urodzonego w Holandii
Autor Wiadomość
Misha 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 10
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 4:16 pm   dokumenty dla dziecka urodzonego w Holandii

Mam problem:spodziewamy się dziecka.jakie czynności powinniśmy zrobic po urodzeniu dziecka.po porodzie chcemy wrócic do Polski.Jakie dokumenty są potrzebne,ile się czeka,ile kosztują?czy holenderski akt urodzenia będzie w Polsce zamieniony na polski?
Zaznaczam,że nie mamy holenderskiego obywatelstwa (mamy polsko-niemieckie).Jesteśmy zameldowani tutaj od dwóch lat.Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 4:28 pm   

Kiedy urodzisz trzeba pojsc do Gemeente i w ciagu 3 dni zameldowac dziecko, jesli chodzi o akt urodzenia, to wracajac do Polski trzeba go bedzie przetlumaczyc z druku miedzynarodowego na polski, ja mam tlumaczone z niemieckiego na polski

jesli chodzi o paszport, to mozesz w ciagu tygodnia-dwoch wyrobic dziecku tzw. paszport zjazdowy (potrzeba zdjecia dziecka) np. na 3 tyg. w ktorych to musisz opuscic Holandie, kosztowalo mnie to 18E i czekalam tydzien, w Polsce wyrobilismy dziecku osobny paszport, a zanim to nastapilo trzeba bylo dziecko w PL zameldowac by wyrobic mu Pesel, a na tej podst. dopiero polski paszport
 
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:08 pm   

a jeśli nie chcę paszportu dla dziecka? my mamy dowody osobiste i nie uważam paszportu za coś ważnego... czy nie mogę nowonarodzonemu dziecku wyrobić tutejszego dowodu?nie starczy to na przejazdy do polski? nie mam zamiaru tam wracać na stałe, my jesteśmy już wymeldowani z polski więc po co meldować nowego bobasa? chcę tylko np.pokazać dziecko dziadkom :031:
_________________
gosik
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:29 pm   

Cytat:
czy nie mogę nowonarodzonemu dziecku wyrobić tutejszego dowodu?

Nie chce wprowadzac w blad...ale jesli rodzice maja obywatelstwo polskie(tak mniemam) to i dziecko otrzymuje jednoczesnie obywatelstwo po rodzicach...nie wiem dlaczego mialoby otrzymac tutejsze (przyp.holenderskie)papiery...?
Moze ja zle zrozumialam...prosze o poprawienie.
Pozdrawiam
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:44 pm   

Ja w ambasadzie wyrobilam paszport maluchowi ,wazny jest on rok i koszt cos kolo 100 euro,bylo to w sierpniu 2007.Akt urodzenia wysylaja do Polski w celu rejestracji a z Polski przysylaja odpis skrocony
Paszport Holenderski to jak ma sie obywatelstwo.Mimo wymeldowania z Polski,wciaz jestescie jego obywatelami,podobnie dziecko.Tutaj podstawa jest paszport a nie dowod,bo na dowodzie nie masz narodowosci.Jak wy egzystujecie bez paszportu?My nawet jak pokazujemy dokument pobytowy to zawsze jestesmy proszeni o paszport.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 1:08 pm   

jak juz wyrobisz paszport w Polsce to mozesz dziecko wymeldowac, jesli bedziesz wyrabiac dziecku paszport w Ambasadzie, to bedziesz czekac jakies 3 mies.
dowodu holenderskiego nie dostaniesz jesli nia masz obywatelstwa, albo jesli jedno z rodzicow nie jest Holendrem
taki lajf, takie prawo, tu rzadzi prawo krwi a nie ziemii
 
 
 
kubus 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 2
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 1:39 pm   

Dowód osobisty dostaje sie gdy osiagniesz wiek dojrzalosci(czyli 18 lat) nie wczesniej jedynym dokumentem potwierdzajacym towoja tozsamosc czy dziecka jest paszport przed 18 stym rokiem zycia i nic wiecej sie tutaj nie da zrobic takie jest prawo i koniec.
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 10:09 am   

pytasz jak egzystujemy bez paszportu- normalnie!! wszędzie starcza sam dowód osobisty. mieszkamy tu ponad rok i wszystko załatwiliśmy na dowód- praca, mieszkanie, lekarze itp. mamy holenderskie "coś" (nazwy nie pamiętam) wielkości naszego dwodu i to nam starcza. wyrobiliśmy sobie to w geemente za bodajże 35e.co do obywatelstwa to wiem że będzie polskie- chyba już każdy to wie.
_________________
gosik
 
 
Misha 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 10
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 10:53 pm   

Mam jeszcze jedno pytanie:czy po zameldowaniu dziecka w gemeente mam jakis określony czas żeby opuścic teren Holandii?Czy dziecko musi opuścic Holandię w jak najszybszym terminie czy nie ma znaczenia jak długo tu pozostanie?Z góry dziękuję za pomoc. :D
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 11:15 pm   

nie, nic z tych rzeczy :)
 
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Śro Wrz 02, 2009 4:55 pm   

ja rowniez mam ten problem.jednak wyjezdzajac z polski starszej corce wyrobilismy tymczasowy dowod osobisty.czy mlodszemu rowniez mozemy za posrednictwem ambasady wyrobic taki dokment?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 5:25 pm   

Mam pytanie:
Czy dla dziecka urodzonego w Holandii mozna wyrobic paszport bezposrednio w Polsce?
To znaczy, rodzice jada z dzieckiem do Polski, majac jako dokument tylko akt urodzenia dziecka.
Tam dziecko zamelduja i zloza wniosek o paszport.
Czy ktos mial podobna sytuacje?
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 6:29 pm   

Akt urodzenia nie jest dokumenten. Nie upowaznia tez do przekraczania granic. Najpierw musisz wyrobic w ambasadzie paszport bo bez niego wszelkie przekraczanie granicy jest nielegalne.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 6:45 pm   

Jagoda97,

Paszport dla dziecka urodzonego w Holandii, w wypadku wyjazdu z nim za granice powinno sie wyrobic na miejscu czyli w Amasadzie

nie mozna podrozowac z dzieckiem ktore go nie posiada

bywaja kontorle nie tylko na granicy, ale rowniez po drodze w Niemczech ,jesli trafi sie na taka kontrole moga byc problemy
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lip 07, 2011 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 11:05 pm   

Dziekuje za odpowiedzi.
Macie racje, tylko my do Hagi i z powrotem mamy tyle samo km jak do Polski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group