NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszczedzanie??? koszmar!
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 7:47 pm   

Guliwer napisał/a:
Zdrowotne (eigen ris. Najwyższe) dwie osoby-156 ( dodatek zorgtoeslag 89 więcej niż składka)


Cytat:

my dwoje 3000 miesięcznie przychodu,


Czy ty aby na pewno mieszkasz w Holandii, twoje ip mowi co innego

nie otrzymacie nigdy 89 euro dodatku do ubezpieczenia, przy dchodach miesiecznych w wysokosci 3000 tys ,najwyzej jakies 20 euro .

Cytat:
Z zakupami to tak średnio, 50-70 na tydzień.

Wez przestan ,gdybym nie robila tu zakupow i nie znala cen, to pewnie bym uwierzyla w twoje lanie wody i trele- morele .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sie 23, 2017 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Guliwer
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 8:31 pm   

Mieszkam w Nl i nie patrzę na IP.

Dochody takie mamy a zorgtoeslag za ten rok będę musiała na pewno zwrócić w części, to sama wiem i będzie obniżony.

Co do zakupów cóż... nie kupuje wszystkiego co najdroższe, oryginalne itd patrzę na niższe polki w sklepie. Rozumiem, ze inni tylko na to w zasięgu wzroku. Każdy wybiera to co lubi. Ja nie lubię przepłacać dla zasady. Najbardziej rachunek podnoszą "zdrowe soki z cukrem" słodycze i gotowe posiłki itd. Co nie znaczy ze tego nie kupuje wcale. Owszem, mamy fast food dzień w tygodniu.
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 9:10 pm   

najwyzsze eigen risico to najwieksza glupota
pozorna oszczednosc do pierwszej wizyty w szpitalu i zamiast 395 placisz prawie 800
kupowanie najtanszych zarowno rzeczy jak i jedzenia to tez pozorna oszczednosc, zaplacisz za buty 5 euro i zedrzesz z 5 par na sezon, kupisz za 50 i masz na kilka sezonow, jak masz wiecej niz dwie pary kupujesz bo chcesz a nie bo sie rozlazly
dpfinansowanie do ubezpieczenia jak juz Celina napisala to walek, raz za wysokie dochody na najwyzszy toeaslag dwa nie ma opcji dofinansowania wyzszego niz skladka :D
ja IP nie widze, ale w innej Holandii mieszkam
a socjalneprzy takich dochodach tez cos czynsz za niski
chyba ze masz studio 20 m2 i huurtoeslag :D
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 9:46 pm   

Cytat:
najwyzsze eigen risico to najwieksza glupota
pozorna oszczednosc do pierwszej wizyty w szpitalu i zamiast 395 placisz prawie 800

Bzdura. Chyba, ze trafiasz od razu na stół operacyjny.

Co do reszty - pełna zgoda.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 10:26 pm   

Kiepo napisał/a:
Bzdura. Chyba, ze trafiasz od razu na stół operacyjny.


Nie taka bzdura ...i nie trzeba trafic od razu na stol...wystarczy, ze otrzymasz od lekarza domowego skierowanie na badanie szpitalne np. kolonoskopie i 990 euro jest nie twoje
Badanie w calosci kosztuje 1990 euro ( cena za zeszly rok )
1000 ,pokrywa ubezpieczyciel ,reszte placisz we wlasnym zakresie .
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 10:32 pm   

No ale co z tego? Mamy się licytowac na badania i ich koszt. Też mogę wymienić pare, tylko po co? Założmy od razu najczarniejsze scenariusze i bedzie po problemie.
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 7:41 am   

Kiepo napisał/a:
Bzdura. Chyba, ze trafiasz od razu na stół operacyjny.

mialam trzy szwy przy najnizszej skladce (lata nie korzystalam wiec zmienilam na najwyzsze ryzyko) i prawie 500 wyjete
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 6:34 pm   

Panicelinka, to też zalezy od ubezpieczyciela, mój w podstawie pokrywa wszystkie koszty pobytu w szpitalu oprócz własnego ryzyka.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sie 28, 2017 7:00 pm   

LeGolasik,

Cytat:
mój w podstawie pokrywa wszystkie koszty pobytu w szpitalu oprócz własnego ryzyka.


A to sie zgadza , moja ubezpieczalnia tez je pokrywa, ale co z tego kiedy , potem je sobie odbija wyliczajac mi ( nie tylko mi ) tzw eigen bijdrage - koszty wlasne /wklad wlasny .
Nie mylic z eigen risiko .I tak sie zastanawiam czy ludzie sa tego swiadomi .

Cytat:
Voor zorg die vanuit de basisverzekering wordt gedekt, betaal je in sommige gevallen een zogenaamde eigen bijdrage. Wat is deze eigen bijdrage precies en wanneer dien je een eigen bijdrage te betalen? Let op: de eigen bijdrage is niet hetzelfde als het eigen risico. Er zijn belangrijke verschillen.


https://www.zorgwijzer.nl...zorgverzekering
 
 
marpie7
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 55
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 4:36 pm   

seemija napisał/a:
najwyzsze eigen risico to najwieksza glupota
pozorna oszczednosc do pierwszej wizyty w szpitalu i zamiast 395 placisz prawie 800
kupowanie najtanszych zarowno rzeczy jak i jedzenia to tez pozorna oszczednosc, zaplacisz za buty 5 euro i zedrzesz z 5 par na sezon, kupisz za 50 i masz na kilka sezonow, jak masz wiecej niz dwie pary kupujesz bo chcesz a nie bo sie rozlazly
dpfinansowanie do ubezpieczenia jak juz Celina napisala to walek, raz za wysokie dochody na najwyzszy toeaslag dwa nie ma opcji dofinansowania wyzszego niz skladka :D
ja IP nie widze, ale w innej Holandii mieszkam
a socjalneprzy takich dochodach tez cos czynsz za niski
chyba ze masz studio 20 m2 i huurtoeslag :D

największe głupoty piszesz ty, największe eigen risico się opłaca, chyba że jesteś chorowitą ciotą to wtedy nie.
_________________
szukajcie a znajdziecie......:)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 4:29 pm   

marpie7 napisał/a:
największe głupoty piszesz ty, największe eigen risico się opłaca, chyba że jesteś chorowitą ciotą to wtedy nie.



zmien ton swoich wypowiedzi ... albo nie udzielaj sie na forum
 
 
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 8:22 pm   

[/quote]
największe głupoty piszesz ty, największe eigen risico się opłaca, chyba że jesteś chorowitą ciotą to wtedy nie.[/quote]
Wszyscy ludzie, którzy chorują, mają wypadki itp to chorowite cioty? Jesteś tak płytkim człowiekiem, że aż żałuję, że to komentuję...
 
 
Morbin
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 9:58 am   

seemija napisał/a:
a socjalneprzy takich dochodach tez cos czynsz za niski
chyba ze masz studio 20 m2 i huurtoeslag


Na dochody w spoldzielniach sie patrzy tylko przy przyznaniu mieszkania, pozniej mozesz zarabiac miliony i nie maja Cie prawa ruszyc z takiego mieszkania.
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 9:55 pm   

Morbin napisał/a:
pozniej mozesz zarabiac miliony i nie maja Cie prawa ruszyc z takiego mieszkania.


prawda
ale nie ma juz toeslagow
 
 
Morbin
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 8
Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 9:42 am   

seemija napisał/a:
Morbin napisał/a:
pozniej mozesz zarabiac miliony i nie maja Cie prawa ruszyc z takiego mieszkania.


prawda
ale nie ma juz toeslagow


Nie, ale zarabiaja 3000 euro i majac mieszkanie coajlne toeslagi Ci nie potrzebne :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group