NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy musze pokryc doplate za gaz,prad itd?
Autor Wiadomość
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 10:14 pm   czy musze pokryc doplate za gaz,prad itd?

Mieszkam w domku ja z rodzina zajmuje 2 pokoje w 5 osob, salon,kuchnia,wc i lazienka jest wspolna.Razem z nami zamieszkuje w tej chwili 9 osob,w tym roku pare osob sie tez przewinelo przez ten dom.Umowy o najem nie bylo (mysle tu tez o tym ze gdy by byla to moglo by byc uwzglednione iz pokrywamy jakies koszta zwiazane w wiekszymi oplatami za gaz itp)my jestesmy zameldowani natomiast inni nie ,figuruja na firme albo i nie tego nie wiem.Jak sie orientuje to tu wielkiej roznicy w prawie najmu nie ma wiec nie moze opciazac nas kosztami,to powinno byc w miesiecznych potraceniach lub tygodniowych.Chce sie was poradzic czy ktos mial podobna sytuacje lub wie cos wiecej jak to jest z tym wynajmem.Lub gdzie w razie problemu mam sie kierowac do gminy czy na balasting?

Za pomoc serdecznie dziekuje,Pozdrawiam
_________________
czarna1912
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 10:23 pm   

przedewszsytkim zaplacic musicie . uzywacie wiec placicie.
Ale nie pelna sume . Niech wam biuro wyliczy ile macie doplacic za wasza 5 .

Po drugie podobny temat juz jest na forum .poczytaj
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 10:52 pm   

[quote="baileys"]przedewszsytkim zaplacic musicie . uzywacie wiec placicie.



Czy ty placisz pracujac przez biuro tygodniowo czy tez cie interesuja koszta doplat?Bo chyba nierozumiesz i czy placisz koszta za osoby ktore kozystaly z tego gazu ale juz niepracuja?



Chyba sie nierozumiemy przedstaw mi artykul prawny ktory o tym mowi

[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 10:58 pm ]
A jeszcze jedno mamy liczone tyle co kazda osoba tylko ze moje dzieci nie kapia sie codziennie i nie gotuja kazde z osobna jak osoby pracujace i mieszkajace w tym mieszkaniu dotego pojedynczo w pokojach,wezcie najpierw przeczytajcie konkretnie zanim doradzicie,mieszkalam w hotelu kiedyc i pracowalam zarowno wiec nikt nie naliczal mi dodatkowych kosztow bo tego nikt nie obliczy a jak ktos swiadomie obniza koszty za tygodniowke mieszkania to nie moja sprawa,ja czekam na konkrety a nie na glupie gadanie o moralnosci
_________________
czarna1912
Ostatnio zmieniony przez czarna1912 Czw Paź 29, 2009 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:28 pm   

czarna1912, to chyba ty nie rozumiesz czegos .
Kazdy w NL placi miesiecznie jakas sume za wode gaz i swiatlo.
A raz do roku przychodzi wyrownanie. jeden dostaje nadplate a inny musi doplacic.
A ze wasze dzieci nie kapia sie codzennie i nie gotuja osobno to nie ma z tym nic wspolnego.
Jesli macie np doplate 1000 e to jest 1000 /52 tyg to wychodzi 19.23 € za tydzien .Powiedzmy mieszka was tam 10 osob wychodzi na osobe 1,92 € za osobe za tydzien teraz pomnoz to przez ilosc tygodni ile tam mieszkasz i wyjdzie ci ile macie doplacic za osobe.
a tak jeszcze ps juz dalam ci raz odpowiedz
baileys napisał/a:
Niech wam biuro wyliczy ile macie doplacic za wasza 5


[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 11:33 pm ]
czarna1912 napisał/a:
wiec nie moze opciazac nas kosztami

Tu jak ktos najmuje mieszkanie czy tez ma wlasne oddzielnie placi wszystkie media . Co miesiec jest uiszczana jakas suma za wode swiatlo i gaz a raz w roku przychodz rozliczenie .
A tak pozatym zobacz co jest napisane o tym w twoim kontrakcie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Paź 29, 2009 11:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 9:00 am   

Wlasnie ja to wszystko wiem bo jak swiat swiatem placi sie za wszystko ale nie dam sie wykozystac a jak juz pisalam nic w kontrakcie nie ma o tym ani nie mam umowy najmu,place tygodniowo za chate i tyle co ja wiem moze dac umowe do podpisania na nowych warunkach albo zwiekszyc czynsz i tyle co ty mi tu za >>>cenzura<<< gadasz.Wiem cos o wynajmowaniu i napewno tego tak niezostawie chcialam wiedziec gdzie mam sie udac ale widze ze tu takie madrosci Polaczki daja ze niczego sie nie dowiem zreszta jak zawsze,nic nowego......Dzieki za to co juz wiem

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 9:05 am ]
Aha wlasnie jak wynajmuje!!!!!!! ja nie wynajmuje i nawet nie moge sie z tego rozliczyc na koniec roku bo poza tym ze jestem zameldowana nie mam zadnego papierka zeby to udowodnic i by sie rozliczyc z M,ze wynajmuje bo za to tez uzyskuje sie zwrot.......

Jak masz mi tu swoje madrosci pisac to nie pisz wcale ja czekam na konkrety .........

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 9:06 am ]
(Mowa o umowie najmu zeby nie bylo znowu zle zrozumiane)
Zanim sie wypowiesz przeczytaj dokladnie

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 9:17 am ]
Jeszcze jedno to jest za caly rok obliczenie a w danym roku mieszkalo wiele wiecej osob ktorych nie ma to tez bylo napisane powyzej.....Pytanie ty placisz za innych czy za siebie?Bo ja wole placic za siebie i nie bylo by wtedy problemu
_________________
czarna1912
 
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 9:29 am   

czarna1912 napisał/a:
Wlasnie ja to wszystko wiem bo jak swiat swiatem placi sie za wszystko ale nie dam sie wykozystac a jak juz pisalam nic w kontrakcie nie ma o tym ani nie mam umowy najmu,place tygodniowo za chate i tyle co ja wiem moze dac umowe do podpisania na nowych warunkach albo zwiekszyc czynsz i tyle co ty mi tu za >>>cenzura gadasz.Wiem cos o wynajmowaniu i napewno tego tak niezostawie chcialam wiedziec gdzie mam sie udac ale widze ze tu takie madrosci Polaczki daja ze niczego sie nie dowiem zreszta jak zawsze,nic nowego......Dzieki za to co juz wiem


czarna1912,wrzuć trochę na luz,bo się spocisz....Skoro nie masz umowy najmu,a w Twoim kontracie o pracy niema ani słowa o odpowiedzialnosci zbiorowej,to nie wiem w czym masz problem? Ciebie problem niedopłat wogóle nie powinien dotyczyć.
Skoro nie chcesz wysłuchiwać mądrosci jak Ty to piszesz Polaczków,bo od nich i tak niczego dowiedzieć sie nie idzie,jak zresztą zawsze....,to zastanawiam się po co wogóle załozyłas ten temat na polskim forum? Udaj sie od razu do holenderskiego księgowego,oni mają tęgie głowy i na pewno znajdą recepte na rozwiązanie Twojego problemu.A rady baileys ,to wsadz " między ksiązki" ,bo Twoja wiedza na temat wynajmu mieszkań ma widzę, nieograniczone horyzonty.....Pomimo Twego ciętego języka i niechęci oraz uprzedzeń do Polaczków,pozdrawiam Cię serdecznie i zyczę szybkiego załatwienia problemu.... :039:
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 9:51 am   

A ja uwazam ze placic bedziecie tylko za wywozke smieci czy jak to inaczej sie zwie podatek do gminy tyle ile osob jest zameldowanych ,jesli macie umowe na wasze nazwisko zwiazane z pradem to niestety ale to tez bedziecie musieli zaplacic ale wtedy mozecie sie udac do biura pracy i powiedziec ze chcecie zerwac umowe z energetyka i niech biuro podpisze z nimi umowe zebyscie wy nie mieli problemow bo jesli tyle osob przez ta chalupe sie przewinelo to niestety ale rachunek moze byc wysoki, natomiast jesli nie macie umowy o prad i gaz to nie macie sie czym przejmowac bo bedzie to placila osoba na ktora jest umowa najprawdopodobniej biuro pracy . Jeszcze raz podkreslam bedziecie placic podatek do gminy za ilosc osob zameldowanych w danym mieszkaniu calej reszty jakby nie bylo w tym domu. Nie ma meldunku nie ma podatku .Pozdrawiam ,acha odnosnie wody to nie wiem :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Pią Paź 30, 2009 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:07 am   

Magda W napisał/a:
A ja uwazam ze placic bedziecie tylko za wywozke smieci czy jak to inaczej sie zwie podatek do gminy tyle ile osob jest zameldowanych ,jesli macie umowe na wasze nazwisko zwiazane z pradem to niestety ale to tez bedziecie musieli zaplacic ale wtedy mozecie sie udac do biura pracy i powiedziec ze chcecie zerwac umowe z energetyka i niech biuro podpisze z nimi umowe zebyscie wy nie mieli problemow bo jesli tyle osob przez ta chalupe sie przewinelo to niestety ale rachunek moze byc wysoki, natomiast jesli nie macie umowy o prad i gaz to nie macie sie czym przejmowac bo bedzie to placila osoba na ktora jest umowa najprawdopodobniej biuro pracy . Jeszcze raz podkreslam bedziecie placic podatek do gminy za ilosc osob zameldowanych w danym mieszkaniu calej reszty jakby nie bylo w tym domu. Nie ma meldunku nie ma podatku .Pozdrawiam ,acha odnosnie wody to nie wiem :039:


Masz na mysli podatek mieszkalny.
Skoro nie mają umowy najmu lokalu,to zapewne nie mają tez imiennej umowy na dostawe prądu,gazu i wody.Przynajmniej logicznie rzecz biorąc.....
Z tresci powyzej wysnuć mozna,ze mieszkanie jest własnoscią agencji pracy,ewentualnie agencja ta owy lokal mieszkalny ponajmuje od osoby prywatnej lub maklera.Z kolei agencja pracy mieszkanie podnajmuje pracownikom tymczasowym na zasadzie pracujesz i płacisz-mieszkasz,nie ma pracy-zjeżdzasz....Wiec nie ma mowy o czynnikach,o których piszesz powyzej.Biuro pracy w jawny sposób szuka jelenia,który ureguluje nalezną zaległosc,a ze ta 'piątka" ma meldunek to jest się o kogo zaczepić.Jak juz pisałem, jezeli nie ma wzmianki w kontrakcie o pracę o odpowiedzialnosci zbiorowej, to agencja moze im.... :030: (dopowiedzcie sobie sami).
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
Ostatnio zmieniony przez marcelis28 Pią Paź 30, 2009 10:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:11 am   

No wiec nie maja sie czym przejmowac jakimi kolwiek doplatami tylko ten coroczny podatek do gminy. :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:22 am   

czarna1912, wydaje mi się że czekasz na odpowiedz: nie nie musicie tego płacić, nie przejmuj się tym... a prawda jest taka że musisz iść do Waszego biura pośredniczącego i tam to załatwić. Właśnie dlatego lepiej wynajmować coś swojego niż siedzieć w hotelach robotniczych... jeszcze z dziećmi...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:46 am   

czarna1912,
Skoros taka madra to czemus nie porpsilac o potwierdzenie zameldowania czemu nie uregulowalas wszystkie na poczatku oficjalnie??
Pozatym poczytaj w swoim kontrakcie ile macie placic za mieszkanie i jak jest kwestja wlasnie roznych oplat rozwiazana .
Jak juz ci bylo are razy radzone idz do biura niech ci wylicza ile masz za wasza 5 zapplacic bo jedno jest pewne zaplacic za to co uzywalas masz obowiazek. Chyba ze inaczej jest opisane w kontrakcie.
A jak patrze na twoje "polaczkowe zachowanie "wcale sie nie zdziwie jak i tak wam odciagna z wyplaty w/w koszta . A ty i tak nic nie mozesz prze ciw temu zrobic bo jak sama piszesz
czarna1912 napisał/a:
my jestesmy zameldowani natomiast inni nie ,figuruja na firme albo i nie tego

Czyli wy jestescie tu oficjalnie a oficjalnie z wami nikt inny nie mieszka wiec oficjalnie sami taki rachunek nawaliliscie i oficjalnie jak nie masz nic uregulowanego kontraktami bedziesz placic jak za zboze .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Paź 30, 2009 10:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:46 am   

Nareszcie madrzy ludzie ja wlasnie to wiem tylko chcialam sie upewnic ,sprostuje tylko jedna sprawe bo o tym nienapisalam ten koles ma mala firme tak jak w Polsce umowa zlecenie,my jako pirwsi no prawie bo byly jeszcze 3 osoby ktore zameldowal ale odeszly .Wiec ten Holender ma ten dom na kredyt tu mieszkal a ze nie umial znalezc dla pracownikow lokum wiec sam wynajol swoja niesplacona chate i teraz rachunki przychodza kolosalne bo jest tu i przewija sie kupe ludzi nikt nieoszczedza bo placi a ze wlasciciel malo chcial za tygodniowke to jego problem,my placimy caly czas tyle samo chcielismy doplacic ale nie wiec ok,a tamtym obnizyl teraz jak mu sie balasting dowalil ze za szybko sie dorobil to skas chce kase zyskac,przychodzi raz za kiedy i na 13 stopni zmiejsza to jest chore,a nikt tu nie nastawia na niewiadomo ile bo nikt nie bedzie sie gotowal.Malo tego teraz obok domu postawil kamping w ktorym umiescil Holendra bezdomnego za to tez moze miec kolo dupy .A ja jeleniem nie jestem bo koles mi wisi kupe kasy za opieke nad domem i ogrodem i wiele innych niewyplaconych pieniazkow.Ale na to nie mam papierka tylko slowo Polakow ktorzy jak znam zycie nic nie powiedza przeciwko niemu bo tu rozgrywa sie wszystko na kasie ,gadaja ale miedzy soba.


Mimo wszystko bardzo dziekuje podbudowaliscie mnie ze i tym razem sie nie myle...Dziekuje wam serdecznie

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 10:52 am ]
Prosze cie daruj sobie,wiec tym samym moge jemu kolo dupy narobic ,a pozatym figuruja tylko nie wiem co maja w kontrakcie

I daruj sobie masz problem pogadaj z kims inny ok,dziekuje za twoja wspólprace ,idealna osobko co to wiedziala na poczatku co robic i jak pozalatwiac wszystkie sprawy,takich tu nie brak.....


Zegnam osobe :039:

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 11:17 am ]
marcelis28 napisał/a:

czarna1912,wrzuć trochę na luz,bo się spocisz....Skoro nie masz umowy najmu,a w Twoim kontracie o pracy niema ani słowa o odpowiedzialnosci zbiorowej,to nie wiem w czym masz problem? Ciebie problem niedopłat wogóle nie powinien dotyczyć.
Skoro nie chcesz wysłuchiwać mądrosci jak Ty to piszesz Polaczków,bo od nich i tak niczego dowiedzieć sie nie idzie,jak zresztą zawsze....,to zastanawiam się po co wogóle załozyłas ten temat na polskim forum? Udaj sie od razu do holenderskiego księgowego,oni mają tęgie głowy i na pewno znajdą recepte na rozwiązanie Twojego problemu.A rady baileys ,to wsadz " między ksiązki" ,bo Twoja wiedza na temat wynajmu mieszkań ma widzę, nieograniczone horyzonty.....Pomimo Twego ciętego języka i niechęci oraz uprzedzeń do Polaczków,pozdrawiam Cię serdecznie i zyczę szybkiego załatwienia problemu.... :039:



Moze i mam ciety jezyk ale i pecha na tym forum,napisalam bo tym razem liczylam nie tyle na pomoc co opinie,ale sensowne,tak!!! duzo wiem dzieki sobie niestety.,albo i stety.....mimo wszystko ci dziekuje za wypowiedz ...............Ty tez masz ciety jezyczek :039:



Pozdrawiam dobrych i wyrozumialych Polaczkow :038:
_________________
czarna1912
Ostatnio zmieniony przez czarna1912 Pią Paź 30, 2009 11:19 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:03 pm   

czarna1912 napisał/a:
Moze i mam ciety jezyk ale i pecha na tym forum,napisalam bo tym razem liczylam nie tyle na pomoc co opinie,ale sensowne,tak!!! duzo wiem dzieki sobie niestety.,albo i stety.....mimo wszystko ci dziekuje za wypowiedz ...............Ty tez masz ciety jezyczek


Oj masz i to bardzo....Piszesz ze ja również...O.K,moze i troszeczkę mam tylko ze w przeciwieństwie do Ciebie się nie gorączkuję.Skoro odpowiedzi które otrzymałas Cię zadowalają ,to znakiem tego Twój pech tak nie do konca Cie prześladuje na tutejszym forum.Jednak są tutaj dobre Polaczki ,które służą pomocą.
Piszesz ze oczekiwałas opini...A mnie się wydaje ze usłyszałas to co chciałas usłyszeć,bo opinię baileys (sensowną zresztą) odebrałas jako atak na swoją osobę.Następnym razem jak będziesz potrzebowała pomocy ,nie zniechęcaj ludzi do swojej osoby na samym starcie,tak jak to zrobiłas dzisiaj z bailays,która jako pierwsza wyciągneła do Ciebie pomocną dłoń.A sądzę,ze uzyskasz wtedy satysfakcjonujące Cię informacje,a Twój pech będzie tylko wspomnieniem.A to ze duzo wiesz dzięki sobie to chyba dobrze swiadczy o Tobie...A swiadczy choćby nawet o tym,ze nie nalezysz do tych osób ,które oczekują aby im wszystko podac na "talerzyku deserowym." Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:18 pm   

czarna1912 napisał/a:



Chyba sie nierozumiemy przedstaw mi artykul prawny ktory o tym mowi



Powinnas udac sie na forum prawne.

czarna1912 napisał/a:
!!!!!!!


Jeden wykrzyknik w zupelnosci wystarczy, slepcy tu nie siedza.

czarna1912 napisał/a:
Zegnam osobe :039:


We wszystkich postach opluwasz osobe, ktora chciala Ci pomoc....troche szacunku dla innych.



czarna1912 napisał/a:
Moze i mam ciety jezyk ale i pecha na tym forum,napisalam bo tym razem liczylam nie tyle na pomoc co opinie,ale sensowne,tak!!! duzo wiem dzieki sobie niestety.,albo i stety.....


Swietnie, wiec radz sobie dalej sama skoro masz tak szeroka wiedze, nie zawracaj ludziom glowy i zacznij szanowac czyjs czas.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 2:12 pm   

czarna1912, widze ze tylko w jezyku jestes szybka bo z myslami u ciebie slabiutko.
piszesz ze mozsz mu kolo dupy narobic ... mylisz sie on jest kryty zameldowal ciebie nie zadal duzo za chate wiec on jest kryty. A rachunek za wode gaz i swiatlo ma prawo ci sciagnac z wyplaty i mam nadzieje ze to zrobi co do grosza. I wtedy jedyne co mozesz sobie zrobic to zaplakac. On jest we wszystkim kryty a ze ci polacy sie nie stawia za toba to naprawde wiem czemu . Tez bym tak samo zrobila za kazdym bym sie wstawila ale nie za toba.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group