NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pawel1979
Śro Lis 11, 2009 9:21 am
Auta i takie inne :)
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 1:39 pm   

To jest wlasnie bol z klekotami... Sam rozwazalem 2.7TDi/HDi ale podatek drogowy w moim regione €2040 to lekka przesada...
Rozwiazanie to zalozyc firme i kupic auto ktore moze byc jako ciezarowe - tam jest staly podatek nie wazne ile auto wazy...

Kiedys pokusilem sie o arkusz w excelu i wychodzilo ze diesla oplaca sie od okolo 45-50kkm/rok... Jak dojda do tego jakeis naprawy (a koszty napraw CR moga byc masakryczne) to okazuje sie ze benzyna jest duzo bardziej oplacalna.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Lis 01, 2009 1:41 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 3:14 pm   

m4rcin napisał/a:
Jak dojda do tego jakeis naprawy (a koszty napraw CR moga byc masakryczne)

To kupo prawdziwe auto Merol VW Audi a przekonasz sie ze utrzymanie calkiem nie jest tak drogie . :030: :031: ( smiech to zdrowie usmiechnij sie )

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 3:18 pm ]
podam ci przyklad na sobie
Mam juz kilka latek moje 4x4 w dieslu . jak do tej pory tylko wymienilam 2 wtryskiwacze a to bylo z winy ojca . koszta 900 € oczywiscie nie licze zwyklych wymian oleju opon itd
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lis 01, 2009 3:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 3:32 pm   

Jak ma kilka latek to raczej nie jest to CR ;)
Stare diesle byly nie do zajechania, te nowe to ... Coz mam drugiego CR'a i kolejny .. chyba bedzie benzyniak 3.0V6 (chyba ze w przyplywie glupoty kupie 3.0V6 ale HDi ;) - cale szczescie jest to malo realne )...

W zeszlym roku sprzeglo + dwumas - po dobrym rabacie w PL 3900pln, tutaj €2000, w PL w ASO 6500pln :-)

Miesiac temu ASO prawie mnie naciagnelo na wymiane pompy wysokiego cisnienia (bagatela €900 + robocizna) bo nie potrafili znalesc usterki (a byl gdzies kiepski styk i jak wymusilem sprawdzenie instalacji elektrycznej problem zniknal)...

Pod koniec roku szykuje mi sie wymiana/regeneracja filtra czastek stalych - filtr €1000 + wymiana ;) dobrze ze w PL regeneruja za 1000pln...

Nowoczesny CR wbrew pozorom nie jest taki tani...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Lis 01, 2009 3:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 3:36 pm   

:) niestety ja tez mam z tej nowej generacji ale nie nazekam.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 4:08 pm   Nic lepiej nie brzmi jak V6...

... no chyba,że V8,ale nie mialem jeszcze okazji jezdzic autem z takim motorkiem. Dzwiek jaki wydaje ten silnik ...ajjj... jaja... u mnie od razu wydziela się serotonina powodujac usmiech na twarzy u innych uzytkownikow autobany... tez wydziela sie ale adrenalina gdy doganiam jakies autko 3 pasem nie musze nawet uzywac klaksona czy tez dlugimi zarzucac wystarczy ze z dwa razy lekko przycisne pedal gazu i pas wolny :)
Moze wiec nie warto załowac tych 2 tys. belasningu? Seratonita to przeciez hormon szczescia-po co oszczedzac na własnym zdrowiu?
.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 5:01 pm   

m4rcin, a moze zaloz nowy temacik i przenies ostatnich kilka/ kilkanascie wypowiedzi do innego tematu bo to juz sie robi ostry oftop.
Tak p.s. wlasnie taki nowy temacik by sie przydal.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 5:58 pm   

wydzielone ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:09 pm   

dzieki
tteraz mozemy bez zenady sie wychwalac radzic i oskarzac co do naszych czterokolow sie tyczy.
A tak juz sie chwalac to moj jest naj naj naj lepszy :) :P taki najposzczy taki prawdziwy ma cale 24 KM jest zolty jak kanarek i ma 27 latek :
) a zwali go kiedys polski fiat 126 P. spala cale 5 na 100 lm chociaz jak wylicze procentualnie do komfortu wagi szybkosci to zlowpie jak smok .
Moj 4x4 przy prawie 360 KM wadze 2240 kg przy spokojnej jezdzie zamknie sie w 10 l . A co do utrzymania tego mlodzienca Marcin tak jak mowilam naprawde koszta sa porownywalnie nie duze do tych twoich.

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 6:12 pm ]
Przemek ma troche racji w tym szczesciu . Ale przemek nie kazdy ma az tyle cencikow zeby byc takim szczesciazem jak ty .
m4rcin napisał/a:
i kolejny .. chyba bedzie benzyniak 3.0V6 (chyba ze w przyplywie glupoty kupie 3.0V6 ale HDi - cale szczescie jest to malo realne )...

A moze jak bedziesz juz zjezdzal ??
i go tak nowego lub relatywnie mlodego kupic te BPM odzyskac i jak masz go dluzej jak 6 mcy to mozesz jako mienie rzesiedlebcze do PL zabrac.
A wtedy to juz pestka tylko dobre ubezpieczenie i czlowieku dobrej zabawy zycze :)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:19 pm   

m4rcin,
m4rcin napisał/a:
Jak ma kilka latek to raczej nie jest to CR
Stare diesle byly nie do zajechania, te nowe to ... Coz mam drugiego CR'a i kolejny .. chyba bedzie benzyniak 3.0V6 (chyba ze w przyplywie glupoty kupie 3.0V6 ale HDi - cale szczescie jest to malo realne )...


Pierwsze Common rail silniki byly w montowane we fiacie w 1997 roku silnik JTD.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Common_rail
Tak ze jest to wiekowy uklad, tylko z powodu duzego cisnienia w ukladzie ulegaly one czestym uszkodzeniom.
Wymagana jest idealna czestosc paliwa, troszke brudu i pompa to wymiany. I temu sie utarlo stwiedzenie ze CR to sie czesto psuje i drogi w utrzymaniu.
Ja zrobilem Fordem TDCI 200 tys km. i wymienilem przy silniku tylko czujnik polozenia walka rozrzadu, lozysko w sprezarce klimatyzacji i gomowy lacznik od intercoolera, laczniki stabilizatora w przednim zawieszeniu i gumowe(cos w wahaczach) w tylnych (Mowi sie ze Ford gowno wart). Naprawy robilem tylko w serwisie, nie ufam przydroznym magikom, pozatym serwis daje gwarancje na to co robi. Ale wychodze z zalozenia ze samochod do jezdzenia to <200 tys a powyzej 200 tys. km to juz trzeba sie liczyc z naprawami i niespodziankmi.

Ford juz sprzedalem, ale zawsze bede polecal ta marke.
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:24 pm   

Mam 307 2.0HDi ktora ma nastukane jakies 220kkm i zero problemow... Ale ona nie ma bonsuow jak dwumasa, FAP, etc...
Mam tez drugiego klekota i coprawda nei psuje sie (jako silnik) ale jak pisalem - jestem po wymianie dwumasy ze sprzeglem (przy 110kkm), teraz FAP (przy 180 planowa wymiana)... I wcale nie jest tak tanio...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:26 pm   

baileys napisał/a:
m4rcin napisał/a:
i kolejny .. chyba bedzie benzyniak 3.0V6 (chyba ze w przyplywie glupoty kupie 3.0V6 ale HDi - cale szczescie jest to malo realne )...

A moze jak bedziesz juz zjezdzal ??
i go tak nowego lub relatywnie mlodego kupic te BPM odzyskac i jak masz go dluzej jak 6 mcy to mozesz jako mienie rzesiedlebcze do PL zabrac.
A wtedy to juz pestka tylko dobre ubezpieczenie i czlowieku dobrej zabawy zycze :)


Wlasnie taka opcje tez rozwazam. Kupic troche wczesniej niz pol roku przed planowanym zjazdem i pozniej odzyskac BPM w polsce juz rejestrowac bez akcyzy... Ale to jeszcze kilkadziesiat miesiecy...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:26 pm   Re: Nic lepiej nie brzmi jak V6...

przemekm26 napisał/a:
Moze wiec nie warto załowac tych 2 tys. belasningu? Seratonita to przeciez hormon szczescia-po co oszczedzac na własnym zdrowiu?
Obrazek.


w NL taka jazdy moze byc baardzo droga :D
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:38 pm   Re: Nic lepiej nie brzmi jak V6...

m4rcin napisał/a:
przemekm26 napisał/a:
Moze wiec nie warto załowac tych 2 tys. belasningu? Seratonita to przeciez hormon szczescia-po co oszczedzac na własnym zdrowiu?
Obrazek.


w NL taka jazdy moze byc baardzo droga :D


Tu jest cennik:
http://www.snelheidscontr...ropa/Nederland/
Trzeba zaznaczyc ze za przekroczenie w zabudowanym o 30km/h jest juz wniosek do sadu.
:032:
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:43 pm   

moj kolega z pracy ostanio jechal w nocy ciut ponad 150 w miejscu gdzie bylo zwykle 120... Nie zauwazyl ze postawili tam 90, mial pecha i wyladowal w przenosnym fotoplastikonie - stracil prawko na pol roku i mandat €600
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:43 pm   

superdziki napisał/a:
Wymagana jest idealna czestosc paliwa, troszke brudu i pompa to wymiany

Wlasnie dlatego koszrtowala mnie naprawa 900 € .
Ale marcin ty chyba masz pecha co do aut albo naprawde ten twoj ford jest guwno word :P
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group