NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cos ambitnego:))
Autor Wiadomość
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 3:59 pm   Cos ambitnego:))

Witam was serdecznie

Chcialem sie podzielic z wami moim przemysleniem.
Przyjezdzamy do NL i jest tutaj juz sporo polakow i napewno wielu z nas robilo o wiele ambitniejsze zeczy w polsce niz tutaj. Ja sam w polsce bylem kierownikiem produkcji i wykonywalem projekty roznego rodzaju konstrukcji w CAD 2d i 3D. Przyjezdzajac do NL zaczolem prace jako spawacz w stoczni i niestety ale tak juz zostalo. Poczatkowe mysli byly takie ze to na poczatek zeby miec pieniadze i spokojnie sie rozejzec za czyms innym. Lecz zycie plynie swoim torem i po czasie gdzies mi to ucieklo przy innych problemach zwiazanych z osiedleniem sie tutaj. Sami wiecie warunki mieszkaniowe i problemy wszystkie z wiazane z zyciem tutaj bez znajomosi jezyka holenderskiego. Teraz po 3latach bycia tutaj i poukladaniu sobie wszystkiego mniej wiecej czyli mieszkam tam gdzie chcialem i bez innych rodakow na glowie, znajac holederski na tyle by prowadzic normalna rozmowe zastanawiam sie i co dalej czy tak juz zostane w tej stoczni bo pracuje w niej od poczatku mego pobytu tutaj. Gdzies po drodze zabraklo mi MOCY ktorej mialem naprawde sporo zeby robic tu cos ambitnego to co lubie to na czym naprawde sie znam. I tak naprawde to zastanawiam sie czy mamy szase przebicia w tym kraju. W biurach posrednictwa pracy czesto gesto zatrudnia sie kretynow a czesciej kretynki! ktorzy troche kumaja po holedersku i czesto to z ich powodu posrednicy tak nas na wszystkim roloja. Ja sam w miare szybko pozbylem sie posrednika co prawda Holenderskiego ale z zatrudniona polka specjalnie dla polakow. Bylo mi z tym latwiej znajac j.angielski ale ilu z nas ma z tym prawdziwy problem i jest w zasadzie skazana na laske takich krwiopijcow. Osobiscie znam firme w ktorej polski kordynator z dziewczyna z biora zajmojaca sie polskimi pracownikami dzielili sie kosztami dojazdu ktore mialy byc wyplacane pracownikom 0,19cen/km. i mozna by tak dlugo sami z reszta wiecie.
Wiem ze sa tez nasi rodacy na powaznych stanowiskach ale to raczej wyjatki.
Ostatnio zmieniony przez Anthony Pon Lis 02, 2009 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anonimek_ 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 39
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 8:31 am   

Dobrze napisane i powiedziane . Pozdrawiam
Ja ostatnio uslyszalem bardzo fajne przyslowie, ktore de facto tyczy sie tych "naszych polskich kretynow"

Powiedzialy krety:"Ludzie sa ciemni, potrzebuja swiatla"
Ostatnio zmieniony przez anonimek_ Wto Lis 03, 2009 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 9:11 am   

Anthony napisał/a:
Wiem ze sa tez nasi rodacy na powaznych stanowiskach ale to raczej wyjatki.
domyslam sie ze chodzi ci np o IT lekarzy itd.
Jesli tych masz na mysli to oni juz z racji wykonywanego zawodu i mozliwosci poslugiwania sie swobodnego j.angielsim maja lepszy start jak zwykle szare zawody.
Anthony napisał/a:
Gdzies po drodze zabraklo mi MOCY ktorej mialem naprawde sporo zeby robic tu cos ambitnego to co lubie to na czym naprawde sie znam. I tak naprawde to zastanawiam sie czy mamy szase przebicia w tym kraju.

Napewno kiedys tak jak na tyle poznasz ich mentalnosc jak na tyle poznasz ich jezyk i jak dopasujesz sie w wiekszej mierze do nich .ALe na to trzeba dlugich lat i cierpliwosci.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lis 03, 2009 9:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 9:19 am   

baileys napisał/a:
Anthony napisał/a:
Wiem ze sa tez nasi rodacy na powaznych stanowiskach ale to raczej wyjatki.
domyslam sie ze chodzi ci np o IT lekarzy itd.
Jesli tych masz na mysli to oni juz z racji wykonywanego zawodu i mozliwosci poslugiwania sie swobodnego j.angielsim maja lepszy start jak zwykle szare zawody.


Moim zdaniem nikt tutaj kariery nie zrobi, ludzie na wyzszych stanowiskach pomimo wyzszych pieniedzy sa stosunkowo bardziej wykorzystywani niz holendrzy.
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 9:26 am   

Nie jest to tak ja myslisz. Ja mam pod soba kilkunastu holendrow. Nikt nie moze mnie wiecej wykozystac jak ja sobie na to pozwole. I wlasnie wtym jest sek . Ludzie sobie pozwalaja na zbyt wiele i takie sa skutki a nie inne. Nie wydaje mi sie ze jakis kierownik czy lekarz da sie wykorzystywac bradziej jak jego kolega holender.
Taki zwykly czlowiek powiedzmy pracownik fabryki ma tez szanse przebicia sie ale musi tez znac wlasna wartosc a nie tylko dbac o to by na jego miejsce nie przyjeli innego. Mozna pokazac na co nas stac bez pozwalania na wykozystywanie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 9:34 am   

baileys, oki zgadzam sie, piszac o wykorzystywaniu mialem bardziej na mysli to ze Polak nie dostanie nigdy stawki, nawet porownywalnej z taka jaka ma jego holenderski kolega na tym samym stanowisku z tym samym wyksztalceniem.
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Ostatnio zmieniony przez superdziki Wto Lis 03, 2009 11:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 10:36 am   

superdziki napisał/a:
... Polak nie dostanie nigdy stawki, nawet porownywalnej z taka jaka ma jego holenderski kolega na tym samym stanowisku ...


A skad to wytrzasnales?
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Lis 03, 2009 10:37 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:19 am   

zaq, zeby byc szczerym to powiem ze szczelalem ;) , nikt mi tego czarno na bialym nie pokazal, a pozatm bylo:
superdziki napisał/a:
Moim zdaniem

i
superdziki napisał/a:
na tym samym stanowisku z tym samym wyksztalceniem

bo to wazne ;)
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Ostatnio zmieniony przez superdziki Wto Lis 03, 2009 11:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:46 am   

jst mozliwe :) nawet troszeczke wiecej dostac jak kolega tez mozliwe :)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:49 am   

superdziki, zle strzeliles ;)
to tylko taka czesto powtarzana plotka.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:52 am   

baileys, zaq, przeciez zgadzac sie nie musimy :)
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 12:03 pm   

superdziki, kiedys ktos mial fajny opis "prawda /racja jest jak dupa kazdy ma swoja "
hehehe

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 12:06 pm ]
ale Anthony, rozmyslal nad tym czy
Anthony napisał/a:
.... I tak naprawde to zastanawiam sie czy mamy szase przebicia w tym kraju.....

ja mowie ze tak .Kazdy ma ta szanse ale.............. ( czytaj jeden z moich pierwszych postow w tym temacie)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 12:08 pm   

baileys, co racja to racja ;)

baileys napisał/a:
ALe na to trzeba dlugich lat i cierpliwosci.


Zakonczmy temat kto, co ile i wrocmy do glownego watku.
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Ostatnio zmieniony przez superdziki Wto Lis 03, 2009 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 1:24 pm   

Anthony, wyjdz z marazmu, wyszukaj sobie takie oferty pracy, w ktorych spelniasz lub prawie spelniasz wymagania, a zarazem beda to prace ambitniejsze. Aplikuj, jak Ty nie znajdziesz tej pracy, to ta praca sama na pewno Ciebie nie znajdzie. Nawet jesli ilus pracodawcow Cie odrzuci, to moze czasami sie dowiesz gdzie masz braki, ktore mozesz nadrobic.
_________________
Dumny Polak
 
 
justa26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 23
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 7:02 pm   

Anthony
Co do zarobkowana naszych rodakow to troche sie myslisz bo znam takich ktorzy zarabiaja nawet wiecej od niektorych holendrow.Wystarczy upor w dazeniu do celu.A co rozumiesz przez stwierdzenie:cos ambitnego?Czy wg ciebie praca za biurkiem, stresujacy szef i nie mili koledzy to jest cos ambitnego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group