NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nienależny Huurtoeslag?
Autor Wiadomość
erasmus 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 6:58 pm   Nienależny Huurtoeslag?

W miesiącach luty-czerwiec 2009 mieszkałem w Rotterdamie. Wynajmowałem z moją dziewczyną mieszkanie, kwalifikowaliśmy się do Huurtoeslag, więc wystąpiliśmy o jego przyznanie, informując urzędnika w Urzędzie Skarbowym, że od lipca nie będziemy już wynajmować tego mieszkania, bo wracamy do Polski. Huurtoeslag został nam przyznany po 8 tygodniach i przelany za zaległe miesiące na konto holenderskie. Okazuje się jednak, że Urząd Skarbowy wciąż przelewa dodatek za kolejny miesiące (wnioskuję po dopiskach w tytułach przelewów), mimo że od lipca nie mieszkamy w Holandii, a wyjeżdżając wymeldowaliśmy się w Urzędzie Miasta. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Bo jeśli dobrze rozumiem, to skoro nie mieszkamy już w Holandii to ten dodatek nam się nie należy. Co należałoby zrobić w tej sytuacji? Niby miło dostawać parę euro co miesiąc na konto, ale jeśli za jakiś czas ktoś się o nie upomni to będzie kłopot ;)
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 8:22 pm   

erasmus, mam podobny problem który opisywałam , zobacz tutaj:

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=67029

Bądz pewny, że prędzej czy pózniej ale te pieniądze będziemy musieli zwrócić. Mnie też już to męczy.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 8:27 pm   

http://www.toeslagen.nl/p..._doorgeven.html

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 9:28 pm ]
Radzilabym jak najpredzej sie tym zajac, moj znajomy mial podobna sytuacje i niestety wszystkie pieniadze musial zwrucic!!!
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
Ostatnio zmieniony przez mroweczka Pon Lis 02, 2009 8:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
erasmus 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 9:24 pm   

aska1703 i mroweczka, dziekuję za odpowiedzi. Do mnie niestety korespondencja z Belastindienst nie dochodzi, mimo że wypelniłem przed wyjazdem druk o zmianie adresu i podałem im polski adres. Więc nawet gdy wezwą mnie do zwrotu to nie będę o tym wiedział. Załatwianie tego z Polski pewnie może człowieka doprowadzić do szału sądząc po Twoim opisie aska1703.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 10:25 pm   

erasmus napisał/a:
aska1703 i mroweczka, dziekuję za odpowiedzi. Do mnie niestety korespondencja z Belastindienst nie dochodzi, mimo że wypelniłem przed wyjazdem druk o zmianie adresu i podałem im polski adres. Więc nawet gdy wezwą mnie do zwrotu to nie będę o tym wiedział. Załatwianie tego z Polski pewnie może człowieka doprowadzić do szału sądząc po Twoim opisie aska1703.



Nie bardzo rozumiem co napisales. Jak to nie bedziesz wiedzial? Przeciez podales im adres w Pl ?
A tak na marginesie zglosiles by wstrzymano wyplate huurtoeslag czy tylko zmieniles adres na polski?
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
erasmus 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 10:49 pm   

Podałem im adres w PL, ale nie dostałem dotychczas żadnej korespondencji z Belastingdienst, a jeśli się nie mylę (tak twierdził urzędnik przy przyjmowaniu wniosku) powinienem dostać chociażby informację o przyznaniu Huurtoeslag. Składając wniosek (nota bene w ostatni dzień pobytu w NL) wskazałem w jakim okresie wynajmowałem mieszkanie i powiedziałem urzędnikowi, że wyjeżdżam i już nie będę go wynajmował, ani był tam zameldowany. Myślałem, że to wystarczy, ale okazuje się, że nie, więc zadzwonię/wyślę teraz wniosek o wstrzymanie.
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 10:54 pm   

Oni tak o to dbaja....w zasadzie to maja w tylku , ze Ty pozniej ebdziesz musial ta kase zwrucic, i to wlasciwie w Twoim interesie lezy by dopilnowac wszystkiego.
Zycze powodzenia!
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group