NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska szkoła dla dzieci w Rotterdamie
Autor Wiadomość
Iwonak01 
Poczatkujacy
Iwonak

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 9:10 pm   Polska szkoła dla dzieci w Rotterdamie

Witam !!! Mam pytanie chce wyjechać z dziećmi do Rotterdamu .Interesuje mnie Polska szkola dla dzieci w wieku 12 i 14 lat .Czy ktoś może jakąś polecić jeśli takowa jest. :026:
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 9:15 pm   Re: Polska szkoła dla dzieci w Rotterdamie

Iwonak01 napisał/a:
Witam !!! Mam pytanie chce wyjechać z dziećmi do Rotterdamu .Interesuje mnie Polska szkola dla dzieci w wieku 12 i 14 lat .Czy ktoś może jakąś polecić jeśli takowa jest. :026:


Nie ma... w Holandii jest kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt narodowości. Jakby tak każda narodowość miała mieć swoją szkołę to ohoh :082:
 
 
 
CultClub 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 4
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 10:40 pm   

Do jakiej szkoły powinnam pójść w Holandii po ukończeniu gimnazjum w Polsce?
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 10:48 pm   

CultClub napisał/a:
Do jakiej szkoły powinnam pójść w Holandii po ukończeniu gimnazjum w Polsce?


Masz 15 lat więc troszkę ciężka sytuacja. By najpierw skończyć szkołę językową, potem havo/vwo (połączenie gim. z liceum) i póżniej studia to troszkę za długa droga. Więc najlepiej chyba; szkoła językowa z kierunkiem studiów (ktoś o tym gdzieś w temacie pisał) by mieć dyplom MBO i później ewentualnie dalsze studia HBO.

Jesteś troszkę w nieciekawym wieku szczerze mówiąc. Tak czy tak musisz zacząć od szkoły językowej. :083:
 
 
 
Pretensja 
Poczatkujacy
Zlo Niewymierne


Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 12:30 am   

ajax4ever napisał/a:
potem havo/vwo

Nie ma juz kierunku 'havo/vwo'.

Jest to informacja bardzo aktualna, bo sama sie niedawno o niej dowiedzialam w mojej szkole.
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 9:45 am   

Pretensja napisał/a:

Nie ma juz kierunku 'havo/vwo'.

Jest to informacja bardzo aktualna, bo sama sie niedawno o niej dowiedzialam w mojej szkole.


A co jest jak nie havo/vwo? :083:
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 9:57 am   

Cytat:
Nie ma juz kierunku 'havo/vwo'.

proszę podać linka do źródła potwierdzonych informacji
 
 
Pretensja 
Poczatkujacy
Zlo Niewymierne


Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 10:46 am   

pawel1979 napisał/a:
proszę podać linka do źródła potwierdzonych informacji


Nie zyje tylko internetem.
Nie przeczytalam tego w internecie.

Dowiedzialam sie o tym od mojej wychowawczyni, gdyz chcialam wybrac sie na HAVO/VWO po ukonczeniu MAVO/HAVO, co okazalo sie nie mozliwe, bo HAVO/VWO nie ma.

Trzeba isc na HAVO na rok i wtedy mozna przesc na VWO.

Ta informacje moze potwierdzic sekretariat szkoly W.J.Bladergroen
( http://www.psg.nl/?sid=1&mid=2585 ) oraz Antoni Gaudi
( http://www.psg.nl/page.as...&mid=4127&sid=6 ).
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 11:02 am   

Pretensja napisał/a:
bo HAVO/VWO nie ma.

może to dotyczy twojej szkoły a nie szkół w całej Holandii :roll:

Cytat:
Niektore szkoly tworza 1 klasy mieszane (HAVO,VWO,VMBO razem) i po 1 roku patrza gdzie kogo przydzielic do 2 klasy. Niektore szkoly (takie jak moja www.mollerlyceum.nl) tworza pierwsze klasy juz posegregowane ale maja tam tez klasy "szansy" czyli np. klasy HAVO/VWO i uczniowie dostaja tam 2 oceny przez caly rok: jedna na poziomie HAVO a druga na poziomie VWO. Na koncu roku porownuje sie te oceny i uczen idzie do 2 klasy HAVO lub VWO. To samo mamy z klasami VMBO/HAVO w takich granicznych przypadkach. Po pierwszym roku patrzymy na oceny VMBO i HAVO uczen idzie do 2 klasy VMBO lub 2 HAVO.


http://www.spam.info/topics20/206.htm
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Sob Lut 09, 2008 11:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pretensja 
Poczatkujacy
Zlo Niewymierne


Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 11:54 am   

pawel1979 napisał/a:
może to dotyczy twojej szkoły a nie szkół w całej Holandii


Nie, bo w mojej szkole siedze w najwyzszej klasie/kierunku/profilu.

Chcialam isc do szkoly w A'damie, badz przeniesc sie do Da Vinci.


Postaram sie jeszcze upewnic, ale z tego co mi wiadomo dojscie na VWO zostalo utrudnione, gdyz wiele osob spada z tego kierunku na HAVO badz VMBO.

Holendrzy uwazaja, ze lepiej, aby uczniom trudniej bylo piac sie w gore niz aby latwiej im bylo spasc w dol.

pawel1979 napisał/a:
"szansy" czyli np. klasy HAVO/VWO i uczniowie dostaja tam 2 oceny przez caly rok: jedna na poziomie HAVO a druga na poziomie VWO.

Wlasnie o tym mowie.
To zostalo zlikwidowane.
Ostatnio zmieniony przez Pretensja Sob Lut 09, 2008 11:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 2:14 pm   

Ale mi nie chodziło o HAVO/VWO tylko HAVO lub VWO... dlatego napisałem z kreską (jedno z tych dwóch). Przecież wiadomo, że nie ma takiego czegoś jak HAVO/VWO razem... :083:

Mam na myśli, że nie można ciągnąc tego razem do egzaminów. Tak jak napisał Paweł, powstaje wspólna klasa by później uczniów podzielić... Ale nie ma takiego czegoś jak ciągnięcie 5 czy 6 lat tym sposobem...
Ostatnio zmieniony przez ajax4ever Sob Lut 09, 2008 2:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 2:57 pm   

Cytat:
Witam !!! Mam pytanie chce wyjechać z dziećmi do Rotterdamu .Interesuje mnie Polska szkola dla dzieci w wieku 12 i 14 lat .Czy ktoś może jakąś polecić jeśli takowa jest.

Iwonak 01 proponuje ci sie dowiedziec tu w tej polskiej szkole w Rotterdamie.
http://www.edukacja-kultura.nl/

Jesli nie jest odpowiednia to moze wiedza cos o innej mozliwosci edukacji...otwarciu nowej szkoly...zapytac zawsze mozna.
Powodzenia
Ostatnio zmieniony przez baba jaga Sob Lut 09, 2008 2:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pretensja 
Poczatkujacy
Zlo Niewymierne


Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 3:45 pm   

ajax4ever napisał/a:
Przecież wiadomo, że nie ma takiego czegoś jak HAVO/VWO razem...


Jeszcze niedawno cos takiego istnialo.
Myslalam, ze masz przeterminowane informacje.
ajax4ever napisał/a:
Mam na myśli, że nie można ciągnąc tego razem do egzaminów. Tak jak napisał Paweł, powstaje wspólna klasa by później uczniów podzielić... Ale nie ma takiego czegoś jak ciągnięcie 5 czy 6 lat tym sposobem...

Chyba nie wiesz o czym mowisz.

Nie dostaniesz sie do zadnej szkoly, jesli nie zrobisz odpowiednich testow po ukonczeniu klasy ISK badz kursu jezykowego.

Takie klasy sa dla osob ze znajomoscia jezyka niderlandzkiego.
Owe testy sa aby sprawdzic czy osoby z zagranicy opanowaly jezyk na tyle dobrze, aby tam dojsc.
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 4:08 pm   

Pretensja napisał/a:

Chyba nie wiesz o czym mowisz.

Nie dostaniesz sie do zadnej szkoly, jesli nie zrobisz odpowiednich testow po ukonczeniu klasy ISK badz kursu jezykowego.

Takie klasy sa dla osob ze znajomoscia jezyka niderlandzkiego.
Owe testy sa aby sprawdzic czy osoby z zagranicy opanowaly jezyk na tyle dobrze, aby tam dojsc.


Znasz takie stwierdzenie jak; 'Nie ucz ojca, dzieci robić...?' :029:
Sam skończyłem ISK i jestem teraz w ostatniej klasie HAVO ;) Skończyłem ISK po 1,5 roku i trafiłem do klasy 3 HAVO w połowie roku beż żadnych testów. Nauczyciele uznali, że znam język na tyle iż mogę dać sobie rade i nie było żadnych testów.

Ale do czego zmierzam... czytaj bardziej ze zrozumieniem. Chodzi oto, że nie ma takiego czegoś jak HAVO i VWO w jednym bo od tego zaczęła się dyskusja. Źle mnie zrozumieliście, ponieważ miałem na myśli jedno lub drugie a nie 2 na raz. :) Zdajesz egzaminy w 5 klasie havo lub 6 vwo i potem studia. To tylko tyle co ja chciałem dodać os siebie. :)
 
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 4:40 pm   

swoja nauke w Holandii rozpoczelem od 3 klasy MTSu (bylem po polskim technikum). nikt mnie o nic nie pytal a sam tak zdecydowalem.MTS (wieczorowo) skonczylem bez problemu,
zaczelem nauke po 3 latach pobytu w NL (na zadne kursy nie chodzilem, jezyka nauczylem sie sam, jednoczesnie pracujac).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group