NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Nie Lis 08, 2009 11:56 am
Prawda o Groen flex
Autor Wiadomość
matiasz 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 11:16 am   Prawda o Groen flex

najgorsi to sa sory ale slazaki ze slaska ludzie rozumiem bieda na slasku ale godnosci nie macie jestescie pracowici ale traktyja was jak smieci i sie dajecie uciekacie w trawe tym chcecie zagluszyc swoje ponizenie? Obudzcie sie wrucicie do kraju ico dalej ani ubezpieczenia nic Jestesmy w uni ico z tego mamy?turcy maja wieksze prawa choc nie naleza do uni Ale trzymaja sie razem polak za 1 euro sprzeda drugiego tylko slask ma problemy kiedys wasi o polske walczyli awy teraz udajecie niemcuw to walczcie o przystapienie do nich tylko niemiec za te pieniadze by nie pracowal a GROEN FLEX TO OSZUSCI MACIE TYLE PRZYKLADUW tylko potrawicie uciekac zostawiajac swoje klopoty w domu sami siebie krzywdzicie trzymajcie sie
 
 
kolezanka555 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 70
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 12:33 pm   

popre ze 85% ludzi ktorych poznalam ze slaska to ludzie zapatrzeni w pogon itd.
Nie mam na celu komus dopiec, ale jezeli ktos nadal uwaza sie lepszego od przecietnego polaka to ma jakis problem wewnetrzny.. nie pochodzenie swiadczy o czlowieku tylko jaki jest w srodku..jak patrzy na innych i na siebie <przede wszystkim>!

rozumiem twoje spojrzenie na sprawe, ale poki cos nie obetna turkom, a sie na to zapowiada- juz w niemczech o tym mowia..ze dotuja tureckich imigrantow..wiec raj dla nich pewnie kiedys sie skaczy :)

tak jak dla ludzi ze slaska ktorzy dzieki paszportom zarabiali kiedys naprade gruba kase..nie macie pojecia..a oni wlasnie za to sa zli, bo z polskim moga wjezdzac, to przez nich mniej znaczymy i mniej zarabiamy. A jak myslicie czemu turcy w 60%, czy marokini w 80% nielubia polakow? bo to konkurencja na jakims tam poziomie- polak uczy sie szybciej, pojdzie do wiekszosci prac..itd

kolejna sprawa ktore przemyslalam to jacy sa sami holendrzy, ze sa zazdrosni o to co maja polacy, sam holender mi to powiedzial, ze sa zazdrosni dlatego nie lubia ich. Powiedzial mi tez ze bardzo duzo polkow mowi po niemiecku. I ze bardziej nie lubi marokinow bo to sa problemowi ludzie, a sama wiem bo mialam kogos takiego w firmie.

trzeba tez zrozumiec fakt , ze slask to jeden z najbogatrzych regionow polski, nie zgodze sie ze mieszkaja tam biedni ludzie, moze nie sa inteligentni <nie pisze o wszystkich-wyksztalceni>, ale oni maja swoja zamknieta grupe spoleczna, sa ustosunkowani to reszty polski w ten sposob ze my to slask i reszta polski - nie umiem tego wytlumaczyc..ale mysle ze to kiedys sie splyci. Slazacy to katolicy i bardzo goscinni ludzie. Tych co znam, choc sa i tacy co lubia ublizac ludziom spoza slaska. Moze to wlasnie ci co im sie nie uda gdzies indziej z obawy sami siebie ponizaja i innym robią problemy :)
Rozpisalam sie..
Tyle !
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 3:38 pm   

Jestem ze slaska i ani jedna teoria, ktore oboje tu tworzycie, nie pasuje do slazakow. Idzcie sie sami doksztalcic, zamiast powkladacie wszystkich do jednego wora.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
auger 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 4:26 pm   

A co, w Groen Flex już tylko Ślązacy robią, bo nie rozumię, co ma piernik do wiatraka? Zajrzyj wieśniaku do słownika, zanim coś napiszesz. Jak dla mnie temat do zamknięcia i kosz a dla autora upomnienie za brak znajomości opcji "szukaj". :074:
_________________
:-)
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 6:38 pm   

Niestety jesli chodzi o ludzi ze Slaska to w duzej mierze prawda. Mimo iz posiadam niemiecki paszport to nie pochodze ze Slaska ani nie mialam nigdy tam rodziny. Za to mialam okazje zaczac pracowac w NL zanim mozna bylo legalnie przyjechac i pracowac na polskim paszporcie czy dowodzie osobitym. U mojego bylego posrednika w 98% pracowali sami Slazacy. Niestety...podzial dalo sie zauwazyc golym okiem. Juz na wstepie bylo pytanie "skad ja mam niemiecki paszport skoro nie urodzilam sie na Slasku, ani moja rodzina stamtad nie pochodzi?" Ot mam...i juz...niewazne skad.
Druga sprawa to ta pogon za pieniadzem. Nie tylko Slazacy to maja. Kazdy czlowiek na swiecie ciagle za nim (ogolnie za czyms) goni, a wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia.
Co moge jedynie powiedziec to to, ze nikt ze Slazakow nie dal mi odczuc, ze jestem gorsza, bo jestem z innego regionu Polski. A co do wyksztalcenia Slazakow, to poznalam bardzo wielu ludzi wyksztalconych, jak i tych po tzw. zawodowce. Czy sprawia mi to roznice? Nie...ludzi nie ocenia sie po wyksztalceniu tylko po zachowaniu.
Bedac w okresie przejsciowym w Holandii, kiedy otworzyli granice to sie dopiero zaczelo. Bardzo duzo mlodziezy przyjezdzalo tu tylko po jedno. Mysle, ze kazdy wie o co chodzi. Rozroby na porzadku dziennym. Nie mowie, ze przedtem tego nie bylo, ale nie na taka skale.

Jednak mysle, ze teraz osoby, ktore nadal pracuja na niemieckich paszportach zaczely bardziej szanowac prace, bo wiedza juz, ze nie sa niezastapieni i na jego miejsce jest wielu innych chetnych.
Byc moze wsrod "starszego pokolenia" istnieje jeszcze podzial "My i reszta Polski", ale wsrod mlodszych juz tego nie widac. Mysle, ze to pewne stereotypy, ktore sie kiedys utarly, a byc moze z biegiem lat odejda w zapomnienie.
Nawet na slasku sa osoby, ktore nie maja niemieckiego pochodzenia i z cala odpowiedzialnoscia pisze, ze kiedy otworzyli granice to cala "polska holota", co nie mogla poradzic sobie w Polsce z tego czy innego powodu, zjechala sie do Holandii. Ale czy aby napewno byli to tylko tzw. Polacy, czy sami "Niemcy"? Odpowiedzcie sobie sami.

Nie bede bronic ani "polskich niemcow", ani Polakow, bo zawsze sa wyjatki od reguly. Kazdy jaki jest to sam wie.
A czy ktos jest taki czy inny to zalezy juz od nas samych i niewazne z jakiego regionu Polski pochodzimy. Kazdy kraj ma swoja mentalnosc, a my Polacy nawet wsrod swoich potrafimy sie zgnebic. Ot taki juz nasz narod.


Ufff....to sie rozpisalam...

Pozdrawiam wszystkich bez wzgledu na pochodzenie :-)
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
kolezanka555 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 70
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 12:00 am   

:043:
kazdy jest w stanie wyrazic swoja opinie, jednak druga sprawa potem pojechac gdzies w polske czy europe i uslyszec jacy to ci czy tamci nie sa..bo z braku respektu i szerszego patrzenia na sprawe traca w oczach ludzi..bo ktos tam kogos tam poznal i okazaly sie komentarze niemile..
bo sa lepsi i gorsi.
kazdy ma swoj kat patrzenia :)
 
 
German0s 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: ObeRschlesien
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 12:21 pm   Re: Prawda o Groen flex

matiasz napisał/a:
najgorsi to sa sory ale slazaki ze slaska ludzie rozumiem bieda na slasku ale godnosci nie macie jestescie pracowici ale traktyja was jak smieci i sie dajecie uciekacie w trawe tym chcecie zagluszyc swoje ponizenie? Obudzcie sie wrucicie do kraju ico dalej ani ubezpieczenia nic Jestesmy w uni ico z tego mamy?turcy maja wieksze prawa choc nie naleza do uni Ale trzymaja sie razem polak za 1 euro sprzeda drugiego tylko slask ma problemy kiedys wasi o polske walczyli awy teraz udajecie niemcuw to walczcie o przystapienie do nich tylko niemiec za te pieniadze by nie pracowal a GROEN FLEX TO OSZUSCI MACIE TYLE PRZYKLADUW tylko potrawicie uciekac zostawiajac swoje klopoty w domu sami siebie krzywdzicie trzymajcie sie



Eee uważaj pajacu na to co gadasz i jak nie masz pojęcia to zamknij pysk !!!!
Jakby nie nasze kopalnie to byście w większości z głodu pozdychali gorole....Po co przyjeżdżacie na Śląsk do pracy ? no po co ? Śląsk niejednemu z was dupsko uratował w potrzebie, więc nie >>>cenzura<<< !!!! Powiesz mi, że po co ci to gadam jak nie pracujesz w kopalni ? To ja się pytam, po co wszystkich Ślązaków do jednego worka wrzucasz ? Wszędzie są głupki, a de facto w Warszawie najwięcej !!! Czy ja pisze, że Złotów to śmietnisko, bo ciężko tam znaleźć normalnego człowieka ?? A tak a propos ciekawe skąd ty jesteś i co w tej Holandii robisz...i za ile !!?
Niy pamiynto woł jak cielynciym boł - stare przysłowie, ale bardzo mądre ! Większość z was kiedyś srała na podwórku, a teraz zgrywa wielkich batów - Europejczyków !! Gówno wiesz, tyle ci powiem, więc zamknij ryj zanim następnym razem powiesz coś głupiego, bo kiedyś ktoś ci może łapki przetrącić...no chyba, że tylko w internecie jesteś taki przemądrzały Polak !? Bez pozdrowień dla frajerni !!
_________________
na trzeźwo świat na pewno nie do przyjęcia, absolutnie !
 
 
 
matiasz 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 3:47 pm   

sprzedaliscie sie za 1 euro byscie czlowieka sprzedali nauczcie sie walczyc o swoje w swoim kraju tu jestescie gorzej niz czarnuchy zamiast walczyc miedzy soba zjednoczcie sie anie zeby czarn uchy wami pomiataja bo sie dajecie jest was sila tylko jednosci brakuje nie ublizam nikomu tylko tak sie zachowujecie tutaj
 
 
German0s 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: ObeRschlesien
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 4:03 pm   

matiasz napisał/a:
sprzedaliscie sie za 1 euro byscie czlowieka sprzedali nauczcie sie walczyc o swoje w swoim kraju tu jestescie gorzej niz czarnuchy zamiast walczyc miedzy soba zjednoczcie sie anie zeby czarn uchy wami pomiataja bo sie dajecie jest was sila tylko jednosci brakuje nie ublizam nikomu tylko tak sie zachowujecie tutaj


Ślązak to niestety też Polak, wiec piszesz takze o sobie, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe !? Takich jak ty oddalbym nawet za darmo...Prawdziwy Slazak nie da se srac na leb jak wiekszosc ludzi spoza Slaska...Moze toba czarnuchy pomiataja, ale tu chyba sie nie chcesz zalic ? Wez sie ogarnij pajacu, bo mam wrazenie, ze masz zatarg z jakims Slazakiem i tu chcesz sie wyzyc, bo nie masz odwagi prosto w pysk...krotko powiem : milcz, tak bedzie lepiej :061:

Przyjedz na Slask, zobacz jak jest i powiedz to co piszesz....albo nie, siedz lepiej u siebie, bo moglbys juz nie wrocic :039:
_________________
na trzeźwo świat na pewno nie do przyjęcia, absolutnie !
 
 
 
kolezanka555 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 70
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 6:06 pm   

niezly twardziel..ten germanos..smiac mi sie chce..
kazdy pisze na swoj sposob obiektywnie, a ty chcesz kogos tu wystraszyc..niewarto!
rozumiem masz paszport i nadal masz mniemanie wysokie..jak cie widza tak cie pisza..he he nie stresuj sie niepotrzebnie ..he he
 
 
beapap 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 6:11 pm   

Czytając posty co niektórych osób nie wiem już sama czy się śmiać czy płakać...
Śmiać z głupich i zacofanych poglądów osób je wypisujących czy płakać nad tym, że ludzie mogą być aż tak ograniczeni i zapatrzeni w jeden swój punkt myślowy.

kolezanka555 napisał/a:
85% ludzi ktorych poznalam ze slaska to ludzie zapatrzeni w pogon itd.


a ciekawe ilu takich ludzi poznałaś i na jakiej podstawie to wyliczyłaś... a to tylko ludzie ze Śląska są zapatrzeni w pieniądze i w pogoń za nimi? No fakt zapomniałam przecież wszyscy inni pracują tu tylko dla przyjemności i nie zależy im na pieniądzach...

kolezanka555 napisał/a:
moze nie sa inteligentni <nie pisze o wszystkich-wyksztalceni>
:021:

Nie wiem ale może trzeba Cię uświadomić, że np. Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Ekonomiczna i wiele innych to nie tylko budynki dekoracyjne ale jedne z lepszych uczelni, które co roku kształcą tysiące ludzi.
Fakt, nie wszyscy mieszkańcy Śląska się kształcą/są wykształceni ale w którym województwie masz 100% wykształconych ludzi? A tak apropo kształcenia czasem ta tak zwana mądrość życiowa i doświadczenie są o wiele cenniejsze niż wiedz uniwerystecka.

kolezanka555 napisał/a:
ale oni maja swoja zamknieta grupe spoleczna, sa ustosunkowani to reszty polski w ten sposob ze my to slask i reszta polski


Nie jesteśmy zamnkniętą grupą społeczną. Nie chcemy się oderwać i żyć sami sobie. Przecież wszyscy jesteśmy Polakami.

Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. Kształciłam się i pracowałam na Śląsku. Tam jest mój rodzinny dom.
Czy to mnie eliminuje?
Czy to znaczy, że widzę tylko pieniądz i pogoń za nim?
Czy to znaczy, że daje się poniżać i wykorzystywać?

NIE więc zanim coś napiszecie i zaczniecie uogólniać i wszystko spłycać zastanówcie się. :074:
_________________
artystyczna-dusza-tulipanki.blogspot.com
 
 
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 7:12 pm   

Witam

Na wstempie powiem ze naprawde przykro sie czyta takie wypowiedzi rodakow.

Koles ktory zalozyl ten temat popelnil na wstepie podstawowy blad poniewaz wydaje mi sie ze glownie ma na mysli Opole i wszystkie wioski w promieniu 100km bo ci ludzie tez mowia ze sa z opola.

Obrazasz Slazakow czlowieku ktorzy walczyli za Polske i gineli w imie Polski fakt ze wiekszosc spolecznosci z okolic Opola stanelo po drugiej stronie i przyjeli niemieckie obywatelstwo.

Wiec ja cie zapytam czy dla ciebie dawniej Wroclawskie, Opolskie, Katowickie to sa wszyscy Slazacy?????

Wiem ze Opolszczanie tez sa Slazakami i maja podobna gware do naszej ale ja bardzo cie prosze zebys nie wzucal wszystkich do jednego wora bo akurat Slazakow to tutaj jest najmniej i nieposiadaja Niemieckich paszportow. Poczytaj troche histori Polskiej bo obrazasz innych a sam czlowieku jestes ograniczony.

Chcialem tez zauwazyc ze Bardzo bogaty region czyli aglomeracja slaska a dokladnie ludzie ktorzy w niej mieszkaja i pochodza z tamtad czuja sie w 100% Polakami i napewno sa bardzo goscinni i raczej Bardzo rozrzutni a nie skompi jak napisales. Jezeli bylo by inaczej to juz dawno Slask by sie odzielil poniewaz kazdy slazak wie ze nasz region rozwino by sie jeszcze szybciej. To ze mamy swoja gware i tradycje jak wiele innych regionow Polski to jest nasz skarb narodowy.

Poznaniacy tez slyna ze skompstwa tak jak Opolszczanie i co z tego to przeciez nie twoje pieniadze!!!!!!

A co do wyksztalcenia to moge sie zalozyc ze przeliczajac na m2 na slasku jest 100 razy wiecej ludzi bardziej wyksztalconych niz w twojej miejscowosci.

A z kolei ci mniej wyksztalceni ktorzy ciezko pracuja na kopalniach sa Niesamowicie odwazni i prawdziwi tyrani ciezkiej pracy ktorej niepotrafisz sobie nawet wyobrazic tak wiec zastanow sie zanim zaczniesz kogos obrazac! Moge sie zalozyc ze niebylbys w stanie zjechac szolom (winda gornicza) na dol bo juz tam wielu trwaldzielom miekna nogi i wiedza ze to ich ostatni raz.
Ta nasza wiez tez sie wywodzi z kopalni poniewaz inczej sie tam nieda przetrwac musisz byc pewny za swoich kolegow i mosisz miec pewnosc ze mozesz na nich polegac! A ze kiedys to byla osada gornicza i kazdy byl tam gornikiem takie wychowanie mamy w domu od pokolen i w obecnych czasa niekoniecznie gornik poprostu slazak pochodzacy ze slaskie rodziny z tradycjami ma to wpojone z mlekiem matki. Tak ze wejs z nas przyklad bo sam tez piszez ze ....polacy niepotrafia sie trzymac razem. Potrafia!

Niema co pisac z twoim postem wmyslach bo najspokojniejszemu czlowiekowi emocje puszczaja.
Ostatnio zmieniony przez Anthony Pon Lis 09, 2009 7:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
German0s 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: ObeRschlesien
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 7:56 pm   

kolezanka555 napisał/a:
niezly twardziel..ten germanos..smiac mi sie chce..
kazdy pisze na swoj sposob obiektywnie, a ty chcesz kogos tu wystraszyc..niewarto!
rozumiem masz paszport i nadal masz mniemanie wysokie..jak cie widza tak cie pisza..he he nie stresuj sie niepotrzebnie ..he he


Zlewam to, po prostu...
i ciesza sie, że znoloz sie ftoś normalny, kogo tyż wkurzoł tyn kolo z wiyrchu.. i richtig chciołbych widzieć tego durnia jak szolom na doł zjyżdżo...już po drodze by nawaloł w galoty, a potym trza by po nim spongować, bo zaś by na dole niy wytrzimoł, na bank !

Pozdro dla normalnych, których coraz mniej... i ja nie mam niemieckiego paszportu, no i co ?? Bo Ślązakiem jestem, nie Niemcem !! ŚLĄZAKIEM !! Poza tym nie uznaję czegoś takiego jak Śląsk Opolski, bo to Opolszczyzna..Śląsk jest Śląsk, więc nie mylcie, nazywająć Opolan Ślązakami... I nie martw się koleżanko, ja jestem spokojny póki co i nikomu nie grożę, bo nie widzę takiej potrzeby..ale swojego będzie się bronić zawsze...Śląsk to mój dom, moje dzieciństwo...tradycja i honor, po krótce...

PyRsk Hanysy !
_________________
na trzeźwo świat na pewno nie do przyjęcia, absolutnie !
 
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 8:22 pm   

Hej GermanOs Nie podniecaj sie tak niezdrowo ,bo to szkodzi na narządy płciowe :033: Tu nie o ślasku mowa ,tylko o pracownikch pewnej firmy
A ja na marginesie tylko zapytam jak sie mają ślązacy do Sosnowca :082:
 
 
 
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 8:44 pm   

To ci wyszlo kolego:))))

To przyznam ze jak Kargol z Pawlakiem:)))))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group