NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacyjne
Autor Wiadomość
Agatka 
Poczatkujacy
Agatka

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 11:32 pm   Wakacyjne

Ze wzgledu na stan zdrowia zrezygnowalam z pracy i musze wrocic do kraju lecz biuro dla ktorego pracowalam kaze mi czekac 6 tygodni na pieniadze. Twierdza ze nie moga tego wyplacic szybciej i musze czekac . Czy jest jakis sposob na szybsze odzyskanie pieniedzy ??? PROSZE O POMOC pozdrawiam :039: Agata
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 11:36 pm   

Agatka napisał/a:
Twierdza ze nie moga tego wyplacic szybciej i musze czekac . Czy jest jakis sposob na szybsze odzyskanie pieniedzy ???

Niestety mowia ci prawde. Pozakonczeniu kontraktu czeka sie do 6 tg na koncowe rozliczenie. nie da sie tego przyspieszyc z twojej strony.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lis 11, 2009 11:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agatka 
Poczatkujacy
Agatka

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Amsterdam
  Wysłany: Śro Lis 11, 2009 11:50 pm   

i naprawde nic nie mozna zrobic? wyplate dostalam normalnie swiadectwo pracy do odbioru w poniedzialek to co im zalezy ???? maja na to jakis przepis??
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:18 am   

tak . Oni tez potrzebuja czasu zeby sie rozliczyc ze wszystkim.
Ewentualnie dni wolne jakie pobralas/ pobierzesz odliczyc. inne rozliczenia . Ksiegowy tez potrzebuje czasu na rozliczenie itd.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:38 am   

Agatka napisał/a:
i naprawde nic nie mozna zrobic? wyplate dostalam normalnie swiadectwo pracy do odbioru w poniedzialek to co im zalezy ???? maja na to jakis przepis??


Moga wyplacic wczesniej ale jast to ich dobra wola. Przepis mowi, ze do 6 tyg po zakonczonej pracy, pracodawca jest zobowiazany rozliczyc sie z pracownikiem.
 
 
msoe 
Poczatkujacy
msoe

Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 6:14 pm   wakacyjne

co zrobic kiedy moj byly pracodawca nie chce wyplacic mi wakacyjnego.Czekam juz ponad 2 miesiace,dzwonilem i rozmawialem z szefem juz nie raz zawsze odpowiadal mi w tym tygodniu napewno beda pieniadze,no i tak mnie zwodzi juz ponad 3 tygodnie.co moge zrobic,czy pracodawca takze ma jakis okreslony czas na wyplacenie pieniedzy czy mam jeszcze czekac.co robic pomozcie mi
 
 
kairo 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 37
Skąd: piekło
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 9:19 pm   

polecam zglosic do sncu i siod i będą zasrani w trzy dupy ale przed zgłoszeniem uprzedzcie ich pozdro
 
 
 
sylwia67 
Poczatkujacy
sylwia67

Wiek: 56
Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Beverwijk
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 7:53 am   

a co zrobic kiedy pracodawca daje do podpisania pusta kartke a to niby ma byc rozliczenie do podatkowego...takich przekretow to ja nigdzie nie widzialam...jeszcze do tego twierdzi,ze z podatku nie mozemy sie rozliczyc bo on to zabiera...bo placi za nas podatek.i gdzie tu szukac sprawiedliwosci.a co najsmieszniejsze pracodawca(biuro pracy)twierdzi,ze ubezpieczac sie nie trzeba...
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 9:20 am   

sylwia67 napisał/a:
a co zrobic kiedy pracodawca daje do podpisania pusta kartke a to niby ma byc rozliczenie do podatkowego...takich przekretow to ja nigdzie nie widzialam...jeszcze do tego twierdzi,ze z podatku nie mozemy sie rozliczyc bo on to zabiera...bo placi za nas podatek.i gdzie tu szukac sprawiedliwosci.a co najsmieszniejsze pracodawca(biuro pracy)twierdzi,ze ubezpieczac sie nie trzeba...


js proponuję jak najszybciej wynieść się z tego biura :119:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 10:23 am   

I absolutnie niczego nie podpisuj, bo moze sie okazac, ze Twoj podpis jakims cudem znajdzie sie pod deklaracja, w ktorej sama dobrowolnie przekazez mu swoj zwrot podatku (ktory oczywiscie Ci sie nalezy!!)

:119:
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwia67 
Poczatkujacy
sylwia67

Wiek: 56
Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Beverwijk
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 10:55 am   

Dzieki za info tak tez myslalm,ze tak to moze wygladac,ale jak sie wyniesc jak nie ma widokow na inna prace...ale starania poczynamy w tym kierunku,a wiadomo,ze latwo nie jest.
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 5:22 pm   

Sylwia a ja myślę,że jest inna przyczyna tego że pracodawca chce sam was rozliczyć.Najprawdopodobniej wcale was nie rozlicza i wcale nie płaci podatku.Pracujecie na czarno.Dlatego nia każe wam sie ubezpieczać.Wystarczyłoby sprawdzić w Belastingu swoje dochody za ten czy ubiegły rok i wtedy wiecie wszystko.
 
 
sylwia67 
Poczatkujacy
sylwia67

Wiek: 56
Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Beverwijk
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 2:07 pm   

otorz wlasnie to czy on wogole zatrudnia jak nie daje zadnej umowy zadych kopi podpisywanego dokunentu!!!jak dla mnie jeden wieki przekret!!!ale wszyscy pracujacy u niego polacy maja sie zebrac spotkac z nim i wyjasnic to bo nie damy sie okradac.jestesmy tu od wrzesnia i pracujemy u niego a zadnego dokumentu czy nawet kopi nie dostalismy,nic a nic!wszystko to dla mnie jest bardzo dziwne!
 
 
 
henry 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 8:59 pm   

sylwia67 napisał/a:
otorz wlasnie to czy on wogole zatrudnia jak nie daje zadnej umowy zadych kopi podpisywanego dokunentu!!!jak dla mnie jeden wieki przekret!!!ale wszyscy pracujacy u niego polacy maja sie zebrac spotkac z nim i wyjasnic to bo nie damy sie okradac.jestesmy tu od wrzesnia i pracujemy u niego a zadnego dokumentu czy nawet kopi nie dostalismy,nic a nic!wszystko to dla mnie jest bardzo dziwne!


od wrzesnia minelo juz deko miesiecy, wg mnie i tak dlugo czekacie nie majac nic zadnego dokumentu ze u niego pracujecie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group