NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
ARIE32NL 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 83
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Pią Lis 13, 2009 5:25 pm   Mandaty ... leca do Polski

Wlasnie dzisiaj czytalem gazete Spits : no i znalazlem ten temat tzn : mandaty za parkowanie aut na polskich blachach beda wysylane do polski oczywiscie wszystkie zalegle tez poniewaz gminy holenderskie traca duzo kasy a polacy jak tylko zobaczyli ze mandaty nie przychodza to nagminnie mieli to w d..... ! (oczywiscie to moja opinia a kazdy ma swoja ) A teraz niestety skonczylo sie a jezeli sie nie zaplaci to sprawa trafi do sadu a puzniej pewnie komornik zapuka do drzwi ? Podaje linka http://hirespdf.spitsnieu...SPI20091113.pdf
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 21, 2014 7:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 5:29 pm   

ha :) nareszcie :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:29 pm   

za parkowanie tylko ? a za prędkość przekroczenie i na czerwonym ? co z nimi ?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:57 pm   

Miejmy nadzieje, ze wszystkie...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:59 pm   

:029:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 7:22 pm   

tez mam nadzieje, ze wszystkie :) tylko moze byc problem ze sciagalnoscia. bo taki delikwent jeden z drugim siedzi w NL, w PL nie ma dochodow i czesto tez majatku. I jak bedzie sie chcial migac od placenia, to dalej ciezko mu bedzie cos zrobic ...

a w ogole to temat do motoryzacji sie nadaje :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:12 am   

Znaczna czesc ludzi ma konta w PL na ktore wysyla kase... A dla komornika cos takiego to idealna sprawa - wysyla list do banku o zajecie konta i delikwent sam sie znajduje ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:08 pm   

m4rcin, jezeli znajdzie konto to je zajmie. ale nie zawsze komornikowi chce sie takiego konta szukac (lista bankow). tym bardziej jezeli sprawa bedzie dotyczyla np. 100e. jezeli sprawa trafi do firmy windykacyjnej, to ona w ogole nie ma mozliwosci sprawdzenia czy dany bank prowadzi rachunek danej osoby.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:58 pm   

zaq napisał/a:
m4rcin, jezeli znajdzie konto to je zajmie. ale nie zawsze komornikowi chce sie takiego konta szukac (lista bankow). tym bardziej jezeli sprawa bedzie dotyczyla np. 100e. jezeli sprawa trafi do firmy windykacyjnej, to ona w ogole nie ma mozliwosci sprawdzenia czy dany bank prowadzi rachunek danej osoby.
Nie bardzo się z tym zgodzę bo niezaplacony mandat w wys. 100 euro po doliczeniu wszystkich kosztów typu komornik czy biuro windykacyjne oraz odsetki da kwote 2 razy wyższą bo koszta dodatkowe płaci dłużnik.Tak sie dzieje od kilku miesięcy w sprawie mandatów drogowych,gdyż od jakiegoś czasu wykupuje je firma KRUK,płacąc za nie jakąś tylko część,a ściąga całość z odsetkami i kosztami dodatkowymi.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:06 pm   

jedrzej2225, tak jest jak mowisz. ale dluznik musi byc "sciagalny". jezeli nie jest, to niewiele mu zrobi kruk, komornik itp. tylko o takim przypadku pisalem (a jest ich pewnie sporo).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:24 pm   

Zaq zgadza się że dłużnik musi być sciągalny.Lecz jeśli prawie kazdy dłużnik pracujący w NL,mający samochód zarejestrowany na siebie (obojętnie tu czy tam) jest ściagalny wczesniej czy pózniej.Firma ma na to 5 lat,a komornik w przypadku wyroku czas nieokreslony.Sądzę że firma KRUK wchodząc w ten interes wie co robi i jedna z opcji będzie otwarcie biura w NL by łatwiej mieć dostęp do danych dłuznika.Poa tym istnieje cos takiego jak Europejski nakaz zaplaty.Banki natomiast chętnie współpracuja z firmami windykacyjnymi bo te ostatnie są dobrymi klientami i często same korzystaja z ich usług.Nie sądzę że w ten sposów wszystkie mandaty zostana ściągnięte ale może troche naszych rodaków sie opamięta i w ten sposób opinia o nas troche sie zmieni.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:36 pm   

jedrzej2225, na pewno wiekszosc mandatow zostanie w ten sposob sciagnieta. i to na pewno jest dobre.

odnosnie dzialania firm windykacyjnych ... firma kruk wie co robi, bo podpisujac umowe o sciaganie tego typu dlugow, robi prosta kalkulacje np. 90% sciagnietych dlugow pokryje 10% straconych - i ja wlasnie pisze o tych 10%. nie wiem jak dziala prawo w nl, ale w pl, firma windykacyjna nic nie moze (oprocz nekania komornika, sadu i dluznika). wspolpraca bankow polega na sprzedazy dlugow (jest to tansze, niz prowadzenie windykacji). bank nie ma prawa udzielic informacji takiej firmie (jezeli dlug nie nalezy do banku). droga wyglada nastepujaco, na wniosek takiej firmy (bo sam tego przewaznie nie zrobi) komornik moze wystapic do banku o taka informacje (majac odpowiedni wyrok w reku).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:40 pm   

Zaq tylko te długi dotyczą parkowania SAMOCHODU.A ten łatwo zająć na poczet długu.Firma ma dane auta na tacy,nic nie musi szukać poza adresem właściciela.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Nie Lis 15, 2009 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:49 pm   

jedrzej2225, to tylko teoretycznie wyglada prosto. wiem jak to dziala od srodka, bo spedzilem kilka lat w tym temacie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:52 pm   

Zaq zgadza się to teoria. Ps. ale jak widzę np.bus na polskich numerach pędzący 180/h bo jest nietykalny czy polskie auto omijające korek bocznym pasem to mi sie troche wątroba przewraca.Do tego prawie codzienne artykuły w prasie o "wyczynach" naszych rodaków.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Nie Lis 15, 2009 2:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group