NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 3:22 pm   

zaq napisał/a:
m4rcin, jezeli znajdzie konto to je zajmie. ale nie zawsze komornikowi chce sie takiego konta szukac (lista bankow). tym bardziej jezeli sprawa bedzie dotyczyla np. 100e. jezeli sprawa trafi do firmy windykacyjnej, to ona w ogole nie ma mozliwosci sprawdzenia czy dany bank prowadzi rachunek danej osoby.


Ale komornik i tak kosztami obciaza osobe od ktorej sciaga wiec w czym problem?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zakrent 
Poczatkujacy
no luck just skill

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 3:31 pm   

osobiscie dostalem mandat za parkowanie ale to z mojej glupoty a raczej z niewiedzy bo zaparkowalem naprzeciwko banku myslalc ze parking przy banku jest beplatny no i poszedlem sobie do banku zalatwic swoje sprawy. po powrocie do auta widze ze sobie stoi "panienk" w mundurku i trzyma tikecik no to co bede skakal wzielem go przyjelem powiedziala mi gdzie moge zaplacic no i poszedlem do gemennte i zaplacilem ale...... pani spokojnym glosem powiedziala mi ze moglem sie nie fatygowac bo bilecik moze zostac wyslany do polski i wtedy moge uregulowac . zajmuje to jakies 4-6 tygodni "O ILE TICKET ZOSTANIE OGOLNIE WYSLANY BO POLACY I TAK NIE PLACA" takze dla nich jest to koszt dodatkowy praktycznie nie mozliwy do sciagniecia

tyle odemnie pozdrawiam :072:
 
 
 
elvis 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 9:53 am   

ale ja szczeze watpie czy to przejdzie bo duzo aut polskich ma innego wøasciciela a kto inny prowadzi a mandatu na wlasciciela auta wystawic jeszcze nie moga
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 11:07 am   

Wlasciel moze dostac mandat do 500pln za niewskazanie sprawcy - wtedy punktow nie ma...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 11:37 am   

m4rcin, dosc ciezko jest udowodnic "niewskazanie sprawcy". wiem z doswiadczenia :) mam 2 wyroki sadu z pl (na swoja korzysc) za fotoradar.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
sniegula 
Poczatkujacy
asiczek

Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:10 pm   

a ja od 8 lat jak tu mieszkam i jezdze na polskich rejestracjach slysze te bajki o mandatach.zawsze :o d niedawna,za niedlugo,ze zaczna wysylac je do polski.kity zenia ityle.najpierw byl text,ze polska do unii,potem szengen,ludzie dajcie znac jak ktos dostanie kwit do zaplacenia pod polskim adresem ok!!!a te spekulacje i >>>cenzura<<< z gazet to se mozna wsadzic.propaganda!!! lykajcie polaczki-kupujcie zolte blaszki,placcie 10razy tyle co w polsce bo mamy kryzys i brakuje na zasilki dla brudasow.acha jeszcze dla tych co sie posrali i kupuja holenderskie blachy-umyjcie nogi! najwazniejsze to kupic samochod w holandii lub z holandii-chodzi o zaplacony BPM.i nawet jesli jes on zarejestrowany w polsce to politie i duane wam nic nie zrobia podczas kontroli. a ja na ten temat slyszalem rozne bajki.pl-blachy-taniocha-polecam
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:16 pm   

zaq napisał/a:
m4rcin, dosc ciezko jest udowodnic "niewskazanie sprawcy". wiem z doswiadczenia :) mam 2 wyroki sadu z pl (na swoja korzysc) za fotoradar.


Dlateog teraz chca to zmenic nowa ustawa - nie wiem na czym stanelo ostatecznie.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:18 pm   

sniegula napisał/a:
ludzie dajcie znac jak ktos dostanie kwit do zaplacenia pod polskim adresem ok!!!


Pare z forum osob juz dostalo...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:20 pm   

m4rcin, jeszcze nie zmienili (ustawa trafila do chyba do TK). jest tylko zapis w kodeksie drogowym (o ile dobrze pamietam), ze wlasciciel ma obowiazek wskazania kierujacego.
nie chce sie rozwodzic nad szczegolami, bo mandaty trzeba placic, a nie kombinowac ;)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
sniegula 
Poczatkujacy
asiczek

Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:29 pm   

a jesli chodzi o piratow drogowych to jestem zdania ze polacy jezdza po chamsku-to fakt.lecz treba przyznac ze POTRAFIA JEZDZIC,inawet w trudnych warunkach i niebezpiecznych sytuacjach se radza.a mutanty SIE CIAGNA jak flaki w oleju,bo ogladaja jak policja w niedziele w tv lapie.powiedzmy szczeze,jezdza jak cioty.zaobserwujcie jak jezdza mutiki w niemczech.wszystkich "denerwuja". i ja tez sie robie nerwowy jak jade 50-60 po drodze expresowej z podwujna ciagla a na znakach co pol kilometra stoi 80.i mnie nie boli ze ktos se bokiem pocisnie.i to obojetnie ktorym,a co ma sie zestarzec w samochodzie.a jak ktos nie umie sie na drodze odnalezc to oznacz ze jest powolny i niech idzie na autobus,bo to wlasnie taki kolo stwarza zagrozenie na drodze.PIES J.. NIEDZIELNYCH KIEROWCOW. :043: :043:

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 12:39 pm ]
KOLEGO JA NAWET ZNAM TAKIEGO KOLESIA CO JAK MU KAMERA ZDJECIE WALNELA TO POJECHAL NA NAJBLIZSZY POSTERUNEK POLICJI I PODAL SWOJ DOKLADY ADRES,NUMER TELEFONU,I POWIEDZIAL ZE BEDZIE CZEKAL GRZECZNIE NA MANDACIK.WIEC MOZE WIECEJ PODOBNYCH SYTUACJI BYLO.I SIE NA FORUM ZNALEZLI.ROZNE SA ZBOCZENIA.ZNAM LUDZI PRACUJACYCH TU PO 20 LAT,ONI TEZ O MANDATACH NIE SLYSZELI.TYLKO CIAGLE BAJECZKI DLA TYCH CO NIEDAWNO PRZYJECHALI.AMENT
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 1:39 pm   

Listopad 2010.
Forum niedziela.pl
Wpis uzytkownika sniegula:

"pomocy - dostalem skumulowane mandaty za ostanie 5 lat - skad ja wezme 15000 euro ?!"
"czemu za jazde pasem awaryjym 350euro?"
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 1:40 pm   

teraz zalapalem :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Pon Lis 16, 2009 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 9:57 pm   

sniegula napisał/a:
a jesli chodzi o piratow drogowych to jestem zdania ze polacy jezdza po chamsku-to fakt.lecz treba przyznac ze POTRAFIA JEZDZIC,inawet w trudnych warunkach i niebezpiecznych sytuacjach se radza.a mutanty SIE CIAGNA jak flaki w oleju,bo ogladaja jak policja w niedziele w tv lapie.powiedzmy szczeze,jezdza jak cioty.zaobserwujcie jak jezdza mutiki w niemczech.wszystkich "denerwuja". i ja tez sie robie nerwowy jak jade 50-60 po drodze expresowej z podwujna ciagla a na znakach co pol kilometra stoi 80.i mnie nie boli ze ktos se bokiem pocisnie.i to obojetnie ktorym,a co ma sie zestarzec w samochodzie.a jak ktos nie umie sie na drodze odnalezc to oznacz ze jest powolny i niech idzie na autobus,bo to wlasnie taki kolo stwarza zagrozenie na drodze.PIES J.. NIEDZIELNYCH KIEROWCOW.


W takim przypadku jak opisujesz "przysluguje Ci prawo - TYLKO I WYLACZNIE" zadzwonienia pod 112 z komorki i zloszenie faktu, ze na tej i na tej drodze jadzie taki i taki osobnik, tym i tym na XXX blachach - na koncu nie dodajesz ze jest to "pies jeb..." jak piszesz w swoim poscie- a jedynie ze utrudnia ruch na drodze expresowej/autostradzie - za utrudnianie jest wiekszy mandat niz za parkowanie- moze to go nauczy czegos zamiast pogrozek i wyzwisk.

po drugie jesli twierdzisz, ze jak ich nazywasz mutanty nie potrafia jezdzic, a to my polacy jestesmy wszyscy jak Kubica, to chyba jestes nadal w PL i widzisz tylko naszych rodakow. Wiesz dlaczego w NL jest "tolerancja" zawyzana przez policje na zawartosc alkoholu - bo wlasnie jak piszesz ktos kto walnie 2piwka i ma rowno 0,2 bedzie jechal na expresowce 60 km/h by nie stwazac zagrozenia - polak pojedzie po 1L czystej 190km/h...
1. Holandia ma autostrady z prawdziwego zdazenia od XXX lat po ktorych ciagle jezdza do pracy po XX km od poniedzialku do pt. Jak czasem widze, holendra przelatujacego przez 4pasy z predkoscia 160km/h i wpadajacego w zjazd to ciarki mi przechodza- fakt nie jest to bezpieczne, ale on tak jezdzi juz 10lat bez wypadku. Widzialem polaka w Mondeo co przy wyprzedzaniu niewidzial samochodu obok siebie i prawie go staranowal.
2. Holandia jest jaka jest, ale jak widze znow kobiete z dzieckiem w samochodzie, czy juz prawie umierajaca/umierajacego ze starosci za kolkiem holendra ktory robi koperte w 7sek, gdzie naszym rodakom zajmuje to minimum 10min (a po otwarciu drzwi jeszcze wypadaja puszki z piwa....) To kocham mutantow, a smiac sie bede z rodakow - tych co uwazaja sie za Kubico-podobnych.
3. Nie wiem jak u Ciebie w okolicy (NL), ale tutaj (Zuid-Holland) przez ostatnie 2 czy 3 lata zginelo 7polakow w 4 samochodach, jeszcze kilku sie spilo i poszlo na noze itd...
Rok w rok w mojej okolicy jest kilka(nascie) rozwalonych aut na blachach PL, o Holandrach malo co slysze. Malo tego, ze rozwalone samochody - uciekaja i nawet juz po zlapaniu sie nie przyznaja, ze uciekali - CZY TO JEST NORMALNE?
Nawet nie tak dawno bylo ogloszenie, ze rodzina zostala sama (zona bez pracy i 3dzieci bo tato mial zderzenie z ciagnikiem przy 140, gdzie znak stoi jak krowa 30km/h)
4. Polacy radza sobie w trudnych warunkach.... Ja osobiscie zgodnie z przepisami w trudnych warunkach jade z zona i dzieckiem (glownie) z predkoscia dostosowana do warunkow (jak stara ciota) ale takie sa warunki na drodze i tak MOWIA PRZEPISY(zasniezona autostrada nie pozwala jechac 140km/h mimo opon zimowych - jasne polak kolomnie w tamtym roku polecil z taka predkoscia to dogonilem go po 5min jak lezal w rowie z rozdupconym motorem (ktory mial prawie w bagazniku)

Pisz co chcesz o "mutantach" ale jezdza lepiej od polakow. A kazdy objaw, probe wyskoku i przechwalek ze strony ludzi co niewiedza o czym pisza bede tepil.

Pomysl jak mozesz jezdzic bezpiecznie skoro lamiesz przepisy?
Juz Ci wskazuje gdzie je lamiesz:
sniegula napisał/a:

a jesli chodzi o piratow drogowych to jestem zdania ze polacy jezdza po chamsku-to fakt.lecz treba przyznac ze POTRAFIA JEZDZIC,inawet w trudnych warunkach i niebezpiecznych sytuacjach se radza


Sorki za chaotyczny tekst, ale nie mam czasu na glowkowanie nad skladnia.
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 10:20 pm   

Moje podsumowanie jedno...
Z demotywatorow

_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
sniegula 
Poczatkujacy
asiczek

Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 11:23 am   

do kolegi z opolskiego co mi jedzie od piratow:gosciu,a powiedz no mi ty cz pada w holandii to juz dlugo?mi sie wydaje ,ze ladnych pare wiekow.a jadac autostrada i nie tylko,gdy spada pierwszych kilka kropel deszczu WSZYSCY JEDNYM HUREM W HEBLE! prawie do zera!kazdy wie pada=korki.a czemu w rajchu tak nie jest?BO FASZYSCI DUUUUZO LEPIEJ JEZDZA,NIE BOJA SIE PREDKOSCI,UMIEJA HAMOWAC NA MOKRYM,WLACZAJA JAK TRZEBA AWARYJNE NA CZAS-BO MAJA WYOBRAZNIE.moze pojmiesz o jakie subtelne roznice mi chodzi.i zwroc uwage jadac przez niemcy kto zajezdza droge,a sa to :busy z opolskiego,laweciarze bez dodatkowych lusterek ,no i holendrzy baj boze bez carawanu.pasi to do rzeczywistosci koledze.a jeszcze jedno:jezdze wg granic rozsadku,a wam po co CB-radia!!!!!!!!!!!bo ja nie mam i zyje!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group