NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 11:33 am   

MrRoger napisał/a:
1. Holandia ma autostrady z prawdziwego zdazenia od XXX lat po ktorych ciagle jezdza do pracy po XX km od poniedzialku do pt. Jak czasem widze, holendra przelatujacego przez 4pasy z predkoscia 160km/h i wpadajacego w zjazd to ciarki mi przechodza- fakt nie jest to bezpieczne, ale on tak jezdzi juz 10lat bez wypadku. Widzialem polaka w Mondeo co przy wyprzedzaniu niewidzial samochodu obok siebie i prawie go staranowal.

A ja sie z tym nie zgodze. Holendrzy sa mistrzami w zajezdzaniu drogi (przegonili nawet Polakow). O ile tu na miejscu sie przyzwyczailem, to jadac przez Niemcy adrenalina jest w stanie niezle podskoczyc. Co do reszty mam tez inne zdanie (mam calkiem inne doswiadczenia z tubylcami i ich jazda), ale nie chce generalizowac, wiec nie bede sie wypowialal. A co do tego przelatujacego przez 4 pasy, to moze nie byl Holender? ;)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 6:44 pm   To sa tylko mandaty od gmin,za parkowanie!

A nie mandaty za wykroczenia badz przestepstwa drogowe!
Unijne mandaty drogowe maja byc od 2012 r. System początkowo obejmowałyby tylko wybrane wykroczenia: przejechanie na czerwonym świetle, przekroczenie dozwolonej prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu i jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z danych Komisji Europejskiej wynika bowiem, że te właśnie wykroczenia są przyczyną 3/4 wypadków śmiertelnych w całej Unii.
Zgodnie z planami Brukseli specjalny system komputerowy połączyłby rejestry kierowców i pojazdów poszczególnych państw Unii (w Polsce Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców - CEPiK). W efekcie policjanci z np. Wielkiej Brytanii czy Francji nie mieliby problemów z identyfikowaniem samochodów i jednośladów za granicą, co umożliwiłoby wystawianie mandatów np. w przypadku zdjęć z fotoradarów.
Teraz kierowca-obcokrajowiec, który złamie przepisy, musi uiścić mandat na miejscu w walucie danego kraju. W przypadku wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradar w praktyce nie ma możliwości, żeby wyegzekwować karę od osoby, która mieszka za granicą. Austriacka czy niemiecka policja przysyła czasem polskim kierowcom wezwania do opłacenia mandatu. Ale jeśli kierowca nie przyjął tego mandatu, to nie ma praktycznej możliwości, by zmusić go do jego opłacenia."

ARIE32NL pisze:"jezeli sie nie zaplaci to sprawa trafi do sadu "
Do jakiego sądu? W Polsce? Bo jesli chodzi o holenderski sąd to:
"Obecnie zgodnie z kodeksem postępowania karnego, orzeczenie sądu zagranicznego może zostać wykonane w sprawie karnej w Polsce, jeżeli obywatel polski skazany został prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności podlegającą wykonaniu albo prawomocnego orzeczenia środka karnego polegającego na pozbawienia wolności. Jednakże, jeżeli czyn zabroniony nie stanowi czynu zabronionego wg. prawa polskiego, to przyjęcie orzeczenia do wykonania jest niedopuszczalne. W przypadku wykroczenia nie mamy wg. prawa polskiego do czynienia z czynem zabronionym w rozumieniu przepisów prawa karnego, stąd nie może zostać wykonane orzeczenie sądu jednego z krajów UE. Nie można na dzień dzisiejszy wykonać orzeczenia sądu w sprawie wykonania kary pozbawienia wolności jako kary zastępczej. Np. zgodnie z prawem holenderskim, jeżeli obwiniony nie zastosuje się do decyzji wydanej przez sąd, w zakresie uiszczenia kary pieniężnej za wykroczenie, zasądzona kwota jest zamieniana na karę pozbawienia wolności w relacji 1 dzień pobytu w areszcie za każde nie zapłacone 50 EUR."

Pozostaje tylko jedna kwestia ... firmy windykacyjne? Dlaczego one pojawily sie w postach powyzej? Cos mi tu smierdzi?Czyzby firmy na wlasna reke zaczely ustalac personalia? A jesli nawet udaje sie im powiazac auta z kierowcami to na podstawie jakiego dokumentu chca sciagnac ta naleznosc?Orzeczenia sadu z NL? Czyli jednymi slowy bezprawie firm windykacyjnych,znowu Polak Polaka naciaga.
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Wto Lis 17, 2009 6:50 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 6:56 pm   

firmy windykacyjne glownie opieraja sie na "zastraszaniu". wiekszosc dluznikow po otrzymaniu poleconego z cala litania paragrafow i grozbami (komornik, sady, itp.) od razu splaca zaleglosci :) podobnie robi policja polska ze zdjeciami z fotoradarow. ale to inna historia:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 6:58 pm   

Przemakm26 a w Holandii kto ściąga mandatyczyż nie firma windykacyjna.Mandat (a właściwie należność za niego) nie zapłacony w terminie jest długiem.A dług jest towarem którym można handlować.I tak robią firmy windykacyjne.Firma może skorzystać z europejskiego nakazu zapłaty a tp wiąże się z sądami,kosztami itd.Przy małych kwotach jednostkowych jest to nieopłacalne.Lepiej więc owe mandaty sprzedać hurtem za jakiś procent ich wartości firmie właściwej ze względu na rejon zamieszkania dłużników.Tak jest i nikt tego nie zmieni.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 7:05 pm   Ale .....

....moj post nie oznacza wcale ze jestesmy bezkarni! Holandia,Niemcy i jeszcze kilka innych juz dawno maja wlasne bazy danych. A jak sama nazwa wskazuje(baza danych) sluza one do przechowywania danych i w 2012 roku te dane poprostu poplyna w kilka sekund po otwarciu europejskiego systemu do Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców - CEPiK. Dodam,ze minimalny okres przechowywania danych w ktoryms z krajow Europy to 6 miesiecy a zdecydowanej wiekszosci 2 lata a niektorych przypadkach powyzej 5 lat!

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 7:10 pm ]
jedrzej
to sa juz sprawy dla adwokatow, firma windykacyjna ma przegrane-ale najpierw musi znalesc sie Polak ktory pojdzie do chodzby pierwszego lepszego adwokata,wiekszosc pospiesznie pobiegnie do banku tak jak juz zaq wspomial-zastraszanie

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 7:35 pm ]
Dla rozjasnienia sytuacji:
Zapalisz marichuane w Holandii pojedziesz do Polski a tam cie w kajdanki bo ktos ma zdjecie,nagranie ze palisz jonta z trafki,albo lufke z niedopalkiem i twoja slina na ustniku!
Nigdy nie ujednolica prawa we wszystkich krajach Europy;pozostaje tylko tworzenie wspolnych systemow i nowych ustalen miedzynarodowych!
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Wto Lis 17, 2009 7:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 12:38 pm   

poprawcie mnie jezeli sie myle i moze cos sie zmienilo, ale...

w polsce prawo mowi, ze kara sie nalezy temu, kto wykroczenie popelnil, a nie wlascicielowi auta. tak wiec, sprawy o mandaty za parkowanie w polsce latwo wygrac. gdy firma KRUK czy ktokolwiek skupuje mandaty dla polskich aut w holandii, to sciaga je w polsce na podstawie polskiego prawa, czyz nie? holendrzy moga mowic, co chca, ze mandat nalezy sie wlascicielowi - to nie ma znaczenia - tak samo jak by powiedzieli, ze za zle parkowanie konfiskuje sie auto i KRUK chcial to zrobic. biore to na zdrowy rozsadek. tak, wiec takiemu krukowi wystarczy, na moj rozum, wyslac grzecznie list, ze dnia, ktorego zostal wystawiony mandat za zle parkowanie, auto pozyczylem koledze marokanczykowi imieniem Ahmed, ktory niestety wyprowadzil sie niedawno do Maroka i stracilo sie z nim kontakt. dopisac, ze z checia sie pomoze w ustaleniu gdzie teraz mieszka Ahmed (taaaa). i po problemie - myle sie gdzies? bo jak pojdzie taki KRUK do sadu, to w grockim sie powie to samo - brak mozliwosci ustalenia sprawcy, to samo z radarami, ktore cykaja od tylu.

czekam na feedback, moze jest tu jakis prawnik?

pozdrawiam
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 1:42 pm   

http://pokazywarka.pl/mout2o/ orzecznictwo sądów pokazuje, ze nie masz racji.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Lut 27, 2010 1:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 3:09 pm   

Jeśli auto jest zarejestrowane na Ciebie, to Ty ponosisz odpowiedzialność za mandaty, ich nie interesuje czy za kierownicą była Twoja siostra, ojciec czy kolega z Maroka.
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 3:50 pm   

rozwal napisał/a:
bo jak pojdzie taki KRUK do sadu, to w grockim sie powie to samo - brak mozliwosci ustalenia sprawcy, to samo z radarami, ktore cykaja od tylu.


Wtedy dostajesz kare (nie mandat bo mandat to "przywilej") za niewskazanie sprawcy...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 4:30 pm   

rozwal, KRUK wysyla wtedy do ciebie list w ktorym masz wypelnic dane winnego i on ma podpisac ze przejmuje wine na siebie . Jesli winny nie podpisze ty jestes wlascicielem auta wiec ty ponosisz konsekwencje .
Kiedys mial podobny przypadek ale z mandatem za szybkosc. Kolega pozycz auto przekroczyl szybkosc . Mandat przyszedl na mnie , odwolalam sie oczywiscie od tego mandatu i musialam z winowajca sie dogadac ze sie przyzna do tego jak by sie nie przyznal ja bym musiala 1) udowodnic ze on jechal tym autem i to on przekroczyl mandat lub 2) sama zaplacic mandat i dogadac sie z kolega co do zwrotu mandatu.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 5:28 pm   

hmm, jedna z firm ze szczecina miala umozony spory dlug za mandaty za parkowanie, poniewaz kontakt z kierowca auta, ktory niby byl winny za mandaty, "zostal utracony po zamachach terrorstycznych w londynie". i sad umozyl, info z pierwszej reki, takze moze KRUK i przysyla takie formularze, ale gdy trafi to do sadu to nie wydaje mi sie, ze na mnie spoczywa obowiazek udowodnienia, ze ktos prowadzil, hmm. no ale mozliwe, ze macie racje. badz co badz dla pewnosci niedlugo skontaktuje sie z prawnikiem.

a kwestia druga - w rotterdamie, zeby zaplcic za parking trzeba miec chipknip. w jaki sposob turysta z polski moze wiec za parking zaplacic? ze tak powiem, nie daja w ogole mozliwosci zaplaty za parking, wiec jak moga mandaty wydawac? kazdy powinien miec rowny dostep do parkingu, a w rzeczywistosci tylko posiadacze holenderskich kart platniczych moga oplate uiscic..

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 6:31 pm ]
m4rcin napisał/a:
http://pokazywarka.pl/mout2o/ orzecznictwo sądów pokazuje, ze nie masz racji.
ta strona przytacza korespondencje z urzedem, a nie postanowienie sadu. takze, ze urzad powie, ze wlasciel odpowiada, to nie ma nic do rzeczy, jak w rzeczywistosci jest - rozne rzeczy rozne urzedy mowia. pytanie, co by sad powiedzial - a tutaj znam jeden przypadek wskazujacy na moja korzysc.

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 6:33 pm ]
zasadniczo nawet na tej stronie pojawia sie wpis potwierdzajacy moje stanowisko, a nie Twoje Marcinie:

"Ponieważ przepisy postępowania egzekucyjnego nie pozwalają prowadzić postępowania wyjaśniającego, mającego na celu ustalenie korzystającego, wprowadzono regułę, że korzystający to właściciel. Przeczytałem całą ustawę egzekucyjną i nie znalazłem tam, żadnego zapisu pozwalającego tworzyć takie domniemanie bądź regułę. Poprosiłem urząd o przytoczenie tego przepisu nie uzyskałem odpowiedzi."

takze wyraznie widac samowolke urzedu. tak samo moze byc wiec tez z Krukiem, windykatorem, etc. a gdy komus zechce sie az do sadu udac, to moze okazac sie, ze to on mial racje.

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 6:36 pm ]
http://img.pokazywarka.pl...ires=1267376400

warto przeczytac ta opinie prawnika z Rzeczpospolitej.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 6:12 pm   

rozwal, i wlasnie dla takich cwaniakow polaczkow jak ty
tu masz link do artykulu o polakach i ponizej reakcje jakie sa na temat polakow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 6:41 pm   

Kruk nie musi dochodzić tego kto był kierowcą,gdyż wykroczenie zostało popełnione w NL i jako takie podlega przepisom NL.A firma Kruk została tylko wykonawcą jako firma windykacyjna znajdująca się na terenie EU.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 7:22 pm   

rozwal napisał/a:
m4rcin napisał/a:
http://pokazywarka.pl/mout2o/ orzecznictwo sądów pokazuje, ze nie masz racji.
ta strona przytacza korespondencje z urzedem, a nie postanowienie sadu. takze, ze urzad powie, ze wlasciel odpowiada, to nie ma nic do rzeczy, jak w rzeczywistosci jest - rozne rzeczy rozne urzedy mowia. pytanie, co by sad powiedzial - a tutaj znam jeden przypadek wskazujacy na moja korzysc.

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 6:33 pm ]
zasadniczo nawet na tej stronie pojawia sie wpis potwierdzajacy moje stanowisko, a nie Twoje Marcinie:

"Ponieważ przepisy postępowania egzekucyjnego nie pozwalają prowadzić postępowania wyjaśniającego, mającego na celu ustalenie korzystającego, wprowadzono regułę, że korzystający to właściciel. Przeczytałem całą ustawę egzekucyjną i nie znalazłem tam, żadnego zapisu pozwalającego tworzyć takie domniemanie bądź regułę. Poprosiłem urząd o przytoczenie tego przepisu nie uzyskałem odpowiedzi."

takze wyraznie widac samowolke urzedu. tak samo moze byc wiec tez z Krukiem, windykatorem, etc. a gdy komus zechce sie az do sadu udac, to moze okazac sie, ze to on mial racje.


SKO jest to cos jak sad administracyjny, nad nim jest WSA/NSA i pewnie tam pojdzie. Jak dojdzie do NSA to wtedy bedziesz mial orzecznictwo ktormy bedzie kierowac sie 95% sadow.
Jak widac, kolejne istancje administracyjne nie zgadzaja sei z Twoja/osoby ktora walczy.

Zreszta, jak jedrzej i baileys zauwazyli wykroczenie zostalo popelnione na terenie NL i podlegasz pod tutejsze prawo
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Lut 27, 2010 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 9:56 pm   

tak jak pisali poprzednicy. polskie prawo nie ma nic do mandatu z nl. na mocy obowiazujacych umow wewnatrzwspolnotowych, nl ma prawo dochodzic naleznych sobie pieniedzy od obywateli pl. kruk jest tylko wykonawca (lub moze wlascicielem tego dlugu). i jezeli pojdziesz z krukiem do sadu to sprawa nie bedzie dotyczyc mandatu i okolicznosci jego nalozenia, wiec wyrok pewnie bedzie zaoczny i nakazujacy zaplate (z klauzula natychmiastowej wykonalnosci).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group