NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 1:30 am   

wychodzi na to, ze macie racje. ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, jezeli KRUK do mnie przychodzi, a uwazam, ze mandat byl nieslusznie wydany to, z kim moge rozmawiac? jezeli KRUK nabyl prawa do mandatu, ktory byl nadany nieprawidlowo na przyklad? to co moge uczynic?

dwa, sprawa chipknipa - w jaki sposob ja moge w ogole za parking zaplacic?

baileys napisał/a:
rozwal, i wlasnie dla takich cwaniakow polaczkow jak ty
tu masz link do artykulu o polakach i ponizej reakcje jakie sa na temat polakow .
wybacz, ale tylko swiadectwo sobie wystawiasz w ten sposob do mnie sie zwracajac. oczekujesz od innych relatywnie wysokich standardow moralnych opierajacych sie na swoich wlasnych zalozeniach odnoszacych sie do ogolnej relacji panstwo-obywatel, a sama odnosisz sie do innych w sposob powierzchowny i niekulturalny.

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 2:45 am ]
dwa, czemu mialyby mnie interesowac internetowe komentarze ludzi, ktorych nie znam oraz jakies artykuly? mam swoje wartosci, ktorymi sie kieruje, pozostaje szczery z samym soba - czemu mialbym sie zamartwiac komentarzami ludzi o zupelnie innych horyzontach znaczen? chyba tylko wtedy, gdy bylbym tak slaba jednostka, ze na smierc zalezaloby mi na tym, co powiedza inni. tak jednak nie jest. czy tylko ja mam wrazenie, ze jestes doszczetnie antypolska, a polskosc mierzysz i wylacznie niderlandzkoscia?
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 7:02 am   

kruk to tylko firma. pamietaj o tym, bo to bardzo wazne. ale ogolnie to mam nadzieje, ze nikt na forum nie poda ci "gotowca" jak sie z tego mandatu wymigac.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 8:26 am   

Ja sie podepne pod wczesniejsze komentarze,ze KRUK by sciagal z odsetkami itd...a ja sie zapytam NIBY DLACZEGO??

Dostalem mandat za parkowanie 4 lata temu na PL blachach (bo holender mi doradzil,ze zostaly tylko 4 minuty do konca placenia wiec aby nie placic a nie mialem drobnych) - no i mialem to szeczescie,ze kontola byla w ciagu tych 4 minut:D Wiec dostalem mandacik 50e. Chcialem go zaplacic ale na mandacie bylo napisane,ze nie moge i mam czekac na list...poszedlem to gemeente tez nie moglem zaplacic i mi powiedzieli,ze mam czekac na list.....4 lata i nic i niby dlaczego mam placic odsetki skoro nie dali mi mozliwosci zaplaty?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 10:02 am   

Sliska sprawa odsetki wlasnie z tego powodu o ktormy pisales, jednak mozesz byc obciazony kosztami postepowania (np. pierwszy mandat z fotoradaru/parkowania z DE ma oplate za ustalenie wlasciela - €25)

Kolega dostal mandat za przekroczony czas parkowania w Norwegii - przyszedl do PL list ze strona na ktora nalezalo wejsc, wklepac nr upomnienia i zaplacic karta kredytowa :) Bylo nawet zdjecie auta z godzina :) Mandat przyszedl po niecalym roku.

W Delft jak dostaejsz mandat za parkowanie to wchodzisz na strone gminy, podajesz nr mandatu i mozesz go oplacic online.

Wydaje mi sie, ze NL powinna isc w tym kierunku - pozwalac oplacic mandaty online podajac tylko nr mandatu. Duzo ludzi chce zaplacic mandat a nie moze.

U mnie strefa parkowania jest do 22, ostatni obchod widze jak robia wlasnie 2-3min do przed koncem
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 10:32 am   

Z tymi odsetkami to może być różnie.Kruk może dochodzić tylko głównej kwoty mandatu.
 
 
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:57 am   

witam,

skontaktowalem sie z prawnikiem, kruk kupuje wierzytelnosci i gdy sprawa trafia do sadu grockiego za niezaplacenie, to po stronie kruka spoczywa obowiazek udowodnienia, ze mandat zostal poprawnie wydany, i dzieje sie to na bazie prawa niderlandzkiego, choc w polsce, i sad wystepuje o przetlumaczenie przepisow niderlandzkich do ministerstwa sprawiedliwosci, i na tej podstawie uznaje, czy byl zasadny. istnieje przepis o rownym dostepie obywateli ue tez i parkinkgu, jako obywatel polski takiego dostepu nie mam, bo nie posiadam chipknipa, ktory w rotterdamie jest potrzebny do zaplacenia za parking, wiec zasadniczo sprawa powinna byc wygrana, pytanie czy przed sadem polskim, czy dopiero w strassburgu - to zalezy, jakie sa przepisy holenderskie dokladnie. pomijajac, czy kruk bedzie w stanie w jakikolwiek sposob udowodnic, ze mandat byl wydany poprawnie (w polsce kontrolerzy czesto robia zdjecia, zeby potem moc przed sadem sprawy bronic).
Ostatnio zmieniony przez rozwal Pon Mar 01, 2010 10:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:10 am   

W NL na 100% robia zdjecia.

Co do parkingow w Rotterdamie - to masz dostep nawet jak nie masz chip-knipa. Sa parkingi platne (podziemne) obslugiwane przez np. Qpark i na nie moze wjechac kazdy. Nigdzie nie pisze, ze masz miec dostep do parkingu na ulicy.

U mnie sa dzielnice gdzie parking tylko i wylaczanie dla posiadaczy pozwolen parkingowych a turysci parkuja na Park&Go lub na podziemnych.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Mar 01, 2010 11:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 4:53 pm   

W Rotterdamie do zapłacenia za parking nie musisz mieć chip- knipa, wystarczy karta parkingowa z chipem którą kupujesz np w kiosku z gazetami, kosztuje 20 euro. Baileys, za te twoje teksty o "polaczkach cwaniaczkach" ktoś cię powinien kopnąć porządnie w cztery litery!!
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Pon Mar 01, 2010 4:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 9:43 pm   

marcin: zapomnialem o tych innych parkingach. badz co badz, nie wszedzie one sa, a jak sa to nie zawsze blisko - ale jakies wyjscie jest w takim razie.

mucha: czyli jednak mozna. nigdy o nich nie slyszalem, a z niejednym holendrem o tym gadalem - no ale nic dziwnego, co by sie mieli interesowac, skoro maja chipknipy. czy na takiej karcie jest juz kredyt, czy placi sie 20e za sama karte?

zeby podsumowac, trzeba sie troche podowiadywac i pokombinowac, aby za parking w rott moc zaplacic, albo nabiegac, zeby dojsc do parkingu nieulicznego. a nawet wtedy oplaty za uliczne parkowanie sa bardzo wysokie (srednio 1e za pol godziny). w momencie, kiedy na chwile sie wpada turystycznie powoduje to wydaje mi sie nie lada klopoty. ale to tylko takie filozoficzne rozwazania z mojej strony.
Ostatnio zmieniony przez rozwal Śro Mar 03, 2010 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 10:19 pm   

Za kartę płacisz 20 ojro i cała kwota jest do wykorzystania na parking, możesz też ją użyć np w budce telefonicznej.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 10:36 pm   

rozwal napisał/a:
[...]a nawet wtedy oplaty za uliczne parkowanie sa bardzo wysokie (srednio 1e za pol godziny). [...]


U mnie rekord padl w Oslo - godzina parkowania €7.50 - masakrator
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:39 pm   

Lecą mandaty lecą :) Do mnie na polski adres, przedwczoraj przyszedł mandat z Rotterdamu, dobrze że miałem tylko jeden, heh.
 
 
ARIE32NL 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 83
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 7:58 pm   

No i zakładałem ten temat i właśnie dostałem do PL trzy mandaty za parkowanie 600 zł także to jednak prawda :088:
 
 
korkosz
Gaduła

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 107
Skąd: rotterdam
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 8:44 am   

mandaty dojda ,do nas doszly wszystkie 13 mandartow ktore dostalismy w ciagu 3 lat!!!! :088: musimy zaplacici w ciagu tygodnia
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 10:11 am   

korkosz napisał/a:
mandaty dojda ,do nas doszly wszystkie 13 mandartow ktore dostalismy w ciagu 3 lat!!!! :088: musimy zaplacici w ciagu tygodnia


to ilu Was natrzaskalo te mandaty 13 osob 13 mandatow ,czy jedna/dwie, az tyle
o ile mozna zapytac??

dla przypomnienia ile i za co
http://autotelegraaf.nl/a...e/bekeuringen/?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group