NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 10:17 am   

m4rcin napisał/a:
Sa parkingi platne (podziemne


wtrace bo mam pytanko dotyczace podziemnych parkingow - czy tu w nl takze jest zakaz wjezdzania do nich jesli auto jest na gaz?
Bo jesli tak (???) to z 70% NASZYCH tam nie wjedzie! :031:
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 10:40 am   

nie wiem, ale szczerze to nie widzialem nigdzie takiego zakazu (ale tez sie specjalnie nie rozgladalem bo mnie nie interesuje taki zakaz).
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
korkosz
Gaduła

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 107
Skąd: rotterdam
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 11:53 am   

nie no to bylo tak ze jak przyjechalismy to nie wiedzelismy na poczatku wogole co to jest i jak uniknac tych mandatow,gdy dostalismy karte parkingowa pierwsza wszystko bylo dobrze ale jak po raz drugi mielismy karte parkongowa to ona po kilku mieisacach nie byla wazna wiec znowu zaczelismy dostawac mandaty no i niestety w ciagu 3 lat uzbieralo sie troche ,teraz jak po pracy parkujemy to placimy do godz kiedy czas jest platny ,pozniej po 18 nie trzeba...ostrzegam wiec rodakow !uwazajcie
 
 
 
Damian639 
Poczatkujacy
den haag

Wiek: 41
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 12:21 pm   

potwierdzam. mi moje 2 mandaty za parkowanie juz przyszly do polski. wyszlo tego ok 450zł. termin platnosci dali do konca miesiaca. a list przyszedl od firmy windykacyjnej z LONDYNU :119:

na szczecie juz zaplacilem i nie mam problemow ze znalezieniem miejsca parkingowego z ktore trezba placic.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 5:49 pm   

co do mandatow za parkowanie, to mi sie bardziej wydaje ze to zalezy od gminy... czy im sie chce czy tez nie... ja jak dostalem mandat to nie mialem mozliwosci go zaplacenia osobiscie, ale jak przyjdzie do PL to zaplace, tylko ze w tym czasie zmienilem samochod oraz adres zamieszkania :031: akurat tak sie zlozylo, wiec jak mnie znajda (nie, nie ukrywam sie!!) to wielki szacunek dla nich, tylko nie wiem czy im sie bedzie to oplacac zeby zarzadac 60€, heh...

co do umiejetnosci jazdy samochodem, to ogolnie rzecz biorac polacy sa lepszymi kierowcami niz holendrzy, osobiscie jak jade z holendrem to sie boje... duzo nieprzewidzianych ruchow wykonuja i ciagle zdziwieni, ze akurat teraz ich ktos wymija... tzn zajezdzaja droge... ostatnio uslyszalem ze kolega (holender) wozi baniak z paliwem w aucie (nowa A4)... jak u nas w latach 80tych... MASAKRA

a co do tych co najezdzaja na polakow ktorzy rozrabiaja tu na drogach to ... w kazdym narodzie sie znajduja tacy ludzie wiec nie generalizujcie!!! i nie obrazajcie ludzi! i pisanie 'polaczek' przez rodaka, przykro sie czyta :072:
 
 
justa26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 23
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 5:53 pm   

Nam właśnie przyszedł do Pl mandat za parkowanie i to prawie po dwoch latach
 
 
Przemek87 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 8:07 am   

Podepnę się do tematu.
06.10.2009 - rzekomo dostałem mandat (nic nie podpisałem, nic nie odebrałem, nic nie było na samochodzie) na kwotę 61Euro, z uzsadnieniem przekroczonego czasu parkowania/braku wydruku z parkomatu. Wszystko się zgadza (dane i fakt, że w tym czasie tam parkowałem), poza tym, że miałem wykupiony i ważny bilet (zostawiłem go nawet sobie na pamiątkę). W piśmie, które dostałem jest napisane, że mandat został wypisany o 11:57. Mój bilet pokazuję, że mogłem parkować do 12:36. Z tego co pamiętam to był położony w widocznym miejscu. Teraz moje pytanie. Czy mogę się jakoś od tego odwołać? Co im napisać? W piśmie jest napisane, że czas na odwołanie mija po 6 tygodniach od daty nałożenia mandatu (którego nigdy na oczy nie widziałem). 61Euro to dla mnie sporo pieniędzy biorąc pod uwagę, że w NL nie pracuje i byłem tam tylko w odwiedzinach. Podpowie ktoś co mogę zrobić w tym przypadku?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 8:49 am   

Napisz do nich jak bylo - robia zdjecia auta wiec bedzie wszystko widac
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dikileiden 
Poczatkujacy
diki

Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 35
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 3:33 pm   

Na odwołanie masz 6 miesięcy od daty wystawienia mandatu, po tym czasie nie ma szans żeby odpowiedź była pozytywna dla ciebie. Już to przerabiałem.
 
 
Amico 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Gdańsk/Goch
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 11:05 am   

a ja tak teoretycznie- jeżeli ktos dostanie mandat tu- w holandii, a tu nie jest zameldowany to mandat ma przyjść do polski.. a jak ktoś nie jest zameldowany w polsce tylko mieszka na stałe np w anglii?? :)
_________________
slaap lekker...
 
 
BananHD 
Poczatkujacy
BananHD

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 13
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 8:00 am   

Amico napisał/a:
a jak ktoś nie jest zameldowany w polsce tylko mieszka na stałe np w anglii?? :)


W polsce jest obowiazek meldunkowy , wiec nie mozna byc nie zameldowanym, albo zglosic wyjazd za granice lub tymczasowy meldunek. Ja bylem wymeldowany sila z urzedu i przez 6 miesiecy nie mialem wcale meldunku i jak poszedlem zrobic paszport to musialem sie tlumaczyc gdzie bylem przez te pol roku , pisac oswiadczenia oczywiscie zaplacic za znaczki skarbowe itd kupa problemow.

A co do mandatow ja mieszkam w Tilburgu i pismo dostalem po POLSKU z holenderskiej firmy windykacyjnej do polski wzywajace do zaplaty za mandat ale bez rzadnych kosztow wiec na tyle ok . Swiadczy to o kilku rzeczach:
-polacy juz im zalezli za skore z nieplaceniem mandatow
-dalej nie sprawdzaja czy dany polak jest zameldowany w NL , o tyle dobrze
-nie wiem po jakim czasie przedawaniaja sie mandaty w NL , ale stawiam ze 4, 5 lat jak wykrocznei w polsce , bo wtedy jesli holendrzy maja baze i podlicza co niektorych to zdaje mi sie ze to beda grube tysiace euro do zaplaty.
_________________
Pozdrawiam
Banan
Panther Free Group
Chapter Nomads
http://panthernomads.com/
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 10:01 am   

BananHD, obowiazek meldunkowy jest, ale nie ma obowiazku posiadania meldunku. mozesz nie byc zameldowany. dodatkowo mozesz w urzedzie miasta zglosic wyjazd za granice (takie tymczasowe wymeldowanie - bez podawania szczegolow gdzie przebywasz).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
BananHD 
Poczatkujacy
BananHD

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 13
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 2:41 pm   

zaq napisał/a:
BananHD, obowiazek meldunkowy jest, ale nie ma obowiazku posiadania meldunku. mozesz nie byc zameldowany. dodatkowo mozesz w urzedzie miasta zglosic wyjazd za granice (takie tymczasowe wymeldowanie - bez podawania szczegolow gdzie przebywasz).


No nie do konca , bo zglaszajac wyjazd zagranice tak jakby "zawieszamy" swoja sytuacje meldunkowa

3. Osoba, która wyjeżdża za granicę na okres dłuższy niż 3 miesiące, jest obowiązana zgłosić swój wyjazd oraz powrót właściwemu ze względu na miejsce pobytu stałego organowi wymienionemu w ust. 1. Zgłoszenia wyjazdu dokonuje się najpóźniej w dniu opuszczenia dotychczasowego miejsca pobytu, a zgłoszenia powrotu - najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia powrotu.

Ja jestem tymczasowo zameldowany w polsce co znowu rodzi kolejne problemy ze przy rej auta czy w urzedzie musze pisac oswiadczenie ze to jest meldunek czasowy z zamiarem stalego pobytu.

Od 1 stycznia mial byc zniesiony obowiazek meldunkowy, ale generalnie jest to relikt epoki komunizmu i dzieki temu wiedza co kto i gdzie , jak zniosa obowiazek , to sie zrobi wolna amerykanka. No ale tak to jest w naszych przepisach.
_________________
Pozdrawiam
Banan
Panther Free Group
Chapter Nomads
http://panthernomads.com/
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 8:40 pm   

BananHD, ale co nie do konca? napisales: "W polsce jest obowiazek meldunkowy , wiec nie mozna byc nie zameldowanym" co nie jest prawda - i o to mi chodzilo w moim poscie.
zacytowales art. 15 pkt 3 ustawy "o ewidencji ludnosci i dowodach osobistych", w ktorej nie znajdziesz potwierdzenia swoich slow.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
BananHD 
Poczatkujacy
BananHD

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 13
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 4:40 pm   

zaq napisał/a:
BananHD, ale co nie do konca? napisales: "W polsce jest obowiazek meldunkowy , wiec nie mozna byc nie zameldowanym" co nie jest prawda - i o to mi chodzilo w moim poscie.
zacytowales art. 15 pkt 3 ustawy "o ewidencji ludnosci i dowodach osobistych", w ktorej nie znajdziesz potwierdzenia swoich slow.


No wlasnie o to chodzi , ja nie bylem zameldowany (wymeldowali mnie z urzedu) mi sie nie spieszylo i przez 6 miesiecy nie bylem zameldowany, potem zrobilem czasowke na adres tesciow bo musialem auto zarejestrowac, niedawno mi sie skonczyl paszport i musialem zrobic nowy i w urzedzie paszportowym sprawdzali dane i sie zrobila wielka afera ze jak to nie bylem zameldowany, i ze nie mozna i ze problem , potem nczelnik tlumaczenia oswiadczenia kupa latania zalatwiania odkrecania. No ale sie udalo . I dlatego napisalem ze nie do końca bo w przepisach jedno a stosowanie to dwa.
W moim przypadku podkreslam w moim nie moglem byc nie zamldowanym, musialem albo zameldowac czasowo czy na stale wg przepisu , lub zglosic wyjazd za granice . Nie zrobilem ani jednego ani drogiego i dlatego mialem problemy.
_________________
Pozdrawiam
Banan
Panther Free Group
Chapter Nomads
http://panthernomads.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group