NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 4:52 pm   

tu sie zgodze, ze w urzedach jest niezly burdel :)
jakis czas temu ogladalem jakis program w tv (cos w stylu "ekspres reporterow"), w ktorym pokazywali historie czlowieka bez meldunku (tzn. facet mial w dowodzie wpisane BRAK w miejscu na adres, ale mial meldunek czasowy), ktory probuje zarejestrowac auto na siebie :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
janek1984 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 8:43 pm   

a ja mam takie pytanie. Jeżdżę po Holandii samochodem na polskich blachach, zdarzyło mi się wpaść pod fotoradar ale nie jestem pewny czy zrobił mi zdjęcie, czy mam jakąkolwiek możliwość sprawdzenia w jakiejś instytucji czy mam jakieś mandaty (lepiej wiedzieć wcześniej niż spotkać się z przykrą niespodzianką podczas kontroli drogowej).
 
 
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:00 pm   

daleko nie musze szukac co do burdelu w urzedach
moj brat rejestrowal w polsce samochod na siebie bedac na stale wymeldowanym z polski a zameldowanym w holandii i bez zadnego problemu wszystko zalatwil ale jak policja zatrzymala za pasy to musial placic od reki bo jest obcokrajowcem gdyz nie posiada meldunku w polsce
wiec czego nie rozumiem :)
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:35 pm   

iza30_1979, to akurat sie zgadza. brak meldunku = placenie mandatow na miejscu.

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia napisał/a:
Art. 98.
§ 1. W postępowaniu mandatowym można nakładać grzywnę w drodze mandatu
karnego:
1) wydawanego ukaranemu po uiszczeniu grzywny bezpośrednio funkcjonariuszowi,
który ją nałożył;
2) kredytowanego, wydawanego ukaranemu za potwierdzeniem odbioru;
3) zaocznego.
§ 2. Mandatem karnym, o którym mowa w § 1 pkt 1, może być nałożona grzywna
jedynie wobec osoby czasowo przebywającej na terytorium Rzeczypospolitej
Polskiej lub niemającej stałego miejsca zamieszkania albo pobytu. Mandat taki
staje się prawomocny z chwilą uiszczenia grzywny funkcjonariuszowi, który ją
nałożył.
§ 3. Mandatem karnym, o którym mowa w § 1 pkt 2, może być nałożona grzywna
jedynie wobec osoby innej niż wymieniona w § 2. Mandat powinien zawierać
pouczenie o obowiązku uiszczenia grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia
mandatu oraz o skutkach nieuiszczenia grzywny w terminie. Staje się on prawomocny
z chwilą pokwitowania jego odbioru przez ukaranego.
§ 4. Mandatem karnym zaocznym można nałożyć grzywnę w razie stwierdzenia wykroczenia,
którego sprawcy nie zastano na miejscu jego popełnienia, gdy nie
zachodzi wątpliwość co do osoby tego sprawcy; mandat taki pozostawia się
wówczas w takim miejscu, aby sprawca mógł go niezwłocznie odebrać.

zrodlo: http://isap.sejm.gov.pl/D...11061148&type=3
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
david2011 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 12:00 pm   mandaty z holandi

Witam dostałem ostatnio do polski 10 mandatów do zapłacenia z Holandii. a najlepsze jest to ze to nie mozliwe zeby to były moje mandaty poniewaz w tym czasie byłem w pracy a samochód był razem zemna w m iejscu pracy ponieważ nim jeżdze do pracy. co mam zrobic z tymi mandatami gdzie pojsc zeby to wyjasnic? Co robic! Boje sie teraz jezdzic samochodem bo jak mie zatrzymia to bede musiał od razu zapłacic!!!!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 12:07 pm   

david2011,

jesli to nie twoje mandaty ... to czego sie boisz ? nawet bym sobie glowy tym nie zawracala
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 12:20 pm   

no niestety Gochna ale nie zgadzam sie z toba- skoro mandaty przyszly na kolege a nie sa jego powinien to jakos w miare szybko wyjasnic- w przeciwnym wypadku to jego przeciez beda scigac i on moze miec problemy.
kolego moja rada- napisz pisemko wyjasniajace , najlepiej potwierdzajac to jednak czyms, ze to nie moga byc twoje mandaty poniewaz w tym czasie samochod byl gdzie indziej niz widnieje to na mandacie.
a te mandaty sa za parking czy moze inne?
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 12:33 pm   

agata,

no tak

rozumiem ze w czasie kiedy nasz kolega pracowal ,ktos pozyczal sobie jego auto i tak nim jezdzil by ''lapac'' mandaty, albo , byc moze ktos tablice rejestracyjne odkrecal mu w tym czasie

no i ostatnia ewentualnosc to pomylka radaru , ech...juz wiecej nie napisze bo cos mi tu smierdzi ... :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 1:02 pm   

Gochna H napisał/a:
w czasie kiedy nasz kolega pracowal ,ktos pozyczal sobie jego auto
To jest bardzo prawdopodobna wersja.I powinnismy sie jej trzymac!!!!
 
 
david2011 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 7:57 pm   

Dziekuje za tak wiele odpowiedzi ale powiedzcie mi jeszcze gdzie mam napisac takie pismo i moge to potwierdzic a dokładnie moj szef moze to potwierdziec ze byłem w tym czasie w pracy.Szef juz napisal jedno pismo do GEMEENTEBELASTING ROTTERDAM potwiedzajac ze byłem wtedy w pracy. Mandaty sa za parkowanie, nikt inny nie jezdził samochodem i nikomu go nie pozyczałem. Ale nadal sie boje ze jesli policja mnie zatrzyma i sprawdza ze mam mandaty nie zapłacone to kaza mi to zapłacic odrazu. co mam robic?
pomocy.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 10:01 pm   

david2011, Mozesz zlozyc odwolanie wlasnie w Gemeentebelastingen Rotterdam,czyli tak jak zrobil to Twoj szef.Podejrzewam,ze procedura jest mu znana,ale na wszelki wypadek podaje link.
Als u het niet eens bent met een naheffingsaanslag (parkeerboete), heeft u de volgende mogelijkheden om dit kenbaar te maken:Wanneer u een bon op uw auto aantreft kunt u uiterlijk zes weken na dagtekening (datum op bon) een bezwaar indienen bij Gemeentebelastingen Rotterdam. Meer informatie over de wijze waarop vindt u terug op de acceptgiro;
bij een parkeerovertreding wacht u de acceptgiro af. U kunt binnen zes weken na de verzenddatum van de acceptgiro bezwaar maken bij de officier van justitie. Hoe dit precies in zijn werk gaat, staat op de acceptgiro vermeld.

Bezwaren die op voorhand worden afgewezen, zijn:u heeft wel parkeergeld betaald, maar uw afspraak liep uit. Het maakt niet uit wat de oorzaak was van het uitlopen van uw afspraak;
de parkeerautomaat was defect. (Als dit het geval is, moet u namelijk bij de dichtstbijzijnde automaat alsnog een parkeerticket halen.)
Voor alle duidelijkheid: u kunt dus geen bezwaar indienen bij Stadstoezicht of de stadswinkels
http://www.rotterdam.nl/eCache/TER/10/19/941.html
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 7:08 pm   

my tez dostalismy mandat do polski a jestesmy tu zameldowani i paru znajomych tez tak mialo.mandat jest z 18.01.2011 a list do polski przyszedl w piatek.byl to mandat za brak parkingu ale my nie mielismy zadnej kartki za wycieraczka:(dodam ze kolega za brak karteczki za parking odrazu mial blokade na kolach i ta przyjemnosc kosztowala go ok380e jak po takim czasie mozna to wyjasnic???
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 7:52 pm   

skontatkowac sie z Gemente - raczej powinni miec zdjecie auta (w Delft i Amsterdamie widze regualrnie jak przy mandacie robia fotki)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mooolina 
Poczatkujacy
mooolina


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 33
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 11:42 am   Mandat do Polski po 2 latach

Otrzymałam mandat za parkowanie z 11.07.2009 roku do Polski w kwocie 51,50 euro. Lecz nigdy nie miałam z tą datą, takiego biletu za szybą.
Chciała bym się odwołać. Czy mógłby mi ktoś pomóc w napisaniu takiego odwołania, z góry dziękuję.
_________________
"Contra spem spero"
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 11:51 am   

jak robilem odwolanie od mandatu za parkowanie (przez remont moja strefa parkingowa byla w 50% zamknieta, zaparkowalem na ulicy obok w innej strefie) to wystarczyl telefon do gminy i mandat anulowali (po angielku rozmawiali)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group