NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Sob Lis 14, 2009 11:09 pm
Mandaty ... leca do Polski
Autor Wiadomość
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 12:21 pm   

mooolina, ciężko będzie. To że nie miałas kwitka za szybą, to nie znaczy, że mandatu nie dostałas. Równie dobrze ktos ciekawski mógł go sobie wyciągnąć. Ostatnio znajomy dostał mandat, i zauważył go dopiero jak włączył wycieraczkę, żeby przetrzeć szybę. Poza tym, jak pisał wyżej m4rcin,
m4rcin napisał/a:
skontatkowac sie z Gemente - raczej powinni miec zdjecie auta (w Delft i Amsterdamie widze regualrnie jak przy mandacie robia fotki)
Powinnas chyba od tego zacząć.
 
 
mooolina 
Poczatkujacy
mooolina


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 33
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 7:12 pm   

dlaczego od razu nie wysyłają tych zdjęć?
_________________
"Contra spem spero"
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 8:36 pm   

mooolina,


nie maja takiego obowiazku
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mooolina 
Poczatkujacy
mooolina


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 7:22 pm   płatność w holandii

czy znalazł by się ktoś tak uprzejmy i pomógł mi w płatności za ten mandat. posiadam konto w abn amro. a nie chciała bym popełnić jakieś gafy.
gdzie mam wpisać "z odnotowaniem znaku płatności" (11 cyfr)
naam czy omschrijving
_________________
"Contra spem spero"
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 7:42 pm   

w opisie przelewu
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 11:06 pm   

Może ktoś mi pomoże/doradzi raczej co z manadatem za parkowanie zrobić. Otóż sprawa wygląda następująco: mieszkam dosłownie od tyg w Voorburgu gdzie obowiązuje niebieska strefa za parkowanie . Ci co mieszkają w Voorburg to wiedzą. Jak wjeżdzam do Vorrburg z autostrady to jest postawiony znak informacyjny z symbolem "tarczy zegarowej (Parking)" 8-17, max 1h [ Dodano: Pon Lis 07, 2011 11:26 pm ]. Dzisiaj dostałem mandat za prakowanie mimo, że miałem tą tarcze zegarową do parkowania ustawiona na g 9.00 - więc do 10.00 mogłem spokojnie parkować. Na blankiecie jest wystawiona godzina 9:43 i za co wystawiony mandat: "geen parkeenschift".
Nie rozumiem dlaczego dostałem mandat skoro miałem tarcze do parkowania. bo jakiś życzliwy Wiatrak zadzwonilł na P. Czy mogę żądać od Policji Voorburg zdjęcia samochodu. A jeżeli nie mają zdjęcia to jest szansa, że anuluja mandat ?
Przeglądałem ten wątek i ktoś pisał, że w Amsterdamie i Delft robią zdjęcia samochodom zaparkowanym bez kwitu parkingowego? A jeżeli ten cieć co sprawdzał samochody na prakingu nie zrobił fotki to jak udowodni, że niby nie miałem tarczy zegarowj do parkowania? Skoro ją miałem i akurat ustawiona na 9 a tak jaki pisałm wyżej godz. wystawienia mandatu jest 9:43[/b]


A w sprawie wyjaśnień tego manatu to mam iśc do Gemeente czy do Politie?
Ostatnio zmieniony przez mritek Pon Lis 07, 2011 11:38 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 1:25 am   

Na kwitku z mandatem na dole powien byc numer telefonu gdzie trzeba zadzwonic w sprawie 'reklamacji' mandatu. Jak nie ma to kontakuj sie z gemente
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
clauditka 
Nieśmiały użytkownik
clauditka


Wiek: 37
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 6:32 pm   

mritek a nie jest czasem tak,że ustawiamy godzine o której wracamy, powinieneś ustawić godz.10, ??i może stąd ten mandat?(ale mogę się mylić)
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 10:46 pm   

clauditka napisał/a:
mritek a nie jest czasem tak,że ustawiamy godzine o której wracamy, powinieneś ustawić godz.10, ??i może stąd ten mandat?(ale mogę się mylić)


nie ustawiasz godzine parkowania..
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Śro Lis 09, 2011 1:31 am   

Dodam, że dzisiaj tj wtorek też widziałem ciecia parkingowego, tylko tym razem był "normalny"- tzn nie wypisał mi mandatu, że niby "geen parkenschift" bo nic nie miałem za wysieraczką-no, zawsze ktoś ciekawski mógł wyiągnąć. dzisiaj zamierzam wyjaśnić sprawe w Gemeente. Nie poprostu pokażą mi zdjęcie mojego auta, że nie mam trczy parkingowej ustawionej na 9.00 za szybą... bo zdjęcia pewnie typ co sprawdza prakingi nie robił.

[ Dodano: Wto Gru 13, 2011 12:44 am ]
ogrzewam temat dalej. Napisałem odwołanie do Gemeente Leidschendam-Voorburg i wysłałem. W odpowiedzi dostałem maila którego skopiowałem z worda:
Medewerker Verkeer/ Apv
Gemeente Leidschendam - Voorburg
M.Oosterlaken.
Konigin Wilhelminalaan 2
2264 BM Leidschendam-Voorburg



Geachte heer A. M,


Naar aanleiding van het alhier ingekomen schrijven van 28 november 2011,PV- nummer
7 november 2011 om 09.43 uur.

Verklaar ik M. Oosterlaken Nasierkhan, Verkeer / Apv medewerkerster in dienst van de gemeente Leidschendam-Voorburg het volgende,

Bij het uitschrijven van de Aankondiging van Beschikking, op 7 november 2011 om 09.43 uur lag er geen parkeerschijf / parkeer ontheffing in het motorvoertuig.

Ik ben van mening correct gehandeld te hebben, mocht u niet eens zijn kunt u in bezwaar aantekenen bij de Officier van Justitie.


De verbalisant 9312.

M. Oosterlaken - Nasierkhan.
z Tego co sobie przetłumaczyłem, to odpisał mi chyba typ co chodził i sprawdzał parkingi. Napisal oświadczenie, że "parkeenschift"-tu nie miałem. (I już) :072: .
A wiem, że miałem ten cholerny "parkeenschift" ustawiony na właściwą godzine. Nie wiem gdzie teraz powinienem pisac odwołanie- względnie do jakiej instytucji?
Bo te odwołanie zaadresowałem i wysłalem poczta do Gemeente Leidschendam-Vorburg.
Może mi ktoś pomoże i wie gdzie to wysłać. Bo ja tez mogę przecież napisać sobie oświadczenie, że miałem ten parkeenschift.

[ Dodano: Wto Gru 13, 2011 12:46 am ]
Kto to jest ten Officer van Justitie???
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 7:32 pm   

przeniesione


aln napisał/a:
Witam,

Ponad rok temu zostałem zatrzymany przez policję holenderską w okolicy Venlo za zbyt szybką jazdę, zmierzyli mi prędkość suszarką, ale mandatu nie dostałem na miejscu, tylko pocztą do domu w Polsce po miesiącu. Szczerze mówiąc olałem ten mandat no i po następnym miesiącu jeszcze raz przyszedł ten sam na tą samą kwotę. Kolejny raz nie zapłaciłem go i do tej pory już żadnego pisma. Czy ten mandat uległ przedawnieniu? czy mam się spodziewać kolejnych pism i jak to się ma do polskiego prawa czy będą go jakoś ściągać przez polskie urzędy?

Mało tego byłem jakiś czas temu w Rijssen i miałem rutynową kontrolę wykonaną przez Policję no i wzięli mój dowód, prawo jazdy i nic nie mówili o nie zapłaconym mandacie, więc sam nie wiem co jest grane. W Niemczech przy kontroli jak masz nie zapłacony mandat to zaraz to wychodzi w momencie sprawdzenia twoich danych os.

Czy ktoś wie co z tym mandatem się stało?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 7:33 pm   

przeniesione


nuta napisał/a:
hehe no jak poczekasz jeszcze troche, to sie nie zdziw jak komornik zapuka, nic nie bedzie przedawnione na pewno. jak zlapiesz jeszcze jeden i tez uznasz go za przedawnionym, to przy 3 mandacie, albo placisz z gory wszystkie 3, albo klema na kolo (koszt sciagniecia cos okolo 400e), albo lawetka.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
aln
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:19 pm   

Jest mi to ktoś na to w stanie odpisać?
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:27 pm   

Manadat napewno nie jest przedawniony, ponieważ dostałeś list po miesiącu. Jakby wychodził z takiego założenia, że jak dwa razy nie zapłaci to manadat jest przedawniony to system byłby wadliwy. Nie zdziw się jak w rocznym rozliczeniu z fiskusem, gdy będziesz miał nadpłatę podatku nie potrącą Ci tej kwoty mandatu... Który na pewno nie będzie w takiej wysokości jak w 1 i 2 liście.

Teraz to tylko głośno myślę. Mnie rodzice nauczyli najpierw rachunki i opłaty, a później co do gara włożyć - nie odwrotnie.
 
 
aln
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:31 pm   

Mandat też nie może rosnąć w nieskończoność, zobaczymy. W końcu go kiedyś zapłacę jak mi wyślą kolejne pismo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group