NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 11:08 am   Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem

Cytat:
Od 2012 r. Holandia chce ściągać od kierowców podatki za każdy kilometr przejechany samochodem. W piątek rząd Holandii przyjął projekt nowych przepisów.


http://wyborcza.biz/bizne...samochodem.html

Czyli to o czym sie juz mowilo od pewnego czasu, wchodzi w zycie :( Jedyny plus, ze nie bedzie BPMu i podatku drogowego.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 1:08 pm   Re: Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem

zaq napisał/a:
Cytat:
Od 2012 r. Holandia chce ściągać od kierowców podatki za każdy kilometr przejechany samochodem. W piątek rząd Holandii przyjął projekt nowych przepisów.


http://wyborcza.biz/bizne...samochodem.html

Czyli to o czym sie juz mowilo od pewnego czasu, wchodzi w zycie :( Jedyny plus, ze nie bedzie BPMu i podatku drogowego.


Jesli chodzi o mnie i moje zdanie na ten temat to pomysl calkowicie bezsensowny jak dla mnie...
W zyciu bym nie pozwolil na wsadzenie jakiegos GPS'u do mojego auta i zdalne sledzenie go przez - BA!!! Urzad Skarbowy....

Zaraz wymysla, aby wysylac mandaty automatycznie za predkosc z wykozystaniem GPSu, pozniej stronki typu "wyslij SMS za 10eur a dowiesz sie czy Twoj maz jest w pracy czy w burdelu", a na samym koncu totalna inwigilacja kazdego kroku kazdego samochodu - tozto jest porazka :/ Zakraja mi to jakis socjalistyczny kraj gdzie nigdy nikt nie slyszal o swobodach obywatelskich.
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
seba2321 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 17
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 1:50 pm   Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem

może komuna wraca?????
w sumie juz jest
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 2:31 pm   

te automatyczne mandaty to wcale nie jest takie nierealne. pewnie wczesniej czy pozniej ktos na to wpadnie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 2:34 pm   Re: Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem

MrRoger napisał/a:
W zyciu bym nie pozwolil na wsadzenie jakiegos GPS'u do mojego auta i zdalne sledzenie go przez - BA!!! Urzad Skarbowy....


Albo pozwolisz na motaz takiego urzadzenia albo nie jezdzisz samochodem...
Zreszta w Norwegii masz juz zblizony system oplat za drogi
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Lis 14, 2009 2:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 2:40 pm   

dokladnie tak bedzie, albo montujesz, albo nie jezdzisz.

w sumie jak to policzyc, to wychodzi o wiele taniej niz bpm+podatek :-)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 3:27 pm   

zaq napisał/a:
dokladnie tak bedzie, albo montujesz, albo nie jezdzisz.

w sumie jak to policzyc, to wychodzi o wiele taniej niz bpm+podatek :-)

Ogladales taki film:
"Pieniadze to nie wszystko..." Mniej zaplacisz, ale gdzie wolnosc obywatelska i prawa konstytucyjne.

Nie wiem, ale jesli ktos mysli o swojej prywatnosci to nie zgodzi sie na to...

- Teraz google zbiera tego typu informacje, kto, kiedy i co przeglada w sieci, kto co kupuje, kto gdzie sie udziela - wszystko jest gromadzone na swererach z niewiadomym przeznaczeniem.

- Niektorzy operatorzy telefonii bezprzewodowej monitoruja SMS

- EU wprowadza (o ile sie nie myle to ) 1grudnia (badz 1 stycznia) nakaz na operatorow internetowych archiwizowania wszelkich naglowkow oraz tematow e-mail'i wysylanych przez uzytkownikow

- NL chca wprowadzic jakies glupawe GPSy do samochodow by kontrolowac kto i gdzie jezdzi....

- W USA prowadzi sie na ochotnikach testy z wszczepionymi implantami lokalizujacymi (pod pretekstem zapobieganiu porwan)

- apropo tej strasznej "grypy meksykanskiej" co zabila o wiele mniej osob niz normalna grypa co roku - wiecie ze UE sporzadzila dokumenty/ustawe ktora po zaakceptowaniu zmienia konstytucje krajow czlonkowskich w gowno warty papier toaletowy i gdy tylko zechce parlament UE wprowadza w zycie przymusowe szczepienia z udzialem policji, wojska i calej reszty - bo przeciez zaszczepic sie trzeba ... BO to taaaka straszna grypa.

Jest tego duzo wiecej, ale jako ze temat nie o tym wiec wymieniac nie bede. To co podalem powinno wystarczyc... Kolejnym krokiem bedzie wszczepianie kazdemu jednemu takiego implantu jaki podalem w ostatnim przykladzie i ...
[b]Pinki oraz Mozg juz opanuja swiat ;-)


Dla ciekawych jak ustrzec sie przed google LINK do PC Worlda z opisem

I jesli naprawde zalezy Wam tylko na tym by zaoszczedzic 10eurocentow to Wasza sprawa, mi to nie pasuje ze na kazdym kroku mam oko Wielkiego Brata, ktoro tylko patrzy przez ramie.... Niedlugo wejda nam do sypialni, a moze nawet w to ciemne miejsce gdzie swiatlo nie dochodzi ...
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 3:36 pm   

2. to jest od dawna obowiazek
3. to tez jest obowiazek od dawna
4. w norwegii to jzu jest od 2 lat

Co do podsumowania - niestety BB czuwa i czuwac bedzie...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 3:39 pm   

niestety, BB pelna geba.
MrRoger, tez mi sie to nie podoba, ale co z tego?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 5:46 pm   

Cytat:
- Niektorzy operatorzy telefonii bezprzewodowej monitoruja SMS


haha w Niemczech juz od dawna wszystkie rozmowy telefoniczne jak i smsy , wszystkich operatorow sa archiwizowane przez... o ile sie nie myle , 2 lata.

http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html

tutaj nic nie napisali o GPS.

Wedlug mnie pomysl bardzo dobry !!! Popieram :) Nareszcie sobie kupie nowy samochod w 2012 w Holandii , bo przez ten BTW juz myslalem ze nigdy to nie nastepi.

To logiczne , duzo jezdzisz to musisz duzo placic , malo jezdzisz to malo placisz.Bardzo sprawiedliwy i madry system.

Ciekawe co z pieiedzmi za dojazd do pracy ??? Liczac 19 centow za km ktory sie przysluguje , minus 3 centy podatku to i tak by zostawalo 16 centow , czyli ludzie i tak by mieli pieniadze za benzyne w kieszeni :033:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 5:52 pm   

singelnl, BPM. BTW nie zlikwiduja :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:03 pm   

chyba sie pomylilem w tych literkach ?

Tu chodzi o podatek BPM ?
Cytat:
Od 2012 roku Holendrzy nie będą płacili ani podatku drogowego, ani od kupna nowego samochodu.


czyli wnioskuje ze nie bedzie juz tego podatku.
Dalej w artykule mozna wyczytac ze samochody beda tansze o ok 25 procent , czyli nareszcie w normalnych cenach jak w innych europejskich pastwach. :038:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:09 pm   

Ale w aucie i tak najbardziej boli BPM :D Chociaz bez BPM i BTW byloby milo :D
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:10 pm   

MrRoger napisał/a:
W zyciu bym nie pozwolil na wsadzenie jakiegos GPS'u do mojego auta i zdalne sledzenie go przez - BA!!! Urzad Skarbowy....

Juz sa .9 na 10 aut firmowych ma takiego gps . Ja sobie tez w prywatnym aucie wbudowalam i sie ciesze . w razie kradziezy o wiele szybciej znajda to auto jak bez gps.
Te oplacane km chca wprowadzic na glownych autobanach. nie na wszystkich drogach.

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 6:11 pm ]
singelnl, a poczytaj reszte artykulu. o jakie auta chodzi :)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:20 pm   

Cytat:
singelnl, a poczytaj reszte artykulu. o jakie auta chodzi


No czytalem caly artykul i to dotyczy wszystkich aut oprocz taksowek i publicznych.
Chyba zaraz ogarnie mnie duma ze jezdze autem w Holandii i ze mieszkam w panstwie ktory ma takie fenomenalne pomysly !! :082:
Jej juz jestem dumny ze jezdze na zoltych numerach.

Same superlatywy!! :
- Dzięki takiemu rozwiązaniu aż o 1/4 spadną ceny nowych samochodów :038:
- na zmianie skorzysta około 6 na 10 kierowców :038:
- Wszystko to będzie sprzyjało przyjemniejszej i bardziej ekologicznej jeździe :038:
- natężenie ruchu spadnie o około 15 proc :038:
- redukcja korków w godzinach szczytu o około połowę, a emisji CO2 w ruchu drogowym - o
około 10 proc. :038:
- o około 7 proc. ma być też wypadków śmiertelnych :038:

No zyc nie umierac :041:
Ostatnio zmieniony przez singelnl Sob Lis 14, 2009 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group