NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 9:44 pm   

@zaq z tego co mi ten znajomy mowil to plany likwidacji BPM i zrobienia kilometerheffing dalej sa, ale mniej bolesnie dla uzytkownikow (przez mniejsza ingerencje w auta).

Jakby wprowadzili kilometerheffin w poprzedniej formie to bym rzucil robote i zakladal te gowienka do aut ;) Z tego co mowili to montaz zajmowal okolo 1-1.5h, liczac po stawkach warsztatow byloby z €60 albo i wiecej. NA potrzeby warsztatu jedna inwestycja - wkretarka w Gammie za 29,90 ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Sie 06, 2010 9:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 10:06 pm   

m4rcin, wydaje mi sie malo realne ze od 2012 bedzie to dzialac, realne daty to jak dla mnie 2015 i pozniej, logistycznie sie nie wyrobia, jak to ma byc na autostradach, to w ilu miejscach sa teraz kamery, niewielu... (wiekszosc z nich jest do sprawdzania natezenia ruchu a nie czytania tablic) przykazdych zjazdach i wjazdach na autosstrady musialy by byc umieszczone, uwazam, ze ten projekt moze upasc w koncu lub przesuniety w nieokreslona przyszlosc.... pozatym wiele osob przerzuciloby sie na lokalne drogi.... moze dalej, dluzej, ale na pewno taniej by bylo....


P.A.N.O. nie zauwazylem Twojego postu...
tak pozatym to jest mocne ingerowanie w zycie prywatne... nie wiem czy to nei jest sprzeczne z prawem (nie tyle holenderski) ale miedzynarodowym....
Ostatnio zmieniony przez guust Pią Sie 06, 2010 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 10:41 am   

@Guust - z to co mi znajmy powiedzial to z obecnymi algorytmami rozpoznawania moga uzywac tych kamer co sa, nie musza montowac niczego innego. Jedynie trzeba by uzupelnic "braki" w kamerach.

Nie wiem w ktorym roku beda to wprowadzac, ale pomysl nie jest kompletnie zarzucony.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 9:03 am   

Slaba strona pomyslu z 'rejestrowniaem rejestracji'jest to, ze one mierzyly by ruch tylko na autostradach a nie na lokalnych drogach. Wiec nie wiem, czy to rozwiazanie spowodowaloby zniesienie podatku
Gdyby rzad/ministerstwo chcialo takie kamerki (czytaj bramki + kamerki) postawic na wazniejszych drogach krajowych czy lokalnyhc, to to by im zajelo lata i sporo kosztowalo. No zobaczymy co tam im z tego wyjdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group