NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem
Autor Wiadomość
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 3:36 pm   

Cytat:

1. Objeżdżanie Holandii przez Niemcy


Niezabardzo rozumie punkt 1. :073:
Moglbys to w prostszy sposob opisac ?

Ja wlasnie czekam kiedy wprowadza taki podatek ! Maja zniesc BPM , czyli auta beda w normalnych cenach i bedzie okazja zeby kupic sobie nowe auto :033:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 4:11 pm   Re: kilometerheffing 2012

polodriver13 napisał/a:
Jak wprowadzą podatek od kilometra mam zamiar sobie z nim jakoś poradzić z racji tego że dużo jeżdżę i bym zbankrutował. Są następujące możliwości:

1. Objeżdżanie Holandii przez Niemcy
2. Wyrejestrowanie auta i zarejestrowanie w Polsce lub Niemczech
3. Zarejestrowanie działalności gospodarczej i wtedy nie będę płacił od kilometa tylko stałą opłatę

Co poradzicie? A może jest jeszcze inny sposób poradzenia sobie z tym podatkiem?


2. nie pomoze, beda placic wszyscy nawet turysci
3. nie kazde auto lapie sie na staly podatek drogowy, i nie wiem czy firmy tez nie beda obciazone nowym podatkiem bo ma on zastapic m.in bpm
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 5:50 pm   przez Niemcy

Cytat:
Niezabardzo rozumie punkt 1.


Jeżeli pojade np. z Groningen do Maastricht to wybiore trase przez Niemcy i wtedy nie zapłace podatku wcale (oprócz krótkich odcinków do przekroczenia granicy).

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 5:56 pm ]
Cytat:
2. nie pomoze, beda placic wszyscy nawet turysci


jestem ciekaw jak oni to wyegzekwują, tzn. przecież taką puszkę nadawczą GPS mogę zostawić w innym aucie na parkingu a swoim jechać gdzie chcę. Podczas kontroli powiem że zapomniałem jej zabrać bo ... mam sklerozę :030:

Drugą ciekawą alternatywą jest owinięcie owego urządzenia folią aluminiową - przecież słabe sybnały GPS nie przebiją jej.

Nie namawiam do oszustwa tylko wytykam ABSURD jaki kryje się w tym podatku. Przecież do istne eldorado dla oszustów którym ja nie jestem.

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 6:02 pm ]
chciałbym jeszcze dodać, że cały system zliczania opłat będzie opierał się na amerykańskim systemie GPS, który już dogorewa i za kilka lat jest przewidywana jego awaria ponieważ część satelit ulega naturalnemu zjawisku jakim są awarie (mają ponad 10 lat).

Jeżeli ten system nawali to ciekaw jestem jak wtedy Holandia wylczy podatek od samochodu.

Kilometerheffing to horror niczym z Orwella.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 6:11 pm   

z tego co czytalem, to za brak gpsu (lub jego uszkodzenie) beda przewidziane bardzo wysokie kary.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 6:15 pm   nonsens

powiem że jadę do szpitala bo serce mnie boli...

Pozatym sformułowanie "bardzo wysoka kara" to chyba nie odnosi się do niezapłacenia podatku.

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 6:23 pm ]
Oczywiście każdy oszust będzie wtedy kupował elektroniczne urządzenia które będą zakłucały sygnał GPS. Podczas kontroli wystarczy wyłączyć i udawać nierozgarniętego :081:

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 6:25 pm ]
Cytat:
Ja wlasnie czekam kiedy wprowadza taki podatek ! Maja zniesc BPM , czyli auta beda w normalnych cenach i bedzie okazja zeby kupic sobie nowe auto


Już teraz możesz kupić niektóre auta bez BPM. Np nowy VW Polo Bluemotion 1.2TDI. To autko kosztuje dokładnie tyle samo co w Niemczech.
Ostatnio zmieniony przez polodriver13 Sob Lut 20, 2010 6:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 8:28 pm   

polodriver13 napisał/a:
powiem że jadę do szpitala bo serce mnie boli...

to pewnie pojedziesz dalej karetka :)

polodriver13 napisał/a:
Pozatym sformułowanie "bardzo wysoka kara" to chyba nie odnosi się do niezapłacenia podatku.

odnosi sie to do ingerowania w dane "produkowane" przez urzadzenie do liczenia kilometrow. jakis czas temu minister transportu zapowiedzial, ze bedzie to przestepstwo, wiec kara moze byc naprawde wysoka...

polodriver13 napisał/a:
[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 6:23 pm ]
Oczywiście każdy oszust będzie wtedy kupował elektroniczne urządzenia które będą zakłucały sygnał GPS. Podczas kontroli wystarczy wyłączyć i udawać nierozgarniętego :081:

hehe dobre :) ze tez wczesniej na to nie wpadlem :)

polodriver13 napisał/a:
Już teraz możesz kupić niektóre auta bez BPM. Np nowy VW Polo Bluemotion 1.2TDI. To autko kosztuje dokładnie tyle samo co w Niemczech.

no skuter tez mozesz kupic ... albo rower :)
moze nie kazdy chce jezdzic VW Polo Bluemotion 1.2TDI
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:40 pm   

zaq napisał/a:
polodriver13 napisał/a:
[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 6:23 pm ]
Oczywiście każdy oszust będzie wtedy kupował elektroniczne urządzenia które będą zakłucały sygnał GPS. Podczas kontroli wystarczy wyłączyć i udawać nierozgarniętego :081:

hehe dobre :) ze tez wczesniej na to nie wpadlem :)


Z etgo co u mnie w pracy holendrzy rozmawiali to owo urzadzonko ma miec diode ktora bezdie informowala "tak mozesz jechac" (Czyli pewnie GPS zlapal fix'a) jak sie nie bedize swiecic to nie mozesz jechac bez narazenia sie na kare.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:42 pm   

polodriver13 napisał/a:
[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 5:56 pm ]
Cytat:
2. nie pomoze, beda placic wszyscy nawet turysci


jestem ciekaw jak oni to wyegzekwują, tzn. przecież taką puszkę nadawczą GPS mogę zostawić w innym aucie na parkingu a swoim jechać gdzie chcę. Podczas kontroli powiem że zapomniałem jej zabrać bo ... mam sklerozę :030:


W Norwegii jak nie masz puszki (bo do 3 miesiecy przebywania tam nie masz obowiazku), to mozesz placic na niektorych stacjach benzynowych. Tylko majac "puszke" drogi sa okolo 30% tansze. Wiec tak czy siak zaplacisz.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:47 pm   

marcin, jaka kare? od dzisiaj koniec z karami :)
polodriver13 napisał/a:
Podczas kontroli wystarczy wyłączyć i udawać nierozgarniętego

:D
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:53 pm   to oczywiste

Oczywiście że nie zapłace. Przyjade na polskich tablicach i powiem że nie wiedziałem bo jestem od dzisiaj i nie zdąrzyłem kupić urządzenia :033:

Swoją drogą uważam, że ten system nie uda się.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:15 pm   

polodriver13, znajomy przejechal kilka km po austrii bez winietki. nikt sie go nie pytal podczas kontroli czy wiedzial, czy nie. musial zaplacic mandat.
w przypadku gdy bedziesz na pl rejestracjach, to roznica bedzie tylko taka, ze mandat zaplacisz na miejscu.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:22 pm   

No więc właśnie, na tej samej zasadzie można walnąć kase z banku i powiedzieć w razie czego, że się nie wiedziało że nie można. Nieznajomość prawa i przepisów nie zwalnia od ich przestrzegania, chyba na całym świecie to jstoi jasno i wyraźnie zapisane. Co do samego podatku to wydaje mi się że to nie przejdzie. Marcin, pisałeś kiedyś tu w temacie, że masz jakiegoś znajomego który pracuje przy tworzeniu tego, miałeś się czegoś dowiedzieć, i jak?
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:14 am   -

mojego pomysłu z folią aluminiową nikt nie przebije. Jak pojadę po wódkę do sklepu to aby nie zapłacić podatku za kilometry owinę owo urządzenie folią po czekoladzie :033:

ps. oczywiście to tylko prowokacja mająca na celu uwypuklenie absurdu i wracającej komuny!!!!!!!!!! :088:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:18 am   

Mucha_75 napisał/a:
Marcin, pisałeś kiedyś tu w temacie, że masz jakiegoś znajomego który pracuje przy tworzeniu tego, miałeś się czegoś dowiedzieć, i jak?


Ostanio nie pojawil sei u mnie na imprezie, a niestety kontakt z nim mam tylko przez kolezanke. Jak sie pojawi nastepnym razem to nie omieszkam zapytac. Bo sa pytania ktore mnie nurtuja.
On przymierza sie do zakupu starego Mustanga (> 25 lat) 5.4 benzyna :D bo bedzie to tansze utrzymanie (bo auta starsze niz 25 lat maja byc zwolnione) niz czegos nowego
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Lut 21, 2010 10:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 12:36 pm   

m4rcin: a da radę takim Mustangiem (np. z 1966 roku) pojechać do Polski, czy to jest auto wyłącznie na drogi lokalne? Bo pomysł sam w sobie nie jest głupi, a te GPS'y to zapewne dopiero początek. Niedługo nowonarodzonym dzieciom będą wszczepiać chip'y.
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group