NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna dziura czyli jak szukać pracy w NL
Autor Wiadomość
gtdrzewo 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 6
  Wysłany: Sob Lis 14, 2009 8:04 pm   Czarna dziura czyli jak szukać pracy w NL

Witam
Mam problem z znalezieniem pracy, zapewne jak wielu przebywających w tym kraju,
Przyjechałem tu w maju, bezpośrednio po tym jak straciłem w Polsce prace, nie czekałem na zasiłek zresztą i tak bym się niego nie utrzymał, znalazłem ofertę w gazecie biuro pracy tymczasowej, spakowałem się, poprosiłem babcie by zaopiekowała się moim dzieckiem, bo jestem samotnym ojcem wychowuje, obecnie 5,5 roczną córkę. Postanowiłem ze muszę cos zmienić by zapewnić dziecku jakieś wykształcenie, w przyszłości start w życie.
Myślę sobie taka praca na razie może być zarobię na opłaty w Polsce i jeszcze cos odłożę,
Tu w wolnych chwilach będę się uczył języka pomału znajdę lepszą prace. No niestety w miarę normalne godziny to ja miałem tylko w pierwszym miesiącu obecnie to mam ze 3- 4 godziny dziennie z ledwością zarabiam na opłaty w Polsce i wyżywienie o wyjeździe do domu to nawet nie marze, najbardziej tęsknie za dzieckiem nigdy wcześniej nie rozstawaliśmy się ale nie mogę sobie pozwolić na nie pracowanie bo musze mieć każdego miesiąca 1000pln na opłaty a tu nie jestem w stanie zarobić by cokolwiek odłożyć.
Właściwie to od czerwca wysyłam cv i dzwonie do każdej agencji pracy o jakiej się dowiem, nie wiem ile już cv wysłałem sto? może więcej, mija pół roku i nic, zero odzewu, a jak się już ktoś odezwie to niestety brak języka po mojej jest przeszkodą, wiem ze język jest ważny i próbuje się go uczyć, no niestety mieszkając w 5 osobowym pokoju w hotelu jest to naprawdę bardzo trudne.
Nie rozumie dlaczego nie mogę znaleźć pracy, nie jestem żadnym lewusem, nie boje się ciężkiej pracy, mam wykształcenie mechaniczne, potrafię co nieco zrobić, nie mam żadnych nałogów, mimo to muszę tkwić w tym bagnie, każdego dnia się boje czy pójdę do pracy na te kilka godzin czy może już mi każą się wyprowadzić i jechać do polski, tam też od razu pracy nie znajdę a rachunki płacić musze.
Jest mi naprawdę bardzo głupio że znalazłem się w takiej sytuacji, że jestem zmuszony by założyć ten temat, ale może wiecie co źle robie, może źle szukam pracy, może do złych agencji pisze, może macie namiary na jakieś agencje co przyjmują do pracy za każdą rade będę naprawdę wdzięczny
Ostatnio zmieniony przez gtdrzewo Sob Lis 14, 2009 8:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 8:18 pm   

W tej chwili, jak zauważyłeś wertując forum jest wiecej osób, które poszukują pracy, niż tych, które ją oferują. Sądzę, że nie robisz niczego źle, po prostu w dobie jeszcze trwającego kryzysu, bariera jezykowa działa na Twoją niekorzyść i dla agencji to wystarczy, aby odmówić Ci pracy. Oby sie coś poprawiło Tobie i innym tego życzę :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 8:57 pm   

A udalo Ci sie juz chociaz poznac podstawy holenderskiego? albo moze znasz troche angielski? Jest na przyklad taka strona: http://www.werkspot.nl/ Tam ludzie poszukujacy pomocy w domu/ogrodku itd zamieszczaja ogloszenia i mozna na nie odpowiadac. Moze znasz sie na malowaniu, albo pracach ogrodkowych, itp i moglbys znalezc tam jakies zlecenia dla siebie.
 
 
donatka2007 
Poczatkujacy
donatka

Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 9:54 pm   

a skad jestes ?
Ostatnio zmieniony przez donatka2007 Sob Lis 14, 2009 10:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gtdrzewo 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 10:10 pm   

oliwek2 uczę się angielskiego, ponieważ kiedyś w szkole się go uczyłem ale to było dawno i właściwie nic nie pamiętam, żeby łapać takie dorywcze prace trzeba mieć gdzie mieszkać, ja mieszkam w hotelu tej agencji w której pracuje i nie wolno mi podejmować się dodatkowych zajęć dopóki tu jestem.

donatka2007, jestem w VENLO, ale mam swój środek transportu
Ostatnio zmieniony przez gtdrzewo Sob Lis 14, 2009 10:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
donatka2007 
Poczatkujacy
donatka

Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 10:36 pm   

Tu masz na glownej srtonie w tablicy ogloszen Dam prace i tam zagladaj co chwile sa nowe propozycje tak znalazly moje kolezanki ale muszisz zagladac czesto nawet sa z zakwaterowaniem zobacz prosze .A jak cos sie dowiem tez odezwe sie Powzodzenia :039:

Dodano: Sob Lis 14, 2009 10:40 pm
Tu masz na glownej srtonie w tablicy ogloszen Dam prace i tam zagladaj co chwile sa nowe propozycje tak znalazly moje kolezanki ale muszisz zagladac czesto nawet sa z zakwaterowaniem zobacz prosze .A jak cos sie dowiem tez odezwe sie Powodzenia :039:
Ostatnio zmieniony przez donatka2007 Sob Lis 14, 2009 10:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gtdrzewo 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 11:30 pm   

donatka2007, no proszę cie, oczywiście ze tam zaglądam
 
 
donatka2007 
Poczatkujacy
donatka

Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 11:38 pm   

a dzis byly tam oferty rozne a Velno wiem ze maja tam tez hodowle norek duze i szukaja do pracy meszczyzn zapytaj moze tu czy nie zna ktos jakiegos namiaru na ta prace daj ogloszenie szukam pracy w Velno probowac trzeba :031: Powodzenia
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:22 pm   

Niestety przykre to co piszesz, jednak może to być przestrogą dla innych - jezyk to tutaj podstawa, chociaż ten angielski, więc można było sie go zacząć uczyć już w Polsce, bo czy najpierw sobie kupujemy samochód do jazdy po mieście, czy najpierw sie uczymy samej jazdy?
Trzymam za Ciebie kciuki, nie poddawaj się, ucz się czym prędzej języka, w końcu masz sporo czasu bo mało pracujesz.
NIe poprzestawaj na jedynie wysyłaniu CV lecz gdy znajdziesz ogłoszenie interesujące Ciebie to atakuj je na wszystkie możliwe sposoby, a zatrudnią Ciebie dla samego świętego spokoju.
Pozrawiam i życzę powodzenia.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
gtdrzewo 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 3:03 pm   

Oczywiście gdybym znał język to zapewne nigdy bym się nie znalazł w takiej sytuacji i nie był bym zmuszony zakładać tego wątku, języka się uczę i zapewne kiedyś się go nauczę ale nie nauczę się go w krótkim czasie a pracy potrzebuje już dziś, więc odpowiedzi w stylu ucz się języka nie pomagają mi zbyt w rozwiązaniu problemu
 
 
Agss 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 15
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 3:33 pm   

Cytat:
Oczywiście gdybym znał język to zapewne nigdy bym się nie znalazł w takiej sytuacji i nie był bym zmuszony zakładać tego wątku

Ja jakos jezyk znam a wcale latwo nie bylo mi znalesc pracy. Takie czasy. Wszystko zalezy od tego jakiej pracy sie szuka i jakie ma wyksztalcenie.
Takie czasy.
Kryzys Holandii nie ominal.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 3:48 pm   

gdy był w PL w wielkiej desperacji bo stracił prace nie potrafił mysleć o nieznajomości języka,są tu i tacy którzy go nie znają a prace mają, ktoś pisze szczerze o swoich uczuciach , liczący na jakiekolwiek podniesienie go na duchu nie zasługuje na nazywanie go "niemyslącym"- nie jeden z nas był w złym stanie psychicznym i pisał na tym forum bo taką czuł potrzebę-po co ta krytyka...
Znasz powiedzenie"jak myślisz tak masz"? trzymaj się go wytrwale uważam że znajdziesz normalną pracę w końcu, nie pozwól sobie odebrać nadzieję, dziecko powinno Ci dodać więcej siły.Teraz jest sezon mikołajkowy, przedświąteczny poszukaj pracy w firmach zajmujących się pakowaniem lub agencjach reklamy np strojenie ulic w światełka itp.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
Ostatnio zmieniony przez aymar Nie Lis 15, 2009 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gtdrzewo 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 6:52 pm   

Oczywiście ze pracują tu ludzie bez języka, po prostu ja tu przyjeżdżając trafiłem do takiej firmy w której pracy właściwie nie było od początku, ciągle obiecywali że będzie lepiej, no ale to było tylko mydlenie oczu, nie wiem może jestem pechowcem. Zakładając ten wątek myślałem że coś poradzicie dacie jakieś namiary gdzie pytać o prace bo ja już naprawdę nie wiem co mam zrobić, no niestety a taką rade „ucz się języka” to każdy może napisać, dziś nie znam języka a pracy potrzebuje na dziś
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 1:13 am   

Poprzedlądaj forum, poczytaj co ludzie piszą. Możesz znaleźć też namiary na pośredników. Mnóstwo ludzi szuka pracy, nie jesteś wyjątkiem i wszyscy chcą pracy na dziś.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
marynia78
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:21 pm   

gtdrzewo wyslalam Tobie wiadomosc prywatna.
pozdrawiam i powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group