NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerwanie kontraktu przez agencję pracy
Autor Wiadomość
exist 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 7:30 pm   Zerwanie kontraktu przez agencję pracy

30.paźniernika o godzinie 15 odebrałem telefon z propozycją pracy. Termin wyjazdu był natychmiastowy - 2dni później w niedzielę i rozpoczęcie pracy poniedziałek.
Po przepracowanych 2tygodniach zerwano ze mną umowę. Nie otrzymałem nic na piśmie i nie do końca wiem jakie mam prawa. Skontaktowałem się na czacie z http://www.juridischloket.nl i jutro mam wziąć z agencji wersję CAO, która mnie obowiązuje [pamiętajcie, żeby od razu żądać kopii obowiązujących Was praw] udając się do biura tej organizacji w Leiden.

walczcie o swoje prawa
dzięki za ewentualne sugestie
pozdrawiam Wszystkich
Tomasz
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 7:42 pm   

szczeze mowiac, to nic ci sie nie nalezy :/
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 8:14 pm   

Swoja droga to calkiem ciekawa sprawa - bo przyjezdzajac przewaznie podpisuje sie umowe-kontrakt na okolo 4-6miesiecy i w tym czasie nie mozna zerwac w/w kontraktu i przejsc do innego biura pracy / szukac pracy na wlasna reke bo strasza jakimis konsekwencjami. Jedyne co przechodzi to zgloszenie ze wraca sie do PL, a tak naprawde przeprowadzka w inne miejsce i inna praca.
Troche to chyba nieprawdziwa hiistoria, bo brzmi jak z jakiegos obozu... Ale o tym wiecej za chwile.

ALE

Jesli biuro nie ma pracy i ludzie siedza po 3-4 tygodnie w hotelu, pozniej 2dni pracy zaplata za hotel i rozwiazanie umowy po 1-2 miesiacach to jest ok?
Dziwne jak dla mnie.

Pisze tylko to co slyszalem, nie wiem jaki kontrakt podpisywali, co w nim bylo, jakie mieli prawa i obowiazki. Szczerze mowiac to malo znam szczegolow tej sprawy, powtarzam slowo w slowo to co uslyszalem od znajomego mojego znajomego ;-)
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 8:17 pm   

Pewnie pierwsze dwa tygodnie-miesiac okres probny....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 9:23 pm   

My mowimy o uitzenbureau czy o pracy na kontrakt? Podpsujac kontrakt faze A (ktorej nawet kolega nie ma) pracodawca ma prawo zwolnic Cie z dnia na dzien, nawet drugiego dnia pracy (o ile umowa nie mowi inaczej, ale jak juz wspomniano, umowy nie ma, wiec o czym mowa?)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
iskierka8515 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
  Wysłany: Czw Lis 19, 2009 9:30 pm   hmm..

Mnie potraktowano takze tragicznie. Od sierpnia zeszlego roku pracowalam w .... narzie nie napisze firmy, kilka dni temu dowiedzialam sie w pracy ze to moj ostatni dzien w pracy, zadzwonilam do biura a tam Pani X powiedziala mi ze pracodawca niechce dalszej wspolpracy ze mna, wiec ja ja pytam c teraz, a ona mi na to ze poszuka czegos dla mnie ale nic nie obiecuje bo ciezko prace teraz, jesien. Po kilku dniach, a konkretnie po 6 dniach spotkalam mojego bylego szefa ( w czasie zwolnienia byl na urlopie) i pytam go dlaczego juz niechce mnie w pracy. On ze zdziwiona mina mowi mi ze wcale mnie nie zwolnil, ze nawet nie myslal o tym ale moje biuro pracy wyslalao e-maila ze juz mnie zwalniaja. uwiezcie i jakie ogromne bylo moje zdziwienie, cale 6 dni bylam wkrecana ze to pracodawca mnie wyzucil, a to okazuje sie ze nie on lecz firma A. jestem strasznie zniesmaczona tym wszystkim. Ponad rok wspolpracy, wydawalo mi sie ze nie jeste zlym pracownikiem, a jednak... szkoda ze nie pozwolono mi przepracowac tego miesiaca, bo co dziwne w mieszkaniu sluzbowym moge zostac kilka dni, wiec dlaczego niemoge zostac w pracy, ja bym wolala dowiedziec sie ze do konca miesiaca maja prace dla mnie, wiedzialabym co mam robic, a teraz siedze w pokoju i tylko plakac mi sie chce.... jestem zalamana :088: :088:
_________________
w zyciu piekne sa tylko chwile.....
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 10:38 pm   

iskierka troszeczke cie na ziemie sprowadze.

wiesz po co pracodawca uzytkownik zatrudnia personel z biura posrednictwa pracy? zeby wlasnie w takich sytacjach miec czyste raczki. Pan pracodawca powiedzial ci co chcesz uslyszec a z biurem posrednictwa ma innego rodzaju kontakty zwane badz co badz biznesowymi, wspolpracy itp. kryzys jest jakbys zauwazyla i jak pracodawca nie ma pracy chodzbys charowala jak wol, byla najlepszym pracownikiem taki pan/ pani wysyla lub dzwoni do biura ze juz cie nie potrzebuje. na fazie A nikt sie tobie z niczego tlumaczyc nie musi. Pomysl jaki intteres ma biuro zwalniajac ciebie? przeciez twoja praca w danym zakladzie to takze ich pieniadz? przykre ale prawdziwe. :073:
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
iskierka8515 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 5:19 pm   

moj pracodawca nadal potrzebuje ludzi, pracy jest az za duzo... wiec co moze byc powodem zwolnienia??!! Posrednik zachowal sie nie sprawiedliwie i tyle, takie jest moje zdanie. Skoro pracodawca niechcial mnie i powiedzial mi co chcialam uslyszec to dlaczego sam mi proponuje powrot na kontrakt po 3 miesiacach ( musze miec przerwe miedzy posrednikiem a umowa), a teraz daje ogloszenia zeby ludzi szukac do pracy??
_________________
w zyciu piekne sa tylko chwile.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group